MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 22 sierpnia 2013, o 20:41

Jedyny plus tych ekranów to przysłonięcie tych okropnych ruder.

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 23 sierpnia 2013, o 05:03

A tymczasem na stronie MZD ani słowa o nowej organizacji ruchu.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 25 sierpnia 2013, o 00:30

Miałem wątpliwą przyjemność przejechać się wczoraj ulicami tego węzła. Tyle powiem, że osoba odpowiedzialna (a jeżeli wymusiły to rzeczywiście przepisy prawne - w takiej sytuacji prawodawca) za pokaleczenie miasta tymi ekranami powinien być bankrutem i więźniem. A już przedzielenie obu nitek ulicy 3 Maja ekranami jest estetyczną katastrofą i chyba nie ma ŻADNYCH normalnych powodów aby to robić.

W złym kierunku idzie nasz "rozwój", "nowoczesność" i "postęp" skoro kiedyś (bez tysięcy aktów prawnych regulujących wszystko, nawet najmniej ważną "pierdółkę") mogliśmy zrobić dwujezdniową ulicę, której jezdnie przedzielone były pasem zieleni, żywopłotem czy, jak to jest w niektórych miastach, torowiskiem tramwajowym, a teraz, w tych czasach niebiańskiego postępu i rozwoju, jesteśmy zmuszani (?) stosować takie jak na Węźle Żelazna rozwiązania. Hucpa i skandal.

I nie mogę się pozbyć wrażenia, że przynajmniej w pewnym stopniu może być to działanie intencjonalne (albo przynajmniej intencjonalne niezmienianie wadliwych aktów prawnych) aby tzw. "przyjaciele królika" mogli zarobić na dostarczaniu jakże cudnych ekranów.

michau

Post autor: michau » 25 sierpnia 2013, o 07:26

Gandalf pisze:Miałem wątpliwą przyjemność przejechać się wczoraj ulicami tego węzła. Tyle powiem, że osoba odpowiedzialna (a jeżeli wymusiły to rzeczywiście przepisy prawne - w takiej sytuacji prawodawca) za pokaleczenie miasta tymi ekranami powinien być bankrutem i więźniem. A już przedzielenie obu nitek ulicy 3 Maja ekranami jest estetyczną katastrofą i chyba nie ma ŻADNYCH normalnych powodów aby to robić.

W złym kierunku idzie nasz "rozwój", "nowoczesność" i "postęp" skoro kiedyś (bez tysięcy aktów prawnych regulujących wszystko, nawet najmniej ważną "pierdółkę") mogliśmy zrobić dwujezdniową ulicę, której jezdnie przedzielone były pasem zieleni, żywopłotem czy, jak to jest w niektórych miastach, torowiskiem tramwajowym, a teraz, w tych czasach niebiańskiego postępu i rozwoju, jesteśmy zmuszani (?) stosować takie jak na Węźle Żelazna rozwiązania. Hucpa i skandal.

I nie mogę się pozbyć wrażenia, że przynajmniej w pewnym stopniu może być to działanie intencjonalne (albo przynajmniej intencjonalne niezmienianie wadliwych aktów prawnych) aby tzw. "przyjaciele królika" mogli zarobić na dostarczaniu jakże cudnych ekranów.
1 Maja.
No cóż, ręka ręke myje, a estetyka schodzi na dalszy plan, skoro kolesie muszą zarobić. Taką sprawą to powinien się prokurator zająć. Oszpecanie miasta, ekranami które w ogóle nie są potrzebne, zasłonić kościół św. krzyża ekranami akustycznymi to juz jest szczyt głupoty, co one maja ochraniać? Moherowe babki które śpiewają te swoje modły na stare lata?
Skandal!

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 25 sierpnia 2013, o 20:53

1-go maja zamieniła się w zielony kanion ... i ten przystanek przy qubusie .. jakby jakiś zwariowany ekolog wprowadzał projekt "zielone miasto" , przytłaczające swoim absurdem i przytłaczające w ogóle, prędzej czy później trzeba to będzie rozmontować tylko szkoda kasy , która na to poszła
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 26 sierpnia 2013, o 08:04

Przydałoby się śledztwo kto zarobił na firmach produkujących ekrany i ich związek z ówczesnymi władzami.

Do mojego wczorajszego przejazdu 1 Maja tylko taki mam komentarz :cry:

Mam nadzieje, że Unia Europejska po jakimś czasie już nie będzie żądała zwrotu dotacji, gdy np inwestycja zostanie zmodyfikowana o ... zdjęcie ekranów.
Wie ktoś jak to wygląda od strony prawnej, ile czasu projekt musi być w tym formacie?

Co oni zrobili z Naszymi Kielcami ?!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 sierpnia 2013, o 08:41

5 lat, ale jak normy będą przekroczone, to nikt się nie odważy na zmiany.

Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 26 sierpnia 2013, o 08:48

Ale teraz właśnie normy są już "złagodzone" i ekranów będzie mniej na nowych inwestycjach? Chciałbym, aby społeczne parcie na likwidacje ekranów rosło i zmusiło władzę do reakcji.

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 29 sierpnia 2013, o 13:05

Tak wczoraj wyglądał chodnik od przystanku na 1maja, który miał być ponoć gotowy na sobotnie otwarcie i umożliwiać dojście do przejścia dla pieszych skoro nie można dojść do ronda:

Obrazek

Swoją drogą ma ktoś pomysł co tu będzie/jest że chroni to ta ściana ekranów? :lol:

Obrazek

Nawet nie wiedziałem, że nie będzie wjazdu w zagnańską:

Obrazek

A tak wygląda przyszła jezdnia przed kolporterem, moim zdaniem nie ma żadnych szans żeby zdążyli na 18 września (nie mówiąc już o czarnowskiej :roll: )

Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 29 sierpnia 2013, o 13:13

Miło tam teraz z ekranami.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 29 sierpnia 2013, o 18:37

Jak mi się zdaje, hałas z ulicy rozchodzi się nie tylko prostopadle do niej ale we wszystkie strony. Więc jeśli chodzi o zdjęcie 2, to pewnie chroni gości hotelu.
O co chodzi ze zdjęciem 3? Nie rozumiem dlaczego piszesz, że nie będzie wjazdu w ul. Zagnańską. Przecież jest dalej na tym dwupoziomowym skrzyżowaniu.
Swoja drogą, jadąc ul. 1 Maja, gdzie jest pierwszeństwo przejazdu? Przejeżdżałem raz autobusem i nie zwróciłem uwagi na znaki. Najlogiczniej to chyba 1 Maja (od strony kościoła) z Gosiewskiego. Trochę mnie zdziwiło brak sygnalizacji świetlnej, ale trochę jednak sensowne, skoro dołem jest główny przejazd. Lecz tu znowu jest sytuacja, że jest pierwszeństwo prawej ręki. Skręcając w Gosiewskiego, trzeba by przepuścić tych na 1 Maja i zrobią sie korki. I tu przydałby się znak, że skręcający mają pierwszeństwo, a z 1 Maja (od strony Jagiellońskiej) muszą im ustąpić.

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 29 sierpnia 2013, o 21:51

tomasz2719 pisze:O co chodzi ze zdjęciem 3? Nie rozumiem dlaczego piszesz, że nie będzie wjazdu w ul. Zagnańską. Przecież jest dalej na tym dwupoziomowym skrzyżowaniu.
Chodziło chyba o starą Zagnańską (Starozagnańską?). Tam nie dojedzie się wiaduktem. Trzeba się cofać do Okrzei i stamtąd dojechać do tej ulicy.

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 29 sierpnia 2013, o 22:08

Dokładnie. Na zdjęciu jest miejsce gdzie przed budową był wjazd w Zagnańską i jeszcze niedawno nie było tam nawet krawężnika, a teraz jak widać już ułożyli chodnik.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 30 sierpnia 2013, o 12:20

tomasz2719 pisze:Trochę mnie zdziwiło brak sygnalizacji świetlnej, ale trochę jednak sensowne, skoro dołem jest główny przejazd.
Według mnie powinna być tam sygnalizacja świetlna. Aż dziwne, że ona tam nie powstała podobnie jak przy Grand Hotelu.
Co rozumiesz przez to, że dołem jest główny przejazd?
Dołem będzie odbywał się mniejszy ruch niż górą. Przecież tamtędy przeniesie się ruch z Czarnowskiej w stronę IXw., podejrzewam, że teraz większość kierowców będzie wybierała nową Zagnańską zamiast Okrzei aby dojechać do ronda od Skrzetli. A i ruch w kierunku Herbów też nigdy nie był mały. Aż strach będzie tamtędy jeździć zanim kierowcy się nie przyzwyczają.
Brak sygnalizacji to głupota
:!:

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 30 sierpnia 2013, o 13:02

Na al. IX Wieków Kielc, przy rondzie HG, powstało tymczasowe przejście dla pieszych.

ODPOWIEDZ