Muzeum Zabawek i Zabawy - Plac Wolności

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 stycznia 2006, o 12:48

N SDM jest fajna mała Pod aniolkiem / chyba nie przekrecilem :) /i w lecie mieli dotychczas ogródek od podwórka :D

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 stycznia 2006, o 12:49

Teraz tam będzie więcej ludzi, choćby ze zwykłej ciekawości. Ładnie przebudowali placyk, więc teraz powinno być dwa razy więcej stolików/parasoli niz w ubiegłym roku.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 lutego 2006, o 12:11

X Międzynarodowego Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk

2006-02-02

Opracowany został wstępny program X Międzynarodowego Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk. Impreza odbędzie się w dniach 1- 8 września 2006 r. w nowej siedzibie Muzeum Zabawkarstwa przy Placu Wolności 2 w Kielcach. Festiwal adresowany jest do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Służy propagowaniu idei integracji międzypokoleniowej. Każda edycja popularyzuje tradycje wytwórczości zabawkarskiej na Kielecczyźnie, edukuje przez zabawę i zabawkę. Muzeum Zabawkarstwa zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w imprezie. Kontakt: Plac Wolności 2, Kielce, tel. 041 344 40 78.

Wstępny program imprezy:
I. "Zabawa z czartami" na dziedzińcu Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach
II. Otwarcie wystawy czasowej: Podróż do krainy czarów i magii
III. Rozstrzygnięcie IV Konkursu "Zabawka przyjazna dziecku"
IV. Sprzedaż "magicznych" pamiątek regionalnych na stoiskach z rzemiosłem artystycznym
V. "Czary - mary, hokus - pokus" - plener malarsko - teatralny dla dzieci -Galeria Dziecięca ABRAKADABRA przy Centrum Zabaw i Zabawek

Źródło: www.um.kielce.pl]/b]

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 22 lutego 2006, o 18:26

Opóźnione otwarcie Muzeum Zabawkarstwa

Nie uda się oddać do użytku nowej siedziby Muzeum Zabawkarstwa na dzień 1 kwietnia. Jak poinformował dziś prezydent Kielc, budynek przy Placu Wolności będzie kompleksowo ukończony nieco później. Termin uroczystego otwarcia muzeum został przesunięty na Dzień Dziecka (1 czerwca).

źródło: http://www.um.kielce.pl/
Komisja Rewizyjna czuwa!

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 22 lutego 2006, o 20:05

muszą się pospieszyc, bo nastepny pierwszy kwietnia albo dzień dziecka dopiero w 2007 :lol:

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 22 lutego 2006, o 22:02

Mogli nie informować o zmianie terminu przecież 1 kwietnia i tak nikt by nie przyszedł z obawy że to żarty :lol:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 8 marca 2006, o 17:05

"Parasolki" znikną z Placu Wolności 2006-03-08

Ogródki piwne znikną z Placu Wolności. Taką decyzję podjął prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Spowodowane jest to nowymi planami organizacji na Placu.
"Wydaje mi się, że wydanie 6 mln złotych na Muzem Zabawek - początek nowej organizacji na Placu wolności, to nie możemy robić kroku wstecz. Nie jestem przeciwnikiem ogródków piwnych. Uważam, że jest to pewien koloryt miasta. Są inne miejsca, żeby takie ogródki mogły działać" - powiedział Wojciech Lubawski.
Popularne "parasolki" pojawią się prawdopodobnie na wyremontowanej ulicy Sienkiewicza
" Jesteśmy na etapie rozmów przede wszytskim z Miejskim Zarządem Dróg o zliberalizowanie takich obiektów na ulicy Sienkiewicza dlatego, że jest sens, żeby ta ulica żyła swoim życiem do późnych godzin. Problemy są technieczne bo wiadomo, że nie można ustawić ogródka piwnego tam gdzie nie ma toalet a "toi toiki" na deptaku nie wydaje mi się to najlepszym pomysłem. Jeżeli będą spełnione te warunki sanitarne to nie będzie przeszkód" - dodał Wojciech Lubawski.

www.radiofama.com.pl
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 maja 2006, o 23:18

Obrazek
Wiadomo jakie będzie nowe muzeum zabawkarstwa

Obrazek Marcin Sztandera, 08-05-2006

- Dzieci nie będą wyłącznie oglądać eksponatów w gablotach - zapowiada Jolanta Podsiadło, przyszły dyrektor muzeum zabawkarstwa w Kielcach.

Cymbergaj, zabytkowa kolejka, oczko wodne z żabami i teatr kukiełkowy, a nawet wesołe miasteczko - takie atrakcje czekają na dzieci, które od czerwca odwiedzać będą kieleckie Muzeum Zabawek i Zabawy. Później atrakcji będzie niewiele mniej.

To drugie podejście do otwarcia muzeum w nowej siedzibie przy placu Wolności. 5 grudnia dzieci zwiedziły wystawę i obejrzały przedstawienie. Dzień później budynek zamknięto, bo okazało się, że formalnie nie dopuszczono go do użytku. Na dodatek, jak pisaliśmy, Ryszard Zięzio, ówczesny dyrektor, miał inny pomysł na działalność placówki niż prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Dyrektor wolał placówkę z licznymi wystawami, prezydent uważał, że powinno być otwarte - tak, by dzieci mogły się wyszaleć, pobawić i chętnie tam powracać.

Wiemy już jak ma wyglądać muzeum. - Na pewno dzieci będą się tu dobrze bawić - zapowiada Jolanta Podsiadło, p.o. dyrektora. Zastąpiła Ryszarda Zięzio, który zrezygnował ze stanowiska ze względu na stan zdrowia.

Podsiadło podkreśla, że nie będzie to muzeum z eksponatami w gablotach. - Poszukamy ciekawej aranżacji dla każdej ekspozycji - zapowiada. I tłumaczy, że np. specjalnie dla kolekcji ponad 3,5 tys. żab, które przyjechały z Londynu, zorganizowano oczko wodne z mostem. - To będzie ekspozycja multimedialna, bo w takim otoczeniu będzie wyświetlany film o tworzeniu kolekcji żab - mówi dyrektor. W niezwykły sposób zaprezentowane zostaną np. ceramiczne zabawki etnograficzne. - Będzie koło, na którym robią je ludowi twórcy - dodaje.

Udało się również uruchomić niezwykłą kolejkę elektryczną. - Zrobiono ją kilkadziesiąt lat temu w Związku Radzieckim. Prezentuje się okazale - mówi Podsiadło. W kolejnej sali zgromadzono część lalek z teatru Kubuś i zorganizowano scenę, na której odgrywane będą przedstawienia. Wykorzystany zostanie też dziedziniec muzeum, gdzie dzieci mogą spróbować swoich sił w dawnych grach: cymbergaju, zośce czy klasach.

Prezydentowi Kielc takie pomysły odpowiadają. - Są zgodne z moją wizją. Miejsce, w którym mają bawić się dzieci, musi być ciekawe - mówi Wojciech Lubawski. Zapowiada, że w takiej formule muzeum będzie pracowało przez co najmniej dwa miesiące próby. Potem zapadnie decyzja, co należy poprawić. - Pracujemy nad długoletnią wizją wykorzystania placu Wolności, który powinien być integralnie związany z muzeum - mówi prezydent.

Jolanta Podsiadło prawdopodobnie na stałe zostanie dyrektorem Muzeum Zabawek i Zabawy. - Chciałbym uniknąć konkursu na to stanowisko, a to naturalna kandydatura - mówi Wojciech Lubawski.

Co roku muzeum zabawkarstwa odwiedza ponad 30 tysięcy osób. O zmianie siedziby mówiło się od 20 lat, ale decyzja zapadła dopiero w grudniu 2002 roku. Początek był pechowy, kilka razy przekładano termin rozpoczęcia prac. Zmieniono też projekt, który władze Kielc uznały za zbyt drogi. Ostatecznie remont budynku przy placu Wolności 2 kosztował 6 mln zł.

Muzeum zostanie otwarte 1 czerwca o godz. 9. Ma być czynne codziennie (oprócz poniedziałków) w godz. 10-18. Bilety będą kosztowały 6 i 3 zł.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 19 maja 2006, o 23:44

Dzisiaj byłem w Łodzi i przejeżdżając przez miasto nie wierzyłem własnym oczom.
Widziałem bilbord " Jedziemy do Kielc" " Muzeum zabaw i zabawek"- przedstawiający jakąś ciufcię. Nie zdążyłem się dokładnie przyjżeć.
Wiecie coś o tej akcji?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 maja 2006, o 23:53

Wow... ja nic nie slyszalem, a w sumie praca powinna cos napisac, ale niezle. Fajny pomysl z tego co mowisz.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 22 maja 2006, o 16:14

Sz.J. pisze:Dzisiaj byłem w Łodzi i przejeżdżając przez miasto nie wierzyłem własnym oczom.
Widziałem bilbord " Jedziemy do Kielc" " Muzeum zabaw i zabawek"- przedstawiający jakąś ciufcię. Nie zdążyłem się dokładnie przyjżeć.
Wiecie coś o tej akcji?
Gdzie ten bilboard dokładnie?

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 22 maja 2006, o 18:45

Na Rzgowskiej, za wiaduktami kolejowymi, w kierunku Kielc, po lewej stronie.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 22 maja 2006, o 21:34

Sz.J. pisze:Na Rzgowskiej, za wiaduktami kolejowymi, w kierunku Kielc, po lewej stronie.
Spróbuję kiedyś zrobić zdjęcie.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 23 maja 2006, o 19:47

Podobny bilbord widziałem dziś w Kielcach na Bohaterów Warszawy.
W Kielcach trochę dziwne hasło " Jedziemy do Kielc". :D
Powinni mieć dwa rodzaje: na Kielce i resztę kraju.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2006, o 16:20 przez Sz.J., łącznie zmieniany 1 raz.

jk

Post autor: jk » 26 maja 2006, o 06:24

Sz.J. pisze:Podobny bilbord widziałem dziś w Kielcach na Bochaterów Warszawy.
W Kielcach trochę dziwne hasło " Jedziemy do Kielc". :D
Powinni mieć dwa rodzaje: na Kielce i resztę kraju.
bliżej jest w centrum, bilboard jest na rogu Panoramicznej/Paderewskiego (na budynku kamienicy - apteki)

ODPOWIEDZ