RUDERY - wyburzenia, rozbiórki

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 18 marca 2008, o 22:13

Ciekawi mnie teren na rogu ulic IX Wieków i Źródłowej, pomiędzy ruderą przeznaczoną do rozbiórki a nadbudowaną kamieniczką (tą z barem "Wiesław" :wink: i sklepem kibica). W zasadzie wydawałoby się - wspaniałe miejsce na inwestycję - biurową albo handlowo-usługową, tymczasem od lat teren stoi ogrodzony (a więc jest czyjąś własnością) i pusty.

Moi
Posty: 43
Rejestracja: 9 listopada 2007, o 14:21
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

Post autor: Moi » 18 marca 2008, o 22:38

Mnie tam bardziej "leżał" hotel.
Teren został kupiony w zeszłym roku.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 18 marca 2008, o 23:10

cm pisze:Ciekawi mnie teren na rogu ulic IX Wieków i Źródłowej, pomiędzy ruderą przeznaczoną do rozbiórki a nadbudowaną kamieniczką (tą z barem "Wiesław" :wink: i sklepem kibica). W zasadzie wydawałoby się - wspaniałe miejsce na inwestycję - biurową albo handlowo-usługową, tymczasem od lat teren stoi ogrodzony (a więc jest czyjąś własnością) i pusty.
Cały ten teren miałem na myśli
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 19 marca 2008, o 15:14

Przejeżdżałem dziś Źródłową i z pierwszej z tych ruder zdjęty jest już dach. NARESZCIE. Dawno już w oczy kłuło.
Jeżpir

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 20 marca 2008, o 19:19

Ja bym tam widział cerkiew (jest planowana jej budowa, ale nie wiem gdzie).

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 22 marca 2008, o 19:52

michal_ck pisze:Ja bym tam widział cerkiew (jest planowana jej budowa, ale nie wiem gdzie).
Cerkiew odzyskuje swój teren przy Chęcińskiej, tam gdzie jest Instytut Chemii, ale nie wiem na jakim teraz etapie jest ta sprawa.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 22 marca 2008, o 19:55

RZ pisze:
cm pisze:Ciekawi mnie teren na rogu ulic IX Wieków i Źródłowej, pomiędzy ruderą przeznaczoną do rozbiórki a nadbudowaną kamieniczką (tą z barem "Wiesław" :wink: i sklepem kibica). W zasadzie wydawałoby się - wspaniałe miejsce na inwestycję - biurową albo handlowo-usługową, tymczasem od lat teren stoi ogrodzony (a więc jest czyjąś własnością) i pusty.
Cały ten teren miałem na myśli
To jeden z najlepiej eksponowanych narożników w mieście. Aż prosi się o coś super. Nawet nie chcę myśleć, że mogłoby tam powstać byle co:

Obrazek
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 22 marca 2008, o 21:06

Ale...kiedyś się mówiło,że nad tym rondem może powstać wiadukt,więc trochę widok z okien by się popsuł...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 22 marca 2008, o 22:11

hey pisze:Ale...kiedyś się mówiło,że nad tym rondem może powstać wiadukt,więc trochę widok z okien by się popsuł...
Wątpię, żeby ktoś chciał tam stawiać mieszkaniówkę, a w przypadku biurowca widoki nie mają aż takiego znaczenia (no, pomijając widok z gabinetu prezesa :wink:)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 26 marca 2008, o 19:25

RZ pisze:Cerkiew odzyskuje swój teren przy Chęcińskiej, tam gdzie jest Instytut Chemii, ale nie wiem na jakim teraz etapie jest ta sprawa.
Ale działkę z budynkiem czy gdzieś w pobliżu? Bo kościoła garnizonowego chyba nie odzyskają?
Fajnie jakby miasto się zamieniło działkami: Źródłowa za Chęcińską- mniej korzystne dla miasta (finansowo- dopłata dla miasta) ale wygląd miasta by na tym na pewno nie ucierpiał.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 marca 2008, o 21:09

michal_ck pisze:
RZ pisze:Ale działkę z budynkiem czy gdzieś w pobliżu? Bo kościoła garnizonowego chyba nie odzyskają?
Fajnie jakby miasto się zamieniło działkami: Źródłowa za Chęcińską- mniej korzystne dla miasta (finansowo- dopłata dla miasta) ale wygląd miasta by na tym na pewno nie ucierpiał.
Nie, nie chodzi o kościół garnizonowy - d. cerkiew garnizonowa, niedługo po tym, gdy wojska rosyjskie (w czasie I wojny światowej) wyszły z Kielc została przekazana Kościołowi Katolickiemu i dzięki temu ocalała.
Niewielka grupa prawosławnych, która została w Kielcach po odzyskaniu niepodległości nie była w stanie utrzymać cerkwi koło katedry. Gdy miasto ją wyburzało, parafia dostała działkę na Chęcińskiej, gdzie miała wybudować nową cerkiew, w czym jednak przeszkodziła II wojna. No i z tego co mi wiadomo, na tej działce wybudowano po wojnie późniejszy Instytut Chemii.
Ustawa pozwalająca uzyskać zwrot nieruchomości przez związki wyznaniowe funkcjonuje już dawno, jednak dzisiejsza kielecka parafia prawosławna (ok 20 osób w Kielcach...) nie bardzo była tego świadoma.
Gdy w końcu dotarło do nich, że mają spory majątek, władze miasta próbowały ich zwodzić.
Ale teraz parafia ożyła w zwiazku z dużą grupą Ukraińców, Białorusinów, Rosjan przebywających w Kielcach i stąd potrzeba nowej cerkwi - budowanej, jak rozumiem, za pieniądze z odzyskanej działki. To jest infromacja sprzed roku od znajomych ze środowiska Taize, którzy od dawna wspomagają kieleckich prawosławnych w śpiewie podczas nabożeństw. Jak sprawa wygląda dzisiaj - nie wiem, sądzę jednak, że nowa cerkiew, jeśli powstanie, będzie mała. Nie ma żadnych podstaw, żeby spodziewać się jakiejś spektakularnej budowli. Po prostu cerkiewka na Bodzentyńskiej jest zagrzybiona i już tak czy inaczej nie bardzo nadaje się do użytku. Przez ostatnie dziesięciolecia mikro-parafia utrzymywała się głównie z pieniędzy otrzymywanych ze sprzedaży miejsc na cmentarzu prawosławnym.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 28 marca 2008, o 08:01

Ruszyła rozbiórka budynku na Jarońskich,obok Źródłowej.Tego przy którym stoi billboard :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 29 marca 2008, o 22:07

Sebastian pisze:Ruszyła rozbiórka budynku na Jarońskich,obok Źródłowej.Tego przy którym stoi billboard :lol: :lol: :lol:
No i pozbyliśmy się kolejnj rudery:)Aż miło popatrzeć:):):)

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Rudery

Post autor: Tomasso » 3 kwietnia 2008, o 07:59


Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 3 kwietnia 2008, o 09:36

"Piękne" te nasze Kielce 8)
Kielce Kielce Kielce to jest to...

ODPOWIEDZ