Rewitalizacja Środmieścia Kielc - Nowy Świat

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 19 lutego 2011, o 13:31

Powiedzcie mi, jak to się dzieje, że takie inwestycje są odbierane i nikt nie widzi w tym nic złego?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 lutego 2011, o 13:41

Ta akurat jeszcze nie zostala odebrana, ale nie wierze, zeby cokolwiek zostalo poprawione, dlatego przyjdzie kwiecien i zabierzemy chetnym radnych na wycieczke po inwestycjach realizowanych w ostatnich latach.

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 20 lutego 2011, o 02:36

Przyjrzałem się kiedyś temu chodnikowi, a zdjęcie z poprzedniej strony dodało mi jeszcze pewności w tym co myśle na temat jego wykonania. Może wcale nie jest tak, że drogowcy skopali sprawe i źle ułożyli kostke. Wygląda na to, że kostka się rozjechała, a nie zapadła. Wada taka występuje tylko na jednym odcinku, przy budowie Bechera. Znalazłem zdjęcie gdzie widac, że podbudowa zrobiona była już we wrześniu, odpada więc powód zmarznięcia gruntu. W pierwszym etapie budowy Platinum też występował podobny problem z chodnikami, wpływ na to miało wbijanie Larsenów, teraz wada ujawniła się również na tym samym etapie budowy biurowca.

Obrazek

Link do omówienia tego problemu przy Becherze.
http://www.inwestycje.kielce.pl/forum/v ... 7d78fa0d27

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 20 lutego 2011, o 11:44

Na zdjęciu, które wstawiłeś widać wyraźnie, że ścieżka jest ułożona, ale bez obrzeży ("krawężników"). I myślę, że to jest właśnie przyczyna tego, że się rozjechała. Z tego co wiem, najpierw osadza się obrzeża, potem zagęszcza ostatnią warstwę podbudowy i układa kostkę.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 20 lutego 2011, o 12:25

Wydaje mi się, że jest szansa, aby ta inwestycja nie została odebrana. Prawdopodobnie potrzebne będą poprawki... Ależ ja jestem naiwny :P
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 23 lutego 2011, o 21:47

Są problemy z przebudową alei IX Wieków Kielc. Będą kary finansowe

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu alei IX Wieków Kielc i ulicy Nowy Świat nie kwalifikuje się do odbioru technicznego. W wiadomościach drogowych Radia Kielce informowaliśmy, że przy sygnalizatorach dla pieszych pourywane są daszki osłaniające lampy przed światłem słonecznym i deszczem. Dodatkowo, sygnalizatory ustawione są zbyt blisko jezdni.

Jarosław Radkiewicz z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach potwierdza, że jest to dowód na niewłaściwe zainstalowanie urządzeń, które zostały zamontowane niezgodnie ze specyfikacją techniczną. Umiejscowienie masztów dla świateł, jak również ich wysokości będą musiały być poprawione.

Jarosław Radkiewicz dodaje, że ze względu na okres zimowy wykonawca nie może zakończyć także prac ziemnych. Niedokończone są chodniki na wysokości Urzędu Wojewódzkiego i w pobliżu ulicy Piotrkowskiej, a także przystanki autobusowe.

Według założeń zawartych w umowie przebudowa alei IX Wieków Kielc wraz z przebiciem ulicy Nowy Świat do ulicy Piotrkowskiej miała być wykonana do końca grudnia ubiegłego roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie zakończona dopiero na przełomie marca i kwietnia. Wykonawca za okres opóźnienia zapłaci karę. Jej wysokość znana będzie dopiero po zakończeniu inwestycji.


http://www.radio.kielce.pl/page,,Sa-pro ... 9cfff.html

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 23 lutego 2011, o 22:22

Mowa o sygnalizatorze dla pieszych przy UW, strona wschodnia. Brak słów jakim inteligentnym człowiekiem trzeba być żeby tak blisko postawić sygnalizator.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 lutego 2011, o 23:18

To oni stawiali te sygnalizatory jak chcieli, bez patrzenia w projekt?

mwilu
Posty: 7
Rejestracja: 18 września 2010, o 10:51
Lokalizacja: Kielce/Samsonów/Kraków
Kontakt:

Post autor: mwilu » 24 lutego 2011, o 23:35

Cały ta przebudowa Nowego Światu i IX wieków to jawne kpiny.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 11 marca 2011, o 09:11

W tym momencie już z połowy sygnalizatorów pieszych daszki są urwane.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 21 marca 2011, o 21:24

http://img218.imageshack.us/i/img053z.jpg/

ojjj, już brudne okna w Dekomie... :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 5 kwietnia 2011, o 07:58

Do połowy kwietnia potrwa przebudowa skrzyżowania ulicy Nowy Świat i IX Wieków w Kielcach. Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przekroczyło termin zakończenia budowy o 4 miesiące. Poniesie za to karę.

- We wtorek w ubiegłym tygodniu pogoda umożliwiła wznowienie prac. Wykorzystujemy każdą porę, aby kontynuować roboty. Robotnicy pracowali także w ostatnią niedzielę. Zostało już niewiele do zrobienia. W tym tygodniu skończymy chodniki, a na przyszły zostanie wysypanie ziemi na trawnikach i porządkowanie placu budowy – informuje Marcin Kamiński, kierownik budowy z Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Przebudowa skrzyżowania powinna zakończyć się w grudniu ubiegłego roku. Firma jednak nie wyrobiła się. Poprosiła o przesunięcie terminu na wiosnę tego roku podając kilka przyczyn przedłużenia się prac. Jedną z nich było wczesne nadejście zimy.

– Niektóre argumenty zostały uwzględnione, ale nie wszystkie i nie mogliśmy przesunąć terminu zakończenia prac. Naszym zdanie można było zrobić więcej przed nadejściem zimy. Firma będzie musiała zapłacić karę, ale nie naliczymy jej za każdy dzień zwłoki. Po zakończeniu prac przeprowadzimy negocjacje z wykonawcą, w których ustalimy wysokość kary – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Piotr Wójcik.
:arrow: echodnia

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 5 kwietnia 2011, o 10:02

No pewnie po co się przejmować terminem. :evil: Jak był czas na pracę to się opier.... Jak termin nagli to się nawet w niedziele potrafią sprężyć.Swoją drogą to ciekawe kiedy ta fuszerka zacznie ujawniać swe prawdziwe oblicze.I już się zaczynają kombinacje ze strony MZD - kara nie będzie naliczana za każdy dzień zwłoki, a jedynie po negocjacjach i uwzględnieniu wysokości kary z wykonawcą. W taki sposób to możemy się bawić jeszcze ze 2 lata. A kolejne inwestycje w wykonaniu KPRD w toku, więc może za 20 lat może skończymy :twisted:

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 kwietnia 2011, o 18:03

Negocjacje w sprawie kar, no to już komedia..., a w umowie był zapis o negocjacjach kar...

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 5 kwietnia 2011, o 19:30

Według mnie nie powinno być żadnej negocjacji. Jest kontrakt i trzeba go przestrzegać. Ile czasu nic nie działo się na budowie? Najpierw nic nie robili, zostawili bałagan na zimę (chyba ktoś złamał rękę przewracając się na "chodniku"). Nawet długi czas na przekładanie mediów ich nie usprawiedliwia (w którymś artykule prasowym była taka sugestia), bo przecież można było pracować w innym miejscu, nie tracąc czasu...

ODPOWIEDZ