OSIEDLA, BLOKI - remonty i modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 października 2008, o 19:58

Rusztowania stoją, robotników brak
Ocieplenie bloku numer 8 przy ulicy Emilii Plater w Kielcach rozpoczęło się w sierpniu. Rusztowania stoją, a robotników brak.

Mieszkańcy ulicy Ściegiennego 99 i Emilii Plater 8 zastanawiają się, jak długo jeszcze będą ustawione rusztowania przy tych blokach. Jak twierdzą jest tam duży bałagan, młodzież biega po konstrukcjach, a postępu w pracy nie widać.

- Kilkakrotnie dzwoniłem do działu technicznego w spółdzielni Pionier i mnie zbyli - mówi pan Marian, który mieszka w bloku przy ulicy Emilii Plater 8. - Irytujące jest to, że rusztowania stoją już dwa miesiące, a nic się nie dzieje. Boimy się, że prace nie zostaną skończone przed zimą - mówi.

NA PEWNO ZDĄŻYMY

Okazuje się, że Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Pionier ociepla w tych dwóch blokach ściany. W bloku numer 8 przy ulicy Emilii Plater prace rozpoczęły się na początku sierpnia i potrwają do końca października. Firma ociepla tam trzy szczytowe ściany i jedną całą. Z kolei przy ulicy Ściegiennego 99 od końca września ocieplane są cztery ściany szczytowe. Mają być gotowe na koniec listopada.

- Trochę pogoda nam przeszkodziła w pracach. Jednak firma powinna zdążyć w terminach. W bloku przy Emilii Plater 8 kończą już prace. Trzeba tam jeszcze położyć warstwę wierzchnią i pomalować ścianę - mówi Robert Wojtasik, kierownik działu technicznego w spółdzielni Pionier.

NIEBEZPIECZNE RUSZTOWANIA?

Mieszkańcy bloków narzekają, że rusztowania stoją długo, a okoliczna młodzież wspina się po nich, przez co może dojść do wypadku. - Z takimi pracami należy uporać się najszybciej, żeby nie stwarzać niepotrzebnego zagrożenia - mówi pan Tomasz z bloku przy ulicy Ściegiennego 99.

- Wszystkie konstrukcje są odpowiednio zabezpieczone - tłumaczy Dariusz Stachura, kierownik administracji osiedla Barwinek w Spółdzielni Pionier.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/11219513

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 25 października 2008, o 14:38

Modernizacja bloku na Ślichowicach
Obrazek
Every dream has a price

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 października 2008, o 10:12

Przyzwoita. Gdyby jeszcze ujednolicić stolarkę okienną...
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 października 2008, o 11:29

To najpierw musielibysmy przez kilkanascie lat edukowac spoleczenstwo, ale moze warto zaczac, choc spodziewam sie, ze "moje mieszkanie to robie co mi sie podoba".

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 26 października 2008, o 12:11

"Planując wymianę okien czy drzwi, weźmy pod uwagę architekturę całego domu. Nasz osobisty gust musi w tym względzie ustąpić zasadom przyjętym w całym budynku" Ewa Sawicka "Savoir-vivre" (2008)

<<Już Aleksander hrabia Fredro wyśmiewał po wielokroć postawę "wolność Tomku w swoim domku">> toż samo źródło cytatu co wyżej

Niestety to poprostu brak dobrych manier...:/
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 26 października 2008, o 12:46

Tutaj wina jest raczej zarzadcy budynku, ze na takie cos pozwala. Problem jest w tym, ze kazdy wymienia okna jak chce, a powinno byc wymienione wszystko hurtowo.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 października 2008, o 13:05

Może nawet nie tyle hurtowo, co powinny być jasno ustalone przez zarządcę kryteria przy doborze i wymianie okien na nowe. Czyli kolor, materiał, ilość podziałów.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 października 2008, o 13:19

I powinien to być wymóg ustawowy, chyba że nikt już nie produkuje takich okien, to wtedy najbardziej zbliżone do pozostałych.
A ja głupi myślałem że coś takiego obowiązuje i się dziwiłem jak można wstawiać brązowe okna jak reszta biała :?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

michau

Post autor: michau » 26 października 2008, o 14:41

Przesadzacie troszke :wink:
Ja bym chcial żeby wiekszość bloków miała takie elewacje jak ten i to juz byloby super, a wy tu jeszcze o kolorach okien obradujecie. To Polska nie elegancja Francja.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 października 2008, o 14:45

A co to za argument żeby nie poprawiać czegoś co jest złe bo w zestawieniu z innymi blokami jest lepsze? Jak pojawiają się błędy to należy je wytykać i poprawiać żeby nie były powtarzane. Przynajmniej takie jest moje zdanie...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 października 2008, o 15:07

michau pisze:Przesadzacie troszke :wink:
Ja bym chcial żeby wiekszość bloków miała takie elewacje jak ten i to juz byloby super, a wy tu jeszcze o kolorach okien obradujecie. To Polska nie elegancja Francja.
Złe okna niszczą całą architekturę budynku.
Nie rozumiem dlaczego z tego powodu, że mieszkamy w Polsce, mamy się godzić na bylejakość i dziadostwo.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

michau

Post autor: michau » 26 października 2008, o 17:21

Nie chodzi mi o to zeby nie zmieniac okien ktore psuja architekture budynku, ale o to ze dla mnie wazniejsze jest by wiecej budynkow mialo takie elewacje jak ten, a okna to moim zdaniem drugorzedna sprawa, co nie zmienia faktu ze dobrze by było je wymienic. :wink:
RZ sam wiesz jak zazwyczaj u nas jest, czy sie godzimy czy nie to i tak to nie ma znaczenia, poza nielicznymi wyjatkami.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 października 2008, o 22:15

E tam, nie zgadzam się z takim podejściem :)
Samo nic się nie zmieni na lepsze. Trzeba drążyć temat i czasem to naprawdę przynosi efekt.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 października 2008, o 22:49

michau pisze:(...)a okna to moim zdaniem drugorzedna sprawa, co nie zmienia faktu ze dobrze by było je wymienic. :wink:
Mysle, ze RZ pokazalby Ci na kilku przykladach w jak wielkim bledzie jestes, szczegolnie na przykladzie kamienic. Oczywiscie nie mowimy tylko o wymianie na nowe okna, tylko o wymianie na okna z odpowiednio zachowanym podzialem (z projektem).

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 października 2008, o 23:22

Póki co, przypomnę niegdyś założony przeze mnie wątek o oknach, gdzie wkleiłem sporo zdjęć:

http://www.inwestycje.kielce.pl/forum/v ... 5dc8985031
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ