MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 18 stycznia 2008, o 16:18

Petras pisze: a Włoch będący właścicielem działki raczej jej nie odsprzeda.
Jak mawiał Stanisław Anioł - Chcieć to oni sobie mogą :D

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 18 stycznia 2008, o 17:18

Petras pisze:Po drugie, droga odbija zaraz koło budynku ZUGI droga odbija, więc miałby zostać zlikwidowany parking
Ten parking z tego co wiem ma pozostać i na pewno będzie miał dużo lepsze obłożenie niż teraz (chyba będzie płatny o ile już nie jest).
Petras pisze:Włoch będący właścicielem działki raczej jej nie odsprzeda.
Włoch czy chce czy nie chce, to jeśli jego działka jest w terenie objętym planem, może zostać wywłaszczony (wiem, że ma się to nijak do kapitalizmu, ale skoro tak zezwala nasze prawo, to trzeba to wykorzystać).
Petras pisze:Wydaje mi się po prostu, że prawdziwe plany swoją drogą, a to ktoś narysował dla Echa na podstawie posiadanych pewnych informacji i swojej wyobraźni.
To nie są jakieś tam rysuneczki na kolanie dla Echa, ale wizualizacje od firmy projektowej dla MZD! Są tworzone na podstawie projektu, który jest na ukończeniu.
Petras pisze:Patrząc na wizualki mój tata, pracujący właśnie w SHL, poradził mi, żebym sobie zapisał dobrze datę, bo nic z tego nie będzie, to jest robota na 10 lat.
No to radzę sobie przypomnieć w jakim czasie przeprowadzono diametralną zmianę układu komunikacyjnego w centrum Krakowa. Przesadziłeś znacznie. I mi nie mów, żebyśmy się do Krakowa nie porównywali, bo to żaden argument - w Kielcach do przetargu staną pewnie te same firmy.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 stycznia 2008, o 19:26

Nie widze przeszkod, by zrealizowac te inwestycje w okresie dwoch lat. Na pewno beda wywlaszczenia, wiec wloski wlasciciel niewiele zdziala.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 18 stycznia 2008, o 23:54

Petras pisze:Patrząc na wizualki mój tata, pracujący właśnie w SHL, poradził mi, żebym sobie zapisał dobrze datę, bo nic z tego nie będzie, to jest robota na 10 lat. Po pierwsze, nie ma nigdzie mowy o uzbrojeniu terenu. Przecież tam jest pełno kabli, na ziemi i pod ziemią, bo przez SHL płynie prąd do połowy Kielc. Po drugie, droga odbija zaraz koło budynku ZUGI droga odbija, więc miałby zostać zlikwidowany parking, a Włoch będący właścicielem działki raczej jej nie odsprzeda. Wydaje mi się po prostu, że prawdziwe plany swoją drogą, a to ktoś narysował dla Echa na podstawie posiadanych pewnych informacji i swojej wyobraźni.
Przy okazji takich inwestycji drogowych przeprojektowuje się też całą infrastrukturę podziemną a co do Włocha który jest właścicielem to może sobie nie chcieć, miasto go po prostu wywłaszczy i tyle.

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: reed » 19 stycznia 2008, o 00:00

Tak, tak powstanie "autostrada" przechodząca przez centrum Kielc, zaraz po tym jak wybudują 40 piętrowe wieżowce i lotnisko. haha... I niech mi nikt nie zarzuca że jestem pesymistą, nie posiadam informacji, albo jeszcze lepiej że jak mi się nie podoba to żebym się z Kielc wyprowadził.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 19 stycznia 2008, o 00:03

ręce opadają. Pismaki z echa nazwali normalną (tyle że dobrą) drogę autostradą i Ty oczywiście im wierzysz... :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 stycznia 2008, o 00:15

I jak zauwazyles, sęk w tym, ze to jest zwyczajna droga, tylko ze budowana z duzym rozmacha. Autostrada brzmi bardziej atrakcyjnie :)

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: reed » 19 stycznia 2008, o 01:15

Napisałem to właśnie dlatego, że w to wszystko nie wierze! Autostrada była w przenośni. Jakoś ciężko jest mi się przekonać do tych wszystkich bajek, które wypisują gazety, z Echem na czele (włodarze miasta także), a niektórym niestety po takich newsach puszczają wodze fantazji i zaraz chcą zrobić z CK drugie LA. Co rusz słyszymy jakieś wyśmienite pomysły Pana Prezydenta, będziemy latać z Kielc, jeździć po wiaduktach, mostach, a jak do tej pory to nie ma kasy żeby wziąć i załatać kilka dziur w nawierzchni a po Kielcach się jeździ jak na safari. Mierzmy siły na zamiary, odpuśćmy sobie te bzdury. Troche OT. Jest już późno. Dobranoc

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 19 stycznia 2008, o 11:45

reed pisze:Napisałem to właśnie dlatego, że w to wszystko nie wierze!
Projekt budowlany jest na ukończeniu, decyzja środowiskowa w trakcie, a budżet zarezerwowany. Może wiesz coś czego my nie wiemy? Podaj konkretny powód dlaczego taka inwestycja jest w Kielcach niemożliwa.
reed pisze:niektórym niestety po takich newsach puszczają wodze fantazji i zaraz chcą zrobić z CK drugie LA
nie podróżujesz chyba w ogóle po Polsce, przecież u nas też istnieją takie, a nawet lepsze i droższe rozwiązania. Jakim cudem powstały wiadukty na Krakowskiej? Tylko mi nie mów, że w PRLu było lepiej.
reed pisze:Mierzmy siły na zamiary
NIENAWIDZę TEGO POWIEDZENIA!!!! :evil:

To właśnie przez takich malkontentów jak Ty, to miasto wygląda gorzej niż mogłoby wyglądać.

Proponuję tak - załóżmy się o 5 stów (nie pół litra), że ta inwestycja zostanie zrealizowana przed Euro 2012.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 19 stycznia 2008, o 12:18

MeehoweCK pisze:To właśnie przez takich malkontentów jak Ty, to miasto wygląda gorzej niż mogłoby wyglądać.
Racja.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

petermks
Posty: 68
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:54

Post autor: petermks » 19 stycznia 2008, o 13:15

MeehoweCK a kto im wszystkim bronił pomyslec o tym wczesniej. Ta inwestycja jest w planach od Ładnych paru lat. Terenów gdzie mozna postawic mieszkania komunalne tez nie brakuje. Przecież mozna było postawic kolejny 8-piętrowy blok komunalny ( taki jak na Grunwaldzkiej) .Na pewno przyspieszylo by to wiele spraw zwiazanych z przeniesieniem tych ludzi. Tempo zmian Kielc w porównaniu z innymi miastami podobnej wielkości jest żałośnie wolne. A niestety Nasz Prezydent ( sam na niego głosowałem) okazuje się fantastą. Porównaj ile sie dzieje w innych miastach pod wzgledem inwestycji drogowych. Tam też obowiazują procedury a jednak wszystko idzie o wiele szybciej .

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 19 stycznia 2008, o 21:20

reed pisze:Tak, tak powstanie "autostrada" przechodząca przez centrum Kielc, zaraz po tym jak wybudują 40 piętrowe wieżowce i lotnisko. haha... I niech mi nikt nie zarzuca że jestem pesymistą, nie posiadam informacji, albo jeszcze lepiej że jak mi się nie podoba to żebym się z Kielc wyprowadził.

Myślałem że to forum jest wolne od troli internetowych ale widocznie się myliłem.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 19 stycznia 2008, o 22:26

ice pisze:...No i porazka ze zwezeniem 1Maja...
Niekoniecznie. Moim zdaniem jest OK, bo na dalszym odcinku 1 Maja (od mostu nad torami) wcale nie jest potrzebna droga dwupasmowa. Ta droga stanie się drogą lokalną po realizacji tej inwestycji.
AR pisze:...Następną inwestycją powinna byc dwujezdniowa Zagnańska i dwujezdniowa Witosa...
Według mnie to są drugoplanowe inwestycje, które będzie można realizować jak Kielce będą miały już całkowicie zmodernizowane najważniejsze drogi. Miasto postawiło na Radomską/Solidarności a nie na Warszawską jako główną trasę z Warszawy przez Kielce i moim zdaniem całkiem słusznie. Warszawska, jak i drogi do niej dojazdowe odchodzą teraz na dalszy plan, więc na razie zajmijmy się dwupasmową Radomską od Praktikera do węzła Kielce Północ.
Jezpir pisze:...Pod warunkiem, że nie są szersze niż pasy ruchu, bo na ulicy powinno być wg mnie odwrotnie...
Według mnie jest to rezerwa pod trzeci/czwarty pas ruchu pozostawiona dla przyszłych pokoleń - trzeba myśleć przyszłościowo.

I nie krytykujcie tak prezydenta Lubawsiego, bo on przynajmniej ma jakiś pomysł na to nie ukrywajmy bardzo zacofane miasto (zastanówcie się jak za jego prezydentury już zmieniły się Kielce: ulica Sienkiewicza, stadion Kielce, hala sportowa przy Bocznej, estakada Radomska/Solidarności, wiadukty Krakowska, ulica Łódzka a także opinie o Kielcach w Polsce, głównie za sprawą stadionu Kielce i ulicy Sienkiewicza). To, że od planów do realizacji musi minąć sporo czasu to już nie wina prezydenta, tylko beznadziejnych polskich przepisów i trudności w pozyskaniu funduszy spodowowane ostatnią ciągłą nagonką na Kielce z powodów politycznych (pan Gosiewski). Ja wierzę, że w roku 2012 to miasto (jak i większość Polski) zmieni się nie do poznania. Prezydent ma naprawdę bardzo dobry, odpowiadający wielkości naszego miasta plan, by Kielce stały się konkurencyjnym miastem dla innych podobnej wielkości i znaczenia miast nie tylko w Polsce, ale i Unii Europejskiej. Jak się komuś to nie podoba i chciałby żyć cały czas w tym samym syfie to ma problem, bo Kielce nie zamierzają już dłużej stać w miejscu. "Go Kielce! Go Kielce! Go Kielce! Go!" Taki mały OT ;-)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 20 stycznia 2008, o 02:00

michal_ck pisze:
MeehoweCK pisze:To właśnie przez takich malkontentów jak Ty, to miasto wygląda gorzej niż mogłoby wyglądać.
Racja.
Dokładnie - też tak (od dawna) uważam.

I nie wiem co takiego fantastycznego jest w inwestycji, do której przygotowania są wreszcie na ukończeniu (plany, pozwolenia, finansowanie etc). Można tylko ubolewać, że tak długo to trwało
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 20 stycznia 2008, o 13:35

Grzegorz pisze:
Jezpir pisze:...Pod warunkiem, że nie są szersze niż pasy ruchu, bo na ulicy powinno być wg mnie odwrotnie...
Według mnie jest to rezerwa pod trzeci/czwarty pas ruchu pozostawiona dla przyszłych pokoleń - trzeba myśleć przyszłościowo.
Obyś miał rację.
Grzegorz pisze:I nie krytykujcie tak prezydenta Lubawsiego, bo on przynajmniej ma jakiś pomysł na to nie ukrywajmy bardzo zacofane miasto
Miasto faktycznie jest "nieco" zacofane. Prez. Lubawski ma jakąś wizję rozwoju Kielc, ale niestety plany te realizuje się zbyt wolno. Dużo więcej sie o nich mówi. Uważam, że stadion dodał miastu splendoru, bo obecnie jest najnowocześniejszy w Polsce. I będzie tak do czasu Euro2012. Nie ma na nim wielu meczów rangi międzypaństwowej, bo nie mamy lotniska blisko, a do Krakowa czy Warszawy droga jest na tyle kiepska, że wstyd ją pokazywać reprezentacjom krajów europejskich. Choć ja uważam, że powinniśmy się wstydzić takiej drogi nie tylko przed Europą, ale i Światem (nawet tym ponoć Trzecim). Ulica Sienkiewicza również przydaje blasku i ile nie spojrzy się wyżej, na niektóre elewacje. Te odnowione w sposób porządny można policzyć na palcach jednej ręki. Ja widzę cztery: BGŻ, Wersal, Poczta i Hipoteka. Reszta nawet się nie kwapi. Tu jest duże pole do popisu dla władz miasta, by zmotywować właścicieli do remontów. I to zarówno stosując metodę marchewki (dopłaty czy zwolnienia z podatków), jak i kija (kary za brak porządku, czy wyższe stawki podatkowe). Czy koniecznie należało kłaść płyty granitowe na całe długości i szerokości ulicy Sienkiewicza? Ta ulica nigdy tak nie wyglądała. Można było ułożyć kostkę granitową (bo o betonowej nie mówię), która jest tańsza, a zaoszczędzony w ten sposób ca 1 mln zł wpakować w dopłaty do remontów elewacji. Przebudowa kosztowała ok. 25mln zł, z czego 6 pochodziło z budżetu miasta - można było mln zaoszczędzić lub przeznaczyć nawet częśc dotacji na rewitalizację elewacji. Też by przeszło.
Ogólnie faktycznie nasze miasto zmienia się na lepsze, ale uważam, że zbyt wolno i nie koniecznie po kolei.
PS. Nie chciałbym wywoływać burzy i dyskusji nie na temat. Więc dalsze dywagacje na temat rozwoju miasta przenieśmy na inny "temat" w naszym forum. Przepraszam za OT.
Jeżpir

ODPOWIEDZ