GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 21 grudnia 2011, o 21:24

Warszawska od centrum też stała...
Może to przez padający śnieg :twisted:

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 grudnia 2011, o 21:26

Zauważyłem, że korki na Jesionowej, Świętokrzyskiej i Warszawskiej zaczęły się po uruchomieniu Świętokrzyskiej i zmianie ustawień sygnalizacji na skrzyżowaniu Świętokrzyska/Warszawska.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 21 grudnia 2011, o 21:50

dokładnie, jeden cykl na Warszawskiej jest baaardzo krótki. I dodatkowo korki tworzą się z tego względu, że z Warszawskiej w Jesionową (lewoskręt) jest teraz tylko z jednego pasa.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 21 grudnia 2011, o 23:17

A czy to nie jest tak, że lewoskręt był z dwóch pasów na czas remontu świętokrzyskiej ;> ??

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 grudnia 2011, o 23:21

Tak było, ale nie od razu. Dopiero po jakimś czasie od zamknięcia Świętokrzyskiej MZD zrobiło lewoskręt z dwóch pasów. To rozwiązanie świetnie się sprawdzało, więc nie mam pojęcia, dlaczego z niego zrezygnowano.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 22 grudnia 2011, o 10:30

Za to nie widziałem jeszcze korka do skrętu w lewo, w Świętokrzyską z Solidarności :D Stałem tam tylko 2 cykle, głównie przez to, że większość kierowców nie rozumie co oznaczają takie białe kreseczki nabazgrane na asfalcie i jechała po swojemu blokując oba pasy.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 23 grudnia 2011, o 18:27

Moje Miasto pisze: Problemy z nową kładką. Kobiety zatrzaśnięte w windzie - alarmuje Czytelnik

Strażacy musieli pomóc wydostać się uwięzionym kobietom.

Nie minął tydzień od oddania drogi ekspresowej S74, a już wandale zdewastowali nowe windy przy kładce na wysokości osiedla Bocianek. W czwartek jedna z nich uwięziła dwie młode kobiety.
- Windy są zdewastowane, wymalowane czarnymi farbami – informuje czytelnik. - Do tego ta, od strony Galerii nie działa, zatrzymana jest w połowie szybu. Wczoraj, druga winda, od strony osiedla, która wcześniej działała, również się zepsuła. I uwięziła na pół godziny dwie młode kobiety. Uratowała je dopiero Straż Pożarna, która została wezwana do akcji.

Okazuje się, że to nie pierwsza próba zdewastowania tej inwestycji. Wcześniej próbowano podpalić i zniszczyć ekran. Dlatego policja jak i przedstawiciele generalnej dyrekcji chcą spotkać się, aby wspólnie opracować plan kontrolowania tego miejsca.
Czy ktoś ze SKI pisał kiedyś w sprawie pochylni? Bo coś mi się obija po głowie, ale nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 23 grudnia 2011, o 18:36

Pani Dyrektor na spotkaniu powiedziała kiedyś, że na pochylnie nie ma tam miejsca.

Obrazek Obrazek Obrazek
Jedna winda nie działa, druga działała i się poźniej zawiesiła .. :)
:arrow: http://www.radiofama.com.pl/?id=news&ac ... wsid=43600
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kolejn ... 7a241.html
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2011, o 19:22 przez Nowak, łącznie zmieniany 3 razy.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 23 grudnia 2011, o 18:39

Kurde, droga ekspresowa z jezdniami serwisowymi się zmieściła, a pochylnia się nie zmieści. Taki niefart.

Teraz Pani Dyrektor powinna tam stać i pilnować, czy wandale nie psują.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 grudnia 2011, o 18:39

Ja sie troche boksowalem w sprawie uwzglednienia pochylni i zmiany nawierzchni ddr. Niestety, mimo iz to GDDKiA, ktora ma doskonaly zespol ds. komunikacji rowerowej, nie zmieniono niczego, ale tak to juz jest, ze im mniejsze miasto, tym mniejsza presja, bo swiadomosc marna.

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 24 grudnia 2011, o 08:11

Czyli będzie z mi windami tak jak na tej podwieszanej kładce na alei Solidarności między ul. Sandomierską, a Źródłową. Widać nie wyciągnięto wniosków kolejny raz. :roll:

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 24 grudnia 2011, o 12:21

Jakiej kategorii drogą została dotychczasowa DK74?
Zrobili z niej jakąś wojewódzką, czy gminną drogę?

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 24 grudnia 2011, o 20:25

lukas000 pisze:Czyli będzie z mi windami tak jak na tej podwieszanej kładce na alei Solidarności między ul. Sandomierską, a Źródłową. Widać nie wyciągnięto wniosków kolejny raz. :roll:
Wiadomo było od początku, że tak będzie...
Zawsze bylem zdania, że pochylnie by się tam zmieściły.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 26 grudnia 2011, o 21:50

Marcinus pisze:Jakiej kategorii drogą została dotychczasowa DK74?
Zrobili z niej jakąś wojewódzką, czy gminną drogę?
Zdegradowana do drogi lokalnej, Solidarności to teraz tylko DK73. Najgorsze w tym, że na tablicach kierunkowych zostało zaklejony numer DK. Jak jeszcze na tablicach na Solidarności na pierwszy rzut oka tego nie widać, tak na starych tablicach na Sandomierskiej widać, gdyż MZD nie chciało się wymienić tablic które być może słyszały o PRL-u, wtedy stosowało się jaśniejszą zielenią, a tu zakleili ciemniejszym zielonym, takim jaki stosuje się teraz na znakach i fatalnie to wygląda :?

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 27 grudnia 2011, o 12:41

Na skrzyżowaniu koło cmentarza w Cedzynie znaki drugi krajowej na tablicy kierunkowej o ile dobrze spojrzałem, są zaklejone ciemnoszarą taśmą :D

ODPOWIEDZ