PLACÓWKI OŚWIATOWE - modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

PLACÓWKI OŚWIATOWE - modernizacje

Post autor: Kiba69 » 5 sierpnia 2006, o 21:39

Przydaly by sie nowe infromacje na stronce odnosnie "termomodernizacji szkoł"
Obecnie napewno remontowane sa elewacje wraz z wymiana okien przy al. Gornikow Staszicowskich (Gimnazjum nr 8 na Bialogonie) oraz zespól szkół na Baranowku (Gimnazjum nr 26, ul. Dygasińskiego 6)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 sierpnia 2006, o 20:06

Obrazek
Pracowite wakacje

W szkołach wymieniane są okna, dachy, odnawiane elewacje, modernizowane instalacje grzewcze, ponadto budynki są docieplane.
W Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Jasnej powstaje Centrum Rehabilitacyjne z basenem i salę gimnastyczną uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych. Dodatkowo budynek będzie miała odnowioną elewację.
W innych kieleckich szkołach prowadzone są drobne prace remontowe wewnątrz budynków. Na remonty szkół miasto przeznaczyło 7mln zł poinformowała Anita Stanisławksa, z-ca dyr. Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Kielcach.

Radio Plus
http://www.plus.kielce.pl/www/index.php ... =5330&op=3

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 sierpnia 2006, o 19:39

Obrazek

Remonty szkół

Kielce wydały ponad 7 mln zł, na tegoroczne wakacyjne remonty szkół. Pieniądze są wykorzystywane m.in. na remonty sal gimnastycznych, wymianę dachów i instalacji grzewczych.
Do odnowionej szkoły wrócą uczniowie na Białogonie. To pierwszy poważny remont od kilkunastu lat. Modernizacja budynku to jedna z największych tegorocznych inwestycji wakacyjnych w Kielcach.
Podobne remonty trwają w kilku innych szkołach. Nie do poznania zmieni się także, obiekt przy ul. Jasnej. Obok dużych inwestycji prowadzone są drobne modernizacje budynków i hal sportowych. Wymieniane są też pokrycia dachowe.
:arrow: http://ww2.tvp.pl/1496,20060821384586.strona

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 24 sierpnia 2006, o 12:32

Obrazek

Remonty w kieleckich szkołach

Piotr Burda 2006-08-23, ostatnia aktualizacja 2006-08-23 20:18

Ekipy budowlane pracujące w kieleckich szkołach mają jeszcze 10 dni na zakończenie prac. Już wiadomo, że będą trwać dłużej, ale władze zapewniają, że dzieci na tym nie ucierpią.

W większości placówek szkolnych prace remontowe idą pełną parą i, niestety, nie zostaną zakończone przed 4 września. - Najważniejsze, żeby dzieci mogły rozpocząć naukę. Zakończymy wszystkie prace wewnątrz, pozostaną roboty zewnętrzne - mówi Mieczysław Tomala.

Największy remont tego lata ma miejsce w szkole na Białogonie. Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 jest docieplany, wymieniona zostanie instalacja CO, okna i drzwi. Prace zakończą się we wrześniu. Podobnie będzie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 przy ul. Kujawskiej. - Wymieniliśmy wszystkie okna, mamy nowe sanitariaty, na ukończeniu jest remont dachu. We wrześniu prowadzone będą jeszcze roboty na zapleczu szkoły. Nie będą one zakłócać nauki - zapewnia Ryszard Krzemiński, dyrektor placówki. To pierwszy tak poważny remont tej szkoły od momentu jej powstania w 1967 roku.

Wczoraj zakończył się remont w VI LO im. J. Słowackiego. Wykonano tam kapitalny remont dachu i odwodniono szkołę. - Podczas ostatnich burz mogliśmy sprawdzić jakość prac. Mogę zapewnić, że teraz już nic nam nie będzie kapać na głowę, a woda nie będzie się gromadzić w piwnicach - mówi Renata Walęcka, dyrektor szkoły. W dziesięciu salach "Słowackiego" wymieniono parkiety i okna. Nowością będzie też monitoring w szkolnej szatni.

Zakończono już remont Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 26 na Baranówku.

Dach wyremontowano też w II LO im. Jana Śniadeckiego. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 na Barwinku wymieniono już większość okien, trwają ostatnie prace wewnątrz szkoły. Na wrzesień planowane są prace przy elewacji budynku.

Ekipy budowlane cały czas pracują przy ul. Jasnej, gdzie powstaje centrum rehabilitacyjno-sportowe przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 4. Jego otwarcie planowane jest w grudniu br.

W sumie na wakacyjne remonty w szkołach przeznaczono 7 mln zł.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3568653.html


Obrazek
Fot. Jarosław Kubalski / AG
Szkoła na Białogonie przechodzi największy remont - dostanie m.in. nową elewację, okna i centralne ogrzewanie.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 sierpnia 2006, o 21:19

Kiba69 pisze:http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... art28.html

Wakacyjne remonty szkół 2006-08-07

Trwają remonty w kieleckich szkołach. Miasto przeznaczyło na te zadania około 7 mln złotych. Kompleksowe prace prowadzone są w pięciu placówkach: Zespołach Szkół nr 8, 12,16, 26 oraz Szkole Podstawowej nr 5. Budynki zostaną docieplone, będą miały nowe okna, dachy, elewacje. Modernizowane są również instalacje grzewcze oraz wykonywane inne niezbędne prace.
W Zespole Szkół Integracyjnych nr 4 przy ul. Jasnej powstaje centrum rehabilitacyjne z basenem i salą gimnastyczną. Placówka zyska także nową elewację. W innych szkołach wakacje wykorzystywane są na przeprowadzenie napraw i drobnych remontów.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 września 2006, o 21:29

Obrazek
Siedem placówek oświatowych do remontu

Siedem kieleckich placówek oświatowych wytypowała obradująca dziś miejska Komisja Edukacji do termomodernizacji w przyszłym roku. Na razie to tylko wstępna propozycja.

Na liście potencjalnych „szczęśliwców” znalazły się: Gimnazjum nr 1 przy ulicy Zimnej, Zespół Szkół nr 6 przy ulicy Leszczyńskiej, Zespół Szkół nr 10 przy ulicy Gagarina, I Liceum Ogólnokształcące, Przedszkole nr 30 (na Barwinku), SP nr 16 i Gimnazjum nr 3.

O zabezpieczenie pieniędzy na termomodernizację tych szkół i przedszkoli w przyszłorocznym budżecie będzie wnioskować Komisja Edukacji.
:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=9&id=36053

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 23 września 2006, o 20:49

SP 1 na Bocianku też ociepla salę gimnastyczną, natomiast dziwi mnie to, ze póki co nie zapowiada się zeby wymienili okna :/ ona pamiętają czasy budowy szkoły i przydałoby się już je wymienić.

Sądzę też, że elewacja nie pozostanie fdługo w nienaruszonym stanie :/ pewnie zaraz znajdą sięamatorzy pisania po nowych ścianach :/

Informacjo o termoizolacji tej szkoły nie znalazłem nigdzie, więc chyba robią to z własnych zasobów.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 grudnia 2006, o 09:40

Obrazek
Nie ma pieniędzy na remonty szkół
Piotr Burda2006-12-18, ostatnia aktualizacja 2006-12-17 20:27

Nie ma pieniędzy na przyszłoroczne remonty planowane w czterech szkołach. Prezydent Lubawski deklaruje, że remonty jednak będą, i to większe, niż zakładano.
Rok temu odnowiono Szkołę Podstawową nr 34 na osiedlu Pod Dalnią i cztery przedszkola. W tym roku remonty nabrały prawdziwego rozmachu: wypiękniał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Białogonie, Szkoła Podstawowa nr 5 na Herbach, szkoły na Barwinku, Baranówku i na osiedlu KSM. Lada dzień oddane zostanie centrum sportowo-rehabilitacyjne przy ul. Jasnej. Nic więc dziwnego, że apetyty na kolejne inwestycje w oświacie rosły i ustawiła się kolejka szkół czekających na remont.

Radni poprzedniej kadencji wnioskowali, by w przyszłym roku odnowić Gimnazjum nr 1 przy ul. Zimnej, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Leszczyńskiej, ZSO nr 10 przy ul. Gagarina oraz I LO im. Żeromskiego przy ul. Ściegiennego. To szkoły, które są w złym stanie. Przez okna ucieka ciepło, drzwi są nieszczelne, a elewacje brzydkie.

W planach na przyszły rok nie ma jednak pieniędzy na remonty w tych szkołach. Znalazło się jedynie półtora miliona złotych na dokończenie remontu na Białogonie, kompleksu sportowego przy ul. Łanowej i sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. - Szkoda, bo tak dobrze nam szło - skomentował sytuację Jacek Wołowiec, przewodniczący komisji edukacji i kultury rady miejskiej, współautor wniosku z poprzedniej kadencji. Na ostatnim posiedzeniu komisji edukacji radni pogodzili się z tym, że w przyszłym roku remonty szkół zostaną wstrzymane.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapewnia jednak, że nie zapomniał o remontach szkół. Co więcej, zapowiada ich przyśpieszenie. - Przypominam, że w tzw. projekcie termomodernizacyjnym mamy wytypowanych do remontu ok. 60 obiektów. Jeżeli będziemy remontować cztery rocznie, to efekt końcowy osiągniemy za 15 lat. Jestem przeciwnikiem realizacji tego przedsięwzięcia przez tak długi okres - twierdzi Wojciech Lubawski. Prezydent ma nadzieję, że na ten cel uda się pozyskać pieniądze spoza miejskiej kasy. - Liczymy na jakiekolwiek wsparcie zewnętrzne takiego działania - mówi. I wylicza, że możliwe jest wsparcie rządowe, regulacje prawne partnerstwa publiczno-prywatnego, pomoc Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparcie unijne.

Takie rozwiązania były stosowane już w innych miastach, m.in. w Rzeszowie, gdzie remontowano szkoły, korzystając z programu rewitalizacji terenów miejskich.

Do dwóch razy sztuka?

To druga próba termomodernizacji za pieniądze z zewnątrz. Pierwszą podjął dwa lata temu ówczesny wiceprezydent Marian Parafiniuk. Opracowano nawet tzw. audyt energetyczny, w którym określono, co wymaga remontu i jakie będą z tego korzyści. Kieleckie szkoły i przedszkola miały ocieplać prywatne firmy, które potem odzyskałyby pieniądze z oszczędności na ogrzewaniu. Pomysł jednak nie wypalił. - W związku z brakiem odpowiedniej ustawy o partnerstwie publicznym i niejasną interpretacją przepisów finansowych - tłumaczył to Marian Parafiniuk. Czy uda się tym razem, przekonamy się w czasie przyszłorocznych wakacji, kiedy powinny się zacząć pierwsze remonty.
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3799344.html

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 18 grudnia 2006, o 12:02

Ta jasne moja szkola od ponad 20 lat od wybudowania nie była ocieplana i okna są od nowości, niektóre tak spruchniale że strach otwierac albo na 1 duzą sale otwiera sie tylko jedno bo reszta bozabijana gwożdziami! Na tak ogromny gmach jak XILO (Gałczyński) gdzie chodzi tylu uczniów to skandal. Zimą jest straszna picówa! (są ale tylko chyba wymienione 2 okna na stolowce a raczej w kuchni) :evil:
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 12 marca 2007, o 20:55

Obrazek
Kielce nie chcą pieniędzy?

Dlaczego władze Kielc wolą wydawać własne pieniądze niż sięgnąć po oszczędności płynące z preferencyjnych kredytów.

Jedną ze szkół, których remont zaplanowano w tym roku, jest SP nr 16. Ma kosztować około 500 tysięcy złotych. Korzystając z preferencyjnego kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego miasto zaoszczędziłoby 125 tysięcy złotych. (D. Łukasik) Miasto nie korzysta z preferencyjnych kredytów na termomodernizację szkół. - Nie interesują nas te pieniądze - mówi prezydent Kielc. - To tak, jakby nie schylić się po leżący na ulicy banknot - komentują specjaliści.

Problemem zainteresował się Jacek Wołowiec, przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta w Kielcach. - Poprosiłem o wykaz potrzeb jeśli chodzi o remonty szkół i propozycje znalezienia pieniędzy na ten cel - mówi. - Do tej pory ociepliliśmy około 10 szkół i przedszkoli i wszystko to za własne pieniądze.

Tymczasem inne miasta korzystają z różnego rodzaju dotacji i preferencyjnych kredytów. Tylko w tym roku są zaplanowane remonty przynajmniej trzech szkół po 500 tysięcy złotych każdy - wylicza i zastanawia się dlaczego odpowiedzialni za oświatę nie próbują znaleźć innych źródeł finansowania tych inwestycji. - Przecież przykładu nie trzeba długo szukać. Z tego co wiem, właśnie tak postąpiły władze Ostrowca Świętokrzyskiego - twierdzi Jacek Wołowiec.

I rzeczywiście nie myli się. W tym roku władze planują wyremontować tam dwie ostatnie szkoły. Podobnie jak dotychczasowe modernizacje, tegoroczne będą realizowane dzięki preferencyjnemu kredytowi Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego atrakcyjność polega na tym, że umarzane jest 25 procent kredytu. Władze Ostrowca na remontach dwóch tylko szkół zaoszczędzą pół miliona złotych.

REMONTUJĄ ZA WŁASNE

Tymczasem wygląda na to, że w Kielcach nikt o takiej możliwości nawet nie słyszał. Przynajmniej wynika tak ze słów Anity Stanisławskiej, zastępcy dyrektora Wydziału Edukacji i Ochrony Zdrowia.

- Z tego co wiem, to nie ma żadnych programów dofinansowujących termomodernizację. Remonty szkół realizujemy więc za gminne pieniądze - mówi. Jeszcze wyraźniej wypowiada się na ten temat Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. - Nie interesuje nas oferta BGK - stwierdza. - Umorzenie 25 procent kwoty kredytu, to zbyt mało. W tym momencie remont wszystkich szkół i przedszkoli to kwestia około 100 milionów złotych. Musielibyśmy więc sami wydać około 75 milionów. Tymczasem musimy zarezerwować sobie środki finansowe jako wkład własny do tak dużych inwestycji jak lotnisko - wyjaśnia i szacuje, że do problemu remontów szkół władze miasta wrócą po 2010 roku.

NAJGORSZE WOJEWÓDZTWO

Takiemu podejściu do sprawy dziwi się Jerzy Gliniecki, dyrektor Departamentu Wspierania Rozwoju Regionalnego BGK. - Fundusz Termomodernizacji działa już od 1999 roku i myślę, że każdy samorząd powinien o nim wiedzieć - mówi i dodaje, że w tym momencie jest jeszcze do wykorzystania około 120 milionów złotych. - Tym bardziej dziwię się samorządom, które nie chcą skorzystać z tej okazji. A muszę przyznać, że województwo świętokrzyskie jest pod tym względem najgorsze. Jeśli na przykład z województwa warmińsko-mazurskiego mamy w tej chwili kilkaset wniosków, to ze świętokrzyskiego tylko kilkadziesiąt - wylicza i ocenia: - To trochę tak, jakby nie chciały schylić się po leżący na ulicy banknot.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70311038

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 12 marca 2007, o 23:18

Sirek1 pisze: Jeszcze wyraźniej wypowiada się na ten temat Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. - Nie interesuje nas oferta BGK - stwierdza. - Umorzenie 25 procent kwoty kredytu, to zbyt mało. W tym momencie remont wszystkich szkół i przedszkoli to kwestia około 100 milionów złotych. Musielibyśmy więc sami wydać około 75 milionów.
Tzn, że dofinansowanie można dostać tylko w przypadku podjęcia decyzji remontowania "na raz" wszystkich szkół i przedszkoli jakie są w mieście :?: :?: :?: :shock: Nie można w ramach tego programu zaplanowac np. remontu pięciu szkół?????????????????
Coś za bardzo w to nie wierzę. A nie wszyscy ludzie prezydenta są profesjonalni, tak jak były już dyrektor Artur Sobolewski. Niektórzy mają ciągłe wpadki i minimalne osiągnięcia, a mimo to są nie do ruszenia... :(

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 maja 2007, o 08:01

Zamawiający: Szkoła Podstawowa nr 19 w Kielcach ul.Targowa 3, 25-520 Kielce
Przedmiot zamówienia: Remont budynku szkoły polegający na wykonaniu elewacji, wymianie stolarki okiennej, drzwiowej zewnętrznej oraz remoncie pomieszczenia biblioteki
Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: Wymagany; data zakończenia: 28.08.2007
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 29.05.2007
:arrow: http://www.szp19.republika.pl/zamowienia.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 maja 2007, o 22:23

Zaczeło się :wink:
I Liceum Ogólnokształcące, ul. Ściegiennego 15, 25-003 Kielce:
Modernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego poprzez:
wymianę okien drewnianych na okna z tworzyw sztucznych,
wykonanie elewacji metodą lekko mokrą w budynku głównym i auli,
wykonanie oświetlenia zewnętrznego budynków,
wykonanie zasilania sali nr 28 wraz z instalacją zasilania komputerów,
wymianę instalacji elektrycznej na holu wejściowym na parterze
:arrow: http://www.zeromski.pl/

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 maja 2007, o 22:55

I Liceum Ogólnokształcące, ul. Ściegiennego 15, 25-003 Kielce:
Modernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego poprzez:
wymianę okien drewnianych na okna z tworzyw sztucznych
:( :( :( :( :( ja chce drewniane, brazowe, takie ladne jak dotychczas, a nie kolejne plastikowe biale plamy...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 1 czerwca 2007, o 06:44

autor pisze:
I Liceum Ogólnokształcące, ul. Ściegiennego 15, 25-003 Kielce:
Modernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego poprzez:
wymianę okien drewnianych na okna z tworzyw sztucznych
:( :( :( :( :( ja chce drewniane, brazowe, takie ladne jak dotychczas, a nie kolejne plastikowe biale plamy...
Przecież te okna były stosunkowo niedawno wymieniane :?: :!: I rzeczywiście są ładne. Nie rozumiem.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ