Stacja paliw Orlen przy ul. Żytniej

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 5 października 2013, o 16:35

Jak zawsze większość budów w Kielcach jest opóźnionych, wiec nie dziwię się że nie udało się stacji otworzyć w terminie

Krystian
Posty: 129
Rejestracja: 28 czerwca 2006, o 14:52
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Krystian » 15 października 2013, o 16:56

Obrazek

Awatar użytkownika
CubaSh
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2012, o 15:45
Lokalizacja: CK

Post autor: CubaSh » 15 października 2013, o 17:14

Ech... niby się człowiek spodziewał prostej budy a i tak ten widok bardzo zasmuca. Tu powinno być miejsce na jakąś pożądną pierzeję kilkupiętrową a nie na takiego potworka.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 16 października 2013, o 07:14

Widziałem, jak budują tę stację podobną do poprzedniej, tylko większą, na razie same łuki, na biało pomalowane. Niestety potem się obudziłem, a łuki pozostały w innym wymiarze.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 października 2013, o 20:19

W grudniu ruszy całkiem nowa stacja paliw w centrum Kielc

Jeszcze przed końcem roku stacja benzynowa, która rozbudowuje się przy ulicy Żytniej w Kielcach, ma zostać oddana do użytku. Tak naprawdę stacja należąca do Orlenu buduje się od nowa – W grudniu przewidujemy jej uruchomienie – mówi Henryk Rzemykowski, kierownik budowy obiektu.

Modernizacja stacji rozpoczęła się na początku lipca. Choć miała potrwać do początku października, prace w dalszym ciągu są prowadzone. Poślizg spowodowany został pracami rekultywacyjnymi, jakie niespodziewanie tam wyniknęły. – Musiało nastąpić wyczyszczenie gruntu z substancji chemicznych – wyjaśnia Rzemykowski.

Kierownik dodaje, że żadnych innych niespodzianek już nie było i pracownicy mogli skoncentrować się na robotach właściwych. – Teraz trwają prace wykończeniowe w budynku gospodarczym, a także budowa wiaty. Niebawem ruszą roboty związane z infrastrukturą drogową na stacji. Na początku listopada odbędzie się próba szczelności instalacji paliwowej, a na 12 listopada przewidziano zalewanie zbiorników paliwem – informuje Henryk Rzemykowski. – Tym samym będą to już jedne z ostatnich prac na stacji. Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem, to przewidziane na połowę grudnia uruchomienie stacji powinno rzeczywiście nastąpić – kończy kierownik budowy

:arrow: http://regiomoto.pl/portal/swietokrzysk ... trum-kielc

Vryl
Posty: 52
Rejestracja: 19 maja 2013, o 23:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Vryl » 24 listopada 2013, o 22:51

Miałem zrobione nowe zdjęcia tej stacji, ale podczas ich robienia wybiegł jakiś człowieczek w sweterku grożąc mi i zabraniając robienia zdjęć bez jego pozwolenia pomimo, iż nie wszedłem na teren budowy a jedynie zrobiłem zdjęcie z obszaru chodnika. Tak właśnie wygląda pozostałość z PRL-owskiej mentalności. Wszystko zakazać, ograniczać i nakazywać.
Powiedziałem, że przecież za kilka tygodni stacja będzie już otwarta i każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie, a ten na to, że go to nie obchodzi, bo wtedy również będę musiał do niego przyjść i prosić się o pozwolenie zrobienia zdjęcia pomimo, że robię je nie z terenu stacji, ale z publicznego chodnika, a sama stacja znajduje się w otwartej przestrzeni publicznej! Jeśli ktoś nie chce aby ludzie fotografowali jego obiekt powinien wybudować wokoło 20 metrowy mur. Stacja benzynowa powinna raczej podziękować mi za darmową reklamę, którą mogli mieć, a tak mają figę.

Nie zamierzam pokazywać zdjęć tego obiektu, który w mojej opinii przypomina barak i nie zasługuje na reklamę.
Nie mogę również polecić tej stacji benzynowej. I uważajcie bo jak wyciągniecie choćby smartfona przy tankowaniu samochodem to mogą na was jeszcze naskoczyć myśląc, że chcecie sfotografować ten "supertajny" barak.

Przepraszam użytkowników za ten nie do końca merytoryczny wpis. Jeśli admin uzna, że się nie nadaje może go usunąć, chciałem tylko ostrzec innych aby uważali przy robieniu zdjęć i nie padli ofiarą takiej PRL-owskiej mentalności.
Status quo popierają ci którym jest dobrze, resztę mając za frajerów.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 24 listopada 2013, o 23:58

Vryl pisze:Miałem zrobione nowe zdjęcia tej stacji, ale podczas ich robienia wybiegł jakiś człowieczek w sweterku grożąc mi i zabraniając robienia zdjęć bez jego pozwolenia
Olać gościa, jak jesteś na publicznym chodniku, to możesz focić co chcesz, a jak gość się stawia to wystarczy wezwać policję i zgłosić groźby karalne.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 25 listopada 2013, o 13:48

postawili zwykłą kwadratową stację jakich pełno, wiadomo , ze się przydaje, ale poza tym , że na razie jest czystsza od otoczenia to niewiele wnosi (w sumie to nie było się czego spodziewać )
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Baranówczanin
Posty: 91
Rejestracja: 14 listopada 2012, o 18:12

Post autor: Baranówczanin » 25 listopada 2013, o 17:40

Vryl pisze:Miałem zrobione nowe i nie padli ofiarą takiej PRL-owskiej mentalności.
Dobrze palantowi powiedziałeś.
A co gość na to?
Baranówek od 1929 roku w Kielcach. :-)

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 26 listopada 2013, o 13:54

Zamiast mini skweru i kawałka zieleni mamy teraz myjnię :|

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 listopada 2013, o 14:11

A te tłumaczenia ... żenada.
- Inwestor zwrócił się do nas z prośbą o zgodę na wycinkę kolejnych drzew, żeby zrealizować inwestycję. Analizujemy ją, ale generalnie cieszę się, że prace ruszają - mówi Robert Urbański, dyrektor wydział środowiska i usług komunalnych.
- Większość drzew, które znajdują się na pasie od fontanny do stacji Drogi Krzyżowej, zostanie usunięta. To stare drzewa, zlokalizowane blisko siebie. Nie były należycie pielęgnowane i nie są już w dobrym stanie. Mogą stanowić zagrożenie. Weźmy pod uwagę, że rosną przecież w pobliżu przystanku busów i terenu, na który podjeżdżają samochody na stację. Część drzew będzie zastąpiona nowymi, młodymi, o obwodzie pnia 12-14 centymetrów. (...) – mówi Sylwester Bętkowski z Referatu Przyrody Wydziału Środowiska i Usług Komunalnych Urzędu Miasta w Kielcach.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 26 listopada 2013, o 15:36

Przed chwilą byłem w okolicy i przyjrzałem się budowie. Niestety stacja zajmuje o wiele, wiele więcej miejsca niż poprzednia. Stara była trochę przysłonięta zielenią i cofnięta względem ulicy Żytniej, a do tego miała nietypową architekturę (osobiście mnie się podobała). Teraz mamy kolosa z katalogu, który dominuje nad dużą częścią ronda.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 26 listopada 2013, o 16:18

Nie pozostaje nic innego jak się przyzwyczaić do tego nie pasującego tam obiektu.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 26 listopada 2013, o 19:27

Najpierw zmasakrowana przez Biedę Biruta, teraz przestała istnieć jedna z fajniejszych stacji benzynowych w Polsce.
Fakt, nie była w dobrym stanie ale szkoda ze Orlen jej nie wyremontował.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: gawelek13 » 3 stycznia 2014, o 14:16

Stacja paliw w centrum Kielc znów otwarta

Nowa stacja paliw Orlen przy ul. Żytniej w Kielcach już działa. Obiekt jest w standardzie premium, a w najbliższych dniach planowane jest jeszcze otwarcie myjni bezdotykowej.

Całodobową stację uruchomiono 31 grudnia. W ciągu dosłownie kilku miesięcy powstała w miejscu jednej z najstarszych i najbardziej charakterystycznych stacji paliw w Kielcach. Teraz kierowcy mają do swojej dyspozycji m.in. większy parking, sklep z bistro oraz mogą skorzystać z odkurzacza, kompresora i myjni automatycznej. W najbliższych dniach planowane jest również otwarcie myjni bezdotykowej.

Jak informuje biuro prasowe Orlenu, w najbliższym czasie nie jest planowana przebudowa kolejnych budynków należących do koncernu w Kielcach.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2pLCAYHdk

ODPOWIEDZ