POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 19 lipca 2013, o 20:59

kaski, stroje, ogrodzenie, oznakowanie alternatywnego dojścia, zabezpieczenie przed pyłem, oznaczenie logiem wykonawcy...

to powinno być naturalne i oczywiste na każdej budowie, ale nie, w kielcach naturalnym standardem są niezabezpieczone wykopy w centrum miasta a szczytem możliwości większości firm jest strzępek zużytej biało-czerwonej taśmy

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 19 lipca 2013, o 21:12

Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 26 września 2013, o 09:00

Coś robią z budynkiem na Barwinku obok Biedronki.
Obrazek
Obrazek

barthez
Posty: 22
Rejestracja: 3 stycznia 2013, o 14:05

Post autor: barthez » 26 września 2013, o 14:22

ice pisze:Coś robią z budynkiem na Barwinku obok Biedronki.
Tutaj ma powstać mini galeria właścicielem jest Hochel.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 31 października 2013, o 15:40

Trwa nadbudowa piętra w parterowym dotychczas budynku Specjalnego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Karczówkowskiej.

Awatar użytkownika
Baranówczanin
Posty: 91
Rejestracja: 14 listopada 2012, o 18:12

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: Baranówczanin » 6 stycznia 2014, o 14:05

Co to ... jest?!
Ostatnio zmieniony 6 stycznia 2014, o 14:08 przez Baranówczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
Baranówek od 1929 roku w Kielcach. :-)

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: kamil » 6 stycznia 2014, o 14:53

Baranówczanin pisze:Co to ... jest?!
SPAM, ale już usunięty.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: Sirek1 » 19 lutego 2014, o 08:06

Słynny kielecki biurowiec doczeka się remontu, a może i parkingu

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Kielc, budynek Nidy, doczeka się modernizacji. Jego właściciel idzie krok dalej i proponuje miastu budowę parkingu wielopoziomowego nawet na 380 miejsc.
- Istniejący budynek pochodzi z początku lat 70. i zwyczajnie się zestarzał. Z drugiej strony przepisy wymusiły na właścicielu jego modernizację przede wszystkim ze względów przeciwpożarowych, co jest dosyć skomplikowane. Pozostała część prac w samym obiekcie będzie logiczną kontynuacją - tłumaczy Marek Krawczyk, właściciel biura architektonicznego Atelier 7.

To w jego pracowni opracowano projekt modernizacji biurowca przy ul. Wesołej 51. Prace obejmą m.in. montaż systemów wentylacyjnych i urządzeń zabezpieczających oraz wymianę wyposażenia i instalacji.

Nowa elewacja, ale...

Stosunkowo małym zmianom ulegnie elewacja budynku.

- Koncepcji było kilka, z diametralną zmianą jak na budynku dawnego Związkowca włącznie [teraz jest tam m.in. hotel Dal - przyp. red.]. Ale ostatecznie z właścicielem doszliśmy do wniosku, żeby nie niszczyć architektury określanej jako wartościowa - mówi Krawczyk.

Opowiada, że Nidę zaprojektował współautor budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Obserwowałem dyskusję, jaka towarzyszyła planom modernizacji urzędu wojewódzkiego, i staraliśmy się nie iść złą drogą. Pamiętam czasy świetności Nidy, a inwestor nie chce zniszczyć elewacji, choć oczywiście konieczne jest docieplenie. W praktyce oznacza to minimalnie mniejsze okna, ale zachowanie ich podziałów, charakterystycznych "żyletek", i ścian podparapetowych. W efekcie rysunek elewacji się nie zmieni - podkreśla projektant.

Dodaje, że inwestor czeka na pozwolenie na budowę. - Jest w ostatniej fazie wydawania, potem będzie konieczny projekt wykonawczy. Z tego co mi wiadomo, inwestor planuje prace najwcześniej na przyszły rok - tłumaczy Marek Krawczyk.

Miejsko-prywatny pomysł na parking

Właściciel budynku, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Nida", zlecił też opracowanie studium programowo-przestrzennego i koncepcji urbanistyczno-projektowej na budowę obok parkingu wielopoziomowego. Dokument podarował miastu z propozycją współpracy.

- Wiadomo, że jest tam deficyt miejsc parkingowych, a teren jest miejski. Za wcześnie, żeby mówić o szczegółach takiej współpracy. Na pewno jednak taki parking w śródmieściu przydałby się wszystkim - mówi Krawczyk. Zastrzega, że sam dokument to przede wszystkim analiza możliwości wykorzystania terenu. Jest w nim pięć różnych koncepcji, jak mógłby wyglądać parking w zależności od liczby kondygnacji oraz ewentualnego wydzielenia na parterze lokali użytkowych. Liczba miejsc może się wahać od 216 nawet do 380.

Architekt dodaje, że sama przebudowa Nidy planowana jest niezależnie od ewentualnego powstania parkingu.

- Sprawa jest na wstępnym etapie, ale generalnie właścicielowi Nidy zależy na jakiejś części miejsc parkingowych. To byłoby jakieś odciążenie dla miasta, ale wiadomo, że i tak trzeba będzie szukać wsparcia w środkach unijnych - komentuje Artur Hajdorowicz, dyrektor miejskiego biura planowania przestrzennego. Dodaje, że w tym miejscu od dawna mówi się o takiej inwestycji. - I na pewno znajdzie się ona we wszystkich dokumentach, w których będziemy się starać o wsparcie dla budowy parkingów śródmiejskich - mówi Hajdorowicz. Pozostałe powstać mają m.in. na ul. Solnej, obok KCK oraz na placu Wolności.

- Jak się domyślam, inwestor chciałby skorzystać z partnerstwa publiczno-prywatnego. To możliwe, jeżeli wszystko będzie zrobione zgodnie z prawem - podkreśla prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że kiedyś miasto walczyło o przejęcie Nidy, ale przegrało przed sądem. - Nam chodziło o stan tego budynku, bo baliśmy się, że ktoś go będzie chciał tylko wyżyłować. Jeżeli ktoś chce go teraz wyremontować, to uwiarygodnia to takiego partnera - komentuje prezydent.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... _moze.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: Sirek1 » 20 lutego 2014, o 13:29

Budynki szpitala przy Prostej będą docieplone

Kompleksową termomodernizację przejdzie Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. W ramach przedsięwzięcia docieplone zostaną wszystkie budynki szpitala. Ponadto, jak informuje dyrektor lecznicy Rafał Szpak, zmodernizowana zostanie instalacja ciepłownicza, kotłowania, zakupione zostaną pompy ciepła do ogrzewania wody oraz częściowo wymienione zostanie stolarka okienna.

Dzięki tym pracom, szpitalowi uda się zaoszczędzić kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Przetarg na wykonanie inwestycji ma być ogłoszony w marcu. Prace mają zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

Termomodernizacja szpitala przy ulicy Prostej w Kielcach kosztować będzie 6,5 mln zł, z czego 80% tej kwoty pochodzić będzie ze środków unijnych.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-20762

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: Sirek1 » 11 marca 2014, o 10:15

Wielka inwestycja w centrum Kielc. Będzie piękny, nowy biurowiec

Okazały biurowiec zastąpi obskurny budynek, który od lat stoi na rogu ulic Pocieszka i Nowy Świat w Kielcach. Inwestor zapowiada, że będzie tu kilkadziesiąt lokali biurowych i wiele potencjalnych miejsc pracy.

Kompleksowy remont budynku przeprowadza BDP Spółka Doradztwa Podatkowego, która od 2013 roku jest właścicielem obiektu. Zbigniew Maj, rzecznik prasowy spółki zdradził nam, co będzie się w nim mieściło.

Na parterze, podobnie, jak dziś będzie market „Żabka". Pozostałe lokale na parterze będą do wynajęcia. Być może na pierwszym piętrze zostanie „reaktywowane" przedszkole, które działało już wcześniej przez kilka lat.

- Nie jest to jeszcze pewne, ponieważ jest spore zainteresowanie wynajmem powierzchni biurowych – wyjaśnia Zbigniew Maj. - Obiekt ma tę zaletę, że na jednej kondygnacji można zaaranżować do 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, co na kieleckim rynku nieruchomości nie jest często spotykane, bowiem nasz rynek oferuje pod wynajem raczej lokale do około 200 metrów kwadratowych. Zaletą tej lokalizacji jest bliskie położenie głównych dróg komunikacyjnych miasta i ważnych instytucji, ale przede wszystkim duży parking, co w tej okolicy również jest poważnym atrybutem – podkreśla Zbigniew Maj.

Całe drugie piętro budynku będzie przeznaczone na siedzibę spółki, gdzie w odnowionych wnętrzach biurowych inwestor planuje powitać klientów po przeprowadzce z dotychczasowej siedziby, która od prawie 20 lat znajduje się w Kielcach przy ulicy Słowackiego 12.

- Przez ten czas wskutek ciągłego rozwoju i stałego wzrostu zatrudnienia obecny lokal okazał się zbyt mały - wyjaśnił Zbigniew Maj.

Dodał, że spółka obecnie zatrudnia kilkadziesiąt osób, ale po przeprowadzce pojawią się zapewne możliwości dalszego zwiększania zatrudnienia. Inwestycja warta kilka milionów złotych ma zostać wykonana w rekordowo szybkim tempie i na przełomie maja i czerwca tego roku lokale będą gotowe. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem pomieszczeń mogą rezerwować je już dziś
Obrazek
http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... -biurowiec

darek
Posty: 331
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: darek » 11 marca 2014, o 22:09

No z tą wielką inwestycją to chyba lekka przesada.

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: spidimarcin » 14 marca 2014, o 23:38

Kładka niby wyremontowana ale:

Obrazek

Tu kiedyś był chodnik ale teraz jest zagrodzone przejście, a barierka została troche bez sensu:

Obrazek

Kolorystycznie też wygląda to dość dziwnie dla mnie, część zielona, część szara.. :

Obrazek

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: cm » 15 marca 2014, o 11:22

spidimarcin pisze:Tu kiedyś był chodnik ale teraz jest zagrodzone przejście, a barierka została troche bez sensu
Bez sensu to było zlikwidowanie przejścia dla pieszych w tym miejscu. Teraz, żeby przejść np. od TBS-ów do przystanku 35, trzeba nadrobić spory kawałek w kierunku kościoła garnizonowego.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: Sirek1 » 19 marca 2014, o 17:28

Miliony na inwestycje szpitala przy Prostej. Będą remonty i nowy sprzęt

Imponująco zapowiadają się plany inwestycyjne szpitala położniczego przy ul. Prostej w Kielcach. Największym przedsięwzięciem będzie termomodernizacja budynków lecznicy, która będzie kosztowała 6,5 mln zł. W planach jest także m.in. remont sali porodowej i operacyjnej, nowe windy i zakup aparatury medycznej
Plan inwestycyjny i finansowy lecznicy na 2014 rok omawiano kilka dni temu na posiedzeniu Rady Społecznej szpitala.

Największym przedsięwzięciem będzie termomodernizacja budynków lecznicy, która zamknie się w kwocie 6,5 mln zł, z czego 80 proc. to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W tym roku zakończy się remont odcinka położnictwa, zaplanowano także m.in. modernizację patologii ciąży - poradni, adaptację poddasza na pomieszczenia użytkowe, remont sali porodowej i operacyjnej - położniczej, wymianę dwóch wind osobowych wraz z instalacją elektryczną, budowę piętra nad budynkiem byłej pralni szpitalnej.

- W planach mamy zakup niezbędnego sprzętu i aparatury medycznej - m.in. resektoskopu, usg., kardiotokografu i czterech łóżek porodowych - wylicza Rafał Szpak, dyrektor szpitala przy Prostej.

Podczas posiedzenia Rady Społecznej lecznicy przedstawiono też statystyki za ubiegły rok. Wyglądają tak: 1461 porodów, 6696 leczonych pacjentek, wynik finansowy 1 mln 135 tys. zł.

- Ta kwota napawa optymizmem, a jeśli dodać do tego inwestycje prowadzone przez szpital z własnego budżetu, to mamy powody do zadowolenia - podsumował Zenon Janus, wicestarosta kielecki i przewodniczący Rady Społecznej szpitala.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2wQVrc8b5

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: Sirek1 » 22 października 2014, o 08:49

MAC Edukacja kupiła budynki po kieleckim NOMI

Seweryn Kubicki, prezes zarządu Grupy Edukacyjnej prezentuje budynek przy ulicy Witosa, do którego przeprowadzi się w grudniu Spółka Mac Edukacja.
MAC Edukacja, kielecka firma, należąca do Grupy Edukacyjnej, na rynku wydawniczym istnieje już od ćwierćwiecza. Po udanym debiucie w projekcie cyfryzacji polskiej szkoły, intensyfikuje działania, zatrudnia ludzi, kupuje obiekty i zmienia siedzibę.

O dodatkowe siedem i pół tysiąca metrów powierzchni magazynowej i trzy i pół tysiąca powierzchni biurowej powięk-szyła swoje obiekty MAC Edukacja. Nowa powierzchnia pozwoli na rozszerzenie działalności i zatrudnienie nowych pracowników. – W sierpniu bieżącego roku kupiliśmy dodatkowe obiekty przy ulicy Zagnańskiej i Witosa w Kielcach, które zajmowała spółka Nomi. W dawnym sklepie z artykułami dla domu i ogrodu urządzimy nowoczesny magazyn nie tylko dla podręczników, ale i pomocy dydaktycznych, a do biurowca przeniesiemy siedzibę główną firmy. Powierzchnia, którą dysponowaliśmy do tej pory, czyli pomieszczenia w budynku przy Jagiellońskiej, magazyny przy Łódzkiej i Długiej, były dla nas za ciasne. Chcemy rozszerzyć działalność, dalej się rozwijać i w nowym miejscu stworzyć także centrum logistyczne. Już rozpoczęliśmy adaptację budynku, a do biurowca przeprowadzimy się do końca grudnia bieżącego roku – wyjaśnia Seweryn Kubicki, prezes zarządu Grupy Edukacyjnej.

- Zrobiliśmy już ogromny krok, pokazując innym wydawnic-twom, że spółka wyłącznie z polskim kapitałem, z Kielc, może konkurować na rynku wydawniczym z potęgami w tej branży. To my zostaliśmy zaproszeni przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do współpracy nad e-podręcznikiem i tym samym po-kazaliśmy, że potrafimy to robić. W Centrum Kopernika w Warszawie pokazaliśmy w ubiegłym tygodniu pierwsze przykładowe interaktywne lekcje.

Nowe wyzwanie, jakim dla kieleckiej firmy jest nie tylko udział w projekcie cyfryzacji polskiej szkoły, wiąże się z zapotrzebowaniem na specjalistów. – Przyjmujemy do pracy redaktorów, programistów, specjalistów od marketingu – mówi prezes Seweryn Kubicki.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... eckim-nomi

ODPOWIEDZ