MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
CubaSh
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2012, o 15:45
Lokalizacja: CK

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: CubaSh » 15 kwietnia 2014, o 21:55

Sygnalizacja świetlna , chwila zatrzymania przed skrzyżowaniem i brak możliwości jazdy bez zdejmowania nogi z gazu w centrum miasta!? Co za dziwactwo , faktycznie :shock: Obwodnica Śródmiejska to nie autostrada ( powinna nią nie być, MZD był jednak innego zdania patrząc na szerokość i "rozmach")gdzie jedynymi skrzyżowaniami mogą być węzły i ślimaki..lmc chyba korków zresztą nie widział , jak to porównać chociaż do połowy tego co było w trakcie remontu a nawet przed nim. Światła powinny tu być od początku, jak pierwszy raz zobaczyłem wizualizacje tej całej inwestycji nawet przez myśl mi nie przeszło że na takim skrzyżowaniu może ich zabraknąć , (ruch pieszy, autobusy, spory ruch na Żelaznej) jak widać , mała jest moja wyobraźnia w porównaniu z naszymi drogowcami...

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Sirek1 » 17 kwietnia 2014, o 09:01

To nie żart. Mieszkańcy chcą więcej ekranów na węźle Żelazna

Będą kolejne ekrany akustyczne na węźle Żelazna? Ich ustawienia domagają się mieszkańcy bloku przy ul. Zagnańskiej 50, którzy skarżą się na zbyt duży hałas
To zaskoczenie, bo budowa ekranów akustycznych generalnie jest krytykowana przez mieszkańców wielu miejscowości. Te ustawione przy okazji budowy węzła Żelazna były nawet negatywnym przykładem w konkursie Makabryła 2013, w którym "Ogólnopolska plaga ekranów" zajęła drugie miejsce.

Tymczasem mieszkańcy bloku przy ul. Zagnańskiej 50 w Kielcach sami się ich domagają. Co istotne, przed samym budynkiem są już ekrany akustyczne oraz droga do obsługi ruchu lokalnego, ale zdaniem lokatorów problemem jest przerwa między ekranami w miejscu, gdzie jest zatoka autobusowa. - Najgorzej jest po godz. 23. Hałas powodowany przez jeżdżące samochody jest bardzo duży, moim zdaniem znacznie ponad 60 decybeli - mówi pan Łukasz, jeden z mieszkańców bloku przy Zagnańskiej 50.

- Jest z tym problem - przyznają też pracownicy przedszkola, które tam funkcjonuje.

W piątek doszło do spotkania w tej sprawie z drogowcami i policjantami.

Lokatorzy budynku domagali się od policji ustawienia radaru, który wymusiłby wolniejszą jazdę, lub ustawienia dodatkowych ekranów akustycznych. - Od mundurowych usłyszeliśmy, że potrzebny jest odpowiedni wniosek. A drogowcy stwierdzili, że do ewentualnego pomiaru hałasu i ustawienia ekranów mogłoby dojść za rok - mówi pan Łukasz. Zapowiada, że na pewno mieszkańcy złożą odpowiednie wnioski w tej sprawie. - Trzeba walczyć o te zmiany - zapowiada.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, tłumaczy, że zgodnie z prawem rok po zakończeniu inwestycji jest wykonywana tzw. ocena porealizacyjna, podczas której sprawdza się, czy zastosowane rozwiązania są bezpieczne i spełniają swoją funkcję. - Tak będzie w tym przypadku. Wtedy będzie mierzony również hałas, czy mieści się on w dopuszczalnych normach - mówi rzecznik drogowców.

Dlaczego w tym miejscu nie postawiono od razu ekranów akustycznych? - Przed samym budynkiem są ekrany. Problem jest na wysokości nieco odsuniętego przystanku autobusowego, gdzie generalnie jest bardzo mało miejsca na ich ustawienie, a problemem mogą też być sieci podziemne. Niewykluczone jednak, że po badaniu natężenia hałasu trzeba będzie wrócić do tego tematu - stwierdza Skrzydło.

Sami drogowcy nie ukrywają, że wniosków o ustawienie ekranów jest stosunkowo mało. - Był taki wniosek z ul. Wrzosowej i wyremontowanej ul. Krakowskiej, a na Baranówku mieszkańcy chcieli się odgrodzić od hałasu z placu zabaw - mówi Skrzydło. Zaznacza natomiast, że takich inicjatyw jest zdecydowanie mniej niż sprzeciwów. - Protesty nie dziwią nikogo, biorąc pod uwagę choćby estetykę. Ale jak widać, ekrany mogą być też pożyteczne - kwituje Jarosław Skrzydło.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2z81xiJZT

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: spidimarcin » 25 kwietnia 2014, o 16:27

Rok 1980:
Obrazek

I dzisiaj:
Obrazek

Jak lepiej? :lol:

źródło

Awatar użytkownika
bakerinho
Posty: 43
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, o 14:47
Lokalizacja: Śródmieście

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: bakerinho » 25 kwietnia 2014, o 18:29

Czy ja dobrze widzę, przystanek na rondzie? :o

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: ice » 25 kwietnia 2014, o 19:54

Jeśli Ci chodzi o to pomiędzy dużym Fiatem a Nysą to nie jest to przystanek.
Tam stały jakieś sklepiki, budki.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Sirek1 » 1 maja 2014, o 08:03

Są pieniądze na światła na feralnym skrzyżowaniu na węźle Żelazna

Ponad 300 tys. zł chce przeznaczyć miasto na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Czarnowskiej, Żelaznej i Gosiewskiego w Kielcach.
Chodzi o skrzyżowanie przebudowane w ramach wartej blisko 100 mln zł budowy węzła Żelazna. Po zakończeniu inwestycji okazało się, że dochodzi tam do wielu kolizji. Decyzja o przesunięciu pieniędzy na ten cel zapadnie na najbliższej sesji kieleckiej rady miasta.

- Pieniądze będą pochodziły z oszczędności na innych inwestycjach - wyjaśnia Tomasz Bogucki, przewodniczący rady miasta.

W uzasadnieniu uchwały można przeczytać, że "wyposażenie skrzyżowania w sygnalizację świetlną przewidziane było jako rozwiązanie wariantowe, dlatego na etapie budowy wykonana została infrastruktura podziemna umożliwiająca doprowadzenie kabli zasilających i sterujących bez konieczności wykonywania prac ziemnych. Aktualna potrzeba budowy sygnalizacji świetlnej wynika z innego niż założone przez projektantów natężenia ruchu na poszczególnych wlotach oraz dużego natężenia ruchu pieszych. Konieczne jest doposażenie skrzyżowania w sygnalizację świetlną celem poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu"

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z30Re85ZdS

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Thermalcake » 3 maja 2014, o 12:48

Sirek1 pisze:oraz dużego natężenia ruchu pieszych
Tego oczywiście nie dało się przewidzieć. Nikt nie pomyślałby, że w rejonie dwóch (a właściwie trzech, jeśli liczyć busy) dworców będzie duży ruch pieszy.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Sirek1 » 12 maja 2014, o 07:13

Węzeł Żelazna znów prawie gotowy. Rok po pierwotnym terminie

O kolejne dwa tygodnie opóźni się zakończenie poprawek na nowym węźle Żelazna. W tym czasie budowlańcy muszą na swój koszt usunąć usterki, które pojawiły się już podczas eksploatacji.
Historia zakończenia prac przy wartej ok. 100 mln złotych inwestycji jest już długa: pierwotnie miała być ona gotowa rok temu, w maju 2013. Potem termin był przesuwany jeszcze dwa razy, m.in. ze względu na pogodę, problemy z przejęciem nieruchomości, mokry grunt oraz liczne kolizje z istniejącymi instalacjami. Ostatecznie wykonawca, firmy Mota-Engil i KPRD, zgłosił zakończenie robót w listopadzie. Ale odbiór wykazał liczne usterki, m.in. zapadnięte rury kanalizacji deszczowej, źle ułożoną kostkę i krzywe latarnie. Miejski Zarząd Dróg zgodził się na warunkowy odbiór inwestycji, ale wyznaczył do końca kwietnia czas na usunięcie usterek.

- Po długim weekendzie komisja odbiorcza wyruszyła sprawdzić zaawansowanie prac. To dosyć pracochłonny proces, bo do obejścia jest 21 hektarów. Niemal wszystkie usterki zostały usunięte, ale pojawiły się nowe, wynikające już z eksploatacji - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Tłumaczy, że chodzi np. o wyszczerbione krawężniki i zapadniętą kostkę, które zostały uszkodzone przez najeżdżające na nie ciężarówki. Prace obejmują także m.in. wymianę jednego z kabli energetycznych w okolicach hotelu Best Western. - To już nowy przewód, ale prawdopodobnie ma jakąś wadę fabryczną - mówi rzecznik drogowców. Zaznacza, że zgodnie z zapisami odbioru warunkowego wszystkie usterki wynikające z eksploatacji węzła przez ostatnie miesiące wykonawca ma usunąć na swój koszt. - Te prace mają się zakończyć 14 maja i tego dnia powinien się również zakończyć odbiór inwestycji - mówi rzecznik drogowców.

Ale nawet po 14 maja drogowcy będą pracować przy węźle - projektant musiał bowiem poprawić odwodnienie przejścia pod rondem Herlinga-Grudzińskiego oraz konieczne jest dostawienie sygnalizacji na skrzyżowaniu Gosiewskiego i Czarnowskiej. Te roboty będą wykonane w ramach odrębnych zleceń

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z31Tlpybgx

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: AR » 13 maja 2014, o 07:52

Na całym węźle, do poprawy są wszystkie chodniki ale nie widać jakoś, żeby zanosiło się na ich ponowne ułożenie.
Znów cały ten odbiór jest śmiechu warty.

MZD nie dokończyło również malowania oznakowania poziomego i również wygląda, jakby miało tak pozostać.
Nie poprawiono także zapadniętych barierek na Grunwaldzkiej oraz nie wyprostowano znaków drogowych.

Wszystkie miejsca i elementy, które wymagają naprawy, wyglądają tak jakby miały 15 lat, a nie rok.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Robert-Kowal » 13 maja 2014, o 09:29

na Grunwaldzkiej? To inna inwestycja była.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 583
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Tomasso » 14 maja 2014, o 11:29

Zbliża się do nas wielki i głęboki niż Ywette – sprawdzian sztuki inżynieryjno-drogowej naszych genialnych, lokalnych planistów i wykonawców inwestycji. Jestem przekonany, że w tym tygodniu przybędzie naszemu miastu nowa dwu-częściwa kryta pływalnia im.Herlinga-Grudzińskiego. Ciekaw jestem tylko czy miasto przygotowało na tą okoliczność „transport zastępczy” w postaci traw i pontonów, czy ludzie będą musieli chodzić przez rondo? Na pewno też nikt nie wpadł na to aby spuścić część wody ze zbiorników retencyjnych (zalew kielecki czy w Cedzynie) i rozprowadzić worki z piaskiem w miejscach zagrożonych. Niestety ale w tym mieście, jak i w wielu innych w naszym kraju nikt nie myśli przyszłościowo a wszelkie remonty i inwestycje projektowane są i opracowywane bez zastanowienia i konsultacji z prawdziwymi fachowcami. To samo dotyczy potem odbioru, każdy to olewa i zamiata pod dywan. Ale nie ma się co dziwić skoro przetargi wygrywają firmy, które potem wynajmują tandetnych podwykonawców nie mających pojęcia o solidnej robocie (przykład – przeciekające przejścia podziemne, most na Grunwaldzkiej, spawane barierki z nierdzewki, nieodwodniona promenada Solna i wiele, wiele innych). I za dupę nie ma kogo brać za to. Zbliżają się niebawem wybory samorządowe, więc warto się zastanowić na kogo głosujemy i czy w ogóle warto? Sorry że w tym wątku, ale początek najbardziej mi pasował tematycznie.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: ice » 22 maja 2014, o 10:23

Za kilka dni montaż świateł na feralnym skrzyżowaniu

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Gosiewskiego i Czarnowskiej w Kielcach.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,126461 ... z32R17LuL6

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: spidimarcin » 22 maja 2014, o 16:26

nie ma jeszcze końcowego odbioru inwestycji, co wynika stąd, że trwa usuwanie usterek - informuje Jarosław Skrzydło
Naprawa usterek miała się zakończyć do końca kwietnia, mamy 22 maja...

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: jaromlody » 22 maja 2014, o 17:34

do końca kwietnia ale którego roku????

Może 2015???

Koz
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 20:04
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińsk

Post autor: Koz » 27 maja 2014, o 14:27

Czy uskok na Silnicy na rondzie przy IX Wieków Kielc będzie naprawiany w ramach usterek czy to już zostanie dla potomnych na pamiątkę kompetencji przeprowadzonych odbiorów?

Fascynuje mnie również zasłonięcie ekranami ronda od strony dojazdu od ul. 1 maja - przecież to w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo i również upłynnienie ruchu. Obecnie trzeba wyhamować do 0 km/h by stwierdzić, czy ktoś znajduje się na rondzie, natomiast demontaż 2 ekranów pozwoliłby na bezproblemowy wjazd na rondo.
Załączniki
wjazd.jpg
wjazd.jpg (120.18 KiB) Przejrzano 1556 razy

ODPOWIEDZ