RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Post autor: halny » 15 października 2005, o 22:36

Jest kilka ruder które od lat szpecą nasze miasto. Wzorcową jest dom przy ul.Planty obok bazaru. Od kilku lat wersja południowa czyli bez okien. Nawet ostatnio pięknie wyglądała w TV :oops: w tle za rozmówcami stojącymi na moście na Sienkiewce. Nr. 2 to piękne domki na ul. IX w. kielc obok parkingu U. W. 3.Domki przy skrzyżowaniu 1-go Maja z ul Skrzetlewską 4. Ostatnio w tych dniach zniknęła rudera obok Liceum Norwida na ul. 1 Maja 5. ul. Czarnowska pomiędzy nowymi budowami - budzi nadzieje że jacyś następni inwestorzy :?: tam zainwestują Oby jak najszybciej.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

ruderki

Post autor: halny » 20 października 2005, o 20:43

Ale super nie ma więcej kandydatur :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 października 2005, o 20:59

Kwartal miedzy Solidarnosci, IX Wiekow a Starodomaszowską :)

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 16 listopada 2005, o 00:06

W najbliższym czasie mają zniknąć rudery: ul. Kapitulna , IX Wieków, Nowy Swiat 46( inwestor mający działkę obok chce kupić tą działkę i postawić kamienice na obu).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 listopada 2005, o 00:36

http://www.slowo.com.pl/kielce/?dz=1&l=1&id=3178

Na pierwszy ogień pójdą oficyny kamienicy przy ulicy Kapitulnej.

Przy alei IX wieków Kielc, obok archiwum, stoi szpecący parterowy budynek. Mieszka tam starsza pani i rodzina.

Wiele problemów miało miasto z budynkiem przy Nowym Świecie 46. Do miasta już zgłosił się inwestor, który na własny koszt chce wyburzyć stary i wybudować nowy i estetyczny budynek.

Wyłączone z użytkowania są też budynki przy Warszawskiej 21 i 23, ponieważ mieszkania zostały spalone.

Zniknie drewniany dom przy rogu Poniatowskiego 2 i Tarnowskiej.

Miasto zyska także duży teren pod inwestycje, likwidując rudery przy Poklasztornej 1 i 3.

Rozpoczną się również generalne remonty kilku budynków, m.in.. kamienicy nr 14 i nr 8 w Rynku oraz przy ulicy Warszawskiej 8.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 22 listopada 2005, o 22:30

A co z ruderą przy Plantach ? i budynkiem PKP naprzeciw hotelu Łysogóry ?

stefan

Post autor: stefan » 23 listopada 2005, o 21:37

coście sie tak uwzięli łącznie z prezydentem na ten budynek PKP na Żelaznej... :( Czy tylko dla mnie jest to bardzo ciekawa, ładna kamienica, tylko zrujnowana? W Kielcach nie ma podobnej. Faktycznie nie mam pomysłu, do czego możnaby ją wykorzystać przy takim umiejscowieniu między jezdniami, jednakże mam wystarczajaco dużo wyobraźni, żeby ją zobaczyc wyremontowaną - historyzujący hotel by teraz z nią bardzo dobrze współgrał.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 24 listopada 2005, o 19:56

Normalny budynek tylko że zlokalizowany w pasie drogowym czyli tylko i wyłącznie do wyburzenia. Psuje widok z każdej i w każdą stronę placu Niepodległości.To samo zresztą dotyczy ruder w pasie zieleni przy rondzie Sandomierska /Żródłowa w/w stacji Nestle

stefan

Post autor: stefan » 24 listopada 2005, o 20:40

halny pisze:Normalny budynek tylko że zlokalizowany w pasie drogowym czyli tylko i wyłącznie do wyburzenia. Psuje widok z każdej i w każdą stronę placu Niepodległości.To samo zresztą dotyczy ruder w pasie zieleni przy rondzie Sandomierska /Żródłowa w/w stacji Nestle
Całkowicie inaczej na to patrzymy niestety. To jest obszerna, bardzo ciekawa architektonicznie kamienica (odkąd pamiatam mi się podobała) i porównanie jej z domkami na Manifestu jest zupełnie nie na miejscu. Dla mnie, po zastapieniu historycznego porządnego dworca mega-opiekaczem do grzanek (czyli obecnym dworcem), tylko ona i wieżyczka nadawały temu miejscu charakter. No cóż - takie jest moje zdanie. Szkoda, że odosobnione. :|

Gość

Post autor: Gość » 24 listopada 2005, o 21:22

nie jestes odosobniony bo ja też mam takie zdanie, tak naprawde to powinno się pomysleć jak uruchomić dla ludzi ten budynek,
jest przejście podziemne to dlaczego nie mogłoby byc jakiejś odjazdowej kładni wkomponowanej lub przebijającej ww obiekt??

Gość

Post autor: Gość » 24 listopada 2005, o 21:23

miałem na myśli kładkę

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 24 listopada 2005, o 23:05

Porównanie dotyczy lokalizacji w pasie drogowym /ulicznym/ a nie stanu czy tez wielkości tych obiektów.

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 09:05

a co ze szpecącą kamienicą/domem/ruderą parterową na samej górze Sienkiewicza przy kosciele ewangelickim? Trzeba to wyburzyć i już!

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 23 grudnia 2005, o 20:15

Czy to dotyczy sklepu z meblami holand w/w kościoła ? Wyburzyć :!:

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 23:23

nie wiem czy tam jest sklep z meblami, ale budynek jest bez wątpienia do natychmiastowej rozbiórki. Poza ty aż sie prosi żeby jakos zagospodarować ogród przy kościele ewangelickim. Trzeba chociaż uporzadkować tą zieleń, bo w obecnym stanie nie jest ona w stanie przyciagnąc uwagi kielczac, lecz odpycha ich od tego miejsca...

ODPOWIEDZ