Strona 1 z 1

Dawna Chłodnia Kielce

: 30 października 2014, o 20:37
autor: Tomasso
Kilka fotek pamiątkowych jednej z ikon Kielc - Chłodni Kielce ze słynnym morsem w logo.
Aktualnie systematycznie obraca się w kupę gruzu, niewiele z niej pozostało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedyś, tą drogą podążały dziesiątki pracowników - teraz wszystko zarasta zapomniane.

Re: Dawna Chłodnia Kielce

: 27 marca 2015, o 09:56
autor: ice
Co po dawnej Chłodni Kielce? Nowy właściciel szuka inwestora

Teren po dawnej Chłodni Kielce przy ulicy Zagnańskiej jest w tej chwili niemal w całości rozebrany. Warszawska spółka zależna funduszu inwestycyjnego Arionn FIZ, która wykupiła teren, podjęła już rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Jak mówią przedstawiciele spółki, zainteresowanie jest duże. – W tej chwili podpisaliśmy przedwstępną umowę sprzedaży terenu obejmującego około 1,3 hektara. Przejmie ją firma Met Bud, która zresztą znajduje się w sąsiedztwie – mówi Agnieszka Morawska, członek zarządu spółki.

Kupnem pozostałej, największej części zainteresowanych jest kilku inwestorów. – Prowadzimy rozmowy z trzema firmami. Przedstawiciele jednej z nich myślą o zagospodarowaniu całości, pozostali dwaj chcą wykupić tylko części. Nie wiemy jeszcze, które oferty przyjmiemy, ale nie ukrywamy, że zależy nam, aby teren sprzedać jednemu inwestorowi, którego wizja najbardziej będzie do nas przemawiać. Raczej nie powstanie w tym miejscu supermarket spożywczy, ale coś związanego z branżami rozwijającymi się w okolicy – zdradza Agnieszka Morawska. – Prowadzimy również rozmowy z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach, aby był dogodny, dwustronny dojazd na ten teren – dodaje.

Nie wiadomo, co powstanie na największej części terenu. Będzie to najprawdopodobniej inwestycja związana z branżami rozwijającymi się w okolicy.

Budynek administracyjny, jedyny, który uniknął rozbiórki, stanie się biurowcem. Najprawdopodobniej powstanie w nim dodatkowa kondygnacja.

Przedstawiciele spółki liczą, że sprzedaż gruntów zakończy się jeszcze w tym roku. –Takie są nasze plany, ale bierzemy pod uwagę, że czas może się trochę wydłużyć – mówi członkini zarządu.

http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... -inwestora

Re: Dawna Chłodnia Kielce

: 26 lipca 2015, o 12:50
autor: sabotage
I tę ładną mozaikę też szlag trafił?

Re: Dawna Chłodnia Kielce

: 27 lipca 2015, o 15:22
autor: Tomasso
No skoro po budynku nie ma śladu to i mozaiki nie ma. Tak mi się ten kwiat z elewacji skojarzył z tym na wyremontowanym bloku na Warszawskiej (z muralem). Nie można było za nieduże pieniądza podczas remontu odtworzyć go na ścianie? To kawałek historii.

Re: Dawna Chłodnia Kielce

: 27 lipca 2015, o 21:53
autor: sabotage
Ale przede wszystkim ten cały mural był piękny i miał wartość artystyczną. Nie tylko kwiat. Trzeba było go rozebrać i gdzieś odtworzyć na murze. Może jakiś skatepark byłby robiony, boiska do kosza, przestrzeń publiczna, parking samochodowy, punkt spotkań... cokolwiek. Poza tym te pół przeźroczyste kafle na ścianie też ładne były... :?

Re: Dawna Chłodnia Kielce

: 12 września 2015, o 12:14
autor: sabotage
Tak to się robi w Stanach Zjednoczonych. Świetna praca architekta, piękne wnętrze. School of Global and International Studies (SGIS) Indiana. Mozaika z chłodni, w porównaniu do amerykańskiej, to arcydzieło.
Obrazek

Re: Dawna Chłodnia Kielce

: 9 września 2018, o 21:58
autor: Autor
Dawna siedziba Chłodni Kielce otrzyma nowe życie!

:arrow: http://inwestycje.kielce.pl/zagnanska-9 ... ent-group/

Obrazek