Inwestor Group - Piotrkowska 4-6

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 10 grudnia 2011, o 11:54

Obrazek
Kielce: w zabytkowych kamienicach powstaną pasaże handlowe
09.12.2011 Katarzyna Łabuz

W Kielcach przybędzie około 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Zabytkowe kamienice w centrum miasta po remoncie zostaną przekształcone w pasaże handlowe. Prace sfinansuje prywatny inwestor z Warszawy.

Jak podaje lokalne wydanie Gazety.pl, pasaże mają powstać przy ulicy Piotrkowskiej usytuowanej w centrum Kielc. Inwestor na razie nie jest znany. – Dopóki nie uzyskamy zgody od pomysłodawcy projektu, nie możemy ujawnić nazwy tej firmy – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Włodzimierz Kuliczkowski, właściciel legnickiej pracowni Handbud, której zlecono przygotowanie projektu.

Plan zakłada powstanie na parterze obiektów restauracji i części handlowej, a na piętrach - biur i mieszkań. Łącznie po rozbudowie, do wynajęcia będzie około siedmiu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Pewne jest jednak, że zabytkowa zabudowa przy Piotrkowskiej jest pod nadzorem przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Opracowywany projekt musi więc nawiązywać do historycznej zabudowy śródmieścia i zakładać odrestaurowanie, a nie wyburzenie niektórych obiektów.

Firma Handbud powstała w 1993 roku. Podstawową działalnością firmy jest świadczenie szeroko pojętych usług związanych z kompleksową obsługą inwestycji budowlanych.

http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomo ... -zaby.aspx

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 378
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 31 stycznia 2012, o 07:39

Architektoniczna perełka ma powstać w centrum Kielc!

W centrum Kielc, tuż koło Urzędu Miasta w miejscu źle wyglądających zniszczonych kamienic ma powstać architektoniczna perełka. Dwie kamienice przy ulicy Piotrkowskiej w Kielcach zupełnie zmienią swój wygląd, w podwórku za nimi miejsce ruder zajmą nowe budynki, planowany jest także podziemny garaż.

Prywatny inwestor, właściciel kamienic przy Piotrkowskiej 4/6 zaczyna realizować inwestycję – z budynków wyprowadziły się już sklepy i zakłady usługowe. Na jednej z witryn widnieje nawet kartka informująca, że dom zostanie wyburzony, ale nie jest to prawda.

- Chociaż taki był pierwotny zamiar – mówi Janusz Cedro Wojewódzki Konserwator Zabytków, który zaprotestował gdy go poznał. Była nawet zgoda na rozbiórkę, którą po protestach wycofano. – Obie kamieniczki są objęte ochroną konserwatorską i nie ma mowy o ich wyburzeniu. Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia – dodaje konserwator.

Cedro zaproponował inwestorowi, czyli spółce Inwestor Group z Warszawy pomoc w rewitalizacji obiektów i dzięki temu powstał projekt handlowo-usługowego pasażu, który wprowadzi nową jakość do starych wnętrz.

- Przywrócona zostanie dawna świetność budynków od frontu – wyjaśnia Cedro. – Będą odtworzone zdobienia okien i drzwi, żeliwne balustrady balkonów, bo o tym, że takie były świadczy fragment kraty w podwórku. Trzeba też podnieść wypłaszczony dach. I tak jest on bardzo zniszczony, przy okazji odtworzone zostaną facjatki. Przywrócona zostanie także zamurowana brama w budynku numer 4.

To właśnie bramy ozdobione tak jak w XIX wieku kratami będą zapraszały do wizyty w podwórku. Dzisiaj stoją tam oficyny, budynki nie mają żadnej historycznej wartości i zostaną wyburzone. Na ich miejscu staną kamieniczki, a od strony ulicy Silnicznej wzniesiony zostanie dodatkowy budynek. Wykorzystując spadek terenu w podziemiach zaprojektowano garaż, do którego wjazd będzie właśnie od Silnicznej. W kamieniczkach będą sklepy, restauracja, ale także jeden duży o powierzchni około 1000 metrów market, będą biura i mieszkania, w sumie zajmą ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. – A wszystko eleganckie i w klimacie – zapewnia Wlodzimierz Kuliczkowski z biura projektowego Handbud z Legnicy, które opracowuje dokumentację. – Zgodne z tym co istnieje od frontu.

Budowa powinna się rozpocząć w tym roku.

http://www.mmkielce.eu/artykul/architek ... trum-kielc
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 1 lutego 2012, o 17:59

a od strony ulicy Silnicznej wzniesiony zostanie dodatkowy budynek
Dzięki Bogu, już myślałem, że nigdy nie doczekam się wypełnienia tej dziury. Projekt adaptacji jest ok, więc spodziewam się, że projekt samego budynku przy Silnicznej też będzie w porządku.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 marca 2012, o 19:54

Sklepy w trakcie likwidacji na drzwiach ALF-Serwis napis że sklep przeniesiony w związku z wyburzeniem budynku

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 15 maja 2012, o 12:21

Znika jedno z ostatnich przedwojennych podwórek w Kielcach! Młody kielczanin chce je ratować

- To jedno z ostatnich przedwojennych podwórek w Kielcach, z detalami architektonicznymi z tamtego okresu. Właściciel chce je wyburzyć i ma zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków. Trzeba zrobić wszystko, aby je uratować – mówi Michał z Kielc.
Chodzi o podwórko przy kamienicy na ulicy Paderewskiego 4/6:?: . – To jest najdłuższe podwórko w Kielcach z zabudową po obu stronach. Jest świetnie utrzymane z atrybutami z tamtego okresu. Przez środek biegnie rynsztok, tak jak prawie wszędzie przed wojną. Drzwi są wyposażone w mosiężne, przedwojenne klamki, u okien znajdują się przepiękne zamknięcia. Bardzo rzadko można takie spotkać. Oryginalne są także balustrady balkonowe. To obraz przedwojennych Kielc, szkoda go stracić. O mieszkanie w tej kamienicy starał się Stefan Żeromski – przypomina Michał.

Michal jest licealistą, interesuje się historią i architekturą. – Chodzę po starych Kielcach, wyszukuję perełki architektoniczne, które powinnyśmy uratować przed zniszczeniem i wyburzeniem. Za dużo rzeczy zostało już straconych – dodaje.

Zgodę na wyburzenie podwórka wydał wojewódzki konserwator zabytków. Zostać ma tylko front kamienicy, za którym powstanie galeria handlowa. – Na takie zmiany pozwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Miasto zrobiło inwestorowi nadzieję, że będzie mógł wyburzyć całą kamienice, front i zabudowę podwórka, i z takim zamiarem przyszedł do nas. Długo rozmawialiśmy z nim i udało się osiągnąć kompromis. Jego ceną jest podwórko, które za naszą zgodą zostanie wyburzone. W zamian powstanie galeria handlowa w oparciu o przedwojenny układ podwórka, czyli po jego obu stronach. Front kamienicy wraz z bramą wjazdową z Rynku w ulice Piotrkowską, który reprezentuje przedwojenny charakter zostanie zachowany. W takim przedwojennym stylu będzie cała galeria. Zostanie zachowany układ przestrzenny, na dole sklepy, na górze lokale mieszkalne. Udało się przekonać inwestora do budowy klimatycznego obiektu, zamiast jednego z wielu. Musieliśmy iść na kompromis, bo mogliśmy stracić całą zabudowę – wyjaśnia Janusz Cedro, wojewódzki konserwator zabytków.

:arrow: http://www.mmkielce.eu/artykul/znika-je ... je-ratowac

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1444
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 listopada 2013, o 19:35

Wyburzają budynki od strony Silnicznej...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 27 listopada 2013, o 12:15

vincent pisze:... ale także jeden duży o powierzchni około 1000 metrów market...
Czyżby kolejna Biedronka...?
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 listopada 2013, o 12:59

Ostatnio zmieniony 27 listopada 2013, o 14:07 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 listopada 2013, o 13:14

Na "perełkę architektoniczną" mi to nie wygląda.
Ale może to tylko koncepcja zabudowy.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 listopada 2013, o 13:30

Prezesem spółki Inwestor Group jest Włodzimierz Biały pełniący funkcję Senior Partnera (Development) w Griffin Real Estate.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 grudnia 2013, o 13:10

Wyburzenia i protest przed budową w ścisłym centrum Kielc

Budowa nowego pasażu usługowo-mieszkalnego pomiędzy ul. Piotrkowską i Silniczną w Kielcach jeszcze się na dobre nie rozpoczęła, a już została oprotestowana
O planach niezwykłej metamorfozy, która czeka dwie zaniedbane kamienice przy ulicy Piotrkowskiej 4 i 6 w Kielcach, "Gazeta" informowała już dwa lata temu. Prywatny inwestor chciał z nich zrobić historyczną wizytówkę pasażu handlowo-usługowego, który miał się ciągnąć od ul. Piotrkowskiej do Silnicznej. - Częścią, jako eleganckie i klimatyczne wizytówki, mają być dwie zrewitalizowane kamienice od strony ul. Piotrkowskiej. Historyczne bramy mają zapraszać do odwiedzenia nowego obiektu trochę jak w Muzeum Zabawek i Zabawy - tłumaczył wtedy Janusz Cedro, wojewódzki konserwator zabytków. To w praktyce oznacza m.in. dodanie klimatycznych np. facjatek na dachu i sztukaterii. Nowa część miała powstać od strony ul. Silnicznej. Przedstawiciel inwestora zapowiadał, że po rozbudowie pod wynajem będzie około 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się wreszcie rozbiórka oficyn i budynków gospodarczych od strony ul. Silnicznej. - Mamy prawomocne decyzje prezydenta miasta Kielce i świętokrzyskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków - informuje Włodzimierz Biały, prezes zarządu spółki Inwestor Group, do której należy nieruchomość.


Dodaje, że te roboty mają się zakończyć w grudniu. - To wstęp do rozpoczęcia inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo-usługowo-mieszkalnego. Mamy pozwolenie na budowę wydane przez prezydenta miasta - tłumaczy prezes Biały i potwierdza, że projekt przewiduje zachowanie zabytkowych kamienic frontowych, a całość ma nawiązywać do dawnej zabudowy oficynowej.

Ale już pojawiły się problemy. - Niestety, decyzja ta została skutecznie zaskarżona i uchylona przez wojewodę świętokrzyskiego. Obecnie trwa postępowanie odwoławcze. Nie możemy wykluczyć, że w przypadku niekorzystnych dla nas rozstrzygnięć konieczne będą korekty projektu - wyjaśnia Włodzimierz Biały. W swoim mailu nie zdradza kto oprotestował inwestycję, ale nieoficjalnie mówi się, że to jeden z sąsiadów.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ntrum.html

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Inwestor Group - Piotrkowska 4-6

Post autor: spidimarcin » 23 kwietnia 2014, o 14:13

Kłopoty w centrum Kielc. Sparaliżowane dwie inwestycje

Dwie inwestycje w centrum Kielc nie mogą się rozpocząć z powodu protestów sąsiadów: mowa o działce po Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Leśnej i pasażu przy ulicy Piotrkowskiej.

Obrazek

[...]

Z podobny mi problemami zetknął się inwestor planujący budowę przy ulicy Piotrkowskiej. Warszawski Invest Gropu przygotował dokumentację, oczyścił z ruder zaplecze kamienic przy Piotrkowskiej i utknął. Bo co prawda miasto dało zezwolenie na budowę: w kamieniczkach od frontu i oficynach miały powstać mieszkania, sklepy, restauracja - jednak sąsiedzi zaczęli protestować obawiając się o swoje domy. Ich zdaniem budowa i odsłonięcie fundamentów może spowodować zawalenie się ścian.

Wojewoda podzieliła te obawy i uchyliła decyzję. – Zgodnie z zaleceniami wystąpiliśmy do inwestora o uzupełnienie dokumentacji – mówi Andrzej Kędra. – Potrzebne nam oświadczenie o prawie do dysponowania sąsiednimi nieruchomościami a także, w związku z wykuszami wchodzącymi w pas drogowy, o prawie dysponowania tym pasem. To ostatnie inwestor zapewne dostanie od Miejskiego Zarządu Dróg. Co z pierwszym trudno powiedzieć, jeśli go nie dostarczy wniosek o zgodę na budowę nie zostanie rozpatrzony.

Co w tej sytuacji zamierza inwestor nie wiadomo. Jego pełnomocnik Jarosław Morawski z biura projektowego Handbud z Legnicy, które opracowało dokumentację, czeka na decyzję szefów. – Powinna ona zapaść w najbliższym czasie – mówi.

KLIK

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1444
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Inwestor Group - Piotrkowska 4-6

Post autor: hey » 4 marca 2019, o 19:28

10 lat minęło odkąd ogłoszono plany tej inwestycji. Myśłałem,że inwestor po prostu zrezygnował ale okazuje sie,że firma padła.W piątkowym Echu ukazało się ogłoszenie zamieszczone przez sąd dotyczące przetargu na sprzedaż obu działek.Łączna powierzchnia około 3300 metrów,cena wywoławcza ok. 4,5 mln. Mam nadzieję,że teren się sprzeda a nowy nabywca dokupi również kamienicę na rogu Koziej/Silnicznej,gdzie sprzedawano dopalacze i ją wyburzy...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Inwestor Group - Piotrkowska 4-6

Post autor: Autor » 5 marca 2019, o 12:27

Piękny teren, hossa w budownictwie, oby dobrze się skończyło.

ODPOWIEDZ