MZD Kielce - Modernizacja płyty Rynku

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 16 listopada 2006, o 17:14

ostateczny wyglad rynku zmieni sie jeszcze na tyle ze nie bedzie podobny do tego ktory jest terazna wizualizacjach,bedzie jeszcze doskonalony o kolejne rozwiazania,wlasnie moze jakies ciekawe oswietlenie lub cos w tym stylu

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 16 listopada 2006, o 18:47

hm... a gdzie latarnie? :shock:
dziwnie bez nich :wink:
pamiętam, ze miały małe latarenki wzdłuż jednej pierzei (i rzecz jasna normalne latarnie)

poza tym - jak dla mnie za mało bruku, a za dużo płyt...

drzewa dziwnie rozmieszczone - nie muszą być oczywista symetrycznie, ale w tej koncepcji nie mogę sie dopatrzeć "klucza"
szkoda dwóch przepięknych pomnikowych akacji (grochodrzewów) rosnących koło ratusza i delikatesów... :(

ogólnie - nie najgorzej, ale jakiś taki "zimny" ten plac...

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 16 listopada 2006, o 18:55

Tak czy inaczej nic nie zastąpi nam takiego stylowego rynku z prawdziwego zdarzenia

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Rynek

Post autor: Ben » 16 listopada 2006, o 23:14

Witam użytkowników i pozdrawiam,ale do rzeczy trwają prace związane z przyszłymi inwestorami ,którzy mają zamiar coś wybudować na placu rynku a mianowicie czy są zainteresowani dierżawą placu pod ogródki kawiarniane-coś na wzór Staego Miasta w Warszawie oraz podwórek np jak Promont oferty mają być przyjmowane do czerwca 2007 roku.Co do latarni ma być zastosowane nowoczese oswietlenie w stylowych oprawach-w trakcie projektowania a płyta główna ma być podswietlana punktowo z gruntu oraz poraz pierwszy ma być zastosowane podświetlanie za pomocą diod led sjs. wszystkie budynki otrzymają podświetlenie co będzie wieczorem dawało specjalne efekty ?ponoć ma takie oświetlenie sprawiac wrażenie dużych budowli i podkreslac np.łuki a wejście z ul Małej czy Dużej ma stwrzać wrażenie wejscia do salonu.Takie są plany a co z tego wyjdzie zobaczymy.
Ben Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 listopada 2006, o 23:17

A bardzo ciekawe informacje zawarłes :) jesli udaloby sie ruszyc z budowa parkingu w 2007 roku to mozna liczyc rowniez na rozpoczecie modernizacji plyty Rynku.

Chcialbym, zeby byl odpowiednio doswietlone. Ciesze sie bardzo, ze poruszono duzo wczesniej temat zagospodarowania podworek itp. Bardzo dobrze, ze robi sie to z wyprzedzeniem!

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

.....

Post autor: corse » 17 listopada 2006, o 10:03

Nadchodzi powoli czas
wielkiego '' grzebania '' w Kielcach
czyli nie tylko sama przebudowa rynku .
Ciekawe ile czasu zajmie '' ekipie archeo ''
wiadoma praca .. jakie cenne '' cuda '' zobaczymy
i czy aby na pewno cenniejsze
od moich dziecinnych znalezisk z piaskownicy ! ( :wink: ) !

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 17 listopada 2006, o 17:19

Szczególnie, jeśli zostanie zrealizowana inwestycja przedłużenia ulicy Warszawskiej do Krakowskiej pod ziemią ;-)

PS - Ben, skąd masz te bardzo ciekawe i cenne informacje?

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 18 listopada 2006, o 03:17

Informacje są z pewnych zródeł ,o ogródek stara się Dominium,Społem,Zychowicz oraz trzech inwestorów z poza Kielc.Pod arkadami muzeum ma powstać letnia wystawa prac malarzy z regionu i kraju coś na wzór Kazimierza a o ile dobrze się orientuje w bramie koło sławnego Kozubka ma powstać kawiarnia muzyczna z występami na żywo.Ale wszystko się może zmienić jeżeli nie wywali się pewnych ,,lokatorów" z kamienic w rynku lub nie znajdzie się dla nich mieszkań oraz jeżeli właścicielenie udostępnią piwnic.Wizualizacja rynku to nie całość rozwiązania jeszcze istnieje opis przeznaczenia placu aby pełnił rolę starego miasta z potrzebnymi atrybutami,które będą rozwijać kulturę miasta.Jesteśmy w tej lepszej sytucji ,że dopiero panujemy rynek a nie modernizujemy coś co nie da się zmienić ,mamy zaplecze w bramach ,placach,lokalach,piwnicach i to jest do opracowania bo cóż z samej płyty przcież to nie lodowisko ,które na zimę zaleje się wodą.Już niedługo pewnie zobaczymy opracowania projektowe całego rynku łącznie z pl.Sw Tekli i pl koło kościoła Św Wojciecha oraz z ul.Leonarda od Wesołej do Rynku bo tam zajdą istotne zmiany.Co będzie z czasem zobaczymy pochwalimy lub zganimy.
Ps częsc opracowań robią kieleckie biura projektowe jak i biura na zlecenie inwestorów z zewnątrz.Pozdrawiam serdecznie
Ben Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 listopada 2006, o 10:57

Cieszy mnie bardzo to, co napisales i jest do dla mnie przykladem bardzo logicznego i madrego podejscia do sprawy. Mam nadzieje, ze uda sie to zrealizowac.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 listopada 2006, o 14:27

Ja nie tylko mam nadzieję, ale jestem tego pewien, jeszcze raz dzięki za te informacje Ben :D

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 18 listopada 2006, o 16:08

Oby tak się stało.
Lecz irytuje mnie jeszcze jedna sprawa PLAC WOLNOŚCI :!:
To bardzo zaniedbany teren a przecież można by zagospodarować go w podobny sposób jak rynek.
Dookoła w kamienicach np. kawiarnie,restauracje.
Chyba się za bardzo rozmarzyłem :!:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 18 listopada 2006, o 16:43

Ja wierzę, że w przyszłości Plac Wolności będzie super zagospodarowany, bo to chyba największy tego typu plac w mieście a po woli odnawiające się kamieniczki wokół niego aż krzyczą: "usuńcie bazary i wyremontujcie plac" :lol: 8)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 18 listopada 2006, o 22:54

no tylko ze teraz na tym palcu nic sie nie dzieje,kiedy byly ogrodki piwne to bylo glowne miejsce spotkan wielu ludzi,tetnilo tam zycie a teraz pustki,tylko klijenci bazarkow sie tam kreca.no ale mam nadzieje ze sie to zmieni :lol: :roll:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 listopada 2006, o 19:35

KamilCK pisze:Oby tak się stało.
Lecz irytuje mnie jeszcze jedna sprawa PLAC WOLNOŚCI :!:
To bardzo zaniedbany teren a przecież można by zagospodarować go w podobny sposób jak rynek.
Dookoła w kamienicach np. kawiarnie,restauracje.
Chyba się za bardzo rozmarzyłem :!:
Na początek niech przeniosą te bazarki w inne miejsce.
Bez tych budek już teraz Plac Wolności nie byłby zły.
Te budki to koszmar! :evil:

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 19 listopada 2006, o 21:12

Lecz może być jeszcze gorzej doszły mnie pogłoski o tym że mają tam (PLAC WOLNOŚCI)budować parking to była by porażka włodarzy miasta.

ODPOWIEDZ