GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 14 listopada 2012, o 09:39

Po raz kolejny zapytam: jak można było tego nie przewidzieć?! Ten dojazd powinien był zostać uwzględniony na etapie projektu (mam na myśli przedłużenie dróg serwisowych do Solidarności). Problem z dojazdem z ul. Warszawskiej do UJK, opisywany przez p. Grzelę jest dokładnie tym, o czym pisałem już kilkakrotnie na tym forum, mniej więcej rok temu.
Brak myślenia kompleksowego i przewidywania konsekwencji wykraczających poza granice projektu.

Natomiast pan radny, mający problem z przejściem 50m ubawił mnie setnie. Pomijam, że w ogrodzeniu jest furtka, więc nie musiałby nawet wychodzić na ulicę (przynajmniej była jeszcze jakiś czas temu). No ale przecież nie honor :D

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 22 listopada 2012, o 18:12

Sirek1 pisze:- To ja wrzucę kamyczek do ogródka uczelni, która jakiś czas temu storpedowała projekt skomunikowania tej terenu z ulicą Solidarności, bo ruch zakłóciłby spokój i prace laboratoriów. A teraz mamy kłopot z przejęciem gruntów pod budowę drogi dojazdowej –wyjaśnił zastępca prezydent Kielc, Tadeusz Sayor.
A, to tu jest pies pogrzebany! To tak odnośnie dyskusji ileś stron wcześniej, czemu nie połączyli serwisówki z drogą pod Exbudem.

I jeszcze jedna trochę dobra informacja - będzie trochę mniej ekranów na Świętokrzyskiej.
GW Kielce pisze:Będzie mniej ekranów na ul. Świętokrzyskiej. Ale tylko trochę mniej

Do połowy grudnia ubędzie ekranów akustycznych na zmodernizowanym odcinku drogi ekspresowej S74 w Kielcach, czyli m.in. na ul. Świętokrzyskiej. Domagali się tego mieszkańcy osiedla Bocianek
Kilka dni temu kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na "Korektę wyposażenia ekranów akustycznych" przy wybudowanym rok temu wschodnim wylocie z Kielc drogi ekspresowej S74. Prace obejmą wymianę ekranów akustycznych na przezroczyste na wysokości zatoki autobusowej przy kładce dla pieszych od strony osiedla Bocianek. Jak informuje Małgorzata Pawelec, rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA, zmiana "nie spowoduje pogorszenia klimatu akustycznego".

Dodaje, że tym samym uwzględnione zostały wnioski mieszkańców osiedla przedstawione na spotkaniu przedstawicieli GDDKiA i spółdzielni mieszkaniowej Bocianek.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że przezroczyste ekrany z płyt akrylowych będą zamontowane do wysokości 3,5 m i powyżej uzupełnione obecnymi panelami typu "zielona ściana". Łączna wysokość przęsła ekranu nadal ma wynosić ok. 6 metrów. W ramach tych samych prac zdemontowane zostaną także dwa przęsła ekranów przy zjeździe z ronda w Cedzynie w stronę Kielc. - Ma to poprawić widoczności przy przejściu dla pieszych - tłumaczy rzeczniczka.

To nie koniec prac planowanych przez GDDKiA na nowym odcinku drogi S74. Po tzw. audycie bezpieczeństwa ruchu drogowego zaplanowano m.in. korektę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej z aleją Solidarności, co ma "upłynnić ruch i ograniczyć liczbę kolizji". Planowane są też montaż dodatkowych poręczy przy schodach do kładki dla pieszych oraz uzupełnienie barier, np. przy zbiornikach ekologicznych.

Niezależnie od tych prac kilka tygodni temu GDDKiA poinformowała, że sfrezowany zostanie 80-100-metrowy fragment pasa ruchu na wprost przed skrzyżowaniem z ulicą Warszawską. Na początku września "Gazeta" ujawniła, że w tym miejscu są koleiny.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,126461 ... z2CyMKvA7X
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 12 grudnia 2012, o 21:17

Drogowcy wymienili ekrany. Teraz są przezroczyste

Drogowcy uwzględnili wnioski mieszkańców kieleckiego osiedla Bocianek i na krótkim odcinku drogi ekspresowej S74 wymienili ekrany akustyczne na przezroczyste. Koszt tych prac to 180 tys. złotych.
- Wymiana ekranów usytuowanych bezpośrednio przy wejściu na kładkę dla pieszych i na przystanek od strony osiedla Bocianek praktycznie się już zakończyła. Drobne prace porządkowe mogą potrwać do końca tygodnia - informuje Małgorzata Pawelec, rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA. Tłumaczy, że wymiana wpłynie na poprawę widoczności, a co za tym idzie - bezpieczeństwa mieszkańców. Nie zmieni się dotychczasowa wysokość ani długość ekranów, dwa rzędy paneli o łącznej wysokości około 3,5 metra zostały wymienione na przezroczyste.

- Zdemontowane ekrany będą zmagazynowane i wykorzystane w miarę potrzeb - mówi Pawelec. Koszt wymiany to około 180 tys. złotych.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zyste.html

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 14 grudnia 2012, o 20:04

Montują też bariery energochłonne na zewnętrznych ścianach "tunelu". Czyżby któremuś kierowcy, który jechał "spokojnie i powoli" ściana "nagle wskoczyła na drogę"?

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 15 grudnia 2012, o 15:46

ekrany przezroczyste już są, szkoda tylko, że znajdują się w obrębie przystanka.

co do samego skrzyżowania świętokrzyskiej z solidarności to sygnalizacja świetlna została poprawiona i już nie tworzą się korki przy skręcie z solidarności w świętokrzyską

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 15 grudnia 2012, o 21:43

w koncu, po roku :lol: ale lepiej pozno niz wcale

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 16 grudnia 2012, o 10:28

Zamontowali też barierki przeciw wtargnięciu pieszych na jezdnię, przy kładce od strony Szydłówka Starego, i bardzo dobrze, szkoda tylko, że z "innej bajki" - odmienne od tych bliżej Galerii Echo.

OK, przygotowałem wstępny projekt nasadzeń przy Świętokrzyskiej:
Obrazek
Wyjaśnienie:
- nie zaznaczałem pnączy na ekranie od Warszawskiej, północna strona do kładki, ponieważ tam już dokonano nasadzeń.

Ktoś ma jakieś uwagi? Czekam na uwagi do czwartku, niebawem skleję pismo do GDDKiA i opublikuje do opiniowania, także do czwartku.
Generalnie plan jest taki, żeby Świętokrzyska "tonęła" w zieleni. Wycięli masę drzew, postawili ekrany i myślą, że to mieszkańców zadowala. Otóż nie.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 grudnia 2012, o 19:08

Drogowy pat na Solidarności. Bo Shell nie odpowiedział

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach miał miesiąc, by ustalić, czy na terenie stacji benzynowej Shell można wybudować łącznik między drogą ekspresową S74 a aleją Solidarności. Nie ustalił.
O tę inwestycję poprosili na początku listopada kieleccy przedsiębiorcy z ulic Górnej, Rolnej i Zbożowej. Sugerowali, żeby miasto zbudowało łącznik między aleją Solidarności i drogą serwisową biegnącą wzdłuż ekspresówki.

Miałby on biec przez lub obok terenu, na którym stoi teraz stacja Shell. Argumentowali, że od czasu zbudowania nowej drogi ponoszą duże straty, bo do prowadzonych przez nich firm nie ma dobrego dojazdu.

W poniedziałek okazało się, że MZD nie udało się jeszcze ustalić, czy wybudowanie takiego łącznika będzie możliwe. Urzędnicy wysłali wprawdzie pismo do firmy Shell, ale do tej pory nie dostali odpowiedzi.

- Bez tego nie możemy podjąć dalszych kroków - tłumaczył Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Drogowcy sugerują, że aby nowym łącznikiem mogły jeździć samochody ciężarowe, trzeba wywłaszczyć cały teren stacji.

Sprawą zajmowali się w poniedziałek radni z komisji gospodarki komunalnej rady miasta. - Proponuję na następne posiedzenie zaprosić dyrektora MZD i wybrać się na miejsce. Szczegóły ustalimy podczas czwartkowej sesji - stwierdził Władysław Burzawa, przewodniczący komisji.

Jerzy Pyrek, radny PSL, zaproponował inne rozwiązanie. - Niech drogowcy opracują projekt możliwych dojazdów do tych firm. Może niepotrzebnie skupiamy się na Shellu, może znajdą jakieś alternatywne wyjście - podkreślał.

Czesław Gruszewski, wiceprezydent Kielc zasugerował, że jest odrobina nadziei, by pomóc przedsiębiorcom, ale nie chciał podać konkretów. - Wiem, że prowadzone są zaawansowane rozmowy dotyczące udostępnienia prywatnych gruntów. Za wcześnie jednak, by mówić o szczegółach - stwierdził jedynie.

Wiadomo, że drogowcy mają w planach rozbudowę ulic Poleskiej i Domaszowskiej, którymi teraz można dojechać na Rolną, Zbożową i do kampusu uniwersyteckiego, ale zdaniem przedsiębiorców to nie rozwiąże ich problemu.

- Miasto takiej inwestycji nie udźwignie, dlatego będziemy się starali pieniądze pozyskać z unii. Zresztą to odległa perspektywa, dlatego szybszym rozwiązaniem na pewno byłaby budowa łącznika przez teren Shella - podkreśla Skrzydło

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... dzial.html

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 21 grudnia 2012, o 11:58

Z uwagi choroby uwagi do poniedziałku- wigilii.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Kielcach
ul. Paderewskiego 43/45
25-950 Kielce

Dot. pisma: GDDKiA/O/KI/R-1-4402-tk-2-118/12 z dnia 10 maja 2012 r. w sprawie drogi S-74 w ciągu ul. Świętokrzyskiej w Kielcach

Wniosek

Działając w interesie społecznym i w ramach swoich celów statutowych na mocy art. 221 § 3 i art. 241 kpa Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje wnosi o kontynuowanie działań związanych z nasadzeniami roślinności wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, stanowiącej fragment drogi ekspresowej S-74 w Kielcach.

W odpowiedzi na nasz wniosek z dnia 10 kwietnia 2012 r. udzielonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Oddz. Kielce, w sprawie uporządkowania rejonu nowopowstałej drogi ekspresowej S-74, chcielibyśmy serdecznie podziękować za przychylenie się w części do uwag Stowarzyszenia, a zwłaszcza za rozpoczęcie nasadzeń wzdłuż północnego ekranu akustycznego, od strony os. Bocianek na fragmencie od ul. Warszawskiej do kładki dla pieszych nad drogą.
Jest to najskuteczniejszy sposób na zapobieżenie dalszej degradacji ekranów akustycznych, które – pomijając konieczność ich montowania – bez obsadzenia ich pnączami wyglądają nieestetycznie, co gorsza stanowić mogą poważne zagrożenie pożarowe, a największy stopień akceptacji społecznej uzyskują dopiero w momencie ich „zdominowania” przez roślinność, co dla przykładu dobrze widać na fotografii zamieszczonej poniżej:


Jednocześnie, chcielibyśmy przypomnieć, że w otrzymanym od Was piśmie, wskazali Państwo, że w roku 2012 zostaną posadzone pnącza na północnym ekranie akustycznym, od strony os. Bocianek, a owe nasadzenia zostały wykonane jedynie w ok. 40% (od ul. Warszawskiej do kładki dla pieszych).

I. Wstępny projekt nasadzeń zieleni.

Stowarzyszenie stoi na stanowisku, że ten fragment drogi (ul. Świętokrzyska) powinien „tonąć” w zieleni, i dlatego przygotowaliśmy wstępny (roboczy) projekt nasadzeń, uwzględniający podziemną i naziemną sieć uzbrojenia terenu, którego projekt graficzny stanowi załącznik do niniejszego wniosku. Projekt był konsultowany ze specjalistyczną firmą „Ogrody Andrzeja”.

Poniżej przedstawiamy uwagi dotyczące wnioskowanych nasadzeń:

A: Strona północna drogi:
1. krzewy na szerokości ok. 40 m przy przeźroczystym ekranie akustycznym od strony os. Bocianek przy kładce (obsadzenie niskiej skarpy – optyczne zatarcie różnicy wysokości terenu);
2. pnącza na ekranie akustycznym między jezdniami na szerokości ok. 165 m, strona południowa ekranu, (fragment nie zdemontowany), przy jednoczesnym usunięciu słupów nie wykorzystywanych pod panele akustyczne;
3. krzewy niskopienne, np. berberys na szerokości ok. 175 m pomiędzy chodnikiem a garażami na os. Bocianek (bliżej ul. Warszawskiej);
4. krzewy zróżnicowane wysokościowo (dwa rzędy) pomiędzy przystankiem i kładką a przeźroczystym ekranem akustycznym o łącznej szerokości ok. 100 m;
5. krzewy zróżnicowane wysokościowo (dwa rzędy) pomiędzy przeźroczystym ekranem akustycznym a ul. M. Konopnickiej o łącznej szerokości ok. 73 m;
6. drzewa wysokie (np. klon, lipa) przy dojściu do kładki o szerokości ok. 50 m, co dodatkowo wyciszy hałas drogi, w miejscu braku ekranu akustycznego;
7. pnącza na ekranie akustycznym od strony os. Bocianek lub jezdni od kładki dla pieszych do krańca rzędu ekranów w stronę stacji „Orlen” na szerokości ok. 390 m, przy jednoczesnym usunięciu słupów nie wykorzystywanych pod panele akustyczne. W tym miejscu może okazać się konieczne zdemontowanie fragmentu chodnika na miejsce wsadzenia pnącza, z uwagi na złe zaprojektowanie chodnika, który obecnie nie pozostawia miejsca na obsadzenie ekranu, co jest nieakceptowane;
8. krzewy niskopienne, np. berberys na szerokości ok. 124 m pomiędzy chodnikiem a garażami na os. Bocianek ;
9. pnącza na ekranie akustycznym na łuku drogi przy stacji benzynowej „Orlen” od strony os. Bocianek na szerokości ok. 85 m.
10. drzewa (np. klon, lipa) pomiędzy chodnikiem a garażami oraz ul. M. Konopnickiej w pasie drogowym ul. Świętokrzyskiej, na łącznej szerokości ok. 222m, ponieważ w tym miejscu jest na to dużo miejsca, a przed przebudową rosły tam duże i piękne drzewa.

B: Strona południowa drogi:
11. pnącza na ekranie akustycznym na szerokości ok. 260 m, strona południowa ekranu;
12. krzewy (jałowiec płożący) w pasie zieleni pomiędzy jezdniami (w miejscu niepotrzebnych słupów pod panele akustyczne) szerokości ok. 230 m,
13. pnącza na ekranie akustycznym na szerokości ok. 40 m, strona północna ekranu (od strony drogi);
14. krzewy (np. berberys) w pasie pomiędzy chodnikiem, a ulicą osiedlową, z wykorzystaniem wysokości terenu, na szerokości ok. 72 m;
15. drzewa wysokie (np. klon, lipa) przy dojściu do kładki na szerokości ok. 57 m, co dodatkowo wyciszy hałas drogi, w miejscu znajdujących się budynków;
16. niskie krzewy wokół usytuowania kładki,;
17. pnącze na ekranie akustycznym przy kładce od strony os. Szydłówek Stary na szerokości ok. 60m;
18. uzupełnienie szpaleru drzew wysokich, zgodnych gatunkowo z istniejącymi na wysokości „Galerii Echo”.

W dalszej kolejności będziemy zmierzali do obsadzenia pozostałego miejskiego odcinka S-74 od skrzyżowania z Al. Solidarności do granicy miasta, bo z obecnego rozwiązania nikt nie jest zadowolony.

Naszym celem jest społeczna ochrona zielonej tkanki Kielc, szczególnie w czasie, gdy w mieście realizowane są ogromne inwestycje oraz wskazanie innych drobnych poprawek, które przyczynią się do poprawy przestrzeni publicznej w naszym mieście. Jednocześnie zwracamy uwagę, że po konsultacjach z mieszkańcami os. Bocianek oraz klientami odwiedzającymi Galerię Echo, sprawę zwiększenia ilości drzew, krzewów i pnączy traktujemy priorytetowo i precedensowo.


Stowarzyszenie prosi o pozytywne rozpatrzenie powyższych wniosków i na podstawie art. 237 § 1 w zw. z art. 244 § 1 kpa wnosi o informowanie nas o dalszych krokach podjętych w tej sprawie.Z up. Zarządu Stowarzyszenia


Michał Jamrozik
Koordynator SKI ds. zieleni miejskiej
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 8 lutego 2013, o 15:23

Poddaje się... Argument "nie posadzimy drzew bo zniszczą krawężniki" dobił mnie totalnie. K... kto tam pracuje???
Obrazek Obrazek Obrazek
Chociaż przyznali się czemu wycinają drzewa - bo niszczą krawężniki :)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 18 czerwca 2013, o 17:20

Wczoraj rwali asfalt na południowym pasie ulicy Świętokrzyskiej, od wydziały matemeatczno przyrodniczego do zjazdu z wiaduktu. Dzisiaj układali nową warstwę. Naprawa gwarancyjna, czy coś innego zmusiło ich do pracy? Nie widziałem, żeby coś złego tam się działo z nawierzchnią ;)

michau

Post autor: michau » 19 czerwca 2013, o 11:50

To samo w Domaszowicach jadąc w stronę Cedzyny, wzdłuż ekranów akustycznych. Zerwany asfalt i dziś kładą nowy.

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 21 czerwca 2013, o 15:47

Wczoraj po 20 frezowali nawierzchnię w tunelu, pas prawy jezdnia północna strona zachodnia, ta sama, na której przed skrzyżowaniem z Warszawską powstały koleiny. Nie wiem czy już położyli nową nawierzchnię, ale po 22 rozściełacza ani walcy nie widziałem na miejscu.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 2 lipca 2013, o 21:56

Nocą z piątku na sobotę frezowali nawierzchnię prawo-skrętu do GE koło kładki (jezdnia południowa) i kładli nową nawierzchnie... Dużo tego..

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 3 lipca 2013, o 07:10

Nowa droga i już łaty... Masakra.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ