Warszawska 20B, 20C - Kamienice między jezdniami

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Warszawska 20B, 20C - Kamienice między jezdniami

Post autor: Sirek1 » 24 grudnia 2006, o 14:08

Po tym ogłoszeniu:
Kielce, Centrum, Warszawska1000 m2, więcej niż 10 il.pokoiCena: 899 000 zł
Typ budynku: wolnostojący
Technologia: murowana
Rok budowy: lata 40
Stan budynku: do odnowienia
Charakter: wielorodzinny
Liczba pięter: powyżej 4 pięter
Przeznaczenie: dowolne
Ogrzewanie: etażowe
Materiał: cegła
Dach: papa
Podpiwniczenie: całościowe
Media: woda; prąd; siła; gaz; kanalizacja
Powierzchnia działki: 536.00 m2
Informacje dodatkowe: pieciokondygnacyjna, podpiwniczona wolne mieszkania od 60 do 102m2 wszystkie media, własny parking, lokale użytkowe, mieszkalne w cenie 899zł m2 tylko w całości ksiega wieczysta zdecydowanie pilnie
Kontakt: Janek
tel.: 0511836650
Oferujący nieruchomość zgodził się na kontakt agencji nieruchomości w celu podjęcia współpracy przy sprzedaży tej nieruchomości.
Data zamieszczenia: 2006-12-14 22:20:29 Data modyfikacji: 2006-12-14 22:20:29
Obrazek
:arrow: Domy - Sprzedam Kielce, Centrum, Warszawska
I tym nieroztrzygniętym przetargu ogłoszonym przez MZB:
„Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ul. Warszawskiej 20B w Kielcach”
:arrow: http://www.mzb.kielce.pl/przetargiw/p00 ... 3_2006.htm

Przyszedł mi pomysł że jest to jedyna okazja by Miasto kupiło te kamienice, i zburzyło je obydwie a w tym miejscu np. wybudowało Parking lub cos w tym stylu co o tym sądzicie :?:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Kamienice między jezdniami - Warszawska/IX Wieków

Post autor: Autor » 24 grudnia 2006, o 14:12

Sirek1 pisze:Przyszedł mi pomysł że jest to jedyna okazja by Miasto kupiło te kamienice, i zburzyło je obydwie a w tym miejscu np. wybudowało Parking lub cos w tym stylu co o tym sądzicie :?:
Pomysl super, tylko lokatorom trzeba zapewnic nowe mieszkania...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 24 grudnia 2006, o 14:44

Przecież ktoś pisał, że w jednym z tych budynków był kiedyś jakiś szpital żydowski, dlatego nie można go zburzyć... Choć ja osobiście jak już pisałem wyburzyłbym obydwa budynki i albo zostawił tam pusty plac (zrobiła by się piękna przestrzeń, jak po wyburzeniu budynku między pasami Żelaznej) - byłby fajny widok na nową galerię przy Warszawskiej :D Albo ktoś kto by wreszcie wybudował coś po drugiej stronie ulicy (tam gdzie "od wieków" jest zagrodzony teren) i drugi budynek właśnie na śroku ulic, w miejscu tych budynków a nad ulicą zrobiłby przejście z jednego budynku do drugiego :D Parkingu ja jakoś tam raczej nie widzę :-/ Jeśli powstanie galeria przy Warszawskiej to tam będzie przecież parking na 1000 aut :D

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 24 grudnia 2006, o 20:21

Deo pisze:Przecież ktoś pisał, że w jednym z tych budynków był kiedyś jakiś szpital żydowski, dlatego nie można go zburzyć...
O tym że był szpital żydowski niewiele osób już chyba pamięta... Zresztą z drugiej strony nie popadajmy w skrajności. Budynek po prostu straszy sobą i powinno być coś z nim zrobione. (w domyśle - wyburzenie).
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 25 grudnia 2006, o 01:57

Ja to rozumiem i też jestem za wyburzeniem, ale niech się tylko Żydzi dowiedzą, to nam zrobią wielką aferę i jeszcze bardziej będą nienawidzić nasze miasto i robić mu antyreklamę... Zburzyć, ale po cichutku 8)

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 25 grudnia 2006, o 13:57

Deo pisze:Ja to rozumiem i też jestem za wyburzeniem, ale niech się tylko Żydzi dowiedzą, to nam zrobią wielką aferę i jeszcze bardziej będą nienawidzić nasze miasto i robić mu antyreklamę... Zburzyć, ale po cichutku 8)
Ale tam chyba nawet nie ma żadnej tablicy upamiętniającej że coś takiego było :) Nie można być aż na tyle 'skrzywionym', że każdy budynek w którym była jakaś instytucja żydowska czy też innej narodowosci ma być objęty szczególną ochroną. Sądze też, że gdyny budynek był dla gminy żydowskiej na tyle ważny, to już dawno by go wykupili i byłby pod ich zarządem.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Tam91
Posty: 245
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, o 15:51
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post autor: Tam91 » 25 grudnia 2006, o 14:13

Wykupili? Dostaliby za darmo.. wszakze jest to narod bardzo pokrzywdzony i wszystko nalezy im sie za darmo...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 25 grudnia 2006, o 14:21

Dla Żydów najwyraźniej ten budynek nie jest ważny, bo nie słyszałem żeby sie nim interesowali. Ale ze względów czysto ludzkich jest bardzo ważny - nie jako jedna z instytucji żydowskich (bo zresztą taką nie był), ale jako miejsce mordu KILKUSET osób...
Ale tak czy inaczej:
kamienica bliżej ronda już jest miejska (komunalna), dlatego nie można mówić o jej wykupywaniu przez miasto. To właśnie miasto postanowiło ją wyremontować. Miasto mogłby ewentualnie wykupić druga kamienicę, ale raczej nie ma w tym żadnego interesu.
Gdyby przyjąć Wasz postulat, wiązałoby się z bardzo dużym kosztem - wykup drugiej kamienicy, nowe mieszkania dla lokatorów, koszt rozbiórki wielkich, solidnych (koniec lat 30-tych) czteropietrowych kamienic. A w zamian trawnik. Łatwo dysponujecie budżetem miasta :) Ja wolałbym, żeby miasto te kilka milionów wydało na renowację komunalnych kamienic w śródmieściu lub dofinansowanie remontów budynków wspólnot mieszkaniowych.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 25 grudnia 2006, o 14:27

I przy okazji - a propos powyższego zdjęcia - fajnie byłoby odnowić tą reklamę Społem na bocznej ścianie, która była namalowana co najmniej 40 lat temu (jeśli nie 50). Jest świetna
Ale u nas z takimi sprawami jest kiepsko - np. w Warszawie restauruje sie stare neony, u nas niszczy sie ostatnie jakie zostały... Jak wreszcie dotrze do Kielc świadomość, ze fajnie jest takie rzeczy zachowywać, bedzie już za późno...

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 25 grudnia 2006, o 15:28

RZ pisze:Dla Żydów najwyraźniej ten budynek nie jest ważny, bo nie słyszałem żeby sie nim interesowali. Ale ze względów czysto ludzkich jest bardzo ważny - nie jako jedna z instytucji żydowskich (bo zresztą taką nie był), ale jako miejsce mordu KILKUSET osób...
Powiem szczerze, że nie znam historii tego budynku. Żeby nie robić OT, jakbyś miał jakieś materiały albo linki - podślij na prv.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 grudnia 2006, o 16:42

RZ pisze:I przy okazji - a propos powyższego zdjęcia - fajnie byłoby odnowić tą reklamę Społem na bocznej ścianie, która była namalowana co najmniej 40 lat temu (jeśli nie 50).
Jest wrecz genialna i uwazam, ze warto ja odtworzyc. Rzeczywiscie w Warszawie takie cos sie zachowuje i odswieza. U nas nie ma niestety takiej swiadomosci, poczucia historii.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 25 grudnia 2006, o 21:00

Pierw trzebaby odnowić budynek 8)

Awatar użytkownika
Mnik
Posty: 9
Rejestracja: 19 grudnia 2006, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa/Kielce

Post autor: Mnik » 12 stycznia 2007, o 14:59

Budynek jest szkaradny i nadaje się do pilnego remontu. Jeśli to nie nastąpi to te nasze nawoływania do rozbiórki budynku staną się nieaktualne bo...budynek sam się zawali :wink:

Co do historii tego miejsca, to przeciez w miejscu tego budynku mozna wmurować jakąś tablicę czy coś...W koncu nie byłby to specjalnie atrakcyjny grunt pod zabudowę

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 12 stycznia 2007, o 17:15

Może tak Orbis wyremontował by te kamienice ;) Obok będzie nówka Ibis a po drugiej stronie odrapane mury :?

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 12 stycznia 2007, o 18:12

ja bym wyburzyl... moze kiedys jachalby tamtedy jakis nowoczesny tramwaj :wink:
cochi

ODPOWIEDZ