Rada Pożytku Publicznego w Kielcach

Działamy!

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK, Masmix, CKfan, AR, Geodeta, grzebo, maciej, mp, michal_ck, RZ, Kot, Jarek, Oskar, Petras

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11592
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Rada Pożytku Publicznego w Kielcach

Post autor: Autor » 13 października 2011, o 14:33

Powołanie w Kielcach Rady Pożytku Publicznego było tematem konferencji prasowej w ratuszu z udziałem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Gminna Rada Pożytku Publicznego składa się z przedstawicieli gminy, organu wykonawczego gminy oraz organizacji pozarządowych. W Kielcach do Rady zostanie powołanych 12 osób. 6 z nich wybiorą organizacje pozarządowe, a po 3 osoby desygnuje prezydent Kielc i Rada Miasta. Jej kadencja będzie trwała 2 lata.

Do zadań Rady, według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie należą m.in. opiniowanie projektów strategii rozwoju gminy, wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi.

Do połowy października zainteresowane organizacje pozarządowe z terenu Kielc mogą zgłaszać chęć udziału w Radzie Pożytku Publicznego. Akty prawne dotyczące współpracy Miasta Kielce z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami dostępne są na stronie interenetowej Urzędu Miasta (dział Miasto Kielce - organizacje pozarządowe).
Czekamy na ogloszenie o rozpoczeciu procedury skladania wnioskow chetnych organizacji, a tymczasem trwa nabor nabór na członków komisji wyborczej do wyboru członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach. Powinnismy zglosic kogos ze Stowarzyszenia. Kto chetny?
Kandydatów na członków należy zgłaszać na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia w formie papierowej bezpośrednio do Biura ds. Organizacji Pozarządowych, ul. Strycharska 6, pok. 402, bądź drogą elektroniczną na adres organizacje.pozarzadowe@um.kielce.pl w terminie do dnia 19 października 2011 r.

:arrow: http://www.um.kielce.pl/org_pozarzadowe/aktualnosci

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 14 października 2011, o 08:05

Ja bym chętnie wziął udział, ale pierwszą połowę listopada chciałem jechać na zaległy urlop, więc nie chce ryzykować.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 marca 2012, o 18:36

Miejska Rada Pożytku Publicznego w Kielcach rozpoczęła działalność
Artykuł dodany: 2012-03-06 17:33:36, ostatnia aktualizacja: 2012-03-06 17:36:18

Miejska Rada Pożytku Publicznego w Kielcach spotkała się na pierwszym posiedzeniu. Przyjęty został regulamin, wybrano też zarząd organizacji. Przewodniczącym został Michał Braun ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, a wiceprzewodniczącą Katarzyna Telka z Urzędu Miasta. Michał Braun liczy na współpracę z organizacjami pozarządowymi, które nie weszły do Rady. Zainteresowanych było około 30 organizacji.
Radna Alicja Obara uważa, że Rada Pożytku Publicznego w pewnym stopniu ułatwi pracę Radzie Miasta i pomoże w wypracowaniu opinii dotyczącej stowarzyszeń w każdym zakresie. Problemów z przyznawaniem pieniędzy zawsze jest bardzo dużo. Dlatego radna liczy, że Rada Pożytku Publicznego weźmie na siebie pewną odpowiedzialność w dzieleniu tych środków, aby ta odpowiedzialność nie spadała wyłącznie na Radę Miasta, która nie zawsze orientuje się w działalności stowarzyszeń i czasami nie zawsze wyciąga właściwe wnioski.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski ma nadzieję, że Rada Pożytku Publicznego wpłynie na zwiększenie działalności społecznej, która jest bardzo słaba. Liczy też na współpracę we wszystkich płaszczyznach. Prezydent zapowiedział też wsparcie ze strony władz miasta. Wojciech Lubawski także zwrócił uwagę na podział pieniędzy dla organizacji pozarządowych. Stwierdził, że przy współpracy Rady Pożytku zostaną one podzielone zgodnie z jej sugestiami.

W skład miejskiej rady Pożytku Publicznego w Kielcach weszło sześć organizacji pozarządowych. Są to Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Związek Harcerstwa Polskiego – hufiec Kielce Miasto, Fundacja „Odzyskaj Środowisko”, Stowarzyszenie „Pokolenie z pasją” i Fundacja Regionalis. Kadencja Rady wynosi dwa lata. W Radzie znalazło się także po trzech przedstawicieli Urzędu Miasta i Rady Miasta. Do jej zadań należy przede wszystkim opiniowanie projektów uchwał, dotyczących organizacji pozarządowych strategii rozwoju gminy.

Robert Szumielewicz

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Miejsk ... 1aea1.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ