OSIEDLA, BLOKI - remonty i modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: RZ » 22 października 2012, o 17:44

Na zdjęciu to jeszcze spoko - na żywo znacznie bardziej daje po oczach 8)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: Boss » 22 października 2012, o 18:00

niestety ale zapraszam na ul Piekoszowską. mowa o starych bloczkach przy przedszkolu nr 26 - kolorowych jarmarków ciąg dalszy... jeszcze bardziej kolorowy paw(i to nie jeden) niż ten z ul Wojewódzkiej. a najsmutniejsze jest to że 1 z tych bloczków jest naprawde gustownie pomalowany. pozostałe niestety przekraczają skale bezguścia
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
RZ

Post autor: RZ » 22 października 2012, o 18:30

Dizajnerzy z Grochowej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa:

Obrazek
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Boss

Post autor: Boss » 22 października 2012, o 19:03

:shock:

wisienka na torcie :lol:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Nowak

Post autor: Nowak » 22 października 2012, o 19:07

Tragedia.. bardzo źle to świadczy o tych ludziach.

baux

Post autor: baux » 22 października 2012, o 22:39

Ale kmioty...

Awatar użytkownika
CKfan

Post autor: CKfan » 22 października 2012, o 23:58

W sam raz na... przedszkole :lol:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
panGargamel

Post autor: panGargamel » 23 października 2012, o 06:41

O jest i moj ulubieniec, o ktorym wczesniej pisalem! projekt ten wygral u mnie nagrode czyli buta wypchanego słomą. :cry:

^^
Na przedszkole mowisz? Pozniej nic dziwnego, ze co drugi dzieciak w dzisiejszych czasach ma ADHD :)
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
michal_ck

Post autor: michal_ck » 23 października 2012, o 08:29

Wieś.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
CKfan

Post autor: CKfan » 23 października 2012, o 13:08

No każde przedszkole ma na oknach namalowane jakieś kolorowe głupoty, podstawówki też, więc ten budynek świetnie by się nadawał :lol:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

m07m10

Post autor: m07m10 » 23 października 2012, o 15:36

Nie znacie się, to się nazywa postmodernistyczna parodia poprzednego stylu i epoki :P .

Zawsze jakieś ciekawe urozmaicenie, zachwycony nie jestem, ale lepsze to niż identyczne standardowe bloki, potem identyczne kanciaste domy, a dalej najgorsze, deweloperskie osiedle identycznych domków na jedno kopyto.

Awatar użytkownika
panGargamel

Post autor: panGargamel » 23 października 2012, o 16:23

Ty tak na powaznie?

Lepsze to niz identyczne standardowe bloki? Urozmaicenie? :roll:

Lepszy ten jednorodzinny chaos, ktory mamy niz deweloperskie osiedla?
Naprawde mniej Ci sie podoba Bilcza w obrebie plotu osiedla Echo od tej masakry poza plotem? (sam plot jest dyskusyjny, ale ja nie o tym) Ewentualnie wolisz wyglad tych mutantow miejsko-wiejsko-przedmiejskich jak Piekoszow, Kostomloty, Dyminy gdzie buduje sie albo od glownej drogi albo w pierwszej,drugiej.... dziesiatej linii zabudowy, ewentualnie gdzies calkiem w polu bez asfaltowego dojazdu? Pozniej wszystko grodzi sie betonem i nikt nawet nie pomysli o jakims planie, alejkach, parczku czy zieleni? Juz nawet nie chce mowic o dopasowaniu jednych domow do drugich...

Az skorzystam ze stopki jednego z forumowiczow... "Co ja pacze"...
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

m07m10

Post autor: m07m10 » 23 października 2012, o 17:02

Nie nadinterpretuj tego co napisałem. 8) Nigdzie nie napisałem, że podoba mi się potworkowa haotyczna wieśniacka zabudowa.

Ale takie plastikowe niejako ,,sztuczne" osiedle deweloperskie jest w mojej precepcji jak dzieci w mundurkach szkolnych - masakra, sztuczne pozbawienie indywidualności, uniformizacja człowieka. Dlatego podoba mi się np moje osiedle, zrobione wg planu, ale każdy dom jest inny, oddaje to co właściciel miał w głowie, nawet jak to przybiera śmieszne formy.

Jedyne co mnie tu mierzi to gdzie niegdzie chciwi deweloprzy nabudowali ,,zmakdonaldyzowanych " budynków wielorodzinnych, wciśniętych hermetycznie w działke, pewnie płakali, że nie wolno budować powyżej 10 m, bo gdyby mogli to by zbudowali wieżowiec, żeby tylko więcej mamony się najeść.

Awatar użytkownika
Sirek1

Post autor: Sirek1 » 25 października 2012, o 11:55

Mieszkańcy zażądali ocieplenia 49 bloków, spółdzielnia się zgodziła

49 bloków na kieleckim osiedlu Na Stoku zostanie ocieplonych. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. W tych samych blokach kilka lat temu spółdzielnia odnowiła elewacje. - Nie wyrzucamy pieniędzy w błoto. Docieplenia żądali sami mieszkańcy - zaznaczają władze spółdzielni.
Termomodernizacja miała rozpocząć się już w lipcu. - Nie wybraliśmy jeszcze wykonawcy. Jeśli pogoda dopisze, prace ruszą w tym roku, jeśli nie - zaczniemy na wiosnę - mówi Mirosław Jaros, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Stoku".

Docieplonych ma zostać 49 bloków. Na pierwszy rzut pójdą ściany północne, w sumie przeszło 12 tys. m kw. Prace mają kosztować około 2,5 mln zł. - Nie wiemy, czy uda nam się zrealizować te założenia. Musimy wzmocnić ocieplane ściany przed położeniem dodatkowego obciążenia. Mieszkańcy nie zgadzają się jednak, żebyśmy zaciągnęli kredyt. Z funduszu remontowego możemy wydać w tym roku jedynie 1,2 mln zł - twierdzi Jaros. I dodaje, że na zmniejszenie zakresu prac musi się zgodzić rada nadzorcza spółdzielni.

Kontrowersje wywołał jednak fakt, że kilka lat temu w blokach na osiedlu Na Stoku odnowiono elewacje. Prace rozpoczęły się w 2002 roku, a zakończyły dwa lata temu. - Nie wyrzucamy pieniędzy w błoto. Ocieplenie robimy na żądanie samych mieszkańców - zaznacza Tadeusz Staniszewski, zastępca prezesa ds. technicznych.

Dlaczego jednak spółdzielnia nie ociepliła bloków razem z malowaniem? - Docieplenie metra kwadratowego jest około dziesięciu razy droższe niż pomalowanie. Poza tym dziesięć lat temu nikt nie chciał, żeby docieplać bloki. Dopiero teraz ze strony mieszkańców pojawiły się takie żądania. Nie dziwię się, koszty ogrzewania przecież rosną - odpowiada Staniszewski.

I dodaje, że spółdzielnia nie malowała bloków ze względów estetycznych. - Farba zabezpiecza konstrukcję budynku przed złymi warunkami atmosferycznymi. Elewacja nie była konserwowana przez niemal 20 lat. Bloki trzeba było w jakiś sposób zabezpieczyć - wyjaśnia wiceprezes.

Podkreśla, że docieplone ściany to tylko 7 proc. powierzchni zewnętrznej budynków. - W pierwszej kolejności docieplimy bloki, które były malowane jako pierwsze - zaznacza Staniszewski.

- Rzeczywiście, bloki były niedawno malowane. Jeśli jednak spółdzielnia ociepli ściany, to nie mam nic przeciwko. Oczywiście jeśli nie będziemy musieli do tego dopłacać - mówi jedna z mieszkanek osiedla Na Stoku.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... elnia.html

emem

Post autor: emem » 25 października 2012, o 13:34

El Dorado dla spółdzielczych "dizajnerów" :)

ODPOWIEDZ