GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 25 listopada 2011, o 22:58

Teoretycznie tak, ale chodniki też są przecież solone (wiem, nie aż ztaką ilością jak ulice, ale zawsze).
Z odbiorem tego odcinka nie mogli zrobić tak jak z odcinkiem Występa-Skarżysko? Tam chyba odbiór był w trakcie prowadzenia budowy i z wstępnych informacji mieli puścić ruch na majowy weekend, a puścili około tydzień (?) wcześniej.

blitzaaa
Posty: 41
Rejestracja: 9 grudnia 2010, o 23:22
Lokalizacja: powiatowy

Post autor: blitzaaa » 25 listopada 2011, o 23:21

a ja z inne beczki. właśnie wróciłem z zakupów w słynnej galerii. Generalnie jest masakra z wyjazdem i wjazdem - parking pełny, na Świętokrzyskiej dwa pasy zajęte przez samochody parkujące, a dwa zapchane przez samochody wyjeżdżające na Świętokrzyską i czekające na wjazd od al. Solidarności. Po prostu chaos i masakra. Idealny przykład, dlaczego GDDKiA nie powinna się pod żadnym pozorem zgodzić na docelowy wyjazd na ul. Świętokrzyską.
Nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy - chińskie przysłowie

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 26 listopada 2011, o 00:02

dzisiaj przeglądając stronę urzędu marszałkowskiej woj. świętokrzyskiego natknąłem się na ciekawą rzecz http://www.rpo-swietokrzyskie.pl/data/P ... ognozy.pdf polecam przyjrzeć się drugiej mapce i zaznaczonemu przebiegowi S74
Cycle chic!

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 26 listopada 2011, o 01:13

blitzaaa pisze:Generalnie jest masakra z wyjazdem i wjazdem - parking pełny, na Świętokrzyskiej dwa pasy zajęte przez samochody parkujące, a dwa zapchane przez samochody wyjeżdżające na Świętokrzyską i czekające na wjazd od al. Solidarności. Po prostu chaos i masakra. Idealny przykład, dlaczego GDDKiA nie powinna się pod żadnym pozorem zgodzić na docelowy wyjazd na ul. Świętokrzyską.
Myślę, że bez wjazdu i wjazdu na Świętokrzyską. Teraz ten potok samochodów rozlewa się na dwa wjazdy, po zablokowaniu jednego z nich korek na Solidarności będzie sięgał wjazdu do Reala... Może po otwarciu Korony sytuacja się zmieni, ale zakupy przedświąteczne to będzie koszmar. A tak trochę poza tematem, to ciekawi mnie skąd ludzie mają tyle kasy (podobno jesteśmy jednym z biedniejszych województw), żeby co tydzień zostawiać w sklepach po kilka setek...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 listopada 2011, o 01:34

Aphex1 pisze:dzisiaj przeglądając stronę urzędu marszałkowskiej woj. świętokrzyskiego natknąłem się na ciekawą rzecz http://www.rpo-swietokrzyskie.pl/data/P ... ognozy.pdf polecam przyjrzeć się drugiej mapce i zaznaczonemu przebiegowi S74
Miło to widzieć! Ciekawe jak doszło do narysowania takiej wersji
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 26 listopada 2011, o 08:12

blitzaaa pisze:a ja z inne beczki. właśnie wróciłem z zakupów w słynnej galerii. Generalnie jest masakra z wyjazdem i wjazdem - parking pełny, na Świętokrzyskiej dwa pasy zajęte przez samochody parkujące, a dwa zapchane przez samochody wyjeżdżające na Świętokrzyską i czekające na wjazd od al. Solidarności. Po prostu chaos i masakra. Idealny przykład, dlaczego GDDKiA nie powinna się pod żadnym pozorem zgodzić na docelowy wyjazd na ul. Świętokrzyską.
No i teraz należałoby się zastanowić co się działoby w przypadku realnego zagrożenia i prawdziwej ewakuacji.Nie dość,że ludzie stratowaliby się to jeszcze część (pewnie "koperków" :lol: ) dymałaby do swoich golfów II i III na parking,żeby wyjechać,a co za tym idzie efekt byłby bardzo podobny, jak nie identyczny, jak wczoraj.Ale dzisiaj otwarcie Merkury Market.Dają latarki albo choinki.Pewnie niektórzy są zapisani w komitecie kolejkowym od wczoraj :lol: Ale to już inny wątek... :wink:

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 26 listopada 2011, o 09:51

RZ pisze:Miło to widzieć! Ciekawe jak doszło do narysowania takiej wersji
Ten dokument jest z 2008 roku :? więc sprawa jest chyba jasna - już mocno nieaktualny.

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 26 listopada 2011, o 11:10

Jesli ktoś nie robi większych zakupów a nie chce mu sie podjechać autobusem to niech sie wkurza ze w weekend wieczorem nie ma gdzie zaparkowac ;)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 26 listopada 2011, o 21:32

sueno pisze:O właśnie... tak apropos bluszczy a w zasadzie niechęci GDDKiA do obsadzania nimi ekranów. Podczas spotkania z Panią Sayor, stwierdziła ona, poniekąd słusznie, że sól używana zimą niszczy system korzeniowy i bluszcze uschną.
To ja mam wniosek racjonalizatorski :P
Może sadzić bluszcze po przeciwnej stronie, a w ekranach na wysokości 20-25 cm zrobić otwory, przez które można przewlec kilka pędów bluszczy i będą one rosnąć po obu stronach ekranu mając jednak korzenie po bezpiecznej, niezasolonej stronie ;)
Da się? :)
No dokładnie, od strony osiedla Bocianek i Starego Szydłówka. Kobieta pojęcia nie ma co gada.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 28 listopada 2011, o 15:53

Czy ktoś się orientuje, jakie są plany (czy w ogóle są?) miasta w sprawie ew. połączenia drogi zbiorczej po północnej stronie S74, która urywa się w rejonie parkingu przy Exbudzie z drogą lokalną prowadzącą od al. Solidarności i prowadzącą do Office Parku?

Stan obecny jest taki, że pomimo nadciągającego terminu oddania drogi S74, wspomniana droga zbiorcza zamienia się (przy częściowo zdemontowanym ogrodzeniu parkingu exbudowskiego) w rozjeżdżone klepisko, wyłożone częściowo płytami betonowymi, które malowniczymi esami-floresami prowadzi do al. Solidarności, a na przedłużeniu drogi, z przeciwnej strony (tj. idąc od Bocianka) jest chodnik, który też urywa się niespodziewanie, tuż przed drogą z płyt. Będzie jakaś kontynuacja tej drogi?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 28 listopada 2011, o 18:02

Też mnie to zastanawia.
Moim zdaniem droga ta powinna byc poprowadzona wzdłuż ogrodzenia Exbudu i łączyć się w miejscu wjazdu do Exbudu i OP.
Ale jak narazie końca prac w tym miejscu nie widać.

ghs
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2007, o 23:06

Post autor: ghs » 28 listopada 2011, o 21:32

Jakoś kiepsko oznakowane są te prace. Dziś po południu wjazdy na ekspresówkę z obu stron nie były strzeżone przez jakiekolwiek znaki i można było się legalnie przejechać nową drogą, omijając po drodze rusztowania i palety z kostką.

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 28 listopada 2011, o 21:36

Moim zdaniem ta droga zbiorcza będzie ślepą ulicą...
Przecież by tam już coś robili... a inwestycja już gotowa praktycznie.
Nawet jakby chcieli to gdzie się tam chodnik zmieści? Musieliby zabrać kawałek działki Exbudu... Połączą chodnik jak już oficjalnie dojazd na UJK będzie wiaduktem a wtedy ten przejazd zlikwidują.
Moim zdaniem tak będzie.
Codziennie jak idę na zajęcia to sobie zadaje to pytanie jak to się tam skończy...

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 28 listopada 2011, o 22:29

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /545004916

Ulica Domaszowska będzie dwujezdniowa do Wiejskiej i Górnej, gdzie powstanie rondo. Ta inwestycja musi powstać, bo tędy będzie prowadził jedyny dojazd z centrum do Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Po wybudowaniu przedłużenia ulicy Świętokrzyskiej, do uczelni będzie można dojechać tylko od strony Żniwnej. Niestety jest to bardzo kosztowna inwestycja, na razie nie mamy na nią pieniędzy i w 2012 roku nie znajdzie się w budżecie- informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

I tym sposobem jedyna droga do nowoczesnego kampusu uczelni mającej w nazwie słowo "Uniwersytet" prowadzić będzie praktycznie przez wieś....

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 28 listopada 2011, o 22:34

Lubawski myślał, że dzięki ekspresówce zaoszczędzi na budowie jednego wylotu z Kielc. Zaoszczędził, znacznie utrudnił życie, ale teraz i tak będzie musiał zapłacić za trasę alternatywną
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ODPOWIEDZ