KAMIENICE - remonty, nowe elewacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

bp

KAMIENICE - remonty, nowe elewacje

Post autor: bp » 30 września 2005, o 13:16

Oprócz nowych budynków, ważne w zmianie wyglądu naszych Kielc są też wszelkie - zwłaszcza te kompleksowe i profesjonalne! - restauracje kieleckich kamienic i zabytków.

Pięknym przykładem z ostatnich miesiecy jest pieknie odrestaurowana kamienica z czerownej cegły elewacyjnej przy ul. Żeromskiego (nr chyba 30).
Podobna, odremontowana równiez bardzo dobrze, jest przy ul. Słowackiego, niedaleko ulicy Prostej.
Aż się prosi o fotki!

Gość

Post autor: Gość » 30 września 2005, o 23:51

Ajjj :) ta przy slowackiego to jedna z moich ulubionych kamienic :] a oprocz tego podoba mi sie np renowcja elewacji teatru dramatczynego przy Sienkiewicza :]

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Kamienica na Sienkiewicza 8

Post autor: eM » 3 października 2005, o 11:42

Dzisja w GW jest artykuł o planach jej remontu

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 27 maja 2006, o 14:20

widać pomału, że zaczyna sie ruch w modernizacjach elewacji kamienic

1. Kamienica przy ul. Czerwonego Krzyża (obok PZU)
2. Kamienica przy ul. Wesołej (następna za hotelem w stronę Bodzentyńskiej)
3. i to co mnie ucieszyło to rudera vis'a'vi hotelu na Wesołej (pomiędzy Gaudim a "trumienkami") tam teraz robi się miejsce z klasą

Szpecącą to miejsce ruderą staje się - ni to blok ni to kamienica- (z powybijanymi szybami) gdzie był wcześniej salon tatuażu naprzeciwko zaplecza CKMu na Wesołej

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 maja 2006, o 15:17

j'k pisze:3. i to co mnie ucieszyło to rudera vis'a'vi hotelu na Wesołej (pomiędzy Gaudim a "trumienkami") tam teraz robi się miejsce z klasą
Chodzi Ci o taką pietrowa zolta kamienice? Z klasa tzn. cos tam bedzie fajnego? :)

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 27 maja 2006, o 15:25

autor pisze:
j'k pisze:3. i to co mnie ucieszyło to rudera vis'a'vi hotelu na Wesołej (pomiędzy Gaudim a "trumienkami") tam teraz robi się miejsce z klasą
Chodzi Ci o taką pietrowa zolta kamienice? Z klasa tzn. cos tam bedzie fajnego? :)

ta kamienica o którą pytasz to raczej taki parterowy domek (wczesniej miał chyba zapadnięty dach, a w stronę ul. Bodzentynskiej jest długi mur az do sklepu "trumienkowego")

narazie po jednej stronie (przy hotelu) jak i po drugiej stronie ulicy stoją rusztowania, a w środku pustki

Natomiast widziałem w środku jak Gaudi wygląda :D ... niezłe miejsce się zapowiada (pod sufitem z połamanych kawałków lustra symbole ryby, no i ten pomarańczowy klimat ścian jest przyjemny)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 maja 2006, o 15:34

Ja musze wiedziec co tam bedzie 8) 8) 8) bo nie bede spac spokojnie :) a Gaudi mnie sie podoba, duzo zainwestowano w ten lokal, mam nadzieje, ze bedzie jednym z bardziej charakterystycznych miejsc naszego miasta, szczegolnie dla turystow!

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 27 maja 2006, o 16:01

w tym budynku co jest sąsiadem hotelu, to ma siedzibę (chyba) firma budowlana ale nie jestem pweny , a ten parterowy budynek vis'a'vi hotelu ... to nie wiem co tam bedzie, aby nie "trumienki"
.. ale bardzo ładnie teraz wygląda koniec Wesołej (kolorowo się tam zrobiło)

PS. Gaudi będzie knajpą w I lidze,
aa.... (dzis z mercedesa S przy Staszica wysiadła gupa eleganckich turystów - numery tego aurta zaczynały się od WR- i tylko było słychać "wooow.... ładne te Kielce" :D )

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 maja 2006, o 16:05

j'k pisze:aa.... (dzis z mercedesa S przy Staszica wysiadła gupa eleganckich turystów - numery tego aurta zaczynały się od WR- i tylko było słychać "wooow.... ładne te Kielce" :D )
Trzeba zobaczyc, zeby stwierdzic :) ale te dzielnice przemysłowe :(:(:( pocieszam sie, ze w wiekszym miastach sa zawsze.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 27 maja 2006, o 16:22

j'k pisze: aa.... (dzis z mercedesa S przy Staszica wysiadła gupa eleganckich turystów - numery tego aurta zaczynały się od WR- i tylko było słychać "wooow.... ładne te Kielce" :D )
Radom chwalił Kielce? :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 maja 2006, o 17:12

MUSIAŁEM PRZENIEŚĆ
tom pisze:Pojawiły się rusztowania na Paderewskiego na budzie mięsnej "U Ryśka". Znaczy, ze będą wykańczać, ale i tak wolałbym żeby wyburzyli.
Boss pisze:
tom pisze: wolałbym żeby wyburzyli.
a kto by nie wolał :lol:
Marc pisze:
tom pisze:Pojawiły się rusztowania na Paderewskiego na budzie mięsnej "U Ryśka". Znaczy, ze będą wykańczać, ale i tak wolałbym żeby wyburzyli.
Murowany zwyciężca ASa architektury :oops:
oskar_mks pisze:Watpie zeby likwidowali bo tam zawsze byl ruch bo i miejsce dobre. Dzis przechodzilem i w sumie to tam teraz niezle sie dzieje:
- byle pomieszczenie po foto wolne - moze powieksza cukiernie?
- sama cukiernie w ostrym remoncie
- wyjazd, ktory dzielil dwie kamienice rozkopany
- budka "Snack Bar" (tak chyba sie nazywala) tez albo zlikwidowana albo cos remontuja

A co do tych bud kolo PKO to ciagle wyburzaja.
RZ pisze:Zdaje się, że okna Banatkiewicza wstawiane są w kamienicy obok - po snack barze. Wygląda na to, że Banatkiewicz się przeniesie tak samo jak fotograf Sikora. Chyba jest szansa na nowy budynek. A jakby jeszcze wyburzyli rudery na tej działce od strony Silnicy i tam również coś postawili to byłoby naprawdę nieźle. Remontowana jest też kamienica przylegająca do Puchatka - są wstawione na 1 piętrze ciekawe okna, od podwórka pojawiły się rusztowania (może działka koło PKO to ich?).

No i co z tym "Ludwikiem"? Jesli Jerzy masz jakieś kontakty ze Społem, to - przy okazji - namawiaj ich do dobrego wykorzystania kamieniczki przy Św. Leonarda (przez ścianę z Muzeum Kielc). Dobrze by było, gdyby odtworzyli znaną z dawnych fotografii oryginalną elewację i sensownie wykorzystali parter (np. na kawiarnię czy cukiernię).

I jeszcze jedno: cafe Esencja na Staszica miała jedną z najładniejszych witryn w Kielcach. Fotograf Sikora, który sie tam przeprowadził okazał się niezłym "zmysłem artystycznym" - pomalował ją nie dość, że na wstrętny odcień niebieskiego to jeszcze niechlujnie i koślawo...

Aha - ładnie odnowiono kamienicę na Żeromskiego - przyszłą sąsiadkę filharmonii i niestety wyburzają klimatyczną kamieniczkę (którą dopiero co pomalowali...) na początku Wojska Polskiego (na Rogatce Krakowskiej)
autor pisze:
RZ pisze:Zdaje się, że okna Banatkiewicza wstawiane są w kamienicy obok - po snack barze. Wygląda na to, że Banatkiewicz się przeniesie tak samo jak fotograf Sikora. Chyba jest szansa na nowy budynek.
Oby! Bo zabudowa pierzei bylaby prawie na jednym poziomie (oprocz Ludwika). Kojarzy mi sie jeszcze takie cos jak połączenie dawnego snack baru z Banatkiewiczem, mam nawet projekt w Kielcach, sam parter połączony, do tego szeroki ogrodek zadaszony.
RZ pisze:I jeszcze jedno: cafe Esencja na Staszica miała jedną z najładniejszych witryn w Kielcach.
Zawsze zalowalem, ze ulica Staszica powinna miec tyle knajp ile ma obecnie Wesola...ale niestety.
tom pisze:Nie obraziłbym sie, gdyby na miejscu Banatkiewicza i fotografa powstała piękna dwupiętrowa kamienica z kawiarnią/restauracją :).
Michał pisze:Budynek, w którym mieści się Banatkiewicz ma pójść w górę. Wtedy cukiernia wprowadzi się tu spowrotem.
Michał pisze:
autor pisze:
Michał pisze:Budynek, w którym mieści się Banatkiewicz ma pójść w górę. Wtedy cukiernia wprowadzi się tu spowrotem.
Bardzo w gore? To potwierdzone informacje?
Prawdopodobnie mniej więcej do tej wysokości jak sąsiednie budynki. Tak twierdzą sąsiedzi.
autor pisze:
Michał pisze:Prawdopodobnie mniej więcej do tej wysokości jak sąsiednie budynki. Tak twierdzą sąsiedzi.
No to super info :):):) jakby ktos gdzies jakis projekt mial to prosze sie nie krepowac 8)
Sz.J. pisze:Remont elewacji na Czerwonaego Krzyża. PZU i kolejna.

Na Placu JP II remont budyneczku przylegającego do "Jedność".
Pamięta ktoś salki katechetyczne w tym miejscu?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 maja 2006, o 17:17

Kto się pokusi o zrobienie listy kamienic remontowanych? :)
1. PZU - ulica Duża
2. Staszica obok Puchatka
3. ?
4. ?

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 27 maja 2006, o 22:47

autor pisze:Kto się pokusi o zrobienie listy kamienic remontowanych? :)
Sienkiewicza 8 :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 27 maja 2006, o 23:39

Sienkiewicza 60 (przy remontowanej obecnie czesci deptaku)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2006, o 00:00 przez Kiba69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 maja 2006, o 23:44

Kiba69 pisze:Sienkiewicza 66 (przy remontowanej obecnie czesci deptaku)
To ta gdzie kodak, optyk itp., z przejsciem do Czarnowskiej?

ODPOWIEDZ