MZD Kielce - ul. Zamkowa

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

MZD Kielce - ul. Zamkowa

Post autor: Autor » 10 kwietnia 2006, o 10:44

:arrow: http://www.slowo.com.pl/kielce/?dz=1&id=5973

Słowo, 10.04.2006

Zamkowa dopiero w maju

KIELCE. Mocno przeciągnął się remont ulicy Zamkowej - miała być gotowa w grudniu, a tymczasem drogowcy mają jeszcze sporo roboty.

Remont ulicy Zamkowej ruszył w połowie września ubiegłego roku i miał zakończyć się w grudniu. Nic jednak z tych planów nie wyszło, gdyż drogowcy co rusz natrafiali pod jej powierzchnią na różne zabytkowe pozostałości, które musieli zbadać archeolodzy. Był to m.in. stary kanał sanitarny, fundamenty dawnej baszty.

Sporo prac jednak udało się wykonać. - Jest już ułożony kanał deszczowy, który zapewni dobry odpływ wód w trakcie opadów deszczu (wcześniej nie było go w ulicy), położone są nowe kable energetyczne i wymieniony jest wodociąg - wylicza Marek Wąsala, kierownik budowy ze Świętokrzyskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych "Trakt".

Od minionego poniedziałku drogowcy pracują przy podbudowie ulicy. - Koparka wybiera nadmiar ziemi, a także odpowiednio profiluje ulicę - mówi Marek Wąsala. - Potem wykonana zostanie warstwa stabilizacyjna piaskowo-cementowa o grubości 15 centymetrów. Następnie wysypiemy kruszywo, na którym dopiero będą układne kamienie. Roboty brukarskie potrwają ponad miesiąc, gdyż każdy kamień trzeba obejrzeć i właściwie dopasować.

W dużej części drogowcy wykorzystają kamienie, które przed remontem pokrywały ulicę. W nawierzchni umieszczą też jednak czerwone kamienie, które tworzyć będą akcenty kolorystyczne. Na wysokości Muzeum Narodowego powstanie placyk, gdzie będzie można parkować samochody. Jest też dobra informacja dla pieszych. - Na chodnikach ułożymy płyty o szorstkiej fakturze, by przechodnie się nie ślizgali się - zapewnia kierownik. - Są to betonowe płyty pokryte gruboziarnistym piaskiem w odcieniu brązowym i beżowym. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną stylowe latarnie podkreślające zabytkowy charakter tego miejsca.

Zamkową w nowej szacie zobaczymy pod koniec maja. Koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł.

Autor artykułu: ANNA LATOS
Ostatnio zmieniony 1 listopada 2009, o 02:30 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 kwietnia 2006, o 10:56

W wielu tematach już sie pojawiał watek Zamkowej, ale chyba osobnego jeszcze nie bylo.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 kwietnia 2006, o 18:52

http://www.slowo.com.pl/kielce/?id=6270

Słowo, 30.04.2006

Brukarze na Zamkowej

KIELCE. Ulica Zamkowa pokrywana jest kamienną kostką, a na chodnikach układane są płyty antypoślizgowe. W pobliżu więzienia wkrótce pojawi się w nawierzchni wybrzuszenie, na którym zamontowana zostanie pamiątkowa żeliwna płyta.

Remont ul. Zamkowej powoli zbliża się do końca. Od dwóch tygodni prowadzone są prace brukarskie. - Do pokrycia kamienną kostką mamy ponad dwa tysiące metrów kwadratowych - mówi Marek Wąsala, kierownik budowy ze Świętokrzyskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych "Trakt". - Gdyby to była typowa kostka o regularnych kształtach, robota szłaby dwa razy szybciej i prace udałoby się zakończyć w ciągu góra trzech tygodni. Tu jednak w dużej mierze wykorzystujemy oryginalny, stary bruk, a to wymaga obejrzenia każdego kamienia i dopasowania do siebie.

Na chodniku układane są już płyty. - Są one w odcieniu brązowym i beżowym. Mają szorstką fakturę, aby podczas deszczu przechodnie nie ślizgali się - wyjaśnia kierownik. - Montowane są też stylowe latarnie, które podkreślające zabytkowy charakter tego miejsca.

Drogowcy muszą też wykonać dodatkowe zlecenie, które nie było uwzględnione w planach. - W pobliżu więzienia, na niewielkim wzniesieniu umieszczona zostanie płyta, która upamiętni tragiczne zdarzenie z 9 września 1939 r., kiedy na leżących na ulicy polskich żołnierzy, jeńców wojennych, wjechał wozem pijany niemiecki woźnica - wyjaśnia Janusz Cedro, wojewódzki konserwator zabytków. - Zginęło 19 żołnierzy, a 40 zostało ciężko rannych.

Pomysł uniesienia bruku nie jest przypadkowy. - Kamienie pokrywające ulicę zalane zostały wtedy krwią, więc taki element będzie w sposób symboliczny odnosił się do tych wydarzeń - dodaje konserwator.

Z inicjatywą wykonania płyty wystąpił Wojewódzki Komitet Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Urząd Miasta. Ulicę Zamkową w nowej szacie zobaczymy pod koniec maja. Koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł.

Autor artykułu: ANNA LATOS

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 807
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 6 maja 2006, o 21:07

z brukowaniem Zamkowej idzie kiepsko, za to ciekawie prezentuje się już ułożony chodnik wykonany z płyt z dużego grysu antypoślizgowego (żółtawy odcień)
oczywiście zamontowano już latarnie, są w szarym kolorze i mają inny styl niż te na Sienkiwicza (wszystkie zabezpieczone folią czekają na koniec maja na uroczyste otwarcie ulicy)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 maja 2006, o 08:37

http://www.slowo.com.pl/kielce/?id=6409

Słowo, 09.05.2006

Żółwie tempo na Zamkowej

- To partactwo, a nie robota! Przed długim weekendem drogowcy rozkopali świeżo ułożony chodnik. Wielka dziura straszy do dziś, a na placu budowy nie ma żywego ducha - alarmowali pracownicy firm i instytucji znajdujących się przy ul. Zamkowej.

W południe u szczytu ulicy Zamkowej niemrawo poruszało się kilku pracowników układających kostkę brukową. Od strony ul. Staszica układanie przerwano na dwóch studzienkach burzowych. Wertepy na drodze lepiej pokonywać na piechotę, bo auta po prostu szkoda.

- Wjeżdżam najwolniej jak się da i nasłuchuję amortyzatorów. Nie ma innego wyjścia, bo kontenerów z napojami nikt nie będzie nosił kilkaset metrów do knajpy - wyjaśniał nam dostawca kawiarni "Zamkowa", który odważył się pokonać drogowy tor przeszkód..

Po dziurach muszą jeździć także dostawcy i odbiorcy hurtowni Polskiego Tytoniu S.A., którzy zimą nie raz wyciągali samochody kolegów z rowu wykopanego przy Domu Praczki. Przez trwającą budowę cierpią też dwa znajdujące się przy tej ulicy muzea, które przez problemy z dojazdem mają mniej zwiedzających.

- Wiele byśmy znieśli, ale to że na tej budowie drugi tydzień nie ma nikogo to szczyt wszystkiego. Miejski Zarząd Dróg potrafi tylko przekładać terminy ukończenia budowy i nic więcej! - interweniowali wczoraj w redakcji pracownicy kilku firm i instytucji.

Faktycznie remont ulicy rozpoczął się jesienią ubiegłego roku i miał być zakończony w grudniu. Jednak drogowcy zostawili kompletnie rozkopaną ulice na zimę, a w lutym szefostwo MZD obiecywało, że jak zelży mróz prace rozpoczną się na nowo i potrwają góra dwa miesiące. Tymczasem patrząc na postępy i tempo prac ich końca nie widać.

- Faktycznie z tą budową mamy problemy. Najpierw "Wodociągi Kieleckie" zmieniały podwykonawców swojej części inwestycji i opóźniły roboty. Teraz okazało się, że kanalizacja jest poprowadzona tak, że przy okazji wyszło uszkodzenie kanału burzowego i musieliśmy zrywać chodnik - wyjaśniał Zbigniew Czekaj, wicedyrektor MZD, obiecując że sam podjedzie na budowę zobaczyć co na niej się dzieje.

Rzecz w tym, że wodociągi miały opóźnienie, ale w listopadzie ubiegłego roku, przez to że przy okazji prac odkryto nielegalne podłączenia do ...miejskiego szaletu, Domu Praczki, więzienia kieleckiego i budynku radia. Od jesieni na budowie są sami drogowcy, którym - jak przekonaliśmy się naocznie - z robota niezbyt się spieszy.

- Tym razem przekładania terminu nie będzie na pewno. Zamkowa ma być wybrukowana na 30 maja i jeśli wykonawca nie wyrobi się z robotami zapłaci karę - kategorycznie obiecał nam wczoraj Zbigniew Czekaj.

Trzymamy za słowo panie dyrektorze. Jak będzie z dotrzymaniem go sprawdzimy pod koniec maja.

Autor artykułu: Anna Niedzielska

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 1 czerwca 2006, o 16:24

Jaką karę zapłaciła za długi remont Husarskiej ? Pewno i tu i tu będzie ściema :lol:

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 1 czerwca 2006, o 17:03

Husarska robila "Hema" a Zamkowa zdaje sie robi kto inny..

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 1 czerwca 2006, o 22:01

Zgadza się . Wszystkich obsługuje MZD :)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 czerwca 2006, o 13:12

Echo dnia http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=30521

"Musi być krzywy
Nie wszystkim kielczanom podoba się bruk na ulicy Zamkowej w Kielcach
- To karygodne, że remontowana ulica Zamkowa w Kielcach ma fatalną, nierówną nawierzchnię. Kostka brukowa jest ułożona krzywo. Wiem, że bruk można zrobić równy - napisał do nas Waldemar Kajer.
- To nie jest kostka brukowa, ale stary bruk - przypomina Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Zgodnie z poleceniem wojewódzkiego konserwatora zabytków musieliśmy ułożyć starą nawierzchnie. Jest ona zrobiona zgodnie ze sztuką. Taka musi być. Kamienie z czasem się zeszlifują pod wpływem przejeżdżających samochodów.
Nierówne są elementy nawierzchni, bo kamienie są różnej wielkości i kształtów, prosta nie jest również cała ulica. Wzdłuż jest zagłębienie, a potem górka, która znowu spada w stronę Domu Środowisk Twórczych. - Ulica jest tak specjalnie zaprojektowana. Do zagłębienia spływa woda ze skarpy i nim odpłynie nie podtapiając ziemnego wału. Został tam zrobiony jakby naturalny rów - informuje dyrektor Czekaj.
Remont ulicy miał się zakończyć do 31 maja, ale terminu nie dotrzymano. Miejski Zarząd Dróg przedłużył go do 10 czerwca. Tyloma nieprzewidzianymi wypadkami podczas remontu nie może się poszczycić żadna z ulic w Kielcach. Najpierw były kłopoty z firmą, która pracowała dla Kieleckich Wodociągów, przy wymianie wodociągu. Potem prace wstrzymano, ponieważ natrafiono na archeologiczne znalezisko. Ulice trzeba było także przeprojektować, aby uwzględnić usytuowanie na niej tablicy pamiątkowej, która ma stanąć przed starym więzieniem. I na tym nie koniec. Po ułożeniu nawierzchni natychmiast ją rozebrano, na odcinku od ulicy Staszica do kawiarni Zamkowa. Okazało się, że przy układaniu kanału deszczowego został uszkodzony kanał sanitarny. Po dokopaniu się do rur wyszło także, że źle są ułożone zasuwy wodociągów i trzeba je przenieść.
- Powody przedłużenia się prac były niezależne od firmy Trakt, z którą podpisaliśmy umowę na remont ulicy Zamkowej. Nie naliczymy więc kary za spóźnienie - dodaje Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Jeśli nie wyskoczą kolejne niespodzianki, to na 10 czerwca ulica będzie gotowa. "

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 9 czerwca 2006, o 22:28

To jutro idziemy sprawdzić Zamkową czy gotowa :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 czerwca 2006, o 11:56

Czekam na relacje :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 11 czerwca 2006, o 21:07

Kużwa nie byłem bo zobaczyłem konferencję Listkiewicza ściemniacza !! Janas był na orbicie :lol: :lol:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 7 lipca 2006, o 12:18

Zamkowa prezentuje się znakomicie. Na samej górze przy Pałacu zrobili miejsce pamięci narodowej, takie małe wzniesienie i tablica. Oświetlenie wygląda ok. Bruk bardzo mi się podoba.
Teraz czas odnowić wszystkie obiekty przy Zamkowej i będzie genialne miejsce (już jest :)).
Komisja Rewizyjna czuwa!

ODPOWIEDZ