Plac Artystów - Skwer przy ul. Kapitulnej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 6 listopada 2006, o 22:15

tricky pisze:
Daniel pisze: ... i niektórym paniom się kojarzy z nie powiem czym :oops:
z czym? 8)
Nie powiem :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 6 listopada 2006, o 22:19

No to ja powiem: z męskim narządem rozrodczym, podczas czynności rozmnażania :idea: Wracamy do tematu i bez skojarzeń już proszę :twisted:

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 7 listopada 2006, o 12:46

z tego co wiem to dzik został wybrany ze względu na legendę dotyczącą pochodzenia nazwy miasta. Widocznie jest ona zbyt mało znana skoro dzik budzi zdziwienie, może warto tam postawić jakąś tablicę z informacjami o Kielcach, oznaczeniami ścieżek rowerowych, zabytków, muzeów i galerii [itp] oraz informacja o powstaniu miasta oraz z legendą właśnie.

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 7 listopada 2006, o 14:10

Dokładnie. Legenda musi tam być obowiązkowo bo turyści zwiedzający bez przewodnika za cholerę się nie domyślą co to tak naprawdę ma być.
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 listopada 2006, o 14:14

Dzika nie widziałem osobiście ale na zdjęciu widać jakby nie uzupełnione szczeliny między podstawą rzeźby a okręgiem z kostki na którym stoi.
Mam nadzieję, że zostanie to uzupełnione.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 7 listopada 2006, o 14:17

AR pisze:Dzika nie widziałem osobiście ale na zdjęciu widać jakby nie uzupełnione szczeliny między podstawą rzeźby a okręgiem z kostki na którym stoi.
Mam nadzieję, że zostanie to uzupełnione.
Przeciez dopiero wczoraj go postawili; nie oczekujmy, że ktoś w taką pogodę będzie okładał kamieniem tą podstawę.
Obrazek

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

.....

Post autor: corse » 7 listopada 2006, o 14:23

A tak z innej .. '' humorystycznej beczki '' .....
Panowie .. '' dzikolek '' jest prawdziwie spoko
np : dla tego .. kto gustuje w dziewicach .
Sprawdzenie - banalnie proste !
Jest '' roletka '' u dziewczyny - to zaryczy .....
nie ma - nie zaryczy ! ( :wink: ) .

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 listopada 2006, o 14:30

Daniel pisze:
AR pisze:Dzika nie widziałem osobiście ale na zdjęciu widać jakby nie uzupełnione szczeliny między podstawą rzeźby a okręgiem z kostki na którym stoi.
Mam nadzieję, że zostanie to uzupełnione.
Przeciez dopiero wczoraj go postawili; nie oczekujmy, że ktoś w taką pogodę będzie okładał kamieniem tą podstawę.
Akurat dzisiaj jest 10C i nie pada... ale nie chodzi o to żeby robili to w taką pogodę czy w taką i w 5 min. po postawieniu pomnika. Poprostu mam nadzieję, że nie zostanie to zapomniane i zostanie uzupełnione przy najbliższej odpowiedniej okazji.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 7 listopada 2006, o 14:34

Mam tę przyjemność, że idąc do szkoły mijam po drodze pomnik. Jak dla mnie - bardzo ładny. Ale prawda, że iluminacja obowiązkowa.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 7 listopada 2006, o 16:22

tez widzialem dzisiaj dzika i wyglada calkiem fajnie,i sporo ludzi go "podziwialo" :lol:

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 7 listopada 2006, o 17:26

kaggy pisze:z tego co wiem to dzik został wybrany ze względu na legendę dotyczącą pochodzenia nazwy miasta. Widocznie jest ona zbyt mało znana skoro dzik budzi zdziwienie, może warto tam postawić jakąś tablicę z informacjami o Kielcach, oznaczeniami ścieżek rowerowych, zabytków, muzeów i galerii [itp] oraz informacja o powstaniu miasta oraz z legendą właśnie.
bardzo dobry pomysł.

tablica informująca "o co biega" z tym dzikiem i opisująca legende Kielc jest jak najbardziej wsakazana. oczywiście info. i legenda obowiazkowo w 2 językach (pol. & ang.):wink:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 listopada 2006, o 18:09

Obrazek
Nowa rzeźba w centrum miasta
marc2006-11-06, ostatnia aktualizacja 2006-11-06 18:30

Waży ponad cztery tony, mierzy ponad dwa metry, ale wygląd ma potulny. Mowa o Kiełku, dziku, którego rzeźba stanęła wczoraj u zbiegu kieleckich ulic Sienkiewicza i Kapitulnej. Ma być nową atrakcją turystyczną miasta i przypominać o legendarnych początkach Kielc.
- To była dosłownie i w przenośni bardzo ciężka praca. Jeszcze teraz czuje w mięśniach kilkanaście godzin codziennego kucia. W kamieniołomie nikt mi nie chciał nawet uwierzyć, że to na rzeźbę - mówi Bolesław Michałek, rzeźbiarz z Jaworzynki, który wykonał dzika.

Rzeźba powstawała przez miesiąc z bloku pochodzącego z kamieniołomów pod Wadowicami piaskowca Mucharz. Jego imię wymyśliły dzieci, które odwiedzały pracownię rzeźbiarza. - I chyba pasuje, bo kły nawiązują do legendy o początkach miasta. Z tego samego powodu Kiełek ma kły znacznie większe niż jakikolwiek prawdziwy dzik - mówi Michałek.

Opowiada, że zanim powstała ostateczna wersja dzika, wykonał trzy mniejsze modele. - Ostatecznie z myślą o najmłodszych powstała wersja dobrotliwa, z lekkim uśmiechem zwierzęcia. I ten uśmiech był najtrudniejszy do zrozumienia. Wykorzystałem też własne wspomnienia z Gór Świętokrzyskich, które mi się kojarzą z bardzo bogatą, piękną przyroda. Dlatego cokół pomnika ma kształt roślin - podkreśla Michałek.

Miejscy urzędnicy już zapowiadają kolejne prace wokół rzeźby.

- Dzik na pewno będzie oświetlony. To dość malownicza rzeźba i trzeba wydobyć jej piękno specjalnie dobranym oświetleniem - twierdzi Czesław Gruszewski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kielcach. Dodaje, że planuje również organizację konkursu dla dzieci na maskotkę Kiełka. - To chyba dobry pomysł, bo w Kielcach dominują pomniki stawiane z myślą o dorosłych. A dzieci mają wspaniałą wyobraźnię i też tu przyjeżdżają - komentuje Bolesław Michałek.
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3721923.html
===============================================
Obrazek
Dzik jest dziki, dzik jest zły...ale nie ten w Kielcach

Na Placu Artystów w Kielcach pojawił się...dzik. Na szczęście to tylko rzeźba, kóra ma przypominać legendę o powstaniu miasta Kielce. Rzeźba ma ponad 2 metry wysokości i waży ponad 4 tony. Została wykonana z piaskowca pochodzącego z kamieniołomów pod Wadowicami. Jej autorem jest Bolesław Michałek. Dzika ochrzczono już imieniem "Kiełek". A czy nowa rzeźba podoba się naszym słuchaczom? -Bardzo się podoba, orginalny pomysł jak na centrum Kielc - Dzik jest super dlatego przyprowadziłyśmy dzieci, żeby zobaczyły - Trochę za mały, ale bardzo sympatyczny - Teraz zwierzak będzie pilnował Placu Artystów. Może dzięki temu będzie tu więcej imprez kulturalnych W przyszłości nietypowy dzik ma zostać oświetlony. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kielcach planuje również organizację konkursu dla dzieci na maskotkę Kiełka.
:arrow: http://www.radiofama.com.pl/?id=news&ac ... ewsid=5373
===============================================
Obrazek
Przypomina legendę o powstaniu Kielc

Rzeźba dzika, nawiązująca do legendy o powstaniu Kielc, stanęła dziś na Placu Artystów. Jej autorem jest Bolesław Michałek. Rzeźba ma 2,20 cm wysokości i waży 4,5 tony. Wykonana została z piaskowca o nazwie "mucharz", pochodzącego z kamieniołomów pod Wadowicami. Dzik ma już nazwę "Kiełek", wymyśloną przez dzieci z Jaworzynki, które oglądały go jeszcze w pracowni artysty. - To imię nie tylko wskazuje na, tak ważne w legendzie o powstaniu Kielc kły, ale także na to, że to początek, zalążek czegoś nowego - mówi Bolesław Michałek. Wydział Gospodarki Komunalnej planuje organizację konkursu dla dzieci na maskotkę "Kiełka". W najbliższym czasie przy rzeźbie zostaną jeszcze wykonane drobne prace wykończeniowe. Zdjęcie przy dziku u stóp Wzgórza Zamkowego będzie na pewno sympatyczną pamiątką z Kielc.
:arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... rt393.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 7 listopada 2006, o 20:41

No, będzie iluminacja :D Ja proponuję zrobić nową maskotkę Kielc, tego "Kiełka" w stroju żółto-czerwonym :) Turyści lubią takie rzeczy 8)

PS - Jak to na "dobrze zrobionym" zdjęciu nie widać brzydkich budynków otaczających "Kiełka" i nie dokończonej podstawy 8) :

Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 7 listopada 2006, o 21:36

Boss pisze:

tablica informująca "o co biega" z tym dzikiem i opisująca legende Kielc jest jak najbardziej wsakazana. oczywiście info. i legenda obowiazkowo w 2 językach (pol. & ang.):wink:
oby tylko ładniejsza niż tablice, które zrobiło sobie RPZ :)
Deo pisze:
PS - Jak to na "dobrze zrobionym" zdjęciu nie widać brzydkich budynków otaczających "Kiełka" i nie dokończonej podstawy 8) :
i pseudo-grafik na budynku kina ;)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 listopada 2006, o 21:37

Jejku... Byłem tam dzisiaj... Trudno, narażę się wam doszczętnie, ale ta rzeźba jest okropna :( :( :(
Niech już będzie dzik, ale nie w takim krasnalo-ogrodowym wykonaniu...
Cholera, ale wstyd :oops:
Wiadomo, że nie każdy musi się interesować sztuką, ale jeśli coś ma być ogólnomiejskim symbolem, to powinno mieć obiektywną, artystyczną klasę (jak ławeczka z Karskim. czy Miles Davis). A to jest naprawdę straszny kicz - będą się z nas śmiali...
To miejsce nie ma szczęścia do rzeźb - najpierw potworek - popiersie Sienkiewicza, teraz to odpustowe dzieło...

ODPOWIEDZ