MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Martin
Posty: 30
Rejestracja: 9 lipca 2006, o 14:19

MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Post autor: Martin » 9 lipca 2006, o 14:24

Czy ktoś ma może jakieś pojęcie w jaki sposób ma być połączona Żelazna ze Zagnańską? Na razie to jak ktoś się uprze to da sie przejechać do Jasnej ale jakoś nie widzę mozliwości podłączenia się do Zagnańskiej w okolicach skrzyżowania z Okrzei bez wyburzenia kilkudziesięciu domów.
Pozdr.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 9 lipca 2006, o 18:29

Pewnie coś wyburzą.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 lipca 2006, o 22:21

Mam pewną koncepcję i już ją przedstawiałem. Jak znajdę odpowiednią mapę to naszkicuję w paincie :).
Żelazna zostałaby poprowadzona wzdłuż obecnie istniejącej drogi praktycznie aż do wiaduktu nad torami przy 1-Maja. Tam skręcałaby w stronę kościoła Św. Krzyża (przy łuku zakrętu jest coś do wyburzenia) i biegłaby dalej w zasadzie wzdłuż wiaduktu aż w okolice kościoła, gdzie wpadałaby w Zagnańską i mielibyśmy skrzyżowanie 1-Maja/Zagnańska/Żelazna w miejscu istniejącego już 1-Maja/Zagnańska. Dobrym rozwiązaniem byłaby budowa tunelu pod 1-Maja przy kościele bądź puszczenie Nowej Żelaznej pod wiaduktem w miejscu gdzie znajdują sie jego pierwsze filary, ale w tedy byłby problem z połączeniem z Zagnańską, bo byłoby sporo domów do wyburzenia.
Jednym słowem jest jeszcze sporo do ustalenia w kwestii przebiegu Nowej Żelaznej :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 lipca 2006, o 22:52

Obrazek
Zrobiłem taką prowizoryczną mapkę z możliwymi przebiegami tej drogi. Niestety nie mogłem znaleźć mapy z zaznaczonymi poszczególnymi budynkami. Najbardziej realne wydają mi się rozwiązania zaznaczone kolorem czarnym i czerwonym. Pierwsze z nich wiązałoby się z wyburzeniem wielu domów, natomiast drugie niosłoby za sobą problem odpowiedniego wyprofilowania zakrętów (te zaznaczone na mapie są oczywiście zbyt ostre, zaznaczyłem je, żeby było mniej więcej widać o co mi chodzi :)).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
BziQ76
Posty: 174
Rejestracja: 8 października 2005, o 11:21
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: BziQ76 » 10 lipca 2006, o 09:38

Żelazna będzie się łączyć z Zagnańską niedaleko parkingu przy Polmo-SHL. Będzie przebiegać pod wiaduktem i konieczne jest niewielkie pogłębienie przestrzeni między wiaduktem a drogą (przejazd pod wiaduktem). Jednocześnie z wiaduktu na 1-maja będzie można zjechać w obydwie strony (w Zagnańską i Żelazną) jak również będzie można wiechać na wiadukt z tych ulic
Z tego co wiem to miasto jest na etapie negocjacji pod wykup działek dla potrzeb tej inwestycji.

Martin
Posty: 30
Rejestracja: 9 lipca 2006, o 14:19

Post autor: Martin » 11 lipca 2006, o 08:51

Trasa o kolorze zielonym chyba wchodziłaby na budynek SHL. Najbardiej mi sie podoba trasa niebieska bo całkowicie zmieniła by obraz tej części miasta :) Nieależnie od trasy trzeba chyba będzie przebudować Zagnańską aż do skrzyżowania z Okrzei?
Pozdr.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 lipca 2006, o 12:37

z niepotwierdzonych informacji (aczkolwiek z pewnego źródła :lol: ) wiem, że Żelazna ma wchodzić dosyć łagodnie w Zagnańską, bez gwałtownych zakrętów. Faktycznie przy parkingu SHL. Do wyburzenie idzie spoooro domów, które w chwili obecnej tylko szpecą miasto.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 lipca 2006, o 19:59

MeehoweCK pisze:Do wyburzenie idzie spoooro domów, które w chwili obecnej tylko szpecą miasto.
Huuuuuuuuuuura :) tylko w ten sposob mozna chyba burzyc to, co miastu wielkomiejskosci nie dodaje :) dobrze! Bo rejon razem z inwestycja powinien sie zmienic.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 23 lipca 2006, o 08:16

Tylko kiedy jest przewidziane rozpoczecie tej inwestycji??

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 lipca 2006, o 09:02

Dopiero są wykupywane działki, a to idzie opooornie :(
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 lipca 2006, o 10:10

Ale w tym roku zamierzali skonczyc wykup. Oby im sie udalo.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 23 lipca 2006, o 10:53

z moich informacji (i trochę też wyobrażeń :lol: ) ma to wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek W dalszej kolejności (kiedyś tam) ma być Żelazna puszczona nad Żytnią, Zagnańska rozszerzona aż do Witosa na dwie jezdnie i na sam koniec (pewnie za parenaście lat :lol: ) Skrzetle przebudowane na węzeł. Wtedy będziemy mieć elegancką arterię Północ-Południe (Zagnańska, Nowożelazna, Żelazna, Armii Krajowej, Krakowska) praktycznie w całości bezkolizyjną.
Ależ się rozmarzyłem :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 23 lipca 2006, o 11:08

Takie rozwiązanie powinno funkcjonować już od kilku lat /niestety /

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 23 lipca 2006, o 12:53


Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 lipca 2006, o 13:12

Podobaja mi sie te mapki :) oby tylko wykup terenow nie pokrzyzowal planow, choc i tak chyba juz korzystaja z tej uproszczonej procedury wykupu.

ODPOWIEDZ