Co dalej z Tęczą?

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Czy jesteś za tym aby miasto zainwestowało w modernizację Tęczy?

Czas głosowania minął 26 lipca 2008, o 08:47

Tak
16
67%
Nie
8
33%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Co dalej z Tęczą?

Post autor: Ahmed » 5 lipca 2008, o 08:47

Podobno Tęcza jest nieczynna z powodu braku zgody na spuszczanie wody z niecki basenu do zalewu. Czyżby komuś zależało na upadku tego klubu, a następnie sprzedaniu za grosze "jakiemuś" inwestorowi?
W ten sposób stracimy kolejny obiekt na który można odpocząć podczas lata (najpierw basen na stadionie - obecnie kompletna ruina).
Coś zaczyna się źle dziać wokół zalewu. Najpierw wybudowane bloki niemal na brzegu, zdewastowana budową plaża, rozważane plany zabudowy niemal do lustra wody, Tęcza....
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 5 lipca 2008, o 09:05

Zarządzający Tęczą podejrzewają, że miastu chodzi o ich tereny w atrakcyjnym miejscu. Zgoda na zrzucanie wody do zalewu została im cofnięta w momencie gdy zarząd Tęczy nie przystał na propozycję miasta dotyczącą przejęcia terenów klubu. Taką wersję usłyszałem od zarządu klubu.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 5 lipca 2008, o 09:14

Co to w ogóle za zwyczaj, żeby wodę z basenu zrzucać do zalewu czy innego zbiornika wodnego?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 5 lipca 2008, o 14:32

Jest na forum dział ankiet? Jest. :)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 6 lipca 2008, o 23:08

Dni kieleckiej Tęczy policzone
Basen Tęcza przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach przestanie istnieć. Na jego miejscu powstanie hotel pięciogwiazdkowy.

Miasto czeka wielki bój o teren, bo klub sportowy łatwo go nie odda.

Basen Tęcza wraz z kortami i budynkiem przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach to łakomy kąsek. Nieruchomość o powierzchni 2,5 hektara jest świetnie położona nad zalewem i jest warta kilka milionów złotych. Zarówno grunty, jak i stojące na nich obiekty sportowo-rekreacyjne są we władaniu klubu sportowego Społem Tęcza. Kto jest ich właścicielem? Starsi mieszkańcy mówią, że to oni budowali basen w ramach czynu społecznego pod koniec lat 60. A kto stał się jego właścicielem. to wówczas nikogo nie obchodziło.

- Mamy dokumenty potwierdzające, że to my ponieśliśmy nakłady na budowę i jesteśmy wieczystym użytkownikiem gruntu - informuje Wojciech Kardynalski, prezes klubu sportowego Społem Tęcza.

Tęcza bez prawa do gruntu

Klub postanowił raz na zawsze uporządkować sprawy własnościowe i przejąć grunt, aby rządzić się na swoim. Wystąpił więc do miasta o uwłaszczenie. Prezydent jednak miał wątpliwości, czy ten klub jest następcą prawnym swojego poprzednika, który poniósł te nakłady. Klub wielokrotnie się przekształcał i nie jest jednoznaczne, czy obecne stowarzyszenie jest następcą prawnym poprzedników. Prezydent Kielc odmówił uwłaszczenia.

prawa trafiła do sądu. Klub tym razem chciał przejąć działkę przez zasiedzenie. Wyrok zapadł niekorzystny dla niego.

- Sąd uznał, że miasto jest właścicielem terenu, jest na to księga wieczysta, a klub jest zwykłym użytkownikiem. Nie jest nawet wieczystym dzierżawcą - informuje Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w kieleckim ratuszu.

Szykują się do sezonu za rok

W tym sezonie basen Tęcza nie będzie otwarty, ale nie z powodu niekorzystnego dla klubu wyroku sądowego. Nie otrzymał on zgody na odprowadzanie nadmiaru wody do zalewu. Prezes klubu Wojciech Kardynalski szykuje się już do następnego sezonu i planuje budowę przyłącza do kanalizacji sanitarnej, do której może odpływać chlorowana woda.

- Cały czas prowadzimy działalność, korty jedyne w mieście nadające się do rozgrywania zawodów są czynne. Basen będzie działał w przyszłym sezonie. Chyba nikt nas stąd nie wyrzuci? Jeśli komuś przyjdzie to do głowy, to musimy otrzymać odszkodowanie za nasze obiekty. Dobrowolnie się nie wyprowadzimy - przyznaje prezes klubu sportowego Społem Tęcza. - Jednak nie wierzę, że dojdzie do eksmisji. Jesteśmy w Kielcach potrzebni.

Prezes klubu przyznaje, że nie płaci miastu (poza podatkiem od nieruchomości) ani złotówki za użytkowanie terenu. - Nie dostałem umowy, to jak mam płacić? Czekam na nią - mówi.

Miasto jednak ma inne plany wobec tego terenu, chce go sprzedać. - Basenu nie będzie. Powstanie pięciogwiazdkowy hotel z przystanią jachtową i kawiarnią przy wodzie. Jest kilku inwestorów zainteresowanych kupnem działki. Takie jej przeznaczenie będzie zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu - przyznaje prezydent Kielc Wojciech Lubawski. - Wypłacimy klubowi odszkodowanie, jeśli prawnicy uznają, że jest to konieczne.
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /366416512

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 7 lipca 2008, o 16:30

Teraz te obiekty służą wszystkim, potem tylko tym których będzie na nie stać i kilku cwaniakon którzy teren ten przejmą za grosze, bo jakoś nie wierzę że na przetargu ktoś da więcej niż cena wywoławcza.
Ciekawe co z młodzieżą która chętnie przebywała by na basenie i tak się wyżyła w wodzie. Teraz to chyba zostaną jej tylko centra handlowe i budy z piwem.
A tyle w tym kraju mówi się o poprawie kondycji zdrowotnej młodzieży i dzieci, widać włodarzom naszego miasta też to leży głęboko na sercu - tak głęboko że postanowili zlikwidować kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny w mieście. Pozostaje tylko pytanie co w zamian?
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 lipca 2008, o 17:50

Ahmed pisze:i kilku cwaniakon którzy teren ten przejmą za grosze, bo jakoś nie wierzę że na przetargu ktoś da więcej niż cena wywoławcza.
:?: :?: :?:
Niby dlaczego :?: :shock:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 lipca 2008, o 19:31

Ja chyba optuje za sprzedaza, ale moze jakos interesy da sie polaczyc, czyli w ramach inwestycji zrealizowac korty/basen?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 7 lipca 2008, o 21:25

Ja również jestem za tym żeby sprzedać obiekt, tylko szkoda, że kosztem basenu, których w Kielcach jak na lekarstwo.
Może najwyższy czas pomyśleć o budowie nowoczesnego basenu letniego zamiast np. Basenu Olimpijskiego.

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 15 lipca 2008, o 09:46

Taka ciekawostka z gazeta.pl, artykuł o kortach Nadwiślana w Krakowie, ale jest też takie zdanie:

Wszystkie ławki wokół kortu są zniszczone. Budynek znajduje się w opłakanym stanie. Mimo tego Radwańscy nie chcą zrezygnować z "Nadwiślana". - Chcemy ratować korty, nasze ukochane miejsce, gdzie grał jeszcze mój ojciec. Obiekty tenisowe znikają z mapy Krakowa, ale nie tylko. Właśnie dostaliśmy sygnał z Kielc. Chcą, żeby siostry Radwańskie ratowały klub tenisowy, na miejscu którego ma powstać hotel - twierdzi ojciec tegorocznych uczestniczek Wimbledonu.
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 lipca 2008, o 10:07

Bez przesady :lol:

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 16 lipca 2008, o 01:01

KIELCE
16 lipca 2008 - 0:01

Korty tenisowe czeka likwidacja


Korty przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach, zarządzane obecnie przez Klub Sportowy Społem-Tęcza, czeka likwidacja. Czy w ich miejsce powstaną nowe?


- W Kielcach nie ma przychylnego klimatu dla tenisa. - Nie sprzyjają mu ani władze, ani sponsorzy - mówi miłośnik tego sportu Jarosław Kosowski z Kielc. Potwierdzeniem tej polityki jest plan likwacji największego kompleksu kortów w Kielcach przy ulicy Zagnańskiej.

Klub Sportowy Społem-Tęcza walczył przez kilka lat o uwłaszczenie się na działce przy ulicy Zagnańskiej, na której znajdują się basen letni, korty tenisowe i hala sportowa. Procesy sądowe o ustalenie własności Tęcza przegrała. Sąd uznał, że to miasto jest właścicielem działki, a klub jedynie jej zwykłym użytkownikiem.
Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapowiedział, że sprzeda teren pod budowę hotelu z przystanią jachtową.

- Taka inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Są inwestorzy zainteresowani tym terenem. Basen i korty tenisowe nie mogą pozostać w takim stanie. Gracze przecież nie mają możliwości załatwić się w cywilizowanym miejscu. To miejsce nie może trwać w takim stanie - informuje Wojciech Lubawski.

NIE WIERZĄ?

Zarząd klubu nie traktuje poważnie tych zapowiedzi. - Nie wierzę, że prezydent wyburzy basen, korty i halę. Bez wyroku eksmisji nie wyprowadzimy się. Komu te obiekty przeszkadzają? Hotel może powstać w zagajniku po drugiej stronie przystani żeglarskiej. Nasz klub, jako jedyny w mieście, ma osiem kortów, a taka liczba jest niezbędna do organizacji zawodów wojewódzkich czy ogólnopolskich. W Kielcach nie ma drugiego takiego obiektu. Wraz z likwidacją kortów znikną z Kielc tenisowe imprezy. Prowadzimy także sekcję tenisową, w której mamy pod opieką około 50 dzieci. Oprócz tego codziennie z kortów korzystają młodzież i dorośli, aby pograć dla rekreacji. Po południu wszystkie godziny są zajęte, korty nie stoją puste, jak tylko jest pogoda do gry. Są bardzo potrzebne - podkreśla Wojciech Kardynalski, prezes Klubu Sportowego Społem-Tęcza w Kielcach.

Prezydent Kielc nie widzi problemu. - Są w Kielcach inne korty, a jeśli okaże się, że mamy ich za mało, to inwestorzy zadbają o powstanie kolejnych. Przecież to jest interes. Przy nowym hotelu nad zalewem ma powstać taki obiekt - przyznaje.

KLIMAT NIE DLA TENISA

Amatorzy tenisa bronią kortów Tęczy. - Na Tęczy nie gram, korzystam z prywatnych kortów, ale nie każdy ma taką możliwość. Ten obiekt powinien zostać, przewijają się tam tysiące tenisistów. Jest bardzo potrzebny. Trzeba go tylko zmodernizować. Jestem przeciwko burzeniu czegokolwiek dla potrzeb komercyjnych. Na tych kortach, po remoncie widowni, można rozgrywać międzynarodowe turnieje, na innych obiektach nie ma takiej możliwości, bo są za małe. Likwidacja byłaby wielką stratą.

Niestety, w Kielcach nie ma klimatu dla tenisa. Nie sprzyjają mu ani władze, ani sponsorzy - przyznaje Jarosław Kosowski, kielecki adwokat i miłośnik tenisa.
Amatorzy tenisa w Kielcach już raz zostali pozbawieniu kortów. Trzy lata temu miasto wyburzyło obiekty, wybudowane jeszcze za czasów marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Ściegiennego, bo teren był potrzebny pod budowę parkingu.

Agata Kowalczyk
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /982105519
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 16 lipca 2008, o 11:24

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapowiedział, że sprzeda teren pod budowę hotelu z przystanią jachtową.
i zapewne będzie taki sam problem jaki był po drugiej stronie gdzie jakas "mądra głowa" sprzedała alejke z częścią plaży

rozumiem że "Kielce miastem sportu" - to ta sama bajka co "Kieleckie drapacze chmur"...
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 16 lipca 2008, o 12:33

Ale dla dzieci należących do sekcji tenisowej miasto powinno zagwarantyować jakieś alternatywne miejsce i opiekę (w nowym miejscu).

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 16 lipca 2008, o 18:15

Korty przy Ściegiennego - zlikwidowane, korty na terenie bazy PKS - zlikwidowane, teraz Tęcza, tylko patrzeć jak i te na Bocianku szlak trafi, zostają jeszcze te przy politechnice.
To samo z basenami - Stadion - tylko wspomnieniem, Tęcza przechodzi do historii, zaraz okaże się że na teren przy Szczecińskiej też jest jakiś chętny - no to życzę zdrowych przyszłych pokoleń - bo za kilkanaście złotych za godz. na krytym basenie na który w dodatku trzeba się zapisywać raczej młodzieży nie stać.
Co by nie mówić o Ostrowcu to byłem niedawno na Gutwinie i jestem pod wrażeniem tego co tam zrobiono ze zdewastowanym terenem. Dwa kąpieliska z ratownikami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, park linowy - i wszystko służy mieszkańcom - a u nas tylko plany budowy hotelu pięciogwiazdkowego kosztem terenu który powinien służyć mieszkańcom, a nie tylko bogatym gościom, bo za niewielkie pieniądze to tam się nie skorzysta.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

ODPOWIEDZ