"Budowy na drogach", artykuł Echa Dnia

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 16 stycznia 2006, o 20:18

chcialbym aby nasze plany i projekty ktore tu sie pojawily sie spelnily. Wydaje mi sie ze nasza dyskusja zwrocila uwage na pewne strategiczne i dobre rozwiaznia o ktorych nasi specjalisci czasem zapominaja... :)
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 16 stycznia 2006, o 20:31

Zazwyczaj problem jest w tym, że dobre plany są, ale brak jest pieniędzy. To zasadnicza kwestia której nijak nie da się pominąć i buduje sie tak jak budżet na to pozwala, czyli zazwyczaj najniższym kosztem.
Taka prawda niestety, ale to typowo polskie zjawisko. Lepiej zrobić taniej i zarobić na tym, niż zrobić solidnie i na wiele lat. Potem za kilka lat potrzebne są juz generalne remonty.
Dobrze chociaż, że na Łódzkiej pomyśleli i kiedy niecałe 10 lat temu budowali pierwsze pasmo i nowe wiadukty, to zostawili wolne miejsce pod drugie pasmo. Gdyby tego nie zrobili to dzisiaj musielibyśmy znowu przebudowywać wiadukty kolejowe nad Łódzką...
Swoją drogą aż dziw bierze, że dawna wąska Robotnicza przejmowała cały ruch z płn.-wsch. Kielc na Łódź. A teraz? Opuszczona, nic nieznacząca uliczka. Jak zbudują nową siedzibę Kolportera to z pewnością trochę się ozywi :).
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2006, o 20:32 przez tom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 stycznia 2006, o 20:32

Jest wiele dziedzin, w ktorych specjalisci pieprza wszystko na wiele,wiele lat... coz z tego, skoro oni juz 'specjalistami' i im wolno snuc wizje,a zwyklym smiertelnikom nie.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 20 stycznia 2006, o 19:00

bo pewne kwestie powinnni konsultowac z ludzmi z danej dziedziny i pytac ich o zdanie ewentualnie sprobowac dzialenie ustawy na danej grupie ludzi (choc to nierealne akurat), anie robic cos i potem stwierdzac, ze to bubel...
jak z drogasmi tak i ze wszystkim...
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 marca 2006, o 11:05

http://www.slowo.com.pl/kielce/?id=5288

Słowo, 02.03.2006

Na drogach będzie się działo

W tym roku w każdej części miasta będą budowane bądź remontowane drogi. Takiego zastrzyku gotówki na inwestycje drogowe nasze miasto dawno nie miało.

W tym roku dokończony będzie remont się remont ulicy Sienkiewicza na odcinku między ul. Paderewskiego a Żelazną.

- Ulica będzie zamknięta, wymienimy przyłącza do wszystkich sieci - mówi Piotr Wójcik. Deptak będzie utrzymany w takiej samej konwencji, jak jego pozostała część, będzie granitowa posadzka, stylowe kosze na śmieci, ławeczki, lampy czy zieleń w gazonach. Inwestycja będzie zakończona w tym roku, a koszt wyniesie w granicach 10 milionów złotych. Dużo.

- Kapitalny remont przejdą cztery wiadukty na ulicy Krakowskiej. Będą miały poprawioną konstrukcję, wymienioną nawierzchnię, nowe lampy, balustrady, i barierki. Inwestycja, kosztowac będzie 13 milionów złotych. Podobnie jak remont deptaka, wspomagana będzie ze środków unijnych.

- W ramach programu Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

udało się nam uzyskać aż 75 procent dotacji na te dwie inwestycje, jednocześnie dostaliśmy dziesięcioprocentowy dodatek z budżetu państwa. Czyli aż 85 procent kosztów pokrywanych jest ze środków zewnętrznych - wylicza dyrektor Wójcik.

- Kontynuowana będzie budowa węzła Krasickiego. Wartość robót - 5,5 mln zł. Powstanie tam wiadukt nad ulicą Radomską, będzie wydzielone drugie pasmo ruchu. Nowe chodniki, lampy, zieleń i bariery będą gotowe w sierpniu. We wrześniu kierowcy będą mogli poruszać się po nowej drodze. Będą też zmiany w organizacji ruchu. Miasto wybuduje drogę łącznikową od węzła Krasickiego do ulicy Bęczkowskiej, której koszt wynosić będzie milion zł. Mieszkańcy ulicy Bęczkowskiej nie będą już mieli dojazdu do ulicy Radomskiej, tak jak to było do tej pory - do domów dostawać się będą nowym ślimakiem.

- Ponad 13 mln kosztować będzie budowa ulicy Łódzkiej na odcinku między Zagnańską a Hubalczyków. To będzie trudna i bardzo duża inwestycja. Konieczne będzie przełożenie instalacji podziemnych. Dopiero wtedy ruszą roboty drogowe i rozpocznie się budowa drugiego pasma drogi. Skrzyżowanie z ulicą Olszewskiego i Łódzką będzie rozbudowane, wzbogacone o nowoczesną sygnalizację.

- Miasto zamierza w tym roku zakończyć budowę kolektora deszczowego przy ul. Husarskiej i Okrężnej. Koszt 1, 5 mln. Zakończenie planowane jest w okresie letnim.

- Swoje oblicze zmieni w tym roku ulica Zamkowa. Zakończono tam wszystkie roboty pod ziemią. Drogowcy czekają na wiosnę by położyć bruk. Nowa jezdnia i chodnik powstaną również Wielkopolskiej, na której w ubiegłym roku wymieniono sieć.

- W ramach inicjatyw lokalnych wybudowana zostanie ulica Tujowa i Brzozowa na osiedlu Podhale. Mieszkańcy finansować będą 30 procent kosztów.

- Osiedle Herby wzbogaci się o nową ulicę - Graniczną. Będzie to odcinek łączący ul. Częstochowską i Marii Curie Skłodowskiej.

- Powstanie ulica Oboźna - odcinek od Wrzosowej do stoku narciarskiego. Obecnie jest tam droga gruntowa. Powstanie nowy chodnik i nawierzchnia.

Zakończenia remontu doczekają się mieszkańcy ulicy Domaszowskiej

- W tym roku zostanie również przebudowany most Herbski. Wartość robót to 1,7 miliona złotych oraz most na rzece Sufraganiec na ulicy Łódzkiej.

- W planach jest również przebudowa ulicy Łanowej , budowa oczyszczalni wód deszczowych w rejonie Pakosza, raz budowa pętli autobusowej na Batalionów Chłopskich.

Miejski Zarząd Dróg przygotował na ten rok kilka projektów następnych inwestycji. Jest już sporządzona dokumentacje zmian na Rynku. Tym roku rozpoczną się starania o pozwolenie na budowę. W planach jest wymieniana sieci, remont placu św. Tekli, ulicy Dużej do Sienkiewicza, Orlej, fragmentu Koziej. Na przełomie marca i kwietnia, stanie tam wielki bilboard na którym pokazany będzie wygląd Rynku po remoncie.

1,2 miliona złotych przeznaczy Miejski Zarząd Dróg na wykupienie gruntów pod drugie pasmo ulicy Ściegiennego, a 3 miliony na wykup gruntów pod ulicę Świętokrzyską. Rozpocznie się także wykup działek pod przebudowę ulicy Żelaznej.

Autor artykułu: Agnieszka Białek

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1161
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 2 marca 2006, o 19:46

szkoda że nie było mowy o przedłużeniu ulicy jagiellońskiej - bo kiedys takie pomysły były - ale coś cisza jak narazie na ten temat :roll:

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 2 marca 2006, o 21:09

dobrze by bylo gdyby most herbski byl dwupasmowy w jedna strone, ale na to sie nie zanosi... ciekawe czy puszcza po remoncie tamtedy mieskie autobusy (oszczednosc w polaczeniu Herby - Rondo HG ok. 7 - 8 min :!: )
cochi

ODPOWIEDZ