GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 6 listopada 2011, o 21:24

Zastanawia mnie ten odcinek ekspresówki bez bariery energochłonnej (1 i 2 zdjęcie), kostka ułożona więc raczej nie będą jej rozbierać ponownie by powbijać słupki dla barier, ale znowu takie coś nie jest chyba dozwolone na ekspresówce, bo mamy nie jednego "miszcza" kierownicy, który poczuje się pewnie, straci panowanie nad samochodem i wyleci na drugą jezdnię wprost na czołówkę. Oraz zdjęcie 4 gdzie oszczędzają na barierce i montują ją tylko na jezdni północnej, brak słów. Powołując się na zdjęciach inwestora.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 listopada 2011, o 21:38

Raczej nie ma możliwości, żeby jej nie było.
Tam najpierw układają kostkę, później instalują barierkę, więc te bariery wg mnie się tam pojawią.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
YogiCK
Posty: 96
Rejestracja: 17 listopada 2007, o 17:12
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

Post autor: YogiCK » 7 listopada 2011, o 08:41

Ciekawy artykuł nt. ekranów dźwiękochłonnych > http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... yczne.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 7 listopada 2011, o 23:24

inwestor pisze:...

ps
polecam wybrać się na wycieczkę rowerową do Cedzyny zanim puszczą ruch i pogoda w miarę, lub sprawdzić mozliwości swojego ścigacza :)
Byłem (43.1km/h) i również polecam! :)
Niestety nie zabrałem ze sobą aparatu.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 listopada 2011, o 08:22

Ja też byłem (5 km/h)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

rnlp
Posty: 47
Rejestracja: 9 maja 2011, o 17:48
Lokalizacja: Kielce - wschód
Kontakt:

Post autor: rnlp » 8 listopada 2011, o 08:28

Też byłem, 180km/h ;) jakby poszukać na youtube to będzie ;)
www.wojciechnalepa.pl
Ocena nie jest miarą wartości człowieka.

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 9 listopada 2011, o 17:27

Wiaduktem koło uczelni można już przejeżdżać. Widziałem dzisiaj samochody osobowe, które tamtędy jeździły.
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 9 listopada 2011, o 19:50

Jutro sprawdzę :D Jeśli można to nareszcie będzie można ominąć odcinek rodem z rajdu terenowego :)

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 9 listopada 2011, o 23:15

Grzegorz pisze:
inwestor pisze:...

ps
polecam wybrać się na wycieczkę rowerową do Cedzyny zanim puszczą ruch i pogoda w miarę, lub sprawdzić mozliwości swojego ścigacza :)
Byłem (43.1km/h) i również polecam! :)
Niestety nie zabrałem ze sobą aparatu.
ale te 43 to chyba od strony Cedzyny do Kielc, bo w tamtą strasznie wieje :)
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 13 listopada 2011, o 05:29

Zwróciłem dzisiaj uwagę na oznakowanie poziome na Świętokrzyskiej przy GE i według tego co namalowane na jezdni to zatoka autobusowa na południowym pasie Świętokrzyskiej "wychodziłaby" w tym samym miejscu w którym pierwotne się znajdowała.Chociaż jest to o tyle zastanawiające,że oznakowanie koliduje z płotkami rozgraniczającymi chodnik od jezdni.Wcześniej mówiono,że będzie zlokalizowana bliżej wyjazdu z GE.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 15 listopada 2011, o 11:34

Te ekrany są niebezpieczne. Zdemontują je
dodano: 15 listopada 2011, 8:00 Autor: Agnieszka BIAŁEK-MADETKO

Ekrany akustyczne, które zamontowano pomiędzy jezdniami na ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach zostaną częściowo zdjęte. To efekt naszej interwencji i wytknięcia drogowcom błędu.

Przypomnijmy. Na początku listopada pisaliśmy o skrzyżowaniu ulic Warszawskiej ze Świętokrzyską w Kielcach. Ulica Świętokrzyska to droga krajowa numer 74 prowadząca z Rzeszowa i Lublina w kierunku Łodzi. Po przebudowie droga ma dwie jezdnie i parametry ekspresówki, którą obudowano ekranami akustycznymi. Kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego alarmowali, że ekran pomiędzy jezdniami, jest tak daleko wysunięty, że całkowicie zasłania widoczność na skrzyżowaniu, a to powoduje gigantyczne niebezpieczeństwo.
Do tej pory, inwestor Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach jak i wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart”, utrzymywali, że wszystko jest zgodne projektem. Dopiero po naszej interwencji, przyjrzeli się temu, co zrobili.
- Dwukrotnie, pisemnie zwracaliśmy się do wykonawcy z zapytaniem, czy ekrany są postawione poprawnie - mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA. – Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, więc sami przeprowadziliśmy wewnętrzny audyt, z którego wynikiem zapoznaliśmy wykonawcę.
Inspektorzy z generalnej dyrekcji stwierdzili jednoznacznie: ekrany nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. – Naszym zdaniem część ekranów powinna być zdemontowana na koszt wykonawcy. Projektant ma teraz określić, ile tych ekranów powinno być zdjętych, by zagwarantować kierowcom pełną widoczność i bezpieczeństwo w tym miejscu – stwierdza Małgorzata Pawelec. - GDDKiA traktuje to jako niedopatrzenie projektanta przy projektowaniu.
Okazuje się, że wykonawca inwestycji firma "Fart”, był również jej projektantem w ramach systemu "Projektuj i Buduj”. I to on ma teraz poprawić ten drogowy absurd.
- Poprawimy te ekrany we własnym zakresie, ale chcę podkreślić, że ten projekt czy inne rzeczy, które wykonujemy na budowie, robimy w ścisłym uzgodnieniu z inwestorem, czyli GDDKiA – powiedział Mirosław Szczukiewicz, prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Fart”, wykonawcy inwestycji.- tak było i w tym przypadku, inwestor projekt zatwierdził. Jeśli teraz jest wola, że trzeba to zmienić, to dostosujemy się i projekt zmienimy. Przed oddaniem inwestycji do ruchu wszystko będzie poprawione.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /365065142

Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 15 listopada 2011, o 11:44

To, że Fart wykonuje na budowie wszystko w ścisłym uzgodnieniu z inwestorem, czyli GDDKiA udowadnia jacy kiepskiej jakości specjaliści są w firmie FART i GDDKiA. Połowa użytkowników tego forum to zauważyła...
a oni nie
:twisted:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 listopada 2011, o 12:07

Najlepiej byłoby, gdyby zlikwidowali wszystkie postawione pomiędzy jezdniami.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 15 listopada 2011, o 12:44

Czemu w ogóle mają służyć ekrany między jezdniami? :shock:

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 15 listopada 2011, o 13:24

Właśnie też się zastanawiam :? Mnie denerwuje jeszcze jedna rzecz.Mówię tu o zawrotce na Al.Solidarności ,tej po południowej stronie skrzyżowania,czyli w stronę GE.Czy nie można było wydłużyć pas do zawrotki przy okazji modernizacji skrzyżowania?Przecież spokojnie,wg.mnie, mógłby się zaczynać już na wysokości stacji BP.A tak przychodzi weekend i oba pasy nawet na wprost zajęte są przez auta zmierzające do GE. :evil:

ODPOWIEDZ