Dorbud - Głęboczka - centrum rozwoju i sztuki

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Dorbud - Głęboczka - centrum rozwoju i sztuki

Post autor: Tomasso » 1 czerwca 2012, o 08:57

Na dzisiejszej stronie Echa znalazłem:
Wspaniałe widowisko na cześć twórców DORBUDU, które zaskoczyło gości rozmachem i niespodziankami, urządzono w starym budynku piekarni Społem przy ulicy Głęboczka w Kielcach. To nowa inwestycja DORBUDU, która już pierwszego wieczoru stała się centrum artystycznym miasta.
Coś wiadomo więcej o pomyśle na adaptacje "pospołemowskich" budynków?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 1 czerwca 2012, o 09:23

miały byc tam pierwsze w Kielcach lofty
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 1 czerwca 2012, o 09:54

RZ pisze:miały byc tam pierwsze w Kielcach lofty
Szykują się gdzie indziej:
http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... 789#130789 :)

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 1 czerwca 2012, o 10:47

Tomasso pisze:Na dzisiejszej stronie Echa znalazłem:
Wspaniałe widowisko na cześć twórców DORBUDU, które zaskoczyło gości rozmachem i niespodziankami, urządzono w starym budynku piekarni Społem przy ulicy Głęboczka w Kielcach. To nowa inwestycja DORBUDU, która już pierwszego wieczoru stała się centrum artystycznym miasta.
Coś wiadomo więcej o pomyśle na adaptacje "pospołemowskich" budynków?
Tu więcej szczegółów:
http://e-vive.pl/Content/OpenSite?siteI ... ntext=True

Przy okazji można zerknąć na nowy portal e-vive.pl
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
Leyas
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 03:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Leyas » 1 czerwca 2012, o 13:02

Odbieralem tam paru klientow przez noc.
Pod wejsciem byly rozno kolorowe podswietlenia + staly jakies wielkie rzezby. :P
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 2012, o 07:30 przez Leyas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 czerwca 2012, o 06:31

Stara piekarnia zmienia się w centrum biznesu i sztuki

Budynek starej piekarni i magazyn przy ulicy Głęboczka w Kielcach mieścić teraz będzie centrum biznesu i sztuki.
Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej i ogromna sala wystawiennicza w otoczeniu rzeźb i labiryntu – stara kielecka piekarnia zmienia się w centrum biznesu i sztuki.

Legendarna piekarnia przy ulicy Głęboczka w Kielcach zmieniła nie tylko właściciela, ale także przeznaczenie. Po pięćdziesięciu latach nieprzerwanego wypiekania pieczywa dla kielczan, staje się ogromnym centrum o roboczej nazwie „Głęboczka – centrum rozwoju i sztuki”. W 2009 roku dawny kompleks piekarniczo-ciastkarski kupił od PSS Społem kielecki DORBUD i urządza w nim miejsce, jakiego dotąd w Kielcach nie było.

W stojącym przy przebudowywanej ulicy Zagnańskiej budynku magazynowym powstanie ponad dwa tysiące metrów kwadratowych komercyjnych powierzchni biurowych, wykorzystujących postindustrialny charakter i właściwości miejsca. Znajdą się w nim przede wszystkim biura i sala wystawiennicza do organizacji różnych imprez.

W budynku dawnej piekarni swoją działalność prowadzić będzie też zawiązana w tym roku przez Dorotę i Tomasza Tworków fundacja „Nowa Przestrzeń Sztuki”. Potencjał miejsca jest ogromny, o czym można się przekonać w czasie gali z okazji dwudziestolecia DORBUDU, kiedy to goście po raz pierwszy mogli oglądać to miejsce w nowej odsłonie.
Dawna sala pieców piekarniczych zamieniona została w surową, ale oryginalną w wystroju z futurystyczną aranżacją wielofunkcyjną salę wystawienniczo-eventową. – To miejsce ma stać się nie tylko oryginalną alternatywą dla tradycyjnych sal konferencyjnych i koncertowych, ale także ważnym dla Kielc centrum kreatywnego biznesu – mówi Tomasz Tworek, prezes spółki DORBUD i właściciel budynków przy ulicy Głęboczka.

Historia piekarni przy Głęboczka
Piekarnia zbudowana została w 1952 roku przez PSS Społem w Kielcach. Przez lata 50 i 60. ubiegłego wieku ciasto na chleb dzielono ręcznie, a pieczywo wypiekano w piecach wsadowych, wkładając bochenki na łopatach. Pieczywo na początku rozwożone było specjalnie przystosowanymi wozami konnymi, a konie miały na zapleczu budynku przygotowane siano i miejsce na postój. W latach 70. piekarnię umaszynowiono i zamontowano piece taśmowe. Pieczywo rozwożono do sklepów samochodami. Piekarnia od 1953 do 1976 funkcjonowała, należąc do Kieleckich Zakładów Przemysłu Piekarniczego. Pracowała nieprzerwanie do 2000 roku, a więc przez prawie 50 lat.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... u-i-sztuki

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 7 czerwca 2012, o 11:24

z tej piekarni pochodził najlepszy chleb jaki robiło Społem szkoda że sprzedali tą piekarnię

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 15 listopada 2012, o 11:51

Piekarnia pełna artystów. Powstaje nowe centrum kultury i biznesu

Wystawy, koncerty, spotkania artystyczne na trzech tysiącach metrów kwadratowych, wszędzie magia i duch twórczy. Tak ma wyglądać niezwykłe atelier przy ul. Głęboczka, które chce stworzyć Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki. Za 8 mln zł.
- To byłoby miejsce niezależne od trendów, polityki czy tego, kto sprawuje władzę. Byłoby miejsce na dyskusje tylko merytoryczne, co, jak i z kim chcemy pokazywać. Tak jak na placu Artystów - mówi Tomasz Tworek, prezes firmy Dorbud. To on razem z żoną Dorotą stoją za czterema dotychczasowymi wystawami w centrum Kielc.

Tworkowie stworzyli Fundację Nową Przestrzeń Sztuki, a w zeszłym roku kupili budynek dawnej piekarni Społem przy ul. Głęboczka 3. Ma tam powstać Piekarnia Kreatywnego Biznesu, gdzie będą się stykać ze sobą artyści i przedsiębiorcy. Jak wyjaśniają pomysłodawcy, chodzi o te działania twórcze, które ze względu na swój potencjał stwarzają miejsca pracy i przynoszą dochody, np. projektowanie graficzne, design czy przemysł filmowy.

Jest już gotowa koncepcja budynku, w którym powstaną m.in. wielofunkcyjne pomieszczenia do pracy twórczej, biura i wysokiej klasy hotel. - Jeśli to się uda, to moje pasje miałyby swój adres zameldowania. Wiem, że porywamy się na rzecz trudną, bo Kielce to nie mekka artystyczna. Ale może dzięki temu otworzymy ludzi na spędzanie czasu na nowe sposoby - mówi Tomasz Tworek.

Całość ma kosztować ok. 8 mln zł. Fundacja stara się o dotację z Unii Europejskiej. Jeśli się uda, w 2014 roku powinny być zakończone prace adaptacyjne.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ltury.html

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 18 listopada 2012, o 14:10

Jest już gotowa koncepcja budynku, w którym powstaną m.in. wielofunkcyjne pomieszczenia do pracy twórczej, biura i wysokiej klasy hotel.
Tych hoteli zaczyna już być za dużo, kiedyś narzekaliśmy na ich brak. "Wysokiej klasy hotel" w tak brzydkiej dzielnicy to trochę szalony pomysl.

ODPOWIEDZ