Rewitalizacja Środmieścia Kielc - Nowy Świat

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 16 stycznia 2008, o 22:50

Remont skrzyżowania zatwierdzony

Świętokrzyski samorząd pozytywnie zaopiniował plany kieleckich drogowców dotyczące przebudowy skrzyżowania Alei IX Wieków z ulicą Nowy Świat. Ma to być skrzyżowanie czterowlotowe połączone z ulicami Silniczną i Piotrkowską. Inwestycja jest częścią projektu rewitalizacji śródmieścia Kielc.

:arrow: http://www.kielce.pl/portal.php?aid=new ... e0b8ad2342
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 17 stycznia 2008, o 10:04

Czyli Nowoleśna będzie przebiegała mniej więcej tak?
Obrazek
Jeżpir

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 17 stycznia 2008, o 16:36

Jezpir pisze:Czyli Nowoleśna będzie przebiegała mniej więcej tak?
Obrazek
Też tak sobie to wyobrażam, z tym że bardziej nowa droga będzie przedłużeniem ulicy Nowy Świat niż Leśnej.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 17 stycznia 2008, o 23:51

Mysle, ze Nowolesna bedzie przebiegala blizej ZUSu, bo kiedys obilo mi sie o uszy ze w tym miejscu ma stanac parking wielopoziomowy ;) :P

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 18 stycznia 2008, o 08:06

ice pisze:Mysle, ze Nowolesna bedzie przebiegala blizej ZUSu, bo kiedys obilo mi sie o uszy ze w tym miejscu ma stanac parking wielopoziomowy ;) :P
Szlak jest mniej więcej. Bliżej ZUS-u jest chodnik, choć faktycznie byłoby prościej na ukos ułożyć Nowoleśną. A na parking (pożal się Boże) jest miejsce.
Jeżpir

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 18 stycznia 2008, o 11:47

tam od str. ZUSu ma być jakiś ala skejt park. Początkowo parking miał być bliżej Zusu (moim zdaniem lepsze rozwiązanie), ale teraz ma być bliżej UM. Ja osobiście widziałbym mały placyk między tym głupim parkingiem a UM.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 19 stycznia 2008, o 22:54

Z tego co pamiętam nowa droga ma przebiegać w miejscu obecnego niewielkiego budynku stojącego samotnie i nie pasującego do otoczenia z reklamą "Generali" na dachu.

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 21 stycznia 2008, o 12:56

KIELCE
21 stycznia 2008 - 0:01

Krzyżówka w centrum Kielc

Skrzyżowanie alei IX Wieków Kielc i Nowego Światu w Kielcach do gruntownej przebudowy.

Gruntowną przebudowę skrzyżowania alei IX Wieków Kielc z ulicą Nowy Świat i zupełnie nowe połączenie z ulicą Piotrkowską planują kieleccy drogowcy. Obecny wyjazd z Piotrkowskiej w aleję IX Wieków zostanie zamknięty.

Koncepcję inwestycji, która wchodzi w skład wielkiego projektu rewitalizacji zabytkowego śródmieścia Kielc, zaopiniował właśnie Zarząd Województwa, a to oznacza, że powstanie szczegółowy projekt przebudowy skrzyżowania.
Drogowcy planują zamknięcie obecnego wylotu ulicy Piotrkowskiej w aleję IX Wieków. Zamiast tego powstanie nowy łącznik obu ulic. Jadąc Piotrkowską od strony Rynku, skręcimy w prawo na wysokości parkingu przed "związkowcem” i dojedziemy do alei IX Wieków dokładnie naprzeciwko ulicy Nowy Świat.

POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO


- Ulica Nowy Świat, aleja IX Wieków Kielc i łącznik z Piotrkowską utworzą regularne czterowylotowe skrzyżowanie ze światłami - mówi Stanisław Sylwar z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Taka zmiana ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Obecny wyjazd z Piotrkowskiej na aleję IX Wieków jest niebezpieczny.
reklama


Ulica Nowy Świat zostanie poszerzona po stronie Urzędu Wojewódzkiego. Będzie miała ona oddzielone od siebie wysepkami dwa pasy dla przeciwnych kierunków ruchu. To poprawi również bezpieczeństwo pieszych. Analogicznie będzie wyglądać wyjazd z łącznika od Piotrkowskiej w aleję IX Wieków. W miejscu, gdzie ulica Piotrkowska dochodzi obecnie do alei IX Wieków powstanie plac o podłużnym, wrzecionowatym kształcie. Zachowany zostanie dojazd ulicą Piotrkowską do ulicy Planty.

DO 2010 ROKU


Drogowcy chcą wykonać projekt nowego skrzyżowania do maja. Przebudowa ma być realizowana w latach 2009-2010. - Od tego roku będzie natomiast przebudowywany Rynek - mówi Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - W początkowej fazie inwestycji zachowane będzie połączenie ulicy Piotrkowskiej z Leśną i Kapitulną. W kolejnym etapie, gdy Kapitulna zostanie zamknięta, nowy łącznik ulicy Piotrkowskiej z aleją IX Wieków posłuży głównie dojazdowi do parkingu na placu Konstytucji i komunikacji lokalnej w centrum.

Rewitalizacja śródmieścia Kielc, oprócz przebudowy Rynku i skrzyżowania alei IX Wieków z ulicą Nowy Świat, obejmuje również przebudowę ulicy Warszawskiej na odcinku od alei IX Wieków do Orlej, przebudowę placu Najświętszej Marii Panny przed katedrą oraz budowę nowego połączenia ulicy Warszawskiej z placem Świętego Wojciecha, czyli tak zwanej ulicy Nowosilnicznej.

Małgorzata Pawelec
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /190498610
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 13 marca 2008, o 10:00

NICI Z BUDOWY ul. Nowoleśnej
Jak podała Gazeta Wyborcza w artykule Parking za ratuszem wciąż kontrowersyjny z uwagi na zmianę koncepcji budowy parkingu wielopoziomowego, a raczej budowy placu z zielenią przed ZUS-em.
Gazeta Wyborcza pisze:Po pierwsze, miasto nie chce już zabudowywać całego placu (pozostawienie wolnych przestrzeni sugerowali kieleccy architekci). Ma on być podzielony na trzy części: od strony ratusza powstanie niewielki, o szerokości 20 metrów, plac podjazdowy, dalej będzie parking na około 300 samochodów, za nim aż do budynku ZUS-u teren zajmie wypełniony zielenią miejski plac.
Dlatego też, i to jest druga bardzo ważna zmiana, projektanci zrezygnowali z budowy przedłużenia ulicy Leśnej do IX Wieków - na to z kolei zwracali uwagę kieleccy urbaniści. - Uznaliśmy, że faktycznie przez to tylko wzrósłby ruch z IX Wieków w kierunku centrum do placu Marii Panny, a przecież chcemy uwolnić śródmieście od samochodów - podkreślił Hajdorowicz.
Jest tu trochę racji, ale czy nie byłoby zasadne zbudowanie łącznika do ul. Silnicznej czy do Piotrkowskiej i przebudowanie skrzyżowania z ul. Nowy Świat na 4-wlotowe z jednoczesną likwidacją obecnego włączenia ul. Piotrkowskiej w Al. IX Wieków Kielc (tak jak to było planowane). Zapewniłoby to lepszy dojazd do Urzędu Miasta.
Ponadto jak zamknięty zostanie Rynek z ul. Dużą, Małą i częścią Warszawskiej dla ruchu kołowego, a pod Urzędem Miasta od strony ZUS będzie tylko plac podjazdowy, to jak dojedziemy do ul. Leśnej. Kapitulną pod prąd? Czy może Leśna też będzie zamknięta?
p. Hajdorowicz pisze:Uznaliśmy, że faktycznie przez to tylko wzrósłby ruch z IX Wieków w kierunku centrum do placu Marii Panny
A co ma przedłużenie Leśnej do ruchu w kierunku Pl. Marii Panny (czy NMP? - widać same najwyższe władze nie wiedzą jak się nazywa plac)? Zwłaszcza w kontekście budowy ul. Nowosilnicznej.
Jeżpir

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 1 września 2009, o 08:25

Drogowcy biorą się za przedłużenie ulicy Nowy Świat

Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku. Ułatwi dojazd do centrum i nowego parkingu na placu Konstytucji 3 Maja.


Przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach powstanie nowe skrzyżowanie. Ulica Nowy Świat ma być przedłużona aż do ulicy Leśnej.

Skrzyżowanie alei IX Wieków Kielc z ulicą Nowy Świat to obecnie mało praktyczne i niepełne rozwiązanie drogowe. Kierowcy, którzy chcą wyjechać z centrum miasta ulicą Piotrkowską i IX Wieków w stronę 1 Maja, Zagnańskiej, czy Czarnowskiej muszą nadrabiać kawał drogi, dojechać do zawrotki, bądź ronda przy archiwum i tam dopiero zawróć. Podobny kłopot jest z przejazdem między gmachem urzędu wojewódzkiego i Urzędem Miasta. Kierowcy, którzy będą chcieli zostawić auto w budowanym parkingu wielopoziomowym na placu Konstytucji 3 Maja, także będą nadkładać drogi. Ale drogowcy opracowali projekt przebudowy skrzyżowania, które ma ułatwić komunikację w tej części miasta.

NOWE FRAGMENTY

- Ulica Nowy Świat zostanie przedłużona aż do ulicy Leśnej. Trasa powstanie obok istniejącej zabudowy, przetnie klepisko, które jest wykorzystywane do parkowania aut, dojdzie do Silniczej i dalej do Piotrkowskiej, między parkingiem wielopoziomowym a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych do ulicy Leśnej - informuje Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Całkiem nowe odcinki ulicy powstaną od IX Wieków do Silnicznej i od Silnicznej do Piotrkowskiej. Konieczna będzie przebudowa istniejącego fragmentu ulicy Nowy Świat przy jej wlocie do IX Wieków Kielc. Ulica Piotrkowska straci swoją rangę.

Modernizację skrzyżowania poprzedzi przebudowa całej infrastruktury podziemnej: wodociągu, gazociągu, sieci elektrycznej i kanalizacji, która może kolidować z drogą. Wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna, przebudowana zieleń, zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych. Wzdłuż nowych odcinków dróg na całej ich długości powstaną chodniki.

Budowa drogi nie będzie wymagała wyburzeń, ale konieczne będzie zajęcie niewielkich fragmentów prywatnych działek. Miejski Zarząd Dróg wobec właścicieli nieruchomości zastosuje "specustawę”, która pozwala na przejęcie ziemi z mocy prawa za odszkodowaniem oszacowanym przez biegłego. Nie wymaga to żadnych negocjacji ceny i czekania na zgodę właścicieli na sprzedaż.

- Przebudowę chcemy wykonać w przyszłym roku - informuje dyrektor Czekaj. - Mamy gotowe wszystkie dokumenty, łącznie z projektem i właśnie rozpoczęliśmy starania o pozwolenie na budowę.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/76689071

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 1 września 2009, o 09:29

Echo Dnia pisze:Ulica Nowy Świat zostanie przedłużona aż do ulicy Leśnej. Trasa powstanie (...) do Piotrkowskiej, między parkingiem wielopoziomowym a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych do ulicy Leśnej
To przejście miedzy Leśną a Piotrkowską (Zuz) ma być w końcu deptakiem czy ulicą?

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 1 września 2009, o 10:47

Oo! A miało się z tego pomysłu zrezygnować ...
Jeżpir

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 1 września 2009, o 11:12

Kiedyś słyszałem propozycję, aby tę nową część ulicy nazwać ul. Ireny Sendlerowej. Myślę, że osoba bardzo pasująca na patrona ulicy w tej części miasta. I nikomu nie trzeba będzie zmieniać adresu... Ciekawe co z tego wyjdzie.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 1 września 2009, o 11:23

hehe..jak zobacze projekt dopiero się wypowiem:)

co do nazwy - imo powinna zostać nowy świat - bardzo łądna nazwa

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 582
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 2 września 2009, o 07:52

"Budowa drogi nie będzie wymagała wyburzeń, ale konieczne będzie zajęcie niewielkich fragmentów prywatnych działek." - mam nadzieję, że zgodnie ze wcześniejszymi informacjami wyburzony zostanie ten szkaradny budyneczek na rogu Silnicznej i Piotrkowskiej. Na razie służy jako barak robotniczy ale po ukończeniu inwestycji powinien zniknąć.

ODPOWIEDZ