GDDKiA Kielce - [S74] Kielce ul. Świętokrzyska - Cedzyna

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 19 września 2011, o 11:16

Mieszkam w obecnie w Krakowie przy Lublańskiej (DK79), koło estakady. I powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie tutaj mieszkania bez ekranów.

Należy jednak zwrócić uwagę na wykonanie. W Kielcach stworzono jednolitą, zieloną ścianę. Brakuje trochę urozmaiceń. Tutaj przezroczysta wstawka, tam okienko. Mam nadzieję, że chociaż pnącza zostaną dobrze usadzone i utrzymane, bo to może trochę uratować wygląd tej konstrukcji.

Druga sprawa to fakt, iż po drugiej stronie ekranów musi być jasno. Może w Kielcach oświetlenie wystarczające mają zapewnić latarnie oświetlające samą trasę. Ale postaram się wieczorem wrzucić fotkę, jaka przyjemna aleja spacerowa jest obok mojego bloku, przy ekranach, przy drodze krajowej, dzięki jej odpowiedniemu zagospodarowaniu.

Inna kwestia, to fakt, iż czytałem że nie wszędzie mają powstać ścieżki rowerowe, bo obecne chodniki to konstrukcja tymczasowa. Docelowa będzie powstawała podczas budowy dalszej części trasy. Może z ekranami jest tak samo.

Tylko teraz pytanie ile lat ma trwać ta tymczasowość??

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 19 września 2011, o 13:24

Adasiek CK pisze:
ColinCk pisze:Dzisiaj jechałem świętokrzyską po zmroku. Nawet od strony kierowcy ekrany wyglądają przerażająco...
Ja mam prośbę do takich, którzy ciągle płaczą po wstawionych barierach, żeby sobie już odpuścili. Bariery stoją i raczej nie znikną, a ciągła biadolenie, że jest przerażająco, źle itp itd nic nie zmieni.

Zgadzam się z tym co napisał Zonzu. Brak barier w ogóle spowodowałby dopiero protesty.

W Wwa mieszkam przy Górczewskiej, kto jako tako zna Warszawę wie jaki tam jest ruch. Po postawieniu barier jest po prostu cicho. Mieszkańcy po początkowych protestach teraz nie wyobrażają sobie życia bez nich (były robione sondy publiczne), a bariery mają ze 4 metry wysokości.

Wracając do Kielc, bardzo chciałbym usłyszeć komentarze osób, które mieszkają w sąsiedztwie ekranów.
Nie napisałem nic o zasadności zastosowania ekranów, tylko stwierdziłem fakt że wygląda to tragicznie....:P

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 19 września 2011, o 14:55

...bo tu nie chodzi o to, że są ekrany, zapewne bez nich byłoby gorzej, ale to, że przynajmniej w części można było je wykonać z przezroczystych materiałów (oczywiście rozmieszczenie takich wstawek musiałoby być poprzedzone gruntowną analizą).

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 19 września 2011, o 14:56

Adasiek CK pisze:http://www.techbud.com.pl/halas3.htm - ciekawa strona z ekranami akustycznymi.
Tę stronę powinien zdecydowanie obejrzeć ktoś z kieleckiego oddziału GDDKIA. Gdyby nie ta zielona monotonia pewnie inaczej byśmy patrzyli na te mury rodem z więziennego spacerniaka.
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 19 września 2011, o 18:45

U nas w CK nie jest z tymi ekranami tak źle np w Warszawie koło ul Marsa są czerwone i nie zostały obsadzone.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 września 2011, o 18:53

Wezel Marsa to zupelnie inna skala, inna przestrzen. Tutaj mamy nowa dominante.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 19 września 2011, o 19:11

ale mogli zrobić czerwone? mogli :P
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 19 września 2011, o 21:55

Takie widoki tracimy:
Obrazek

A zyskujemy:
Obrazek

Brawo! :evil:
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 19 września 2011, o 22:44

Cichy asfalt zmniejsza hałas o 6-7 decybeli, podczas gdy ekrany akustyczne nawet o 15 decybeli. Od zwykłego asfaltu cichy różni się tym, że ma porowatą powierzchnię. Zmniejsza tzw. hałas toczenia, czyli powstający wskutek interakcji opony z nawierzchnią.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... 83955,3320
tak na szybko...

Dodać do tego nasadzenie kilka rzędów drzew i możemy otrzymać ciekawą alternatywe... Jakby ktoś miał pod ręką jakieś opracowanie na ten temat to niech wrzuci :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 września 2011, o 23:13

Internet mowi, ze badania prowadzone byly pod kierownictwem profesora Rufina Makarewicza z Instytutu Akustyki UAM.

Podobno dzisiaj stosowana trzecia generacja mieszanki obniza halas o 8 dB.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 20 września 2011, o 09:02

kowalskijohn pisze:Takie widoki tracimy:
Obrazek

A zyskujemy:
Obrazek

Brawo! :evil:
A stań z drugiej strony:

- Chcę wyjść na te pola na spacer, z psem, dzieciakiem, przejechać się rowerem, trochę ciszej jest, nie?
- Od strony pola "tracę" widok na drogę, zielona ściana jest gorsza?
- Chcę w przyszłości wybudować tam dom, wolałbyś mieszkać bez tych barier?
- O ile ciszej będzie miała cała okolica?
- Może to i głupie, ale dzięki barierom zwierzę Ci pod koła nie wbiegnie, a dookoła są przecież pola.

Czy niektórzy na tym forum potrafią pomyśleć s z e r z e j ?

Ile można w kółko pitolić o tych barierach? W miejskim odcinku się zgodzę, że mogło to wyglądać inaczej, ale w szczerym polu???
<klawy tekścik w tym miejscu>

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 20 września 2011, o 09:07

miał byc tunel i jest tunel

Kelso
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2011, o 19:48

Post autor: Kelso » 20 września 2011, o 09:10

Po prostu cześć ekranów powinna być przeszklona i to załatwiałoby sprawę. Szczególnie w mieście, żeby Ci którzy będą przejeżdzać przez Kielce mieli chociażby jako taką orientację w terenie.
Wracałem ostatnio z Krakowa , jadąc obwodnicą z południa na północ ( na wylot na Kielce, bodajże ul. Opolska) i tam cześć ekranów była właśnie tak zrobiona na 2 zielone ( pokryte bluszczem) , jeden był przeszklony.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 20 września 2011, o 09:13

Dokładnie, już nie ma co przesadzać, że ekrany=zło. W takim szczerym polu czy na terenach wiejskich są jak najbardziej potrzebne, katastrofa to się dopiero zaczyna jeżeli je stawiamy w mieście.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 20 września 2011, o 09:16

Bałbym się wstawiać szkło, bo bydło zaraz zrobiłoby demolkę. Na trasie S7 w odcinku Mazowieckim szklane szyby często są powybijane. Pleksa ok.
<klawy tekścik w tym miejscu>

ODPOWIEDZ