Złoty Żuraw 2012

Od najładniejszych do tych najbrzydszych, czyli co się podoba, a co nie :)

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Złoty Żuraw 2012

Post autor: Sirek1 » 9 marca 2013, o 15:58

Złoty Żuraw. Prezentujemy najlepsze inwestycje 2012 roku w Świętokrzyskiem. Zobacz je i zagłosuj!

Po raz trzeci w historii województwa będziemy przy pomocy czytelników i internautów wraz ze specjalistami wybierać najlepsze inwestycje minionego roku. To wspólne przedsięwzięcie „Echa Dnia”, Targów Kielce oraz portalu www.inwestycje.kielce.pl.

Najlepsze i najładniejsze z nich otrzymają po nagrodę Złotego Żurawia, Srebrnego Żurawia oraz Żurawia Specjalistów. A tymi specjalistami będą reprezentanci środowiska architektów. Statuetka Złotego i Srebrnego Żurawia zostanie przyznana w drodze głosowania czytelników oraz specjalistów. Żurawia Specjalistów wybiorą oni sami.


OBIEKTY HANDLOWE I USŁUGOWE

OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

OBIEKTY MIESZKANIOWE


DOBRE WZORCE DO NAŚLADOWANIA

- Postanowiliśmy ogłosić taki konkurs, bo w naszym regionie powstaje coraz więcej wartościowej architektury, którą warto pokazywać - mówi jeden z pomysłodawców i współorganizatorów tego przedsięwzięcia, właściciel portalu inwestycje.kielce.pl, Jerzy Stradomski.

- Jako targi, współuczestniczymy w organizacji i budowaniu przestrzeni publicznej w rozmaity sposób. W naszym portfolio są imprezy zarówno dla tych, którzy produkują i dystrybuują materiały budowlane, jak i dla deweloperów, a więc osób, które inwestują swoje własne pieniądze w budynki mieszkalne oraz budynki usługowe. Mamy też targi turystyczne, gdzie pojawia się wielu hotelarzy oraz targi wyposażenia wnętrz. Na tych wszystkich imprezach pojawiają się zatem ludzie, którzy poprzez swoje oferty lub swoje pieniądze decydują o kształcie przestrzeni publicznej naszego województwa. To oni finansują niekiedy bardzo wielkie projekty, zmieniające świat wokół nas. Rodzi się pozytywny trend, dla którego konkurs „Złoty Żuraw” będzie dobrym fundamentem. Pokazujmy dobrą architekturę, dobre i ciekawe rozwiązania - dodaje prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń współorganizator naszej akcji.

MIESZKAŃCY I SPECJALIŚCI

- Długo zastanawialiśmy się, jak dokonać oceny nadesłanych zgłoszeń. Jury, powołane tylko ze specjalistów, odebrałoby głos mieszkańcom regionu, a to przecież oni są przede wszystkimi tymi osobami, które w tej dobrej lub złej architekturze spędzają swoje życie. Równocześnie wiedzieliśmy, że oddanie głosu tylko w ręce czytelników nie pozwoli w niektórych przypadkach docenić nowatorskich rozwiązań, ciekawych projektów, technologii i pomysłów, na które z kolei zwrócą uwagę specjaliści. Uznaliśmy zatem, że należy te głosy połączyć - dodaje redaktor naczelny „Echa Dnia”, Stanisław Wróbel.

WIDAĆ KRYZYS

W naszym konkursie przewidziano cztery kategorie, zgłoszenia i nominacje są jednak tylko w trzech kategoriach. Po raz pierwszy mamy więc w plebiscycie tylko obiekty usługowo-handlowe, użyteczności publicznej, mieszkaniowe i przemysłowe. Niestety nawet w trzech wymienionych kategoriach mamy mniej obiektów – wyraźnie widać odciskający się na naszej gospodarce w 2012 roku kryzys. Oddano do użytku zdecydowanie mniej obiektów w porównaniu di lat poprzednich. Najgorzej wygląda sytuacja w przemyśle – w 2012 roku nie oddano do użytku w całym województwie praktycznie żadnej dużej inwestycji ! Tak źle nie było od lat. To bardzo źle wróży świętokrzyskiej gospodarce, która nie będzie generowała w najbliższych latach nowych miejsc pracy. Zapraszamy do lektury naszego specjalnego dodatku oraz głosowania na najlepsze projekty.

Jak wybieramy najlepsze inwestycje?

Głosowanie rozpoczęło się w środę, 5 marca, a wręczenie nagród odbędzie się 5 kwietnia podczas gali organizowanej na zakończenie dorocznej wystawy budowlanej w Targach Kielce. W dodatku prezentujemy nominowane inwestycje oddane do użytku i odebrane w 2012 roku.

W tym roku są trzy kategorie – obiekty handlowe i usługowe, obiekty użyteczności publicznej i obiekty mieszkaniowe. Wybierzemy najlepsze w poszczególnych kategoriach w województwie świętokrzyskim. Dodatkowo wyróżnimy najlepsze inwestycje w każdym powiecie.

Głosowanie SMS-owe – 75 procent i specjalistów 25 procent - zadecyduje o tym, do kogo powędrują statuetki Złotego i Srebrnego Żurawia. Nagrodzimy nimi zdobywców pierwszego i drugiego miejsca w głosowaniu w każdej kategorii. O ostatecznej kolejności zdecyduje suma punktów przyznanych z głosowania SMS – 75 procent i jury – 25 procent. Na podstawie głosowanie SMS stworzona zostanie kolejność – za pierwsze miejsce przyznamy 20 punktów, za drugie 19, trzecie 18 i tak dalej. Na podstawie głosowania jury stworzona zostanie kolejność, za pierwsze miejsce – 5 punktów, za drugie – 4, trzecie – 3, czwarte – 2, piąte 1. Suma punktów zdecyduje o ostatecznej kolejności w danej kategorii.

Uczestnicy głosowania w jednym SMS-ie mogą zagłosować tylko na jedną kategorię. Żeby zagłosować na inną kategorię, należy wysłać kolejny SMS. Wpisujemy odpowiednią treść SMS-a i wysyłamy pod numer: 72466. Koszt SMS-a wynosi 2,46 złotych z VAT. Jak głosować ? - treść SMS przy każdej z inwestycji.

W każdej z trzech kategorii wojewódzkich jury przyzna po jednej dodatkowej nagrodzie – Żurawiu Specjalistów. Nagrodzona zostanie inwestycja wybrana przez grupę architektów.

Wyróżnimy też specjalnymi dyplomami najlepsze inwestycje w poszczególnych powiatach województwa świętokrzyskiego. Tu o nagrodach zdecyduje pół na pół głosowanie SMS i specjalistów. Kolejność w powiatach w głosowaniu SMS ustalimy na podstawie ilości głosów, które zostaną oddane na poszczególne inwestycje w głównym głosowaniu. Jury złożone z architekta, specjalisty od budownictwa oraz przedstawicieli „Echa Dnia” , wojewody i marszałka też odda swoje głosy i tak powstanie ranking w każdym powiecie. Następnie przyznamy punkty i zsumujemy, tak wybierzemy najlepsze inwestycje poszczególnych powiatów. Tu wręczamy tylko jedno wyróżnienie, nie ma podziału na kategorie.

Najważniejsze terminy
Głosowanie już ruszyło w środę, 6 marca, zaś kończy się w środę 27 marca o godzinie 24.

5 kwietnia zdobywcy Złotego Żurawia, Srebrnego Żurawia oraz Żurawia Specjalistów otrzymają swoje statuetki podczas uroczystego bankietu, wydanego przez Targi Kielce.

Mówią organizatorzy:
Stanisław Wróbel, redaktor naczelny „Echa Dnia”: - Chcemy pokazać dobrą architekturę, ale też dobre wykonawstwo, dobre pomysły i idee inwestorów. To dzięki nim otoczenie wokół nas staje się coraz piękniejsze i coraz bardziej funkcjonalne. Zapraszam do lektury i głosowania.
Jerzy Stradomski, właściciel portalu inwestycje.kielce.pl: - Wierzymy, że ten konkurs ogólnie wpłynie na jakość i wygląd tego, co powstaje u nas nowego. Niech ci inwestorzy, którzy wybierają tanie, często kiepskie rozwiązania, obserwują tych, stawiających na dobry projekt, dobrą architekturę, wysoką jakość. Promujmy to, co dobre. Taka jest idea nagrody „Złoty Żuraw” .
Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce: - Widzimy wyraźnie, że jeszcze parę lat temu liczyła się zarówno dla inwestorów, jak i klientów, przede wszystkim cena. Dziś architektura miejsca, jakie klienci wybierają do zamieszkania, wykończenie, detale, a nawet nazwa pracowni architektonicznej zaczynają mieć coraz większe znaczenie i wpływ na komercjalizację danego przedsięwzięcia.

Patroni honorowi konkursu Złoty Żuraw 2012
Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego: - Tak zwana Polska Wschodnia, do której eksperci zaliczają także nasze województwo, szybko nadrabia dystans dzielący ją od bogatszych części kraju. Wyrazem postępu są inwestycje. Zarówno te prywatne, typowo komercyjne, jak i wielkie rządowe oraz samorządowe, częstokroć współfinansowane z funduszy pomocowych Unii Europejskiej. Dzięki inicjatywnie trzech partnerów, którzy już po raz drugi organizują konkurs „Złoty Żuraw”, możemy wiele z nich pokazać, zaś państwo mogą je ocenić. Choć jest to tylko „wycinek” wielkiego placu budowy, jakim jest w tej chwili nasz region.

Bożentyna Pałka-Koruba wojewoda świętokrzyski : - Dzisiejsza publikacja, której mam zaszczyt patronować, udowadnia, że warto inwestować w Polsce Wschodniej, do której zalicza się nasz region. Przegląd świętokrzyskich inwestycji dobitnie to pokazuje. Czytelnicy i internauci oraz eksperci wybiorą przede wszystkim inwestycje najładniejsze, te które swoim projektem i pomysłem wyróżniają się wśród innych. Dobrze, że mają tak duży wybór, bo to świadczy o rozwoju całego regionu.

Wojciech Lubawski prezydent Kielc: - Mam ambicję i marzenie, aby Kielce stały się w przyszłości metropolią. Wygodną dla mieszkańców, nowoczesną, ale jednocześnie pamiętającą o swoich korzeniach i tradycji. Systematycznie zmieniamy stolicę województwa świętokrzyskiego w takie miejsce, a dobre projekty architektoniczne, śmiałe przedsięwzięcia inwestycyjne i ciekawe pomysły będą z pewnością nadawały Kielcom tego metropolitalnego charakteru. Z radością witam pierwszy taki konkurs w regionu, bo wierzę, że dla architektów oraz inwestorów będzie on bodźcem do stawiania sobie nowych wyzwań

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... i-zaglosuj

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 6 kwietnia 2013, o 09:20

Żurawie 2012 wręczone

Zakończyła się trzecia edycja konkursu „Złoty Żuraw” organizowanego przez „Echo Dnia”, Targi Kielce oraz portal inwestycje.kielce.pl na najładniejszą inwestycję 2012 roku w Świętokrzyskiem. W piątek na gali w hotelu Kongresowym w Kielcach rozdaliśmy nagrody.

Po raz trzeci w historii województwa przy pomocy czytelników i internautów wraz ze specjalistami, czyli przedstawicielami środowiska architektów, wybieraliśmy najlepsze inwestycje minionego roku w trzech kategoriach. Najlepsze i najładniejsze z nich otrzymały nagrody Złotego Żurawia i Srebrnego Żurawia, przyznane w drodze głosowania czytelników i internatów, a także głosów architektów. Żurawie Specjalistów przyznali sami architekci. Wręczyliśmy też wyróżnienia w powiatach za rolę, jaką odgrywają one na rzecz promocji regionalnych inwestycji, działania rewitalizacyjne i popularność wśród głosujących.

KONKURS INSPIRUJE

- Naszym zdaniem konkurs może wpływać na jakość i wygląd tego, co powstaje u nas nowego, dlatego promujmy to, co dobre. Taka jest idea nagrody Złoty Żuraw – twierdzi Jerzy Stradomski, jeden z pomysłodawców i współorganizatorów tego przedsięwzięcia, właściciel portalu inwestycje.kielce.pl. – Warto wyróżniać ciekawe architektonicznie inwestycje, bo od nich zależy nasze otoczenie i komfort życia – zgodnie mówili kieleccy architekci, którzy brali udział w wyborze najlepszych inwestycji.
- Rodzi się pozytywny trend, dla którego konkurs Złoty Żuraw jest dobrym fundamentem. Pokazujmy dobrą architekturę, dobre i ciekawe rozwiązania - dodaje prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń współorganizator naszej akcji.

MIESZKAŃCY I SPECJALIŚCI

- W wyborze najlepszych inwestycji brali udział zarówno mieszkańcy naszego regionu, jak i specjaliści. Uznaliśmy, że te połączone głosy pozwolą najobiektywniej wybrać zwycięzców Złotego i Srebrnego Żurawia. Specjalistom i architektom powierzyliśmy wybór swojego zwycięzcy, nagrodzonego Żurawiem Specjalistów – mówi redaktor naczelny „Echa Dnia”, Stanisław Wróbel.


Laureaci nagrody
Kategoria obiekty handlowe i usługowe
Żuraw Specjalistów – Becher-Silver w Kielcach;
Złoty Żuraw – Apolloplast w Kielcach;
Srebrny Żuraw – Agmo w Kielcach

Kategoria obiekty użyteczności publicznej
Żuraw Specjalistów – Biblioteka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach;
Złoty Żuraw - Biblioteka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; Srebrny Żuraw – Ulica Warszawska w Kielcach

Kategoria obiekty mieszkaniowe
Żuraw Specjalistów – Rezydencja Kasztanowa w Kielcach
Złoty Żuraw – Promenada Solna w Kielcach
Srebrny Żuraw – Słoneczny Stok w Kielcach

Wyróżnieni w konkursie Złoty Żuraw 21012.

Nagroda Specjalna - Energis, budynek Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Wyróżnienia: powiat kielecki – Hotel Grafit w Kostomłotach; powiat buski – przebudowa alei Adama Mickiewicza w Busku-Zdroju; powiat jędrzejowski – rewitalizacja placu Tadeusza Kościuszki w Małogoszczu; powiat konecki – Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich; powiat ostrowiecki – Galeria Nowy Świat w Ostrowcu Świętokrzyskim; powiat skarżyski – Kombinat Formy w Skarżysku-Kamiennej; powiat starachowicki – Galeria Kamienna w Starachowicach; powiat sandomierski – Bank Spółdzielczy w Sandomierzu; powiat pińczowski – Nadleśnictwo Pińczów w Michałowie; powiat staszowski – Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 2-wreczone

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 7 kwietnia 2013, o 14:05

Srebrny Żuraw – Ulica Warszawska w Kielcach
A za co dostała ul. Warszawska żurawia :?:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 kwietnia 2013, o 14:07

Głownie za sms, ale komisja konkursowa nie miała zastrzezen.

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 10 kwietnia 2013, o 00:25

Autorze przyznaj się. :oops:
Nagrody przyznaliście przy "zielonym stoliku" jak w piłce. Głosowanie wygrał przecież inny projekt niż Biblioteka. :twisted:
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 kwietnia 2013, o 09:01

Nagrody przyznaliśmy przy stoliku wypełnionym ostrymi charakterami komisji konkursowej :)

W przypadku Zlotego i Srebrnego Zurawia 75% stanowią glosy z sms, a pozostale komisji, która w przypadku tej kategorii odpowiednio ocenila i biblbioteke UJK i Energis, bo pewnie to masz na myśli :wink:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 10 kwietnia 2013, o 10:48

Najlepszy jest srebrny żuraw w kategorii obiekty handlowe i usługowe :lol:

ODPOWIEDZ