Strona 1 z 4

SKI w sprawie dróg dla rowerów

: 23 maja 2011, o 19:38
autor: Autor
06.06.2011 w trakcie prac Komisji Gospodarki Komunalnej bede prezentowac stan infrastruktury rowerowej w Kielcach oraz przyklady z innych miast, jak rowniez podstawy jej tworzenia. Jesli starczy czasu wyjedziemy rowniez na rowerowa inspekcje.

Czy macie propozycje trasy, ktora warto odwiedzic. Na pierwszy plan na pewno pojdzie al. IX Wiekow Kielc oraz ulica Grunwaldzka. Cos jeszcze, co prosi sie o pokazanie w terenie?

: 23 maja 2011, o 19:49
autor: CKfan
To co mi przychodzi do głowy w tej chwili:
:arrow: Na pewno fakt, że jadąc pierwszą kielecką ścieżką, nie można legalnie przekroczyć IX Wieków. Ja tam już zacząłem okrążać to prowizoryczne rondo.
:arrow: Ścieżka, a właściwie szlak pieszo rowerowy naokolo zalewu.
:arrow: Brak przejazdu dla rowerów na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Tarnowskiej, ruszająca i zapadająca się kostka na ścieżce wzdłuż tej ulicy.
:arrow: Łodzka, wiadomo jakość położonej kostki (chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku, jak tamtędy jechałem rowerem).

: 23 maja 2011, o 20:13
autor: Autor
OK, sprawdze Lodzka i Tarnowska/Popieluszki w tym tygodniu. Lodzka ostatnio nie byla w najlepszym stanie, ale miala byc "remontowana".

: 23 maja 2011, o 20:22
autor: michal_ck
Brak wymalowania pasów rozdzielających - ul. Jeziorańskiego - taki sam kolor kostki (niewielki fragment) Na Stoku plus przy samym Dworcu na Świętokrzyskim.

: 23 maja 2011, o 21:27
autor: Ziarek
Autor pisze:OK, sprawdze Lodzka i Tarnowska/Popieluszki w tym tygodniu. Lodzka ostatnio nie byla w najlepszym stanie, ale miala byc "remontowana".
(Nie wiem czy tu mogą pisać Ci, którzy nie należą do stowarzyszenia), ale co do Łódzkiej to nic się nie zmieniło, żadnego remontu nie ma nigdzie na Łódzkiej.
To jeszcze pamiętajcie o braku oznakowania poziomego i pionowego traktu pieszo-rowerowego przy Sandomierskiej.

: 23 maja 2011, o 21:38
autor: CKfan
Ziarek pisze:To jeszcze pamiętajcie o braku oznakowania poziomego i pionowego traktu pieszo-rowerowego przy Sandomierskiej.
...który urywa się nagle i zmienia w stary chodnik w kierunku Szczecińskiej, potem dojeżdżamy do schodów i... musimy jechać obok trawą po wyjeżdżonej gruntowej ścieżce 8)

Re: 06.06.2011 - Komisja Gospodarki Komunalnej w sprawie row

: 23 maja 2011, o 21:43
autor: sueno
Autor pisze:06.06.2011 w trakcie prac Komisji Gospodarki Komunalnej bede prezentowac stan infrastruktury rowerowej w Kielcach oraz przyklady z innych miast, jak rowniez podstawy jej tworzenia. Jesli starczy czasu wyjedziemy rowniez na rowerowa inspekcje.

Czy macie propozycje trasy, ktora warto odwiedzic. Na pierwszy plan na pewno pojdzie al. IX Wiekow Kielc oraz ulica Grunwaldzka. Cos jeszcze, co prosi sie o pokazanie w terenie?
pogadaj z Marcinem Chłodnickim. Jako szef MTB powinien też być obecny i dorzucić jakieś pomysły.

: 23 maja 2011, o 22:06
autor: RZ
Myślę, jak sueno, że dobrze jest łączyć siły.

Dodałbym nieustannie rozjeżdżającą się al. Solidarności (znowu poprawiany ciąg pieszo-rowerowy) i kompletnie niewygodną Jana Nowaka Jeziorańskiego (około 15 przerw w ścieżce - wyjazdy z osiedla, w dodatku z popękanym asfaltem i dziurami)

: 23 maja 2011, o 22:21
autor: Masmix
Jednym słowem, gdziekolwiek byś się nie pojawił znajdziesz "dobry materiał" do zaprezentowania 8)

: 23 maja 2011, o 23:25
autor: sueno
Dobrze by było, gdyby MZD przedstawiły argumenty ZA kostką skoro jej tak bronią. Skoro kostka jest droższa od asfaltu, wiecznie się zapada i rozłazi a jak już kiedyś dojdzie do tego, że trzeba ją będzie rozebrać żeby dostać się do infrastruktury która się pod nią znajduje to i tak trzeba ją ponownie ułożyć. Może budujmy ulice z kostki skoro pod ulicami też znajduje się infrastruktura? Asfalt też można wyciąć i ułożyć ponownie. Zysk z ułożenia z asfaltu można przeznaczyć na te nieprzewidziane awarie. Czy do tej pory ktoś się spotkał z rozbieraniem ścieżki rowerowej z powodu awarii np. wodociągu? Jeśli tak to na jakim odcinku i w jakim czasie od ułożenia ścieżki? Jaka jest żywotność ścieżki kostki a jaka ścieżki z asfaltu? Mój mały rozumek nie pojmuje sposobu myślenia MZD.

: 23 maja 2011, o 23:30
autor: RZ
Ich argument będzie jeden - nie jesteś fachowcem :P

: 23 maja 2011, o 23:40
autor: Autor
Spotkanie nie bedzie dotyczylo tylko nawierzchni, ale jesli chodzi o nia, to oczekujemy oficjalnej opinii dra Kopty*

* dr Tadeusz Kopta - projektant systemów transportowych, ekspert Polskiego Klubu Ekologicznego i Ministerstwa Środowiska, pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie (Departament Studiów zespół ds. ścieżek (dróg) rowerowych)

: 23 maja 2011, o 23:42
autor: sueno
Mam rower i prawo jazdy w przeciwieństwie do co poniektórych decydentów z UM i MZD :D Kosztorysy czytać umiem i w miarę rozwiniętą zdolność logicznego myślenia i przewidywania :P

No i nie jestem nauczycielem bo to o nich wspominał jaśnie nam panujący :P

: 24 maja 2011, o 00:09
autor: RZ
Zdolność logicznego myślenia i przewidywania jest dla MZD cechą obciążającą i dyskwalifikującą. To ich wróg!

: 31 maja 2011, o 15:23
autor: Autor
Przyszła opinia dotycząca nawierzchni ddr przygotowana przez zespół ds. ścieżek (dróg) rowerowych GDDKiA- Departament Studiów - Wydział Studiów w Krakowie. Otrzymał ją również prezydent Kielc.

Obrazek Obrazek