Archiwum Państwowe Stadion - ul. Kusocińskiego

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 grudnia 2006, o 21:33

Mnie chodziło o ten budynek, w którym mieści się Archiwum Państwowe :D Widzę że wielu osobom nie spodobał się ten pomysł. Wiem że jest to dość ładny budynek i za specjalnie nie szpeci swym wyglądem, jednak stoi w złym miejscu, dlatego pomyślałem, że wraz z wyprowadzką tego Archiwum w inne miejsce ten budynek możnaby zlikwidować. Sam przykład budynku na Żelaznej, czy tej kamienicy obok stacji Neste co była, pokazują jak przestronnie i wielkomiejsko się robi oraz to jak na lepsze zmienia się ten teren. Swoją drogą dziwi mnie aż taka duża ilość takich właśnie budynków między ulicami w naszym mieście :shock: bo jakoś w innych miastach tego nie zauważałem. Natomiast jeśli chodzi o ten drugi budynek z reklamą Media Markt'u to również jestem za jego zburzeniem. Rozumiem że szpital żydowski tam był i pewnie nie obyłoby się bez większych protestów, jednak takie budynki między jezdniami nie powinny mieć miejsca i dla mnie to jest oczywista sprawa.[/i]

madax6
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2006, o 13:04

Post autor: madax6 » 18 grudnia 2006, o 09:51

Jeżeli dla ciebie burzenie starych i charakterystycznych budynków w mieście to "wielkomiejskość" to chyba wolę, mieć "prowincjonalne" Kielce.
"Wielkomiejsko" co to za nowomowa?
Takie budynki, oczywiście, zgadzam się nie są najlepszym rozwiązaniem, ale przecież myśląc w ten sposób to za kilka lat będziemy mieć tylko miejsca na mapie po zabytkach, a turystom będziemy opowiadać " tu gdzie stoi biurowiec, była stara synagoga żydowska, a tam gdzie ta nowoczesna galeria handlowa to był kiedyś Pałac Biskupów krakowskich, o i tam gdzie był ratusz mamy duży parking wielopoziomowy.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 18 grudnia 2006, o 11:54

Ej zaraz zaraz chyba mnie źle zrozumiałeś. Przecież ja nie mówiłem o wszystkich starych i charakterystycznych budynkach by je burzyć. Ja mówiłem tylko o tych, które znajdują się między jezdniami a to jest spora różnica. Poza tym powiedzmy szczerze ani ta kamienica obok Neste, ani ten budynek na Żelaznej nie były jakimiś zabytkami ważnymi dla miasta i budynek Archiwum Państwowego oraz ten obok z reklamą Media Markt'u także nie są. Poza tym takie budynki zasłaniają pewną część miasta. Teraz np. każdy z Dworca PKP będzie extra widział nie tylko Hotel Łysogóry, ale także Dworzec PKS. No chyba każdy widzi jak na lepsze zmieniły się te rejony po wyburzeniach, dlatego uważam, że jeśli jest tylko możliwość i pozwalają na to fundusze to należy pozbywać się właśnie takich budynków.

Jeśli chodzi o użyte przeze mnie słowo "wielkomiejsko" to tylko miało na celu ukazanie jaka przestrzeń się robi po wyburzeniu takich budynków. Właśnie takie pierwsze było moje i wielu innych osób odczucie. Poza tym jeśli chodzi o samo dążenie do wspomnianej wielkomiejskości to posiada ono same plusy. Tak naprawdę właśnie najgorszym wyrokiem dla Kielc byłoby pozostanie miastem prowincjonalnym, bo takie miasta nie mają znaczenia i nikt się z nimi nie liczy. Powiem więcej czy Kielce dążą właśnie do tej wielkomiejskości. Uważam że tak. To dlatego chociażby ruszyły prace w kierunku budowy lotniska czy jest poruszany przez forumowiczów wątek tramwaje. Tak naprawdę wszystkie miasta dąrzą do tego by się rozwijać i my nie jesteśmy wyjątkiem. Pozdrawiam :D

madax6
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2006, o 13:04

Post autor: madax6 » 18 grudnia 2006, o 12:25

no ok może trochę się czepiam.
jeżeli chodzi o domek koło neste i ten między pasami żelaznej to oczywiście strat nie ma żadnych, nie mam i nie miałem nic przeciwko wyburzaniu tych budynków, jeżeli chodzi o budynek między pasami warszawskiej to jest mi wszystko jedno, ale oczywiście gdyby powstała galeria warszawska to wtedy sytuacja się zmienia - "otwarcie" tego terenu było by korzystne
Natomiast jeżeli chodzi o archiwum to jestem zdecydowanym przeciwnikiem (niezależnie od tego że budynek jest położony nieszczęśliwie) to jest budynek charakterystyczny, mówiący dużo o historii tego miasta i o jego mieszkańcach
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 19 grudnia 2006, o 21:44

Zgadzam się, budynku AP nie wolno burzyć!

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 19 grudnia 2006, o 21:58

Cameron pisze:Poza tym powiedzmy szczerze ani ta kamienica obok Neste, ani ten budynek na Żelaznej nie były jakimiś zabytkami ważnymi dla miasta i budynek Archiwum Państwowego oraz ten obok z reklamą Media Markt'u także nie są.
No cóż, dobrze, że nie Ty o tych sprawach decydujesz :D
Informuję Cię jednakże, że dawna synagoga jest "jakimś" zabytkiem, jednym z najwazniejszych w mieście. W dodatku najładniejszym budynkiem w okolicy, nadającym jej charakter. Można się martwić, że ją coś zasłania, a nie że ona coś zasłania :lol:
http://www.galeria.swietokrzyska.wici.i ... m=4&pos=46

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 19 grudnia 2006, o 22:00

RZ pisze:Można się martwić, że ją coś zasłania, a nie że ona coś zasłania :lol:
Ale ona też zasłania, i chwała jej za to! - koszmarne budynki na rogu IX Wieków/Warszawskiej. Tam tylko podłożyć bombe i zaorać i nowy budynek zbudować 8)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

.....

Post autor: corse » 20 grudnia 2006, o 09:18

Cameron
ale '' czad '' z tym wyburzeniem !
Jestem z lekka zaskoczony Twoim postem .
Najpierw napisz ( powiedz ) cosik takiego
licznie rozsianemu po naszym globie - ludowi Izraela ! ( :wink: )
Ten budynek co prawda ( od ulicy ) nie przypomina
dawnej synagogi i po remoncie w latach 50 - tych
nosi sobie cechy stylu klasycystycznego
ale za to w jego murach jest - np : zachowane pomieszczenie
sali modlitewnej ( a wszystkie inne - spoko do odtworzenia ! ) .
Stan budowli - bardzo dobry
a niebawem '' stuknie jej '' - 105 wiosenek .
Cameron - upraszam ....
nie wprowadzaj mnie w stan lekkiego szoku - takimi postami ! ( :wink: )

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Re: .....

Post autor: Boss » 20 grudnia 2006, o 13:12

:shock:
nie tykac buźnicy(czyli tego budynka miedzy IX wieków) :!: to świetny budynek i jeden z bardziej charakterystycznych w CK. pozatym bardzo lubie taki styl i mi sie podoba :wink: a to że jest miedzy ulicami cóż... akurat w tym miejscu mnie to nie boli pozatym takie usytuowanie jakichkolwiek budowli to przecież nie zbrodnia na architektórze. pozatym co to wogóle za argument zburzyc cos bo zasłania. to jest miasto tu każdy budynek wręcz ma prawo zasłaniac po tym sie poznaje aglomeracje miejskie

PS: Jarek i RZ 100% poparcia 8)
CK|PL|EU

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

.....

Post autor: corse » 20 grudnia 2006, o 17:43

A i jeszcze jedno w tym temacie ....
Dla mnie - po przeniesieniu archiwum
logicznym jest - odtworzenie sal ( wszystkie pomieszczenia )
i wystroju dawnej synagogi przy pomocy
np : ludu Izraela ( po to mamy np : miasto partnerskie - Ramla ) ....
plus jednoczesne muzeum naszych kieleckich
'' starszych braci w wierze '' ( pozwalam sobie na cytat - wiadomo kogo )
co przyniesie same pozytywy ( kolejna atrakcja i nie tylko ) .
Konkretniej ....
Cameron - ode mnie masz ostry '' sprzeciw wyburzeniowy '' ! ( :wink: )

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 20 grudnia 2006, o 18:26

Wyburzyć :?: przecież ten budynek na stałe wszedł w krajobraz Kielc i jest bardzo charakterystyczną budowlą

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 27 marca 2007, o 15:37

Jest projekt nowej siedziby kieleckiego Archiwum Państwowego

O pracownie digitalizacji, konserwacji starodruków i mikrofilmowania wzbogaci się nowa siedziba Archiwum Państwowego w Kielcach. Jest już projekt siedziby na Stadionie. Budynki te wymagają gruntownego remontu i adaptacji. Kubatura nie zmieni się , nie będzie także nowocznesnej elewacji ze szkła czy metalu. Archiwa ze względu na przechowywane starodruki muszą być słabo oświetlone - powiedziała Elwira Szczepaniak dyrekor placówki. Archiwum przeniesie się z 750 metrów powierzchni użytkowej na ponad 5 tysięcy. Zwiększy się komfort pracy korzystających ze zbiorów, powiększy się także pracownia naukowa, która dziś nie mieści jużwszystkich chętnych. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na adatację poszczególnych pomieszczeń. Dyrekcja placówki liczy na to, że prace budowlane rozpoczną się jesienią tego roku.

2007-03-27 05:52:28
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/index.php?go=3&id_k=2901

P.S. Niestety nie było żadnego zdjęcia na w/w stronie.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 27 marca 2007, o 16:35

Nieźle 5 tys m/2 ciekawe jak ten projekt będzie wyglądał, mam nadzieje że nie jakiś hangar lub magazyn tylko coś porzadnego

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 sierpnia 2007, o 19:00

I. 1) NAZWA I ADRES: Archiwum Państwowe w Kielcach, ul. Warszawska 17, 25-512 Kielce, woj. świętokrzyskie, tel. 0-41 344 38 20, fax 0-41 344 38 20.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Polegający na:
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy modernizacji budynku
w Kielcach przy ul Kusocińskiego nr 51, przeznaczonego na Archiwum Państwowe w Kielcach wartość inwestycji ponad 12 milionów zł.

IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 17.08.2007 godzina 09:00, miejsce: Kielce ul Warszawska 17 Kancelaria.

PROJEKTY TECHNICZNE ARCHIWUM:
:arrow: http://www.kielce.ap.gov.pl/Dok_pro/TOM ... niczne.rar

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 września 2007, o 13:24

O G Ł O S Z E N I E
Archiwum Państwowego w Kielcach ul. Warszawska 17 . ogłasza przetarg nieograniczony nr 25-4/2007.

Na: Modernizacja budynku w Kielcach przy ul Kusocińskiego nr 51, przeznaczonego na Archiwum Państwowe w Kielcach Polegający na:

Przystosowaniu budynku koszarowego na potrzeby Archiwum Państwowego, zgodnie z dokumentacją projektową. Roboty budowlane objęte modernizacją obiektu istniejącego obejmują większość branż stosowanych w budownictwie(...)
termin wykonania: do 30 października 2010 r
Oferty można składać do dnia 25 września 2007 roku do godziny 10:00 w kancelarii Zamawiającego
:arrow: http://www.kielce.ap.gov.pl/info1.htm

ODPOWIEDZ