Rewitalizacja Środmieścia Kielc - Nowy Świat

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 19 września 2010, o 22:03

Dlatego właśnie ktoś specjalnie postawił tam policjanta :)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 września 2010, o 07:53

Po wczorajszej wizji lokalnej, mam wrażenie wykonania Al. IX W. nogami.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 20 września 2010, o 09:11

Opóźnienie prac remontowych na Alei IX Wików Kielc

Przedłużają się prace drogowe na remontowanym odcinku Alei IX Wieków Kielc. Zgodnie z zapowiedziami poprzednia organizacja ruchu miała zostać przywrócona w poniedziałek rano. Ze względu na opóźnienie, nastąpi to dopiero we wtorek- poinformował Mariusz Kamiński z Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Do tego czasu ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po jezdni północnej Alei IX wieków między ulicą Warszawską, a rondem im. Herlinga- Grudzińskiego.

Ponadto nadal będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy na ulicy Warszawskiej, na odcinku od skrzyżowania z Aleją IX Wieków do skrzyżowania z Orlą. Nie będzie też możliwości wyjazdu z ulicy Piotrkowskiej w Aleję IX Wieków Kielc. Aby wyjechać z parkingu wielopoziomowego, trzeba będzie skręcić w prawo. Ulice Piotrkowska, Kozia i Silniczna pozostaną do wtorku jednokierunkowe. Ulica Orla nadal będzie dwukierunkowa. Ponadto do czasu przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu udrożniony będzie przejazd między hotelem i bankiem.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Opozni ... 6df47.html

a ja mam pytanie, czy nowa nawierzchnia (s)kończy się mniej więcej na wysokości Archiwum? (tak jak na jednej z fotek)?
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 583
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 20 września 2010, o 10:05

Ciekawe czemu nie biorą się za tunel dla pieszych, będą potem pruć asfalt od nowa, chyba że to inna inwestycja i dlatego. Mogli to jakoś połaczyć.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 20 września 2010, o 10:10

Obrazek
Uwaga kierowcy. We wtorek drogowcy zamkną drugą jezdnię alei IX Wieków Kielc

Jednak w nocy z poniedziałku na wtorek zmieni sie organizacja ruchu w centrum Kielc. Drogowcy otworzą południową jezdnię Alei IX Wieków Kielce a zamkną fragment północnej nitki.
Zmiana miała nastąpić w nocy z niedzieli na poniedziałek. - Jednak wykonawca poprosił o dodatkowy dzień, który potrzebny mu jest na wylanie asfaltu na ostatnim fragmencie remontowanej nitki - wyjaśniają drogowcy.
We wtorek wykonawca przeniesie się z robotami związanymi z przebudową skrzyżowania Nowy Światu i IX Wieków Kielc na nitkę północną. Ruch będzie się odbywał w obie strony tą jezdnią.
Kierowcy nie dostaną z Alei IX Wieków Kielc do Nowego Światu. Do Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego można będzie dojechać ulicami Okrzei, Jesionową, Toporowskiego i Pocieszki.
Wyjazd z ulicy Piotrkowskiej na Aleję IX Wieków Kielc, będzie możliwy przez ulicę Silniczną i fragment nowego odcinka jezdni.
Organizacja ruchu na ulicy Warszawskiej, Orlej, Koziej i Piotrkowskiej powróci do stanu sprzed 17 września.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /983104147

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 20 września 2010, o 11:59

Od dziś miała być już otwarta południowa jezdnia aleii IX Wieków. - Wykonawca nie wyrobił się z pracami, dlatego wszystko przedłuży się o jeden dzień - informuje Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Nasi czytelnicy informuja że w niedzielę ekipy drogowców w ogóle nie pracowali na alei IX Wieków.

żródło: Echo Dnia


:? jaka gazeta tacy czytelnicy...

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 20 września 2010, o 17:44

Obrazek
Ogromne korki na alei IX Wieków Kielc. Od wtorku znów zmiany. Sprawdź, jak jeździć w centrum miasta

We wtorek korki w mieście nie będą już tak duże - zapewniają drogowcy. Zmiany w centrum miasta, które zostaną wprowadzone mogą jednak mocno zdezorientować kierowców.

- Mam zapewnienie kierownika budowy, że w poniedziałek zakończą się prace przy układaniu nawierzchni na południowej nitce IX Wieków Kielc. Niestety firma źle przygotowała harmonogram prac i nie wyrobiła się wciągu trzech zaplanowanych dni – przyznał wczoraj Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.
W poniedziałek odbieraliśmy telefony od kierowców, którzy twierdzili, że w niedzielę nie było widać robotników na budowie, choć powinni byli wylewać asfalt. – Jak mieli zdążyć z robotami w terminie jak w niedzielę nic nie robili. To skandal – mówił nasz czytelnik.
- To nie prawda. Prace w niedziele były prowadzone. Nie wiem, o której godzinie robotnicy się pojawili na budowie, ale dopiero o 20 godzinie zeszli z niej. Pracowaliby dłużej, ale niestety w ciemnościach nic nie mogli robić, a latarnie są odłączone od zasilania – informuje dyrektor Czekaj.

BEZ WJAZDU W NOWY ŚWIAT

W nocy z poniedziałku na wtorek drogowcy otworzą południową nitkę Alei IX Wieków Kielc, ale kierowcom nie będzie się jeździło łatwiej, ponieważ zamknięty będzie fragment północnej jezdni.
– Na razie nie będziemy jej zamykać w całości, tylko jej fragmenty albo poszczególne pasy, więc będzie możliwość przejechania. Od dziś wyłączony z ruchu będzie tylko pas do skrętu w Nowy Świat. Na pewno będzie to duża uciążliwości dla wielu kierowców – przyznaje dyrektor Czekaj.
Do Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego można będzie dojechać ulicami Okrzei, Jesionową, Toporowskiego i Pocieszki.
Wyjazd z ulicy Piotrkowskiej na Aleję IX Wieków Kielc, będzie możliwy przez ulicę Silniczną i fragment nowego odcinka jezdni.
Organizacja ruchu na ulicy Warszawskiej, Orlej, Koziej i Piotrkowskiej powróci do stanu sprzed 17 września.

POWINNO BYĆ LEPIEJ

- Mamy nadzieję, że utrudnienia na północnej nitce potrwają krócej niż na południowej. Drogowcy powinni się "wyrobić” wciągu miesiąca, ponieważ tutaj nie ma już wymiany mediów. Muszą tylko przebudować jezdnię. Układanie chodników czy urządzanie zieleni można prowadzić przy pełnym ruchu na obu jezdniach – informuje Jarosław Radkiewicz z Miejskiego Zarządu Dróg.
Kierowcy, którzy zechcą od jutra zaparkować na ulicy Nowy Świat muszą obserwować znaki drogowe, ponieważ w niektórych miejscach pojawi się zakaz zatrzymywania.
Przebudowa skrzyżowania IX Wieków i Nowego Światu ma potrwać do 15 grudnia.

KIEROWCY: NIE JEST ŹLE

Zapytaliśmy kierowców, co myślą o przedłużającym się remoncie alei IX wieków Kielc. – To dobrze, że coś się dzieje, jednak prace nie powinny być prowadzone jednocześnie w tylu punktach miasta – powiedział Tomasz Kwiatkowski z Kielc. – To paraliżuje cały ruch. Harmonogram prac powinien być bardziej przemyślany – stwierdził.
- To, co dzieje się w Kielcach, to i tak nic w porównaniu z innymi miastami, do których często jeżdżę – mówił Rudolf Nowak. Nie ukrywał jednak, że zablokowane centrum jest dla niego bardzo uciążliwe. – Używanie samochodu do przejazdu przez Kielce jest w tej chwili bez sensu. Nie mówiąc już o tym, że ciężko jest gdziekolwiek zaparkować – zakończył.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /293389369

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: reed » 21 września 2010, o 22:48

Nie lubie psioczyć :wink:, ale na prawdę myślałem że zrobią to tak zeby to miało ręce i nogi, niestety zrobili tradycyjnie, po kielecku. Chodzi mi oczywiście o to, ze środkowa część ulicy IX jest ogarnięta, wszystko fajnie, a jej skrajne części od ronda i świateł nie tknięte. Stylowo jak w Czeczeni. :roll:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 września 2010, o 22:51

Fragment od ronda obejmuje inwestycja "Wezel Zelazna".

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 września 2010, o 22:52

Zauważyliście, że teraz na Al. IX Wieków Kielc praktycznie nie ma korków, po zamknięciu skrzyżowania z Nowym Światem? Wygląda na to, że nie przepustowość ulicy była problemem, tylko sygnalizacja i organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 września 2010, o 23:06

No tak, teraz jest autostradowa obwodnica srodmiescia 8) ...ale pomysl jak spokojnie sie zrobi po dodaniu nowego cyklu po zakonczeniu inwestycji :wink:

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 września 2010, o 23:54

Taaaa, już sobie wyobrażam ten "spokój" - będzie się on rozciągał od Warszawskiej aż do ronda :?

michau

Post autor: michau » 22 września 2010, o 09:50

Kim jest Grzegorz Grudziński?

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 23 września 2010, o 14:12

W okolicach biurowców Becher`a ułozyli juz fragment chodnika oraz ścieżki rowerowej (po kielecku czyli z kostki bez fazowej). Szkoda, że projektant nie pomyślał o jakis płotkach dzielących ścieżke od chodnika - np przy wyjściu zza kiosku od razu sie przechodzi na sciezke i ciezko jest przed taka osoba wyhamować. Ale czego się spodziewać po MZD.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 23 września 2010, o 17:17

Jadąc na rowerze trzeba bedzie uważać, zeby nie dostać drzwiami od kiosku. Zgon na miejscu.

W ogóle ten syfiasty kiosk w tym miejsu nie pasuje!
W dodatku zamiast ułożyć płyty chodnikowe pod kioskiem, połozono dookoła.
Teraz przy przeniesieniu kiosku lub jego likwidacji pozostanie dziura, którą w najlepszym przypadku ktoś załata przypadkowym materialem.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ