City Core - Centrum biurowe Exbud I - modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 23 września 2007, o 00:19

Fotki z 2007-09-22:

Obrazek Obrazek Obrazek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 4 października 2007, o 17:30

Parking już ogrodzony, inwestycja zakończona. Myślałem,że zrobią też miejsca parkingowe ogólnodostępne,czyli przed wjazdem na teren Exbudu,pomiędzy ulicą a ogrodzeniem,tu gdzie kiedyś był parking.Teraz został pusty spory pas zieleni...

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 6 stycznia 2009, o 15:37

Słyszałem dzisiaj, że obecny właściciel chce nadbudować trochę biurowiec, ale jak na razie nie ma chętnego banku na udzielenie mu kredytu.

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 6 stycznia 2009, o 16:56

Mowiłem o nadbudowie kilka miesięcy temu

http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... &start=150

jednak okazalo sie prawdą. :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 stycznia 2009, o 17:01

Skąd ta pewność :?:

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 6 stycznia 2009, o 17:08

Aż się prosi o nowy budynek, zamiast nadbudowy... Tyle terenu, że WZ byłoby na 2 razy więcej niż Echo Office Park. To ciekawe miejsce na koncentrację biur, już jest sporo, galeria handlowa pod nosem, za chwilę zmieniony układ komunikacyjny. Docelowo fajne miejsce. Jakby nie cena zapłacona za budynek, to postulowałbym wyburzenie i postawienie czegoś nowego. Ostatnio chciałem iść na Sylwestra i wziąć pokój na noc, ale pan w rececpcji powiedział, że w każdym pokoju będzie słychać muzykę, w szczególności zaś w apartamentach, bo te mają okna od patio (!?). Pomyślałem, że duch wielkiego (?) Witolda będzie wisiaj nad tym obiektem jeszcze wiele lat... Szkoda nabudowy, technologia instalacji ma 15 lat, więc niewiele jej brakuje do tej z Domu Związków na Piotrkowskiej i pewnie los będzie podobny.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 stycznia 2009, o 17:50

To chciałeś spać w sylwestra w pokoju :?: :)
Nie wierzę w nadbudowę.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 stycznia 2009, o 17:58

T0MIKE pisze:Szkoda nabudowy, technologia instalacji ma 15 lat, więc niewiele jej brakuje do tej z Domu Związków na Piotrkowskiej i pewnie los będzie podobny.
Też mam takie samo zdanie, tylko czy kogokolwiek bedzie stać na taką przebudowę, a tym bardziej na zagospodarowanie terenu i nowe budynki po tym ile zapłacono za"exbud"...

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 6 stycznia 2009, o 18:21

Myślę, że nie... szkoda...

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 8 stycznia 2009, o 10:27

Na 100% nie jestem w stanie potwierdzić czy z tą nadbudową to jest tak na serio. Po prostu pracuję w tym budynku, nowy właściciel ma tu też swoje biuro, więc czasami rozmawia z ludźmi, a ludzie to i owo lubią sobie przekazać (zwałszcza kobiety bardzo gadatliwe są). Co do wynajmu powierzchni to tak na oko raczej dużo wolnej się nie znajdzie.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 8 stycznia 2009, o 10:31

Aż się prosi o nowy budynek, zamiast nadbudowy... Tyle terenu, że WZ byłoby na 2 razy więcej niż Echo Office Park.
Ja też uważam, że najlepiej byloby zbudować nowy biurowiec w miejscu obecnego parkingu naziemnego, tylko wtedy należałoby przewidzieć parking podziemny lub takowy na kilku pierwszych kondygnacjach nowego budynku. Ten parking musiałby pomieścić również auta ze starego biurowca. Co do nadbudowy to słyszałem, że chcieli (chcą) podwyższyć do 20 pięter. Podobno, zarówno fundamenty jak i konstrukcja budynku mają wystarczający zapas nośności.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 8 stycznia 2009, o 10:35

A ja słyszałem, że na 12 piętrze ma powstać kawiarnia.
Także nijak się to ma do nadbudowy. Ludzie mogą gadać. Kiedyś w Kielcach też się mówiło o 140 metrowym hotelu :?

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 8 stycznia 2009, o 16:17

Ci ludzie to nie pan Ziutek z Bodzentyńskiej, tylko pracownicy firm wynajmujących w dawnym Exbudzie biura i mający kontakt z właścicielem lub jego przedstawicielem.

Ice, jak chcesz dokładnych informacji to skontaktuj się z City Core, założyliście chyba koledzy jakieś stowarztszenie więc możecie wysłać np: maila z pytaniem o plany inwestycyjne dla całego terenu.

od moderatora (sueno): Proszę o nie cytowanie wypowiedzi, która znajduje się bezpośrednio nad Twoją.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 8 stycznia 2009, o 17:58

Plany planami.
Są plany budowy nowego hotelu, nadbudowa kilku pieter do biurowca, zaadopotowanie 12 pietra na kawiarnie.
Do wydania grube miliony plus spłata kredytu.
Oczywiście chciałbym aby te plany zostały zrealizowane.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 8 stycznia 2009, o 22:41

Kredyt do spłacenia i miliony potrzebne na inwestycję to jak najbardziej prawda ale wszystkie 11 kondygnacji jest wynajętych więc trochę kasy im co miesiąc spływa.

ODPOWIEDZ