KAMIENICE - remonty, nowe elewacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 28 lipca 2006, o 19:08

Kamienica na rogu Sienkiewicza/Paderewskiego od strony deptaka obdarta do cegly i... rusztowanie zniknelo :) Mysle ze za kilka dni wroci bo zdaje sie, ze powodem tego jest remont ulicy i akurat wchodza na ten odcinek.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 lipca 2006, o 20:22

tom pisze:Kamienica z Entersportem w biało-zielone pasy. Niezbyt ładnie. Przenoszą rusztowania na drugą ścianę.
no nie biało tylko jaśniutko zielono -zielona :) Mnie się b. podoba.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 29 lipca 2006, o 13:42

RZ pisze:
tom pisze:Kamienica z Entersportem w biało-zielone pasy. Niezbyt ładnie. Przenoszą rusztowania na drugą ścianę.
no nie biało tylko jaśniutko zielono -zielona :) Mnie się b. podoba.
Ja liczyłem na róż pompejański :D.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Kamienice

Post autor: Jarek » 30 lipca 2006, o 21:17

Dziś przeszedłem się Sienkiewicza, super klimat, czuć że ulica 'żyje' sporo ludzi na placu przy Kapitulnej.

Przysiadłem sobie własnie na placu, następnie posiedziałem dłuższą chwikę koło Puchatka. W pewnym momencie strasznie się rozmarzyłem i oczami wyobrażni zobaczyłem wyremontowany d. Hotel Wersal.... ehhhh bardziej mi brakuje trego remontu i z drugiej strony od Kapitulnej
kamienicy niż remontu PKO BP.

Chciałbym żeby te marzenia szybko się spełnił, a zyskamy naprawdę na uroku Sienkiewicza.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 1 sierpnia 2006, o 19:25

Kiba69 pisze:
j'k pisze:ładne kolory od podwórka tej kamienicy Sienkiewicza 60, ciekawe co wymyslą od ulicy?
Elewacja bedzie miala dwa kolory: ciemna zielen i pomarancz
Wygląda to bardzo dobrze, kolory są ostre i z daleka rzucają się w oczy. Chyba jutro skończą malowanie.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 1 sierpnia 2006, o 22:40

A co byście powiedzieli na to, żeby cały budynek pomalować w kolorach Tycjana?:
Obrazek
Fot. Paweł Małecki / AG

Moim zdaniem prezentowałby się bardzo dobrze.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 1 sierpnia 2006, o 22:53

Pewnie że tak, ale część Hotelu Wersal - piaskowy kolor!
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 sierpnia 2006, o 22:56

Nie byloby brzydko, choc teraz na zdjeciu sie ladnie prezentuje :) a przeciez gora jest paskudna :(

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 3 sierpnia 2006, o 17:26

Sienkiewicza 60 skończona. Wygląda całkiem, całkiem, ładne, mocne kolory. Możliwe, że wymienią część białych okien i wstawią brązowe.
Komisja Rewizyjna czuwa!

pankracy

Post autor: pankracy » 4 sierpnia 2006, o 08:11

Ulgi dla remontujących elewacje kamienic w centrum Kielce

4-08-2006, 08:35:52

11 prywatnych właścicieli skorzystało z ulg oferowanych przez miasto związanych z remontem elewacji kamienic w centrum Kielc.
Inwestorzy mogą liczyć min. na pięcioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości. Ulgi przysługują także osobom prowadzącym działalność gospodarczą.
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, remonty muszą być wykonane do końca roku
i odpowiednio udokumentowane.

Z Radia Kielce

pankracy

Post autor: pankracy » 4 sierpnia 2006, o 09:11

teraz w RK prezydent Lubawski wspomniał o 2 szkaradnych budykach przy Sienkiewicza

1. PKO BP - starania od 1,5 roku nie przynosza jak narazie efektu (centrala w Krakowie nie odpowiada na uwagi)
2. NOT - nieuregulowany stan własności

rozmowy w obu przypadkach są na dobrej drodze (tak podkreślił prezydent)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 sierpnia 2006, o 18:59

Obrazek
Wielkie miasta budowanie

Obrazek Joanna Gergont, 05-08-2006

Elewacja w kolorze ecru i o ton ciemniejsze detale architektoniczne - tak będzie wyglądała po remoncie kamienica z najsłynniejszymi delikatesami w Kielcach.

W Kielcach trwa wielkie budowanie. W samym centrum co kilkadziesiąt metrów natknąć się można na rusztowania. Stoi już kamienica Pod Białym Bzem na rogu Wesołej i św. Leonarda, a 100 metrów wyżej u zbiegu tej samej ulicy z ulicą Hipoteczną przygotowane są wykopy pod fundamenty nowego biurowca firmy Becher. Podobnie jak wcześniejsze realizacje tego inwestora (na przykład budynek Coloramy na skrzyżowaniu Polnej i Warszawskiej), ta również charakteryzuje się dynamiczną bryłą i zdecydowaną kolorystyką. Mocnym akcentem będzie elewacja w kolorze czerwieni.

Całkiem nowy budynek powstaje przy ulicy Paderewskiego, a jego inwestorem jest właściciel Agrocentrum. Czterokondygnacyjna kamienica przeznaczona będzie na biura i sklepy. Stanie w pierzei Paderewskiego, a jej elewację zaprojektowano w zielonkawo-piaskowych barwach. Nie próżnują też właściciele już istniejących kamienic. Remontu elewacji doczekał się budynek przy Sienkiewicza 60a. A już niedługo ujrzymy w całej okazałości urodę zabytkowej kamienicy przy Rynku, w której mieszczą się najsłynniejsze w mieście delikatesy. - Chcielibyśmy prace zakończyć jeszcze w tym roku. Remontujemy wszystkie trzy należące do mojej rodziny budynki. Oprócz robót budowlanych, konstrukcyjnych, wymiany wszystkich mediów, które pochodzą z okresu XX-lecia międzywojennego, kamienice wymagają też misternych prac konserwatorskich - mówi Jarosław Kosterski-Spalski, współwłaściciel kamienic w Rynku. Modernizacja obejmuje trzy budynki - od strony Rynku, Warszawskiej oraz Orlej (tu elewacje będą w jasnozielonej tonacji). Po remoncie znajdą się w nich lokale użytkowe oraz mieszkania właścicieli.

Remontu doczekała się też kolejna zabytkowa kamienica przy Rynku na ścianie między ulicami Bodzentyńską a św. Leonarda. - Uzgodniliśmy, że kamienica będzie miała jasnożółtą elewację, białe okna, gzymsy, a opaski nad nimi mają być o kilka tonów jaśniejsze - mówi Anna Adamczyk z Urzędu Ochrony Zabytków.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 sierpnia 2006, o 19:01

Takie artykuly to ja chce czytac codziennie :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 4 sierpnia 2006, o 19:05

Dodam, że otoczyli taśmą kamienicę na rogu Sienkiewicza i Leśnej, dwupiętrowa, o bardzo ładnym detalu. Możliwe, że zabiorą się za remont, bo strasznie jest zaniedbana, a to jedna z piękniejszych przy deptaku.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 4 sierpnia 2006, o 19:17

Przy Sienkiewicza i Leśnej w Global Village wymieniają dziś okna - wstawiane są ciemnobrązowe.

ODPOWIEDZ