GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Gall Anonim
Posty: 33
Rejestracja: 27 grudnia 2007, o 13:52
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: Gall Anonim » 27 grudnia 2011, o 16:51

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... nakow.html

Sprawa pozostająca zarówno w związku z przebudową Świętokrzyskiej... jak i oznakowaniem dróg w całym kraju.

Komentując: ekonomia myślenia jest wciąż obca instytucjom odpowiadającym za utrzymanie porządku ruchu drogowego.

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 27 grudnia 2011, o 20:31

http://youtu.be/LgpyWAjKk7A

taki sobie przejazd zrobili z drogi serwisowej tam samochody jeżdżą jak po drodze mimo zablokowania końca drogi serwisowej słupkami (ktoś jeden odstawił) i wszyscy to omijają i starają się przejechać... Żenada jakie tam błoto robią. Mam nadzieje, że w końcu zrobią tam porządek!

Ostatnio przed świętami widziałem jak koleś nie zjechał na Solidarności po krawężniku tyko wjechał na chodnik i wzdłuż niego pojechał na przejście i z przejścia zjechał, aby mógł się tam zmieścić na prawo-skręcie musiał 3 razy cofać. Szkoda, że tego nie nagrałem.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 27 grudnia 2011, o 21:09

Ciężko żeby było inaczej. Najbliższy zjazd 7 km dalej.
pletwa

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 28 grudnia 2011, o 00:40

Ziarek pisze:
Marcinus pisze:Jakiej kategorii drogą została dotychczasowa DK74?
Zrobili z niej jakąś wojewódzką, czy gminną drogę?
Zdegradowana do drogi lokalnej, Solidarności to teraz tylko DK73. Najgorsze w tym, że na tablicach kierunkowych zostało zaklejony numer DK. Jak jeszcze na tablicach na Solidarności na pierwszy rzut oka tego nie widać, tak na starych tablicach na Sandomierskiej widać, gdyż MZD nie chciało się wymienić tablic które być może słyszały o PRL-u, wtedy stosowało się jaśniejszą zielenią, a tu zakleili ciemniejszym zielonym, takim jaki stosuje się teraz na znakach i fatalnie to wygląda :?
Na skrzyżowaniu koło cmentarza w Cedzynie znaki drugi krajowej na tablicy kierunkowej o ile dobrze spojrzałem, są zaklejone ciemnoszarą taśmą :D
Obrazek
Obrazek

ghs
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2007, o 23:06

Post autor: ghs » 28 grudnia 2011, o 07:58

andrzeej pisze:Tak było, ale nie od razu. Dopiero po jakimś czasie od zamknięcia Świętokrzyskiej MZD zrobiło lewoskręt z dwóch pasów. To rozwiązanie świetnie się sprawdzało, więc nie mam pojęcia, dlaczego z niego zrezygnowano.
I jaki byś sygnalizator powiesił nad tym pasem, mądralo?

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 28 grudnia 2011, o 08:02

Do tej pory środkowy pas funkcjonował z sygnalizatorem umożliwiającym skręt w lewo i jazdę na wprost

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 28 grudnia 2011, o 11:24

Świętokrzyska z lotu ptaka (WIDEO)
http://www.mmkielce.eu/artykul/wideo-pr ... etokrzyska
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 28 grudnia 2011, o 12:29

ghs pisze:
andrzeej pisze:Tak było, ale nie od razu. Dopiero po jakimś czasie od zamknięcia Świętokrzyskiej MZD zrobiło lewoskręt z dwóch pasów. To rozwiązanie świetnie się sprawdzało, więc nie mam pojęcia, dlaczego z niego zrezygnowano.
I jaki byś sygnalizator powiesił nad tym pasem, mądralo?
Na maszcie? Przecież tak wysiał sygnalizator praktycznie przez cały czas gdy była zamknięta Świętokrzyska.

ghs
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2007, o 23:06

Post autor: ghs » 28 grudnia 2011, o 13:29

Pytanie brzmiało nie "jak?", a "jaki?". Przypominam, że po otwarciu Świętokrzyskiej faza zielona sygnalizacji jest na Warszawskiej jednocześnie w obie strony. Gdyby więc wisiał taki sygnalizator, jak do tej pory, czyli:
Obrazek, to jadący w lewo na zielonym uderzali by w tych jadących Warszawską z góry na wprost.

To jest tak oczywiste, że nie mogę uwierzyć, iż trzeba to tłumaczyć.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 28 grudnia 2011, o 13:51

Niekoniecznie.Dla jadących od Warszawską od strony Uroczyska sygnalizator wskazuje sygnał czerwony,a dla jadących od strony Politechniki do jazdy na wprost i na lewo w Jesionową nadawany jest sygnał zielony,ale po co nad tym deliberować jak i tak organizacja ruchu w tym rejonie zmieniła się :)

ghs
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2007, o 23:06

Post autor: ghs » 28 grudnia 2011, o 14:59

Sebastian, nie WSKAZUJE, lecz WSKAZYWAŁ; od otwarcia ekspresówki na Warszawskiej zielone światło jest w obu kierunkach jednocześnie, stąd pozostawienie środkowego pasa w dotychczasowej wersji jest niemożliwe i zaskoczony jestem zdziwieniem niektórych osób.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 28 grudnia 2011, o 18:56

ghs pisze:
andrzeej pisze:Tak było, ale nie od razu. Dopiero po jakimś czasie od zamknięcia Świętokrzyskiej MZD zrobiło lewoskręt z dwóch pasów. To rozwiązanie świetnie się sprawdzało, więc nie mam pojęcia, dlaczego z niego zrezygnowano.
I jaki byś sygnalizator powiesił nad tym pasem, mądralo?
Mogło zostać tak jak było, mądralo. Zarówno przy zielonym dla jadących Warszawską na wprost jak i przy zielonym dla skręcających w lewo na Świętokrzyskiej pali się czerwone, więc nie widzę problemu.

ghs
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2007, o 23:06

Post autor: ghs » 28 grudnia 2011, o 20:13

Otóż jesteś w błędzie, czerwone się nie pali. Pali się zielone jednocześnie dla kierunków północ i południe. Zapraszam do wizji lokalnej i osobistego przekonania się.

Poprzedni układ był możliwy dzięki marginalnemu ruchowi zachód-wschód, przez co ruch na Warszawskiej dominował na tym skrzyżowaniu i jemu była poświęcona lwia część czasu sygnalizatorów. Gdyby chcieć zachować to rozwiązanie po otwarciu ekspresówki, to ruch na skrzyżowaniu wyglądałby kuriozalnie — najpierw jedzie jeden wlot północny, reszta czeka; później południowy, reszta czeka, następnie wschód i zachód podobnie (kolejność dowolna). Byłoby to frustrujące, gdybym czekał na czerwonym obserwując, jak przejeżdżają pojazdy z lewej na zielonym (reszta stoi), później z prawej (reszta stoi), później z naprzeciwka (reszta stoi) i dopiero ja.

Przypominam też, że większość tego lewoskrętu przejmie nowa ul. Żelazna.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 28 grudnia 2011, o 22:03

Obawiam się, że to jednak Ty jesteś w błędzie. Jak sobie wyobrażasz, że jednocześnie świeci się zielone dla lewoskrętu z Warszawskiej w Jesionową i zielone dla jadących Jesionową/Świętokrzyską na wprost?

ghs
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2007, o 23:06

Post autor: ghs » 28 grudnia 2011, o 22:41

Oczywiście, że nie. Obecny stan rzeczy (mogę pomylić kolejność) - 4 fazy:
  • zielone Warszawska na wprost oba kierunki, reszta czerwone;
  • zielone lewoskręty z Warszawskiej, reszta czerwone;
  • zielone Jesionowa/Świętokrzyska na wprost, reszta czerwone;
  • zielone lewoskręty z Jesionowej/Świętokrzyskiej, reszta czerwone;
czyli najzwyklejsze skrzyżowanie dróg dwupasmowych z lewoskrętami (przed otwarciem drogi ekspresowej było zupełnie inaczej). Lewoskręty nie dzielą zielonego sygnału z żadnym innym ciągiem, mają osobną fazę. Czy byłeś w ostatnich dwóch tygodniach w ogóle na tym skrzyżowaniu?

Absurdalność tej dyskusji mnie przerasta.

ODPOWIEDZ