CIIC Group w Kielcach

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 stycznia 2008, o 21:46

Jak my nie wyciagniemy reki i nie damy wsparcia pierwsi to zrobia to inni, a w kolejce ustawia sie Gdansk i Krakow. Nie mam nic przeciwko, oni za wszystko beda placic, wiec uwazam, ze jest fair.

lekomin
Posty: 123
Rejestracja: 28 grudnia 2006, o 23:12

Post autor: lekomin » 9 stycznia 2008, o 11:29

Ja jestem gigantycznym zwolennikiem inwestycji zagranicznych, ale na normalnych zasadach. Tzn. jeśli Dell chce wybudować fabrykę komputerów, Intel fabrykę procesorów a Citibank centrum usługowe, to nie ma żadnego problemu z dopłatami, grantami, pomocą itpitd. Te inwestycje wpływają na polepszenie naszego bilansu handlowego..
Ale jeśli ktokolwiek, czy to Niemiec, Rosjanin czy Chińczyk chce po prostu założyć firmę i drenować lokalny rynek [czy to budowlany, czy to usługowy, czy to transportowy, czy każdy inny] to niech działa na takich samych zasadach jak polskie firmy. Nie chodzi mi o faworyzowanie polskich firm, chodzi mi o nie faworyzowanie firm obcych. Bo te firmy będą pogarszały nasz bilans handlowy..

Taki CIIC wejdzie na rynek, rzuci ceny z kosmosu, a my jeszcze mamy w tym mu pomagać? Czy mnie ktoś pomaga w Czechach sprzedawać moje okna? W Niemczech? Na lokalnych rynkach muszę konkurować jak każda normalna firma. Nikt "korepetycji" prawnych i księgowych nie udziela. To jest jakaś lekko surrealistyczna sytuacja.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 9 stycznia 2008, o 23:49

Po prostu chcą ich zachęcić do Kielc.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 10 stycznia 2008, o 11:12

Taki CIIC wejdzie na rynek, rzuci ceny z kosmosu, a my jeszcze mamy w tym mu pomagać? Czy mnie ktoś pomaga w Czechach sprzedawać moje okna? W Niemczech? Na lokalnych rynkach muszę konkurować jak każda normalna firma. Nikt "korepetycji" prawnych i księgowych nie udziela. To jest jakaś lekko surrealistyczna sytuacja.[/quote]

A sprzedajesz w Czechach i Niemczech?

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 10 stycznia 2008, o 12:23

Myśle że okna z Lekomina sprzedaja sie nie tylko w Niemczech i Czechach :D i w pełni popieram "Lekomina" dzieki takiej pomocy ze stron miasta wpuszczamy na nasz kielecki rynek chińskie firmy a więc tanią siłę roboczą za kilka lat może się okazać że zabraknie polskich developerów,firm produkcyjnych ,handlowych bo po prostu nie wytrzymaja konkurencji cenowej.
Pamietam kilka lat temu firma w której pracowałem zakładała odział w Czechach i zaufajcie mi nikt nam w niczym nie pomagał.

lekomin
Posty: 123
Rejestracja: 28 grudnia 2006, o 23:12

Post autor: lekomin » 10 stycznia 2008, o 12:42

msz1,
jasne, że sprzedaje w Czechach i Niemczech. I nikt mi w tym nie pomaga.. W mojej branży niemieckie firmy ledwie zipią, bo polacy ich skutecznie wykańczają. Czy w tej sytuacji, ktoś może oczekiwać, że Niemcy będą "zachęcały" nas do eksportu na tamten rynek?

Z "chińczykami" mechanizm jest taki sam, ale my im jeszcze mamy pomagać wejść na rynek.. I sie tych chwalimy.

Powtarzam, nie chodzi mi o faworyzowanie polskich firm, ale o brak faworyzowania firm obcych. Grajmy na równym boisku do bramek o tej samej wysokości i szerokości.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 10 stycznia 2008, o 13:35

lekomin pisze:msz1,
jasne, że sprzedaje w Czechach i Niemczech. I nikt mi w tym nie pomaga.. W mojej branży niemieckie firmy ledwie zipią, bo polacy ich skutecznie wykańczają. Czy w tej sytuacji, ktoś może oczekiwać, że Niemcy będą "zachęcały" nas do eksportu na tamten rynek?

Z "chińczykami" mechanizm jest taki sam, ale my im jeszcze mamy pomagać wejść na rynek.. I sie tych chwalimy.

Powtarzam, nie chodzi mi o faworyzowanie polskich firm, ale o brak faworyzowania firm obcych. Grajmy na równym boisku do bramek o tej samej wysokości i szerokości.
Lakominie, pytałem tylko czy sprzedajesz swoje produky za granicą, ja osobiście też nie popieram takietgo rodzaju pomocy.

lekomin
Posty: 123
Rejestracja: 28 grudnia 2006, o 23:12

Post autor: lekomin » 10 stycznia 2008, o 13:52

msz1,
spoko spoko Maroko :) Generalnie sprzedajemy w różne śmieszne miejsca, ale kilka lat temu podjeliśmy świadomą decyzję, że eksport nie będzie naszym priorytetem. Chodzi o to, że polskie firmy zagranicą konkurują tylko ceną, bo koszt budowy marki jest gigantyczny. Woleliśmy się skupić na polskim rynku i tu sprzedawać dobre, drogie produkty. Dziś większość firm, które postawiły na eksport w mojej branży ma duże kłopoty, bo wartość euro spada dramatycznie. A mnie jako byłemu bankowcowi się wydaje, że to dopiero poczatek umacniania się złotego :)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 11 stycznia 2008, o 00:01

Widzę, że cargo też mogło by się przydać Panu Lekominowi 8)

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 11 stycznia 2008, o 08:39

Już widzę te stosy stolarki aluminiowej i profili pvc na cargo :shock:

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 23 stycznia 2008, o 20:30

AKTUALNOŚCI
23 stycznia 2008 - 16:45

Kielce > Chińska flaga na stronie internetowej Urzędu Miasta

Chińska flaga (czerwona z pięcioma gwiazdami) pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Kielcach, a pod nią kryje się film o Kielcach w języku chińskim, a także wiele informacji o naszym mieście i regionie.

Po kliknięciu na chińską flagę zobaczymy film o Kielcach z komentarzem w języku chińskim. Opatrzyła go chińska studentka, która przebywa na stażu w kieleckim ratuszu. Ona też tłumaczyła inne informacje o Kielcach.

Chińczycy mogą się dowiedzieć, gdzie Kielc leżą, jak można dojechać i co warto w nich zobaczyć. Wiele miejsca poświęcono Targom Kielce, bo strona jest kierowana przede wszystkim do chińskich biznesmenów, którzy chcą u nas inwestować.

- Wydaliśmy już album o Kielcach w języku polskim, w którym podaliśmy adres naszej strony internetowej, więc zainteresowani dotrą do niej - informuje prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

ATA
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... ktualnosci
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 28 lutego 2008, o 20:08

Powstanie spółka polsko - chińska
W Kielcach najprawdopodobniej powstanie spółka polsko - chińska. Starania w tej sprawie trwały prawie rok. Rada Miasta zdecyduje na sesji w przyszłym tygodniu, czy ją utworzyć. Udziałowcami spółki ma być miasto, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni oraz strona chińska. Będzie ją reprezentował przedstawiciel jednej z pięciu największych firm budowlanych w Chinach - powiedział Michał Chwaliński, z polsko - chińskiego Parku Biznesu w Kielcach. Zgodnie z uchwałą miasto miałoby objąć 240 udziałów w spółce. Wartość jednego wyniesie 500 złotych. Strona chińska ma być udziałowcem większościowym. Michał Chwaliński zapowiedział, że siedziba spółki ma mieścić się w parku biznesu, przy ulicy Mielczarskiego. Jednym z pierwszych projektów, w który ma zaangażować się polsko - chiński podmiot dotyczyć ma budowy osiedla na terenach Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, przy ulicy Lecha.
:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.ph ... id_k=11406
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 3 marca 2008, o 21:08

Coraz bliżej do powstania w Kielcach polsko - chińskiej spółki

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie utworzenia w Kielcach polsko - chińskiej spółki. Jej udziałowcami ma być miasto, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni oraz strona chińska. Będzie to przedstawiciel jednej z pięciu największych firm budowlanych w Chinach (...)

2008-03-03 19:56:18
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/index.php?bL ... id_k=11541
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 6 marca 2008, o 20:01

www.onet.pl


Kielce utworzą spółkę z chińskim inwestorem

(PAP, pr/06.03.2008, godz. 14:47)

Spółkę z o.o. Yu Long (Nefrytowy Smok) Construction utworzą z chińskim inwestorem Miasto Kielce i komunalne Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni (RPZ). W czwartek zgodę na udział w spółce wyraziła Rada Miasta Kielce.


W kapitale zakładowym miasto obejmie 15 proc. udziałów o wartości 120 tys. zł, RPZ - 20 proc. za 160 tys. zł, a inwestor prywatny z Chin Xiaohui Zeng 65 proc. za 520 tys. zł. Spółka ta ma stanowić potencjał wykonawczy dla projektów m.in. realizowanych z udziałem funduszy strukturalnych.

Według dyrektora Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Mieczysława Pastuszki, głównym przedmiotem działania spółki ma być budownictwo, przede wszystkim mieszkaniowe. Miasto liczy na to, że dzięki tej współpracy uda się zabezpieczyć potrzeby mieszkańców w zakresie budownictwa socjalnego, komunalnego i lokali zastępczych. Potrzeby te będą większe, gdyż inwestycje drogowe spowodują konieczność wyburzenia budynków i wykwaterowania lokatorów.

Wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski poinformował radnych, że z przeprowadzonej rok temu przez władze miasta analizy wynika, iż potencjał polskich firm wystarczy jedynie na 40 proc. zamierzeń inwestycyjnych realizowanych dzięki środkom unijnym. Intencją władz miasta jest zatem, aby wzmocnić firmy świętokrzyskie potencjałem firm z Chin.

Według Gruszewskiego chińskie przedsiębiorstwa są już obecne w Europie, ale z różnych względów, m.in. wizowych, nie przyjeżdżają jeszcze do Polski. Spółka z udziałem samorządu ma być dla chińskich przedsiębiorców gwarancją bezpieczeństwa.

Pastuszko dodał, że chiński inwestor prowadzi już działalność w Polsce, w województwie pomorskim. Zawiązanie z nim spółki ma zachęcić kolejne chińskie podmioty do współpracy z Kielcami.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podejmuje różne działania zmierzające do uczynienia z miasta ośrodka współpracy z Chinami w Polsce. W Kielcach powstał polsko-chiński park biznesu, a w Pekinie ma powstać przedstawicielstwo Kielc. Lubawski podpisał w Pekinie porozumienie o współpracy z zajmującą się budownictwem China International Industry and Commerce Co. (CIIC). Wydano po chińsku album o Kielcach, a materiały promocyjne w magistracie tłumaczyła chińska stażyska.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 6 marca 2008, o 21:53

"Intencją władz miasta jest zatem, aby wzmocnić firmy świętokrzyskie potencjałem firm z Chin." To jest dopiero patriotyzm..

ODPOWIEDZ