Warszawska 20B, 20C - Kamienice między jezdniami

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 17 lutego 2011, o 22:09

Szatańskie tempo . . . . Podobnie jak Nowy świat . . . LEPSZY BYŁBY CYKL DWULETNI . . . :lol:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 25 lutego 2011, o 16:36

W końcu konkretne daty!

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 lutego 2011, o 14:06

Drogowcy czekają zielone światło ws. modernizacji ulic: Warszawskiej i IX Wieków

Kieleccy drogowcy z niecierpliwością czekają na orzeczenie wojewody w sprawie odwołania od decyzji dotyczącej modernizacji skrzyżowania ulic: Warszawskiej i IX Wieków. Dyrektor MZD Piotr Wójcik przypomina, że w ramach tego projektu wyburzone mają zostać dwa budynki znajdujące się w pasie drogowym.

Jeśli wojewoda świętokrzyski oddali protest, to Miejski Zarząd Dróg będzie mógł natychmiast rozpocząć budowę. Piotr Wójcik zapowiada, że wkrótce zostanie wybrany wykonawca. Bożentyna Pałka - Koruba powinna wydać decyzję do 15 marca

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Drogow ... 0bffa.html

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 18 kwietnia 2011, o 08:17

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zawiadamia na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010, Nr 113 poz. 759), zwanej dalej Pzp, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na:

"Rozbudowa północnej części skrzyżowania ul. Warszawskiej i Al. IX Wieków Kielc wraz z rozbiórką budynków"

wybrana została oferta następującego Wykonawcy:

SKANSKA S.A.
ul. Gen Zajączka 9
01-518 Warszawa

za cenę brutto: 878 973,10 zł. (słownie: osiemset siedemdziesiąt osiem tysięcy dziewięćset siedemdziesiąt trzy zł 10/100).

Uzasadnienie wyboru Wykonawcy - oferta najkorzystniejsza, zgodna z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publocznych, odpowiadająca treści i spełniająca warunki Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz wybrana zgodnie z kryterium oceny ofert: cena - 100%.

:arrow: http://www.mzd.kielce.pl/index.php?opti ... &Itemid=29

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Zaczęło się!!!

Post autor: Grzegorz » 2 maja 2011, o 11:02

Wszedłem dzisiaj do jednej z kamienic - tej bliżej Rynku (druga była zamknięta na kłódkę)
i oto co zobaczyłem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kamienica jest rozpruwana od wewnątrz. Praca wre. Trochę smutno się robi widząc i przede
wszystkim czując zapach umierających starych kamienic, ale tak będzie dla miasta lepiej. :)

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 2 maja 2011, o 15:29

ale tak będzie dla miasta lepiej.
ciekawe którego.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 2 maja 2011, o 16:35

Dla Świdnika :P
Bo rzeczywiście wyburzenie tych perełek architektury w tak atrakcyjnym miejscu to katastrofa dla Kielc :twisted:

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 2 maja 2011, o 18:56

Haah, dowcipniś! :lol:

Ojjj.. jakbym słyszał już argumenty za wyburzeniem Dworca PKS, który też pewnie przyszłej galerii będzie przeszkadzał :roll:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 2 maja 2011, o 19:34

Masmix, przeczytaj w wolnej chwili cały ten wątek a może zrozumiesz. Porównanie tych kamienic z jednym z symboli miasta, położonym poprawnie pod względem urbanistycznym to dla mnie wykazanie się totalnym brakiem wiedzy w temacie.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2011, o 19:52 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 2 maja 2011, o 19:50

Grzegorz pisze:brakiem niewiedzy
Czyli jednak Masmix wykazał się wiedzą jeśli dobrze rozumiem? ;)
Dyskusja wraca, ja jestem po stronie obrońców. Wyburzanie tych kamienic to nie tylko niegospodarność, ale też nieszanowanie historii miasta. To, że stoją między jezdniami świadczy właśnie o wyjątkowości tego miejsca. Sprawia, że to skrzyżowanie różni się od tysięcy innych i przypomina o dawnym kształcie Warszawskiej.
Mam nadzieję Grzegorzu, że nie zgotowałbyś podobnego losu synagodze? Czy też uważasz, że gładziutka zawrotka schludniej by wyglądała?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 2 maja 2011, o 19:52

Już poprawiłem Macieju. ;]

Nie róbmy ze mnie wroga zabytkowej architektury! Dawna synagoga to już inna liga. Jest to wyjątkowy budynek. Fakt, również jest położony w niefortunnym miejscu, ale prezentuje się w nim o wiele lepiej niż te dwie kamienice. Zresztą jak wiadomo prawdopodobnie przebuduje ją jeden z obecnie najwybitniejszych architektów na Świecie. Jeżeli by się tak stało to możliwe, że do Kielc przyjeżdżałyby wycieczki fanów architektury tylko po to, żeby zobaczyć dzieło mistrza - nie muszę chyba mówić jaka to promocja i przychody dla miasta. Zresztą miejsce byłej synagogi ma ogromny potencjał (choćby obszerny trawnik między pasami alei IX Wieków Kielc ciągnący się aż do skrzyżowania). W rękach wybitnego architekta to miejsce może stać się perełką Kielc. Moje zdanie jest takie a nie inne odnośnie tych budynków, gdyż uważam, że dla miast od jakości architektury (która również jest bardzo istotna) przeważnie dużo ważniejsza powinna być urbanistyka.

Znalazłem jeszcze mój post z 2008 roku:
Grzegorz pisze:Sądzę, że te dwa budynki za naszego życia nie znikną :|
:)

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 3 maja 2011, o 00:04

poprawnie pod względem urbanistycznym
a co to takiego niepoprawnego widzisz w ich położeniu? Ja się mogę doczepić do 'ślepych' ścian ale to chyba nie powód do wyburzenia, nie?
Fakt, również jest położony w niefortunnym miejscu
Paranoja ale to raczej miejsce położyło się niefortunnie

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 3 maja 2011, o 08:26

Jeśli się nie mylę, to te kamienice stały tam, zanim Warszawska miała 2 jezdnie. Osobiście też jestem przeciwko wyburzaniu. Ale mój głos nic nie znaczy :lol:

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 3 maja 2011, o 10:00

Znikną budynki przy skrzyżowaniu warszawskiej z IX Wieków Kielc
Budynki stojące między pasami jezdni ulicy Warszawskiej, w pobliżu skrzyżowania z Aleją IX Wieków wkrótce znikną z mapy Kielc. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Piotr Wójcik zapowiada, że prace wyburzeniowe powinny rozpocząć się po zakończeniu weekendu majowego.
Dodaje, że rozstrzygnięto przetarg i przekazano już plac budowy wykonawcy. Po zakończeniu robót w tym miejscu powstanie zawrotka i dodatkowy pas do skrętu w lewo w Al. IX Wieków Kielc.
Prace miały rozpocząć się rok wcześniej. Doszło jednak do poważnego opóźnienia, ponieważ właściciel jednego z budynków nie zgadzał się na sprzedaż nieruchomości za cenę zaproponowaną przez miasto.

Władze musiały w tym wypadku skorzystać ze specustawy i osoba ta została wywłaszczona.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Znikna ... 8b86e.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 3 maja 2011, o 10:28

Macie rację, że kiedyś zarówno te kamienice, jak i dawna synagoga stały w pierzei wąskiej ulicy Warszawskiej. Tyle, że od tamtego czasu charakter tego miejsca się zmienił i obecnie te dwa stały się obiektami, które przestały pasować w nowym otoczeniu. Też mi jest ich żal - to kawał historii miasta, ale one naprawdę już nie pasują, poza tym są dużym utrudnieniem dla kierowców. Zresztą nie wiem czy pamiętacie, ale w miejscu, na którym powstał hotel Ibis również były zabytkowe kamienice, jednak mimo tego, że nie stały w pasie pomiędzy ulicą zostały wyburzone, bo szpeciły okolicę.

ODPOWIEDZ