RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 14 lipca 2009, o 21:29

No właśnie - chciałem też o tym wspomnieć. Żeby jakaś niezależna komisja architektów decydowała za prezydenta? W Kielcach raczej nie bardzo. Tu jedna osoba chce decydować. Nie pomagać innym rozwijać swoje talenty, ale osobiście wskazać, jak dobry tato. Po to została wybrana w wyborach, żeby wybrać nam osobiście pomnik Sienkiewicza czy nowe kino Moskwa. A że z gustem u niej tak sobie? Trudno. Mało kto pamięta, że prezydent proponował np. na placu Artystów kawałek murów udający krakowską Bramę Flofiańską, by tam mogły wisieć podobne jak w Krakowie "dzieła sztuki". Dobrze, że przeszła inna koncepcja.
Wszędzie na świecie najlepszy efekt dają konkursy architektoniczne. Ale nie u nas...
I efekt jest taki jak pisze MadMike - Kielce nie istnieją w branżowych czasopismach. Z architekturą jest najgorzej, bo tej dobrej niestety rzeczywiście w Kielcach jak na lekarstwo. Ale nieobecność Kielc w mediach dotyczy też tych dziedzin, w których byłoby się czym pochwalić czyli kultury, turystyki. Przeglądam rozmaite czasopisma i właściwie nigdy w nich Kielc nie ma. Jeden wyjątek to stadion. A to trochę mało, jak na stolicę unijnego regionu...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

AGK
Posty: 4
Rejestracja: 9 lipca 2009, o 00:28

Post autor: AGK » 14 lipca 2009, o 22:30

Szanowni Państwo!
Z dużą uwagą przeczytałem publikowany dzisiaj w Echu Dnia artykuł dotyczący budynku przy ulicy Kapitulnej 2. Odnosząc się do dzisiejszej, cytowanej w artykule wypowiedzi Pana Prezydenta Lubawskiego uważam, że Pan Prezydent obraził wszystkich, ośmielających się mieć odmienne zdanie w sprawie budynku przy ulicy Kapitulnej 2.

Nazywanie pseudopatriotami osób sprzeciwiającym się planom wyburzenia budynku jest niestety zachowaniem i argumentacją niegodną samorządowca i polityka. Moje zdanie podzielają osoby, które dzisiaj w rozmowach telefonicznicznych i za pośrednictwem poczty elektronicznej zwróciły mi uwagę na publikowany w Echu Dnia artykuł. Szkoda, że Pana Prezydenta nie stać na prowadzenie konstruktywnego dialogu.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 25 sierpnia 2009, o 22:27

Wie ktoś kiedy będą wyburzane budynki na wprost Żelaznej, gdzie przebiegać ma tzw. Węzeł Żelazna? Chodzi dokładnie o salon Cersanitu, biurowiec prywatnych szkół ponagimnazjalnych, market Stokrotka...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 sierpnia 2009, o 22:29

do wyburzenia na przełomie roku prawdopodobnie
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 28 sierpnia 2009, o 12:39

Na przełomie roku, czyli chyba już powinne być burzone :roll:

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 30 sierpnia 2009, o 10:58

Znikają reklamy z baraku przy zbiegu Karczókowskiej i Jagiellońskiej. Nie wiem ale jakies hurtownie budowlane tam miały siedzibe.Prawdopodobnie niedługo zniknie a jest to teren przyszłego ogrodu botanicznego.

Awatar użytkownika
piter84
Posty: 112
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 13:43

Post autor: piter84 » 31 sierpnia 2009, o 07:40

Na terenie Kieleckiej Kopalni Surowców Mineralnych przy Ściegiennego wyburzyli hale stojącą na środku placu.Zobaczymy czy podobny los spotka XIX-wieczne budynki stojące w głębi.Nie wie ktoś czy są one wpisane do rejestru zabytków?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 20 października 2009, o 19:24

Obok kościoła Sw.Krzyża i widuktu pracowicie zamurowują okna w opuszczonych ruderach .Jaki to sens?? Nie szkoda tych pieniędzy?? I tak ma to byc wyburzane więc czy nie lepiej było zrobić to w tym roku??Dalej goscie targów i nie tylko maja w centrum podziwiać wymarłe miasto???? Co kolejny rok na inwestycje od lat wielu planowana minie na ogłoszeniu sukcesu : przygotowano teren pod budowę!! TRAGEDIA !!! :evil:

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 20 października 2009, o 23:31

taki sens, żeby nikt tam nie wchodził :) Ty dziś ok 15:30 na wiadukcie przyglądałeś się tym zamurowanym oknom? :P Bo jak wracałem z pracy to widziałem kogoś przyglądającego się :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 października 2009, o 11:33

A moze rozbiorke bedzie mial na swojej glowie wykonawca? Na rozbiorke teraz trzeba byloby oglosic przetarg, wiec moze bardziej oplaca sie pozostawic to w ramach jednego zadania.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 21 października 2009, o 18:34

Zwłaszcza że na czas inwestycji budynek może służyć na tymczasowe lokum dla robotników :) Poza tym po co wozić maszyny budowlane dwa razy skoro 1 wykonawca będzie wiedzieć lepiej jak zorganizować sobie pracę ;)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 22 października 2009, o 21:32

Nie. Widziałem jadąc autem. Może to będzie jako jedno zadanie ale może okazać się ,że zajmie to np.trzy miesiące. :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 4 listopada 2009, o 21:12

Na ul. Zagnańskiej pomiędzy warsztatem samochodowym a Jasną wyburzono rudery aż do ogrodzenia szkoły. Niestety jeszcze na rogu wspomnianych ulic sąsiednia posesja wraz z drewnianym płotem od strony Jasnej strasznie szpeci. Może spodziewany inwestor bedzie w stanie połączyć obie posesje pod jakąś sensowną inwestycje :) :?:

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 5 listopada 2009, o 00:43

Rozbierają kamienicę od strony ścieżki rowerowej przy XI Wieków/Okrzei :D Mam nadzieję, że na jednej się nie skończy i zburzą wszystkie slumsy.

mam nadzieję, że nie zdublowałem tej wiadomości, ale na forum nic nowego o tym nie znalazłem :P
Sorry, takiego mamy prezydenta...

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 14 grudnia 2009, o 10:55

W końcu miasto sprzedaje swoje udziały w nieruchomości przy Wesołej 14. To rudera przeznaczona do wyburzenia, w pobliżu Gaudiego. Prywatni współwłaściciele juz dawno obiecywali,że po wykupie części należącej do miasta wyburzą ją i postawia coś innego...

http://www.um.kielce.pl/pl/ogloszenia/art808.html

ODPOWIEDZ