Układ komunikacyjny Galerii Korona (Tysiąclecia PP, Radiowa)

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 30 listopada 2011, o 15:12

Albo zamiast osobnego cyklu dla lewoskrętu zrobić tak jak jest obecnie na skrzyżowaniu Warszawskiej ze Świętokrzyską-najpierw jedzie jeden kierunek (np z 1000 lecia do Domaszowskiej), później drugi. Wtedy nie ma problemu z "blokowaniem" pasa przez skręcających w Solidarności (to jest według mnie problem na tym skrzyżowaniu) i nikt nie będzie marudził, że następny zakaz skrętu.
A osoby pas dla prawskrętu popieram ;)

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 30 listopada 2011, o 18:29

michal_ck pisze:
andrzeej pisze:A po co buspas na al. 1000-lecia, skoro po otwarciu Świętokrzyskiej będzie tam jeździć tylko jedna linia (50-51)?
I może - przywrócona - 20.
To wtedy zniknie 50/51, bo te dwie line zmieniły trasę i jeżdżą po trasie 20, która została zawieszona (raczej na stałe). Dwudziestka nie miałaby gdzie stawać teraz, przecież jej dotychczasowa krańcówka, Żelazna, to teraz będzie wylot z Kielc. Można by ją skierować na dworzec PKS, ale gdyby tak miało być to raczej nie zmienili by trasy 50 i 51. Tyle że wyszło na plus dla ZTMu to że musieli 20 zastąpić czymś innym i padło na linie o słabej frekwencji (50 i 51), przynajmniej te linie zyskały i to dobre rozwiązanie 20 w postaci tych dwóch linii, bo teraz jest "ogonek", którym można dojechać na Grunwaldzką. Na 1000-lecia nie uważam żeby bus pas był potrzebny, gdy ta ulica będzie poszerzona do dwóch pasów w dwóch kierunkach, zrobi się luźniej, po za tym Świętokrzyska nie długo będzie otwarta więc część ruchu przeniesie się na tamtą drogę więc dla 4 linii nie ma sensu robić w tym miejscu bus-pasa, jak się ruch uspokoi.

Gall Anonim
Posty: 33
Rejestracja: 27 grudnia 2007, o 13:52
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: Gall Anonim » 1 grudnia 2011, o 20:34

Mając na względzie perspektywę długofalowego rozwoju ruchu miejskiego powstanie bus-pasa w ciągu Alei Tysiąclecia PP jest rozwiązaniem sensownym, co więcej - koniecznym. Bynajmniej, nie zmienia tego ilość linii autobusowych, aktualnie przezeń przebiegających.

Nie trzeba być wytrawnym znawcą problematyki badań ruchu drogowego, ani wróżem Ksawerym aby uprzytomnić sobie kilka faktów i przewidzieć świetlaną przyszłość alei:

a) otwarcie Galerii Korona wraz z prawdopodobną rozbudową politechnicznego kampusu, spowoduje wzrost znaczenia komunikacyjnego alei;

b) w wypadku problemów z przejezdnością ul. Świętokrzyskiej i al. IX Wieków, al. Tysiąclecia pełni względem nich funkcję rezerwową;

c) do korzystania z bus-pasów poza autobusami MPK uprawnieni są także taksówkarze i inne podmioty gosp. "świadczące usługi transportu ludności".

Nie można wykluczyć także poprowadzenia innych linii MPK przez rzeczony trakt (choćby tymczasowo). W niedalekiej przyszłości, swoją komunikacyjną "rangę" najpewniej podniesie także przedłużenie alei - ulica Domaszowska.

Nie wspominając już o tym, że w interesie wszystkich uczestników tranzytu miejskiego jest istnienie jak największej liczby bus-pasów.

Gdzież indziej go wytoczyć jak NIE w tak "nieinwazyjnej", wolnej przestrzeni, jaką są chodniki i trawniki otaczające al. Tysiąclecia?

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 29 grudnia 2011, o 13:27

Pozwoliłem sobie na modyfikację pomysłu AR, korzystając z jego rysunku. Może tak byłoby lepiej. Jedyna przebudowa po stronie Domaszowskiej to zmniejszenie wysepki przy prawoskręcie w al. Solidarności.

Obrazek

Awatar użytkownika
Leyas
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 03:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Leyas » 29 grudnia 2011, o 20:33

Prawie aktualne zdjecia z budowy ronda i okolicy. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj juz nawet latarnie swiecily. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 3 stycznia 2012, o 18:48

Zauważyłem dziś, że stoją już maszty do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Warszawska/Polna.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 7 stycznia 2012, o 22:55

Błoto wokół Galerii Korona
Artykuł dodany: 2012-01-05 14:42:01, ostatnia aktualizacja: 2012-01-05 14:57:10

Budowa kieleckiej Galerii Korona utrudnia życie mieszkańcom miasta. Kierowcom przeszkadza zanieczyszczona jezdnia, pieszym daje się we znaki wylewająca się z budowy rzeka błota i samochody ciężarowe utrudniające przejście.

Dyrektor kontraktu - Stanisław Kowal zapewnia, że wyjazd z budowy zostanie dokładnie wysprzątany, a w przyszłym tygodniu problemy mieszkańców w ogóle znikną. Wjazd na budowę od ulicy Warszawskiej ma zostać zamknięty, a cały ruch samochodów skierowany zostanie na ulicę Radiową.

Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg - Jarosław Skrzydło, jeżeli jezdnia i chodnik nie zostaną doprowadzone do porządku, MZD może wysłać monit, dokonać wpisu do dziennika budowy i zobowiązać wykonawcę do zaprowadzenia porządku.

Marcin Przemirski

http://www.radio.kielce.pl/page,,Bloto- ... d4cd9.html

-----------------------------------------------------------------

I może dla przypomnienia organizacja ruchu planowana w tym rejonie (może być już nieaktualna bo pochodzi z bodajże 2010 roku):
Obrazek
(obrazek pochodzi z portalu InvestMap.pl)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 11 kwietnia 2012, o 18:44

Przerzucam wpisy do właściwego tematu:
RZ pisze:
Autor pisze:Warszawska przezroczyste, pozostaly ekran pelne.
No i oczywiście drzewa zostaną wycięte
michal_ck pisze:Ale mnie umęczą z tymi ekranami. Jak już je ustawiają to tak, żeby drzew nie usuwać. W PL to jest jakaś paranoja z tymi ekranami. Chore państwo...
Napiszę w tej sprawie do MZD, ale szanse, że coś wskóram nikłe:(
grzebo pisze:
michal_ck pisze:Ale mnie umęczą z tymi ekranami. Jak już je ustawiają to tak, żeby drzew nie usuwać. Napiszę w tej sprawie do MZD, ale szanse, że coś wskóram nikłe:(
W sprawie przebudowy dróg wokół Galerii Korona SKI pisało skargę do RM via MZD i nic z tego nie wyszło, więc nie wiem, czy jest sens pisać drugi raz. Skarga dotyczyła także ekranów.
andrzeej pisze:
MAŁY pisze:Lada dzień będą ustawiane ekrany akustyczne. Są one zaprojektowane na ulicy Polnej, wzdłuż domków jednorodzinnych, na Niskiej na wysokości szkoły oraz na Warszawskiej przy kościele świętego Franciszka z Asyżu i bloków w stronę ulicy Przecznica.
TO JAKIŚ ŻART??
Na Warszawskiej koło przystanku już kopią (tam mają być przezroczyste ekrany).
RZ pisze:
grzebo pisze: W sprawie przebudowy dróg wokół Galerii Korona SKI pisało skargę do RM via MZD i nic z tego nie wyszło, więc nie wiem, czy jest sens pisać drugi raz. Skarga dotyczyła także ekranów.
Myślę, że o same drzewa (nie dotykając innych kwestii) można jeszcze raz napisać...
inwestor pisze:kolesie od ekranów mają dobrych lobbystów jak widze...
można by jeszcze na Sienkiewicza wstawić na całej długości..
jakaś ekranowa paranoja w naszym mieście, po prostu ekranowe eldorado, chyba czas założyć firmę od ekranów - ale pewnie jacyś krewniacy urzędników już na to "wpadli" wcześniej
cm pisze:Myślę, że w sprawie ekranów warto protestować, pisać, monitować, choćby po to, żeby zaznaczyć, że istnieje przeciw temu społeczny sprzeciw. Im więcej oddolnych głosów, tym większa szansa, że ktoś je kiedyś weźmie pod uwagę. Niech sprawa przenika do społecznej świadomości.
michal_ck pisze:
grzebo pisze:
michal_ck pisze:Ale mnie umęczą z tymi ekranami. Jak już je ustawiają to tak, żeby drzew nie usuwać. Napiszę w tej sprawie do MZD, ale szanse, że coś wskóram nikłe:(
W sprawie przebudowy dróg wokół Galerii Korona SKI pisało skargę do RM via MZD i nic z tego nie wyszło, więc nie wiem, czy jest sens pisać drugi raz. Skarga dotyczyła także ekranów.
W takim razie wystosuje pismo ze swojego Stowarzyszenia, żeby nie było, że 2 razy to samo.
michal_ck pisze:Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam projekt pisma do MZD (Stowarzyszenia Renesans, nie SKI) w powyższej sprawie:
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
ul. Prendowskiej 7, 25-384 Kielce, sekretariat@mzd.kielce.pl
PODANIE

Dotyczy: wykarczowania drzew przy ul. Warszawskiej na rzecz budowy ekranów akustycznych

Na podstawie art. 1. ust. 3. ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. – Prawo o stowarzyszeniach (tekst jednolity Dz. U. z 2001r. nr 79, poz. 855. z późn. zm.) oraz § 21. pkt 13. statutu Uczniowskiego Stowarzyszenia Sportowego RENESANS w Kielcach, zwanym dalej Stowarzyszeniem, Zarząd Stowarzyszenia wyraża swoją opinię w sprawie wykarczowania drzew przy ul. Warszawskiej na rzecz budowy ekranów akustycznych.

Stowarzyszenie wnioskuje o zachowanie istniejącego drzewostanu przy ul. Warszawskiej w Kielcach na odcinku od budowanej sygnalizacji świetlnej w ramach zadania inwestycyjnego pt.: „Rozbudowa i przebudowa układu komunikacyjnego obejmującego skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Polną oraz ulice: Polną, Radiową i Niską w Kielcach” do ul. Pocieszka. Jeżeli zachodzi konieczność budowy ekranów akustycznych w tym miejscu – choć zdaniem Stowarzyszenia jest to bezzasadne – powinno się je tak lokować i budować, żeby nie zagrażały życiu drzew, które obecnie tworzą piękny szpaler. Poza tym nie dopuszczalne jest budowanie ekranów przed chodnikiem, ponieważ może to powodować później niebezpieczne sytuacje (gwałty, napady, etc.) Naprawdę szkoda jest ich wycinać i ustawiać wyłącznie betonową ścianę. Proszę jeszcze raz przeanalizować zasadność wycinki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że po wycięciu łatwiej jest budować, bo nic nam nie przeszkadza, ale proszę pamiętać, że w tym mieście poza Państwem żyją także inni mieszkańcy, którym wycinanie zdrowych drzew, redukujących spaliny samochodowe, może się bardzo nie spodobać. Zrozumielibyśmy, gdyby wycinka była podyktowana względami praktycznymi, tzn. miała by iść tamtędy droga, ale ten pas zieleni po zakończeniu inwestycji nadal pozostanie pasem zieleni, tyle, że bezdrzewnym, ekranowym. Proszę też pamiętać, o konieczności obsadzenia ekranów pnączami, wtedy jeszcze są one do częściowego zaakceptowania. Pnącza można sadzić także od strony posesji, nie koniecznie od strony ulicy – dzięki czemu nie szkodzi im sól uliczna oraz substancje wydzielane przez jadące samochody.
Stowarzyszenie wnioskuje o pozytywne rozpatrzenie podania i poinformowanie pod wskazanym adresem o podjętej decyzji w tej sprawie. Bardzo zależy nam na zachowaniu tych drzew i podejmiemy wszelkie możliwe kroki prewencyjne, żeby je ocalić przed wycięciem.

Z poważaniem
Za Zarząd: Michał Jamrozik
Sekretarz Zarządu
Pytanie do kogoś z Zarządu SKI, czy oby na pewno mam wystosowywac pismo ze swojego Stowarzyszenia, czy może jednak SKI. Na odp. i uwagi czekam do końca tygodnia, w przeciwnym razie składam pismo jako "Renesans"
grzebo pisze:Złóż jako Renesans, a ktoś z zarządu SKI może Ci napisać dodatkowe pismo poparcia, które dasz jako załącznik. Coś w stylu:
"SKI przyłącza się do wniosku Stowarzyszenia Renesans i popiera go w całości".

Zawsze co dwie "wąskie grupy reprezentujące wiadome interesy" to nie jedna.

Oczywiście w niczym nie zmienia to faktu, że MZD z odpowiedzi zrobi Ci jesień średniowiecza.
Autor pisze:A jak nie jesień, to bilba
łooooo!!
michal_ck pisze:Pismo złożone:
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
ul. Prendowskiej 7, 25-384 Kielce, sekretariat@mzd.kielce.pl
PODANIE

Dotyczy: wykarczowania drzew przy ul. Warszawskiej na rzecz budowy ekranów akustycznych

Działając w interesie społecznym, w ramach swoich celów statutowych oraz przepisów prawa: na podstawie art. 1. ust. 3. ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. – Prawo o stowarzyszeniach, art. 221 § 3, art. 241, 237 § 1 w zw. z art. 244 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r., „Uczniowskie Stowarzyszenie Sportowe RENESANS w Kielcach, zwane dalej Stowarzyszeniem, wyraża swoją opinię w sprawie wykarczowania drzew przy ul. Warszawskiej na rzecz budowy ekranów akustycznych.

Stowarzyszenie wnioskuje o zachowanie istniejącego drzewostanu przy ul. Warszawskiej w Kielcach na odcinku od budowanej sygnalizacji świetlnej w ramach zadania inwestycyjnego pt.: „Rozbudowa i przebudowa układu komunikacyjnego obejmującego skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Polną oraz ulice: Polną, Radiową i Niską w Kielcach” do ul. Pocieszka. Jeżeli zachodzi konieczność budowy ekranów akustycznych w tym miejscu – choć zdaniem Stowarzyszenia jest to bezzasadne – powinno się je tak lokować i budować, żeby nie zagrażały życiu drzew, które obecnie tworzą piękny szpaler. Poza tym nie dopuszczalne jest budowanie ekranów przed chodnikiem, ponieważ może to powodować później niebezpieczne sytuacje (gwałty, napady, etc.) Naprawdę szkoda jest ich wycinać i ustawiać wyłącznie betonową ścianę. Proszę jeszcze raz przeanalizować zasadność wycinki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że po wycięciu łatwiej jest budować, bo nic nam nie przeszkadza, ale proszę pamiętać, że w tym mieście poza Państwem żyją także inni mieszkańcy, którym wycinanie zdrowych drzew, redukujących spaliny samochodowe, może się bardzo nie spodobać. Zrozumielibyśmy, gdyby wycinka była podyktowana względami praktycznymi, tzn. miała by iść tamtędy droga, ale ten pas zieleni po zakończeniu inwestycji nadal pozostanie pasem zieleni, tyle, że bezdrzewnym, ekranowym. Proszę też pamiętać, o konieczności obsadzenia ekranów pnączami, wtedy jeszcze są one do częściowego zaakceptowania. Pnącza można sadzić także od strony posesji, nie koniecznie od strony ulicy – dzięki czemu nie szkodzi im sól uliczna oraz spaliny wydzielane przez jadące samochody.
Stowarzyszenie prosi o pozytywne rozpatrzenie powyższych wniosków i na podstawie art. 237 § 1 w zw. z art. 244 § 1 kpa wnosi o informowanie nas o dalszych krokach podjętych w tej sprawie. Bardzo zależy nam na zachowaniu tych drzew i podejmiemy wszelkie możliwe kroki prewencyjne, żeby je ocalić przed wycięciem.

Podanie Stowarzyszenia popiera Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje w Kielcach (w załączeniu).

Z poważaniem
Za Zarząd:
.............................................
Sekretarz Zarządu
Do wiadomości:

1. Redakcja „Echo Dnia”, interwencje@echodnia.eu
2. Redakcja „Gazeta Wyborcza”, redakcja@kielce.agora.pl
Zrobiłem dziś wizje lokalna. Montują ekrany niestety przed chodnikiem, ale jak na razie widzę, ze są montowane w sposób nie zagrażający drzewom. Miejmy nadzieje, ze w stronę Pocieszki tez tak będzie i jednak je zachowają. Pan y MZD kiedyś mnie zapewniał, ze drzewa + przynajmniej te przy budynku wspólnoty + zostaną zachowane.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 11 kwietnia 2012, o 19:26

Blok przy Warszawskiej, przy którym pojawią się ekrany jest, dość pomazany sprayami.
Pewnie taki sam los czeka ekrany.
Miło będzie.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 11 kwietnia 2012, o 23:23

Na Warszawskiej są już dołki pod słupy do ekranów, a w dołkach zbrojenie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 12 kwietnia 2012, o 00:46

Takie coś postawili na Polnej. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że takiego modelu lampy jest 8 sztuk i ten kolor. Ciekawe jaką barwe będzie miało oświetlenie. Na zawrotce jest białe, na skrzyżowaniu Polnej i Warszawskiej Żółte.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 12 kwietnia 2012, o 09:18

Mnie się podoba kolorek.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 12 kwietnia 2012, o 09:25

Fajne lampy
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 12 kwietnia 2012, o 09:33

Lampy rzeczywiście fajne.Mnie osobiście bardziej odpowiada biała barwa światła.
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 12 kwietnia 2012, o 10:06

Na Warszawskiej też by mogli postawić takie latarnie.

ODPOWIEDZ