MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 4 maja 2011, o 21:04

Nie ma bo jest remont :D

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 4 maja 2011, o 21:12

Naprawdę??? :lol: Obawiam się, że część sklepów może tego nie wytrzymać, tym bardziej, że remonty w centrum ciągną się wiele miesięcy.

absolut26
Posty: 5
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 17:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: absolut26 » 4 maja 2011, o 21:58

Myślę, że centrum nie obroni sie z powodu fatalnej oferty, przedpotopowego podejścia do klienta i cen - z kosmosu. Nie jestem ich zwolennikiem, ale obie galerie załatwią sprawę. Z przykroscią stwierdzam, że dziś najlepszą alternatywą jest wlaśnie galeria. W ubiegły weekend - w sobotę odwiedziłem bazary i..... zszokowały mnie wysokie ceny za towary, które nie zasługują na żadną uwagę. Plac Wolności umarł. Osatnio kupiłem jednego gejpfruta za cenę..... 6 zł. Na Plantach - facet nie kupi nic dla siebie, chyba, ze torebkę :)
Galeria Echo, która ruszy za 3 miesiące - z całą gamą sklepów, wyborem, opcją gastronomiczną i rozrywkową - kino, pub, kregielnia itp. - załatwi centrum, które od dawna zarezerwowane jest dla banków, aptek, kantorów. Każdego dnia z racji pracy jestem na ul. Sienkiewicza, Dużej i w Rynku. I po pracy uciekam stąd jak najszybciej.
PS. Książki, płyty CD, DVD - tylko z internetu lub z Mediamarkt. Przykre to, ale prawdziwe, bo tam jest wiekszy wybór i taniej. I nie chodzi tu o dojazd pod sklep, bo dojazd niczego nie załatwi. I z tym trzeba sie pogodzić. Za trzy miesiące centrum przeniesie się w rejon Bocianka, a od przyszłego roku - do kolejnej galerii.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 4 maja 2011, o 22:55

absolut26 pisze: Osatnio kupiłem jednego gejpfruta
dobrze że nie gejfjuta :lol: (żarcik taki, nie obrażaj się) a tak serio to widzę że to Twój 1 post więc witaj na forum

nie przesadzaj. jeśli piątkowy lub sobotni wieczór przy piwku/soczku:) wolisz spędzić w jakimś komercyjnym molochu na osiedlu no to faktycznie mamy inną mentalność.
śródmieście ma swój klimat i tego nikt i nic nie zastąpi. nikt nie zorganizuje finału WOŚP w galerii tak jak i nikt sylwestra tam nie spędzi ani korowód studentów w juwenalia tamtędy nie będzie paradował, sal teatralnych też tam nie uświadczysz. na spacerek z dzieckiem czy żona również tam raczej nie pójdziesz. nie fetyszyzuj tak tych galerii.
nie wyobrażam sobie wziąć drugą polówkę do jakiegokolwiek lokalu gastronomicznego w galerii i spędzić tam romantyczny wieczór "wcinając" kolacje przy świecach. galerie to taki sam badziew tyle że metki kojarzysz z reklam

edycja:
po wysłaniu posta zorientowałem się że temat to "Węzeł Żelazna..." sorki że nie na temat :roll:
CK|PL|EU

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 6 maja 2011, o 07:51

Oficjalny start budowy węzła Żelazna

Po siedmiu latach przygotowań oficjalnie rozpoczęto najważniejszą miejską inwestycję drogową - budowę węzła Żelazna. Drogowcy obiecują: inwestycja zakończy się planowo w maju 2013 roku.

- Nareszcie - to słowo najczęściej powtarzali zaproszeni goście. Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, przypomniał, że przygotowania do inwestycji obejmującej m.in. przebicie ul. Żelaznej do 1 Maja trwały od 2004 roku. - Bardzo jej wszyscy oczekujemy, chociaż utrudnień nie unikniemy. Musimy przetrwać najbliższe dwa lata - mówi prezydent.

Prace obejmą 21 ha terenu, na którym powstanie 2,5 km nowych dróg. Konieczne będzie wyburzenie kilkudziesięciu budynków oraz przesadzenie lub wycięcie 1736 drzew. Już wybudowano 70 mieszkań dla przesiedlonych osób. - Bardzo zależy nam na dotrzymaniu terminu i zakończeniu prac w maju 2013 roku - mówi Katarzyna Rudnicka z firmy Mota-Engil, która wspólnie z Kieleckim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych realizuje wartą 100 mln inwestycję. Nie ukrywa, że inwestycja będzie większym wyzwaniem niż zakończona kilka dni temu budowa ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska do Występy. - W mieście jest zawsze trudniej. Tu największym problemem jest to, że nadal nie przejęliśmy wszystkich gruntów. To może w pierwszym etapie utrudnić przekładanie np. instalacji podziemnych - mówi Rudnicka. Jest jednak dobrej myśli. - W przyszłym tygodniu zaczniemy rozbiórkę wiaduktu nad torami - zapowiada.

Już podczas uroczystości na zlikwidowanym w związku z budową przejściu dla pieszych pojawił się transparent z żądaniem przywrócenia go. - To wykluczone ze względów bezpieczeństwa - ucina Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... lazna.html

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 6 maja 2011, o 08:00

Rozpoczęła się budowa Węzła "Żelazna"

Ta inwestycja jest jedną z ważniejszych, jakie prowadzone były w Kielcach. Będzie realizowana przez 26 miesięcy na terenie obejmującym niemal 21 ha, a po jej zakończeniu całkowicie zmieni się część miasta. Mowa budowie węzła drogowego u zbiegu ulic: Żelazna, 1-go Maja, Zagnańska wraz z przebudową Ronda im. Herlinga - Grudzińskiego. Roboty budowlane oficjalnie rozpoczęto dziś - symbolicznym wbiciem łopaty. To największe zadanie realizowane w ramach projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym". Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.
Relacja filmowa: http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/2079

Źródło: http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/2079

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 11 maja 2011, o 19:35

Burzą wiadukt na ul. 1 Maja

Rozpoczęto wyburzanie wiaduktu nad torami kolejowymi w Kielcach. To kolejny etap budowy węzła Żelazna.

- Wyburzonych zostanie około 220 metrów od strony ronda Herlinga-Grudzińskiego. Pozostała część będzie gruntownie wyremontowana - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Wyburzenie to część wartej blisko 100 mln złotych budowy węzła Żelazna. Inwestycja realizowana przez Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mota-Engil ma się zakończyć w maju 2013 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... _Maja.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 11 maja 2011, o 19:57

To może być tylko polska głupota taka inwestycja a oni część wiaduktu budują a część będą remotnować, chyba po to by mieć potem robotę przy naprawach tej wyremontowanej części jak będą powstawały uterki na połączeniu ze starą. Mieliśmy już doświadczenie na krakowskiej gdzie po gruntownym remoncie chyba rok później znów naprawiali te wiadukty. Nie rozumiem tego zupełnie. Inwestycja na dziesiątki lat a taka fuszerka od początku.

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 11 maja 2011, o 20:40

Adasiek CK pisze:Rozpoczęto wyburzanie wiaduktu nad torami kolejowymi w Kielcach.
Czy to nie jest przypadkiem odcinek wiaduktu od strony Ronda Herlinga-Grudzińskiego tylko do torów, który jest wyburzany?

Z tego co czytałem to odcinek wiaduktu nad samymi torami ma być remontowany, tak samo jak odcinek wiaduktu do torów od strony skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i 1 Maja (niedawny przetarg na dokumentacje na ten odcinek)?

ciekawski - wyburzają to co muszę, bo ten odcinek starego wiaduktu ma być zastąpiony w zasadzie chyba dwoma wiaduktami w ramach nowego węzła.
To co się nie zmienia (przebieg, itd.) remontują. Sądzę, że to tańsze niż budowa nowego. A skoro tak, to jest to uzasadnione w punktu widzenia ekonomii.
Dodatkowo chyba ten obecny wiadukt i tak był podzielony na trzy odcinki ze sobą połączone? Więc zastanawiam się jakie usterki połączenie dotychczasowego wyremontowanego odcinka wiaduktu z nowymi może powodować? Nie jestem inżynierem od mostów, więc jak ktoś ma wiedzę fachową, to niech się wypowie.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 11 maja 2011, o 20:55

Mała fotorelacja z wyburzania wiaduktu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 11 maja 2011, o 21:06

Niewiele już tego odcinka wiaduktu zostało :!:

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 12 maja 2011, o 08:53

Mnie też dziwi to łączenie starego wiaduktu z nowym. Miasto powinno już na własny koszt wybudować brakujący odcinek do Jagiellońskiej, żeby nie robić fuszerki.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 12 maja 2011, o 10:14

TomanoMo - ja tez nie jestem ekspertem budowlanym, ale nie rozumiem tego, zazwyczaj jak się chce zaoszczędzić potem wychodzi drozej bo co i rusz pojawiają się jakieś usterki. A wiadukt tak czy tak nie jest budowany w całości na raz tylko kawałkami łaczony między tymi podporami, wiec łaczenia na nowej części i tak będą, ale kwestia nawet osadzania całej konstrukcji. Nowy na pewno z kilka cm lub milimiterów osiadzie w ciągu kilku lat, stary juz raczej nie i co wtredy, ale budowlańcem nie jestem wiec nie wiem jak to działa. Wiadomo chodzi im o kasę, bo skoro potrafili wybudować wiadukt od nowa w stronę 1 maja to wątpię by ten co zostaje był w lepszym stanie. Jak dla mnei kasa, kasa i kasa.... No zobaczymy co bedzie za kilka lat lub nawet krócej jak zaczną się poprawki.

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 16 maja 2011, o 19:00

Niewiele już zostało:

Obrazek Obrazek
13.05.2011 r.

Trzeba trzymać kciuki, żeby budowa szła równie sprawnie :D

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 16 maja 2011, o 19:36

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ