RYNEK - modernizacje kamienic

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

RYNEK - modernizacje kamienic

Post autor: Autor » 30 października 2005, o 20:16

Obrazek
Co się w mieście remontuje
joge 30-10-2005

Nowym blaskiem zalśni niedługo jedna z kamienic przy Rynku. Właścicielka odnawia mocno już zniszczoną elewację. - Uzgodniła z nami zakres remontu i kolorystykę budynku. Miejsce ostrego fioletu zajmą znacznie spokojniejsze beże i brązy - mówi Anna Adamczyk z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Zabytków w Kielcach.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2010, o 22:23 przez Autor, łącznie zmieniany 4 razy.

qbasck
Posty: 135
Rejestracja: 22 września 2005, o 13:13

Post autor: qbasck » 30 października 2005, o 20:44

Bardzo dobrze. Fioletowy kolor niepasował w tej okolicy delikatnie mówiąc.:)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Kolory

Post autor: halny » 30 października 2005, o 20:54

Kużwa czy w Kielcach ktoś tym steruje !!!!! Kolory od Sasa do lasa :!:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 października 2005, o 21:15

a widzieliscie hotel sobieski w wawie? masakra :]

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Hotel

Post autor: halny » 30 października 2005, o 22:10

Sie wie -- tam jest przestrzeń a u nas w rynku wychodzi pasiak świetokrzyski pop art :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 października 2005, o 23:00

no tak...ale sobieski to porazka jak dla mnie :P a na rynku powoli,powli i bedzie ladniej :]

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Rynek

Post autor: halny » 30 października 2005, o 23:04

Napewno !!!!!!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 października 2005, o 23:06

tylko niech go wreszcie wyremontuja, bo w obecnej formie jest nie do przyjecia :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 maja 2006, o 22:34

Obrazek
Dodatkowych utrudnień nie będzie

Obrazek Agnieszka Felisek, 25-05-2006

Kamienica przy Rynku, w której są Delikatesy, zostanie wyremontowana. Być może jeszcze tego lata.

Teraz elewacja kamienicy przy ul. Warszawskiej jest w opłakanym stanie. W kilku miejscach odpadł nawet tynk i widać wielkie odłupane cegły. - Nie wiem, jak można było doprowadzić budynek do takiego stanu. Mury kamienicy wyglądają tak, jakby przeszły wojnę. Pracuję w pobliżu i codziennie muszę to oglądać - narzeka mieszkanka Kielc.
Podobne opinie wyrażają pracownice Delikatesów. - Cóż my możemy zrobić? Dobrze wiemy, jak wygląda kamienica, często zwracają na to uwagę nasi klienci, ale ona przecież ma właściciela - mówi jedna z nich.

Współwłaścicielem i zarządcą kamienicy jest Jarosław Koterski-Spalski. - W ciągu najbliższych tygodni rozpoczniemy remont - zapewnia - Żeby to jednak zrobić, najpierw muszę usunąć niektóre, zniszczone i odpadające, elementy murów. Bez tego prace nie mogą się zacząć - dodaje.

Planuje odnowienie dachu, naprawienie elewacji i malowanie całego budynku.

Pytany, dlaczego kamienica tak długo nie była remontowana, właściciel twierdzi, że sam doprowadził budynek do takiego stanu. - Postanowiłem wyburzyć część, żeby potem móc kamienicę na nowo wyremontować - tłumaczy.

Jarosław Koterski-Spalski zapowiada, że podczas remontu Delikatesy będą normalnie funkcjonować, nie jest też przewidziane zamknięcie dla ruchu ul. Warszawskiej. - Zależy mi na tym, aby remont wykonać w miarę szybko i bez zbędnych komplikacji. Nie chcę dodatkowo utrudniać życia mieszkańcom Kielc - podkreśla Jarosław Koterski-Spalski .

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 maja 2006, o 11:55

Nie Koterski tylko Kosterski - to przecież historyczna kielecka rodzina. Pewnie znowu kolejną z najstarszych i najpiękniejszych kamienic potraktuje plastikowymi oknami :x A co ze starszymi od kamienicy dwupoziomowymi piwnicami?

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 maja 2006, o 14:10

Generalnie zagospodarowanie Rynku jest beznadziejne. Trzeba liczyć, ze po przyszłorocznej przebudowie sie poprawi, szczególnie liczę na ogródki i jakieś sensowne wykorzystanie kamienic i piwnic, bo obecnie jest cienko :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 maja 2006, o 16:34

Ja nie wiem kto pozwala na wstawianie plastikow...gdzie jest ten "uwypuklony" ostatnio konserwator zabytkow?!?!?!

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 maja 2006, o 20:31

autor pisze:Ja nie wiem kto pozwala na wstawianie plastikow...gdzie jest ten "uwypuklony" ostatnio konserwator zabytkow?!?!?!
Przyznam szczerze, ze nie bardzo go rozumiem... Z racji swoich zainteresowań, jak jeszcze pracowalismy w jednym budynku, postanowiłem p. Janusza Cedrę poznać. Okazał się być człowiekiem bardzo sympatycznym, gawędziarzem, architektem-konserwatorem o ogromnej wiedzy. Wypytywałem go m.in. o okna własnie - tłumaczył się, że w drobnych sprawach woli iść na kompromisy, bo inwestorzy najczęściej w ogóle "nie czują" tematu itd.
Jednak ewidentnie brakuje jasnej linii, konsekwencji - teraz miałbym do niego naprawdę sporo pytań (oczywiście nie tylko o okna:))...

A jeśli chodzi o okna, to moim zdaniem plastiki w najstarszych kamienicach przy Rynku powinny być niepopuszczalne.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 maja 2006, o 21:51

Trzeba przyznać, ze nasz Rynek nie jest zbyt okazały, poza kilkoma ładnymi kamienicami i Ratuszem reszta to przeciętne obiekty, które jednak po lekkim liftingu mogą błyszczeć. Do dzis nie mogę sie pogodzić z tym "czymś" kamienicopodobnym przylegajacym do Muzeum Narodowego. Zielony potworek z rażacymi jak w CitiParku białymi plastikami. Dramat+zamurowane okna od Koziej :?.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 27 maja 2006, o 16:25

Ten "potworek" to najstarsza, murowana kamienica w Kielcach.
Choć kolor i okna pozostawiają wiele do życzenia.

ODPOWIEDZ