Osiedle na Stoku - remonty informacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Detvin
Posty: 7
Rejestracja: 28 grudnia 2006, o 14:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Detvin » 20 czerwca 2007, o 22:31

Tak jak napisałem to początki malowania na osiedlu. Tylko, że efekt własnie jest nie zauważalny. Takie odświeżenie i nic pozatym. Dałem go dla porówniania, ponieważ jest on bezpośrednio obok 2a.

A co do numeru 121. Na zdjęciu jest a pisze, że niewiem.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 20 czerwca 2007, o 23:19

Podoba mi się. Powinni malować wszystkie podobnym wzorem, oczywiście bloki powinny się różnić kolorami
Sorry, takiego mamy prezydenta...

osmański zaklinacz węży
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Kielce - Na Stoku

Post autor: osmański zaklinacz węży » 21 czerwca 2007, o 08:37

a oto nowość:) blok numer 56 :)

http://i19.tinypic.com/67rwu83.jpg

jak Wam się podoba?

naturalnie jeszcze nie skończyli...ale uwijają się jakby mieli motorki w czterech literach.

a mój blok tzn. jedną ścianę robią od 2 tygodni i nie mogą skończyć...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 21 czerwca 2007, o 08:45

Ładnie dobrane kolory :P

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 21 czerwca 2007, o 08:45

Jak dla mnie to słabiutko to wygląda. Powinni się bardziej starać. Chodniczki są zaś bardzo przyzwoite.
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

osmański zaklinacz węży
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Kielce - Na Stoku

Post autor: osmański zaklinacz węży » 21 czerwca 2007, o 10:00

aha..ale zapomniałem dodać, że balkoniki (te z prawej strony) są zielone...:/

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 25 czerwca 2007, o 16:00

Chyba najweselej pomalowane bloki Na Stoku :D :

Obrazek

Pozostałe przylegające do nich też są malowane w tym stylu:

Obrazek

A tak wyglądają już wszystkie śmietniki Na Stoku:

Obrazek

Niestety te "obiekty" (tam są chyba jakieś urządzenia elektryczne) nie są jeszcze pomalowane. Mam nadzieję, że właśnie powstają projekty ich kolorystyki - według mnie powinny być całe pomarańczowe - tylko elementy metalowe - drzwi, itp powinny być brązowe. Ewentualnie brązowa mogłaby być również dolna część budynku - jak w przypadku śmietników:

Obrazek

A tu najgorzej pomalowany blok na osiedlu (nr 50A)... Z tego co widzę.... przygotowują się to kolejnego malowania! :shock: Oby to była prawda, bo blok prezentuje się zdecydowanie najgorzej i psuje efekt "wesołego" osiedla ;-) :

Obrazek

Tu z kolei jeden z najnowszych bloków Na Stoku (nr 50b). Niestety ma już swoje lata i nie wygląda zbyt okazale. Mam nadzieję, że również ten blok pomaluje spółdzielnia (chyba, że on nie należy do spółdzielni - ale w takim wypadku, chyba by nie miał numeru jak każdy blok na tym osiedlu, tylko jakiś nie związany z pozostałymi blokami):

Obrazek

Zdjęć jest 6, nie 4 - ostatni raz łamę regulamin i z góry przepraszam ;-)

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 26 czerwca 2007, o 10:38

50b wygląda zdecydowanie najlepiej z całego osiedla - bez żadnych porypanych kolorków i cały otynkowany.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 26 czerwca 2007, o 21:08

Może wyglądał, ale kiedyś... Dzisiaj ma już swoje lata i powinien zostać ponownie pomalowany... Nawet na biało, ale powinien... Swoj drogą nie przesadzajcie już tak z tym Stokiem! Może nie jest tu wszystko jakoś super pomalowane, ale jest! Nie zmienimy tego - większość bloków już jest pomalowanych... Ja się cieszę, bo teraz jest rzeczywiście dużo weselej... Latami mieszkałem i wychowywałem się wśród ochydnych wyblakłych kolorów, teraz jest jakoś... Weselej :D Tylko ten blok 50A mnie drażni, psuje cały efekt...

PS - Ja nie mówię, że to osiedle jest pomalowane idealnie, czy bardzo dobrze, bo prostu cieszę się z tego co jest... Mieszkańcy wielu innych (choć nie wszystkich) kieleckich osiedli na pewno nam zazdroszczą, bo jednak niestety jeszcze nie wszystkie spółdzielnie w Kielcach się wzięły za odświeżanie swoich bloków... Ale niedoróbki są - to widać (choćby malowanie bez ocieplania...), nie twierdzę, że jest super, ale jednak jakaś tam radość z tego malowania jest :D Obecnie widać różnicę między Stokiem a Świętokrzyskim - widać mniej więcej gdzie się kończy jedno osiedle a zaczyna drugie - kiedyś to było naprawdę niezauważalne :-) To taki mój ukryty apel do spółdzielni osiedla Świętokrzyskiego, by wreszcie się wzięli do roboty, bo obecnie spółdzielnia Na Stoku robi naprawdę dużo więcej dla swoich mieszkańców ;-)
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2007, o 21:26 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 26 czerwca 2007, o 21:17

Grzegorz pisze:Mieszkańcy wielu inncyh (choć nie wszystkich) kieleckich osiedli na pewno nam zazdroszczą, bo jednak niestety jeszcze nie wszystkie spółdzielnie w Kielcach się wzięły za odświeżanie swoich bloków...
Ja nie :P Wole malowanie SM Bocianek, kremowy kolor i pasy na klatkach :) Wlasnie malują bloki koło mnie :)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 26 czerwca 2007, o 21:24

Widziałem - bardzo przyjemnie, ale monotonnie - wszystkie bloki identycznie pomalowane ;-) Nie mówię, że to źle, ale jednak nie chciałbym, żeby wszystkie osiedla w Kielcach takie były. Stok jest duży i nie wyglądałby fajnie, gdyby wszystkie bloki były jednakowo pomalowane. Zresztą jak już mówiłem nie jest tak źle! Niektóre rejony Stoku wyglądają naprawdę w porządku! Jak pomalują już całe, lub prawie całe osiedle to zrobię sporo zdjęć i sami zobaczycie, że nie jest tragicznie :-)

osmański zaklinacz węży
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Kielce - Na Stoku

Post autor: osmański zaklinacz węży » 26 czerwca 2007, o 21:56

Grzegorz pisze:Może wyglądał, ale kiedyś... Dzisiaj ma już swoje lata i powinien zostać ponownie pomalowany...
Zaczęli go budować między marcem a majem 1995 roku. Czyli ma on 12 lat. Natomiast inne bloki 20 - 21 lat. Ośmielę się powiedzieć, że wygląda on równie źle jak pozostałe, jeszcze niepomalowane. :P

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 26 czerwca 2007, o 23:03

On już chyba nie jest z wielkiej płyty?
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 26 czerwca 2007, o 23:59

Nie, nie jest :-)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 27 czerwca 2007, o 00:36

Pamiętam jak przez mgłę, jak go budowali. Stał duuży żuraw :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ