Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 4 marca 2010, o 10:21

Obrazek
Wystawa Brytyjczyków na salonie obronnym
ziem
2010-03-04

Wielka Brytania będzie kolejnym krajem, który zorganizuje swój pawilon narodowy podczas XVIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach 6-9 września w Kielcach.

Wczoraj prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń otrzymał z brytyjskiego ministerstwa obrony potwierdzenie, że kraj ten przygotuje pawilon i imprezy towarzyszące podczas tegorocznego MSPO.

- To bardzo dobra wiadomość. Jest dużo czasu, aby dobrze przygotować tą wystawę. A brytyjski przemysł obronny ma się czym pochwalić, od wyposażenia wojsk lądowych po lotnictwo - mówi Mochoń.

Tym razem wystawa narodowa zostanie zorganizowana w nowym, budowanym właśnie pawilonie między dwoma stojącymi już halami. - Roboty idą w dobrym tempie, zdążymy do 15 lipca. Ale przed salonem obronnym, 22 sierpnia rozpocznie się mniejsza impreza, targi sportowe. Potraktujemy je trochę jak test dla nowej hali - dodaje Mochoń.

MSPO to najbardziej prestiżowa i pierwsza wystawa w historii Targów Kielce.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... onnym.html

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 12 maja 2010, o 08:49

Obrazek
Targi Autostrada. Skrzyżowanie dróg Europy
marc
2010-05-12

Zdalnie sterowana kosiarka czy mobilna wytwórnia asfaltu - to tylko niektóre atrakcje XVI Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego "Autostrada Polska".

- Polska to centralne miejsce, będące skrzyżowaniem dróg Europy. W Kielcach widać, jak wielki potencjał ma ta branża - mówił Radosław Stępień, wiceminister infrastruktury, podczas otwarcia wystawy.

Impreza, która potrwa do piątku, robi imponujące wrażenie. Zgromadziła ponad 700 wystawców z 27 krajów, a jedną czwartą powierzchni zarezerwowano już podczas poprzedniej edycji targów. - Jestem tu trzeci raz. Widać, że targi z roku na rok rozwijają skrzydła - mówi Sławomir Kamiński z gdyńskiej firmy Integra.

- Widać niewielki wzrost sprzedaży ciężarówek w porównaniu z fatalnym ubiegłym rokiem. Taka sytuacja przekłada się również na zainteresowanie imprezami targowymi - twierdzi Katarzyna Syska, rzecznika firmy MAN.

Na terenie targów można zobaczyć dosłownie wszystko, co jest potrzebne do budowy i utrzymania dróg, np. samobieżną, zdalnie sterowaną kosiarkę do wykaszania trawy wzdłuż autostrad. Przypomina mały czołg, który bez problemów pokonuje nawet największe nachylenia. Kosztuje 35 tys. euro. - Ale do koszenia ogródka raczej się nie przyda, bo w ciągu godziny może skosić 5 tys. m kw. - tłumaczy Kamiński.

Największym eksponatem jest trzykondygnacyjna mobilna wytwórnia masy bitumicznej. Kosztuje około 300 tys. euro, łatwo można ją ustawić w dowolnym miejscu, a na godzinę produkuje 80 ton asfaltu. - To spokojnie wystarczy na budowę małej obwodnicy - wyjaśnia Jacek Dziamski z firmy Lintec.

Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... uropy.html

Obrazek
Fot. Jarosław Kubalski / Agencja

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 24 maja 2010, o 13:42

Kielce wyprzedzają Budapeszt, Bukareszt i Kijów!
Tak będą wyglądać Targi Kielce po rozbudowie. Hala na wizualizacji będzie gotowa już za trzy miesiące

Mamy trzecie miejsce w Europie Środkowo - Wschodniej! Za nami Budapeszt, Bukareszt i Kijów. To bardzo dobre dla Kielc dane.

Kielecki ośrodek targowy znalazł się na trzeciej pozycji pod względem wynajętej powierzchni i liczby wystawców, wyprzedzając ośrodki w Budapeszcie, czy Kijowie - tak wynika z najnowszych danych Międzynarodowej Organizacja Statystyk Imprez Targowych CENTREX.

To najważniejsza tego typu instytucja w środkowo-wschodniej Europie, która nie tylko promuje największe i najbardziej dynamiczne ośrodki targowe, ale również kontroluje ich rozwój. Zajmuje się także promocją idei organizacji imprez targowych, jako najlepszego narzędzia marketingowego. Zrzesza 20 członków, a wśród nich: na Słowacji – Nitrę, Bratysławę i Trenczyn, w Polsce – Kielce i Poznań, na Ukrainie – Kijów (dwa ośrodki) i Lwów, w Rumunii – Bukareszt, Arad i Cluj, w Czechach – Pragę, Brno, Czeskie Budziejowice i Ostrawę, a na Węgrzech – Budapeszt i Debrecen, zaś w Bułgarii – Płowdiw.

CORAZ LEPSZE STATYSTYKI

W roku kryzysu udziały Targów Kielce w polskim rynku wystawienniczym wzrosły z 22 do 27 procent, podczas gdy udziały lidera, czyli Międzynarodowych Targów Poznańskich spadły z niemal 50 procent do niewiele ponad 43 procent. Kielce wypadły najlepiej w oficjalnym raporcie Polskiej Izby Prze-mysłu Targowego za 2009 rok.

Istniejące od 1992 roku Targi Kielce sukcesywnie zwiększały swoje udziały w rynku i stały się w ciągu ostatnich kilku lat jednym z dwóch liczących się w Polsce organizatorów wystaw i najdynamiczniej rozwijającym się ośrodkiem targowym w kraju. W minionym roku trudnym dla całej polskiej gospodarki kielecka spółka wynajęła 155,5 tysiąca metrów kwadratowych po-wierzchni. To mniej o 1 procent niż w roku 2008, podczas gdy MTP sprzedały aż o 30 procent mniej.

– Niewiele, bo zaledwie 2,6 procenta spadła nam liczba wystawców, ale za to nasze wystawy odwiedziło o 9 procent więcej gości – mówi prezes zarządu Targów Kielce, Andrzej Mochoń. – Dla branży targowej także i ten rok będzie trudny, skutki gorszej sytuacji w gospodarce odczuwamy do tej pory, choć sezon wiosenny rozpoczęliśmy rewelacyjnie. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które odbyły się u nas w marcu, pretendują w tym roku do największej imprezy w kraju. Na 40 tysiącach metrów zaprezentowało się 500 wystawców, a imprezę odwiedziło 40 tysięcy ludzi.

ROZBUDOWA Z ROZMACHEM

Targi Kielce są także liderem inwestycji wśród ośrodków targowych i konferencyjnych. Kilka miesięcy temu rozpoczęto rozbudowę ośrodka, wartą 170 milionów złotych. Powstał już nowoczesny terminal z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających. W lipcu ukończona zostanie budowa hali o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i wy-sokości 12 metrów. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace budowlane przy kolejnej hali, która powstanie na miejscu uległej pożarowi jesienią ubiegłego roku.

– Ta hala będzie gotowa jeszcze w wakacje przed rozpoczęciem targów obronnych – twierdzi prezes Andrzej Mochoń. – Już teraz sprzedaliśmy w niej całą powierzchnię wystawcom kolejnego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Za miesiąc chcemy ogłosić przetarg na budowę Centrum Kongresowego na tysiąc miejsc, w planach jest również budowa parkingu wielopoziomowego na kilkaset samochodów – dodaje.

W załączniku pod zdjęciem ranking wszystkich organizatorów targów zrzeszonych w organizacji CENTREX
:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 35839.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1444
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 18 grudnia 2010, o 15:12

Pierwsze Targi Medyczne w Targach Kielce w 2012

Na przełomie września i października 2012 roku Targi Kielce po raz pierwszy zorganizują Targi Medyczne. O współpracy przy ich tworzeniu prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń rozmawiał z przedstawicielami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jak powiedział, ta impreza wystawiennicza ma prezentować specjalistyczny sprzęt, przeznaczony głównie dla szpitali, w tym m.in. urządzenia do badań PET i ultrasonografy.

Ponadto Targom Medycznym ma towarzyszyć ogólnopolska konferencja dotycząca tematyki zdrowia, która ma przerodzić się w konferencję międzynarodową.

Targi Medyczne w Targach Kielce będą odbywać się co dwa lata. Obecnie organizowane są one m.in. w marcu w Poznaniu i w październiku w Lublinie.

Paweł Kocańda
pawel.kocanda@radio.kielce.p

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Post autor: Tomek » 27 marca 2014, o 08:44

Rozpoczęły się Targi Edukacja
Data publikacji: 26.03.2014 13:34
Autor: Daniel Lenart


115 wystawców prezentuje swoją ofertę podczas odbywających się w Kielcach Targów Edukacja. Na terenie hal wystawienniczych obecni są zarówno wydawcy podręczników, jak i firmy produkujące wszelkiego rodzaju pomoce naukowe, a nawet meble szkolne czy place zabaw.


Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się jednak szkoły, które podczas imprezy promują się, zachęcając swoją ofertą edukacyjną uczniów i studentów. W tym celu znad Bałtyku do Kielc przyjechała Ewelina Jankowska - która reprezentuje Akademię Morską ze Szczecina.

Jak powiedziała wspólnie z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym promuje studiowanie w Szczecinie. - Dla kogoś, kto całe życie widział góry, być nad morzem, żyć nad morzem, to jest coś fantastycznego – przekonywała licealistów zastanawiających się nad wyborem uczelni.

Wśród zwiedzających hale targowe przeważa młodzież. Z całego województwa przyjechali gimnazjaliści i licealiści szukający dla siebie kolejnych szkół. Podczas targów chcą poznać ofertę placówek, które ich interesują.

W ramach targów, rozpoczęło się Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, na którym swoimi doświadczeniami będą się wymieniać osoby sprawujące funkcje kierownicze w oświacie.

Dziewiętnaste Targi Edukacyjne potrwają do piątku.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-21663

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Post autor: Tomek » 28 marca 2014, o 07:46

Dni Druku 3D w Targach Kielce
Autor: Renata Morąg

Obrazek
Autor: Wojciech Habdas / Radio Kielce

Trójwymiarowy wydruk już teraz wyręcza lekarzy czy architektów. W niedalekiej przyszłości, drukarka 3D może całkowicie odmienić nasze funkcjonowanie. Dziś w Kielcach rozpoczynają się największe w kraju Dni Druku 3D. Na terenie Targów Kielce pokazanych zostanie około 80 tego typu urządzeń.

Jak zapowiada Janusz Wójcik z kieleckiego Stowarzyszenia FabLab Kielce, współorganizator imprezy, będzie można zobaczyć wydruki z większości stosowanych obecnie technologii. Pojawią się m. in. drukarki 3D drukujące z żywicy i papieru. Ze względu na gabaryty nie będzie tych drukujących z proszku, ale za to będzie można obejrzeć wyniki ich pracy.

Dni Druku 3D odbędą się Kielcach po raz trzeci. Oprócz Stowarzyszenia Fablab imprezę organizuje Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej UJK. Drukarki będzie można oglądać dziś w Targach Kielce od godz. 9.00 do 17.00.

Drugi Dzień Druku odbędzie się w Studenckim Klubie Wspak w Kielcach. W sobotę między 9.00, a 16.00 będzie można wysłuchać także wykładów i prelekcji dla pasjonatów tej dziedziny.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-21710

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Post autor: Tomek » 30 marca 2014, o 10:49

Jeśli ktoś szuka pomysłów na ciekawe spędzenie dnia to może być interesująca wiadomość:

----------------------------------------------------------------

Obrona Westerplatte w Targach Kielce
Data publikacji: 30.03.2014 08:38
Autor: Bartłomiej Zapała


Obrazek
Autor: Kamil Król / Radio Kielce

W Targach Kielce przeprowadzona dziś zostanie rekonstrukcja historyczna obrony Westerplatte. Poprzedzi ją inscenizacja apelu, nawiązującego do odprawy żołnierzy 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc, którzy obejmowali wiosną 1939 roku służbę w stanicy wojskowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska.

Oba wydarzenia odbywają się w ramach Forum “Rekonstrukcja Historyczna” w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Od wczoraj prezentują się tam przybyłe z całej Polski grupy, odtwarzające wydarzenia z przeszłości, wytwórcy replik militariów i umundurowania oraz wydawcy historycznych książek. Odwiedzający Targi Kielce będą mogli także oglądać pokazy dynamiczne i spróbować posiłków, gotowanych na wojskowej kuchni polowej z 1938 roku.

Wstęp na odbywające się przy ulicy Zakładowej Forum Rekonstrukcji Historycznej jest płatny. Bilety dla dorosłych kosztują 5 złotych, ulgowe 2 złote. Kombatanci i dzieci do lat 7 mogą wejść bezpłatnie. Ekspozycja potrwa dziś od godziny 10.00 do 16.00.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-21761

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Post autor: Tomek » 7 kwietnia 2014, o 21:02

Najnowsze technologie 3M na targach w Cedzynie

W dniach 8-10 kwietnia 2014 r. już po raz szósty spotkają się w Cedzynie pod Kielcami specjaliści z branży wodociągowo – kanalizacyjnej. Podczas Międzynarodowej Konferencji Technologie Bezwykopowe NO-DIG POLAND 2014 zaprezentowane zostaną m.in. rozwiązania jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie – koncernu 3M.

Konferencja odbywa się w cyklu dwuletnim i w każdej edycji skupia liczne grono krajowych i zagranicznych specjalistów branżowych - przedstawicieli środowiska naukowego, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, firm projektowych i wykonawczych oraz producentów materiałów i urządzeń stosowanych w technologiach bezwykopowych.

W tym roku eksperci będą rozmawiać m.in. o stanie technicznym przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, ich eksploatacji, przyczynach i konsekwencjach awarii, a także najnowszych rozwiązaniach bezwykopowej odnowy sieci podziemnych. O innowacyjnej technologii 3M™ SCOTCHKOTE™ Pipe Renewal Liner 2400 do renowacji sieci wodociągowych opowie Marcin Łukasik, specjalista z 3M.

- Stosowanie powłoki Scotchkote™ 2400 rozwiązuje wiele typowych problemów w systemach wody pitnej. Powłoka jest aplikowana w technologii bezwykopowej przez natrysk wirowy. To eliminuje 90% prac związanych z wymianą rur, takich jak wykopywanie, zasypywanie i ponowne układanie nawierzchni drogowej. Proces wpływa w sposób minimalny na lokalne przedsiębiorstwa, ruch drogowy i pieszych – mówi Marcin Łukasik z 3M Poland.

oprac. : netPR.pl


źródło: http://www.firma.egospodarka.pl/108193, ... ,51,1.html

ODPOWIEDZ