GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 27 sierpnia 2007, o 18:07

Może i ma swoje zasługi, ale teraz pokazuje zupełnie co innego...

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 26 września 2007, o 20:47

A jednak tunel

Drogowcy wybrali wariant przebudowy skrzyżowanie Alei Solidarności z ulicą Świętokrzyską
Dwupoziomowy węzeł z tunelem powstanie na skrzyżowaniu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej z Aleją Solidarności. Tunelem biec będzie wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej. To pierwsze tego typu rozwiązanie komunikacyjne w Kielcach!
Decyzję podjęto dziś w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Do wyboru były aż cztery warianty przebudowy skrzyżowania. Dwa z nich zakładały budowę tunelu, dwa kolejne wiaduktu wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej. – Bardziej podobała nam się koncepcja z tunelem, ponieważ w przyszłości będzie można pomyśleć o wiadukcie właśnie wzdłuż Alei Solidarności – powiedział Ewa Sayor dyrektor kieleckiego oddziału generalnej dyrekcji.

Czytaj więcej jutro w Echu
:arrow: http://echodnia.eu/apps/pbcs.dll/articl ... ktualnosci
Obrazek

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 26 września 2007, o 22:04

A ciekawe więc co z wjazdem do Galerii Echo
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 września 2007, o 22:05

B@rteK pisze:A ciekawe więc co z wjazdem do Galerii Echo
Wywlaszczenie? :lol:

woj
Posty: 122
Rejestracja: 15 stycznia 2006, o 11:20
Lokalizacja: Kielce-Podkarczówka

Post autor: woj » 27 września 2007, o 07:38

Zostanie tak jak jest. S-ka pobiegnie dołem w tunelu i zaczynać sie będzie od skrzyżowania z Warszawską. Tak powiedziała dyr. GDDKiA w Kielcach.

W dzisiejszym wywiadzie było jeszcze o priorytetach na 2008. Są nimi wspomniane skrzyżowanie 73/74 oraz obwodnica Parszowa, północna obwodnica Jędrzejowa i 2 jezdnia obwodnicy Kielc. Jak wszystko pójdzie OK to wszystkie te projekty mają szanse na rozpoczęcie realizacji w 2009.
Z ciekawostek jest jeszcze rozpoczęcie prac projektowych na drodze S74 od Sulejowa do Niewachlowa, na S73 od Morawicy do Buska oraz z Cedzyny do Ożarowa. Kolejnym etapem będzie droga Siewierz-Jędrzejów.
Ostatnio zmieniony 27 września 2007, o 08:03 przez woj, łącznie zmieniany 1 raz.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 27 września 2007, o 07:49

woj pisze:Zostanie tak jak jest. S-ka pobiegnie dołem w tunelu i zaczynać sie będzie od skrzyżowania z Warszawską. Tak powiedziała dyr. GDDKiA w Kielcach.

W dzisiejszym wywiadzie było jeszcze o priorytetach na 2008. Są nimi wspomniane skrzyżowanie 73/74 oraz obwodnica Warszowa, północna obwodnica Jędrzejowa i 2 jezdnia obwodnicy Kielc. Jak wszystko pójdzie OK to wszystkie te projekty mają szanse na rozpoczęcie realizacji w 2009.
Z ciekawostek jest jeszcze rozpoczęcie prac projektowych na drodze S74 od Sulejowa do Niewachlowa, na S73 od Morawicy do Buska oraz z Cedzyny do Ożarowa. Kolejnym etapem będzie droga Siewierz-Jędrzejów.
A nie mówiła nic o przetargu na budowę S-7 na odcinku Występa Skarżysko? W przyszłym roku ma podobno ruszyć.

woj
Posty: 122
Rejestracja: 15 stycznia 2006, o 11:20
Lokalizacja: Kielce-Podkarczówka

Post autor: woj » 27 września 2007, o 08:07

Nie usłyszałem, ale powiedziała, ze wszystkie plany jak do tej pory idą zgodnie z założeniami. Mówiła też, że najwięcej problemów może być z odcinkiem Chęciny- Jędrzejów z uwagi na to że wszystkie planowane przebiegi drogi przecinają obszar Natura 2000.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 27 września 2007, o 09:31

woj pisze:Zostanie tak jak jest. S-ka pobiegnie dołem w tunelu i zaczynać sie będzie od skrzyżowania z Warszawską.
Czyli jak się chce, to można znaleźć kompromis :). Ciekawe, w którym miejscu zacznie się tunel... i co zrobią z przejściem dla pieszych (tym w połowie odległości między Solidarności i Warszawską)? Mam nadzieję, że będzie kładka albo przejście podziemne, a nie prostacka likwidacja!

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 27 września 2007, o 10:11

Super wiadomości! :)
Ja słyszałem jeszcze że został zaakceptowany do realizacji węzeł w Niewachlowie na obwodnicy w wariancie najbardziej rozbudowanym z osobnym zjazdem do Targów Kielce :)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 27 września 2007, o 16:29

Ja się średnio cieszę - wolałem opcję z wiaduktem...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 września 2007, o 17:45

Ja sie bardzo ciesze i mam nadzieje, ze to nie ostatnie rozwiazanie drogowe w Kielcach :) juuuupi!

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 27 września 2007, o 20:52

Myślę, że to nie będzie taki typowy tunel. Myślę że to będzie taka długa dziura w ziemi bez stropu, z mostkami na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Al. Solidarności.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 września 2007, o 21:20

no tak... z potwierdzonych źródeł wiem, że właśnie tak będzie :? To będzie przekop a nie tunel :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 września 2007, o 21:25

To w takim razie nie nazywa sie to tunel. A od Warszawskiej jak to ma wygladac?

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 września 2007, o 21:29

Fachową nazwą takiego rozwiązania jest... uwaga.. TUNEL. Z obu stron ma to wyglądać podobnie - ekspresówka pomiędzy jezdniami ulicy Świętokrzyskiej otoczona murami oporowymi i stopniowo zagłębiająca się w teren. W punkcie kulminacyjnym, czyli pod jezdniami al. Solidarności, będzie mieć głębokość 5-6m. Potem znowu stopniowe "wynurzanie".
Rozwiązanie baaardzo podobne jak w Katowicach: Obrazek
Tylko tam tunel jest pod całym rondem, a nie tylko szeroką ulicą.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ