Plac Artystów - Skwer przy ul. Kapitulnej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 2 stycznia 2006, o 11:55

a wie ktoś może poco budowane są przy dawnej restauracji falcon takie bloki-słupy - co to jest? przychodziłem ostatnio wieczorem tamtędy i cos takiego zobaczyłem i niewiem co to jest i doczego to ma służyc :roll:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 2 stycznia 2006, o 16:29

Ma to być coś w rodzaju galerii. Na tych "słupach" będzie można wieszać prace artystyczne, będą się odbywać czasowe plenerowe wystawy. Ma to nadać miastu nieco artystyczny klimat :) .
Przynajmniej taki był zamysł prezydenta, a jak to wyjdzie przekonamy się najwcześniej latem :) .

Gość

Post autor: Gość » 2 stycznia 2006, o 19:06

faktycznie z dala skwer przy kapitulne jwyglada ciekawie ale z bliska to pożal sieboże, jak można nie dociągnąć palcu do samego budynku z cukiernią blikle, jak można pozostawic takie paskudne partactwo, rozlatujące siestare płyty kamienne, jak można nie zrobić jednolitego połączenia z ulicą sienkiewicza tylko zapadające siekostki brukowe w okolicy bliklego, przeciez to wstyd dla władz miasta, że szkoda gadac, no chyba ze na wiosneto wszytko zostanie poprawione, ale chyba nie bardzo skoro jztam posadzili drzewa, no mozę te połączenia z deptakiem poprawią mam nazieję, bo tak spaskudzic centrum to by siew głowie nie mieściło wiec niech te władze biorą siewreszcie za swoje zadania i czuja odpowiedzialni za to co robią a nie tak jak na sienkiewce jak się zejdzie na paderewskiego w poblizu sklepu z zegarkami tam juzsieutworzyl kopiez z kostki brukowej z chodnika, i na tym ma polegać upiększanie i promocja miasta , moze ktoś zrozumie ile walorów ma to miasta i pomoże mu a nie będzie jeszcze pogarzał estetykę

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 stycznia 2006, o 21:59

Anonymous pisze:faktycznie z dala skwer przy kapitulne jwyglada ciekawie ale z bliska to pożal sieboże, jak można nie dociągnąć palcu do samego budynku z cukiernią blikle, jak można pozostawic takie paskudne partactwo, rozlatujące siestare płyty kamienne, jak można nie zrobić jednolitego połączenia z ulicą sienkiewicza tylko zapadające siekostki brukowe w okolicy bliklego, przeciez to wstyd dla władz miasta, że szkoda gadac, no chyba ze na wiosneto wszytko zostanie poprawione, ale chyba nie bardzo skoro jztam posadzili drzewa, no mozę te połączenia z deptakiem poprawią mam nazieję, bo tak spaskudzic centrum to by siew głowie nie mieściło wiec niech te władze biorą siewreszcie za swoje zadania i czuja odpowiedzialni za to co robią a nie tak jak na sienkiewce jak się zejdzie na paderewskiego w poblizu sklepu z zegarkami tam juzsieutworzyl kopiez z kostki brukowej z chodnika, i na tym ma polegać upiększanie i promocja miasta , moze ktoś zrozumie ile walorów ma to miasta i pomoże mu a nie będzie jeszcze pogarzał estetykę
Przypominam o usuwaniu po 36h wiadomosci napisanych przez "Gosci" :!:

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 5 stycznia 2006, o 11:10

SŁOWO LUDU - KIELCE

,,Oaza artystów''
---
Ewa Ziółkowska


Na placyku ustawiono kilka kolumn, między którymi można będzie latem rozwieszać obrazy

Czy nowemu placykowi przy ul. Kapitulnej nadać imię niedawno zmarłego kieleckiego artysty czy też poczekać, aż kielczanie sami wymyślą nazwę? A może podpowiedzą ją nasi czytelnicy?


Wcześniej rosły tu krzaki i większą część miejsca zajmowała notorycznie nieczynna fontanna, przypominająca ogromną wannę. W ostatnich dniach między ulicą Kapitulną a deptakiem powstał prawdziwy placyk, w założeniu architektów - miejsce manifestacji artystycznych. W jego sąsiedztwie znajduje się galeria sztuki, a poza tym ozdobą placyku jest kilka kolumn, między którymi można latem rozwieszać obrazy. Architekci wykorzystali też różnicę poziomu między placem a ulicą Kapitulną, tworząc schody, nadające temu miejscu charakter mini amfiteatru. Dlatego mogą się tu odbywać koncerty lub występy teatrów ulicznych. Powstało więc w Kielcach nowe miejsce i wydaje się oczywiste, że powinno się wyróżniać nazwą.

- Uważam, że nadanie placykowi nazwy jest dobrym pomysłem - mówi Mariusz Brudnik, prezes kieleckiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. - Nasze środowisko zastanawiało się niedawno nad poświęceniem jakiegoś miejsca zmarłemu niedawno znanemu kieleckiemu malarzowi, Zbigniewowi Kurkowskiemu. Może właśnie ten placyk zostałby nazwany jego imieniem? Jednak nie będziemy się przy tym upierać. Zdaję sobie sprawę, że ta nazwa niewiele by mówiła odwiedzającym Kielce turystom.

Mariusz Brudnik przestrzega też, aby nie nazywać tego miejsca zbyt górnolotnie. Słyszał na przykład o pomyśle, aby był to Mały Mont Martre i uważa to za przesadę.

Dla Czesława Gruszewskiego, dyrektora wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta, administrującego tym miejscem, sprawa jest prosta. Dotąd mówiło się skwer Kapitulna, więc teraz można przez analogię używać nazwy - plac Kapitulna.

Natomiast wiceprezydent Andrzej Sygut, nauczony przykładem nowego placyku przy kawiarni "Cztery Pory Roku", wzbrania przed administracyjnym uregulowaniem nazwy nowej miejskiej przestrzeni. Niezbyt podoba mu się oficjalny wiosek, aby plac przy kawiarni "Cztery Pory Roku" nazwać Placem Lwowskim, złożony w biurze Rady Miejskiej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

- W przypadku obu placyków nie widzę powodu, aby cokolwiek zmieniać - mówi wiceprezydent Andrzej Sygut. - Plac przy "Czterech Porach Roku" już się nazywa SDM i nie ma najmniejszego powodu do zmiany adresu dwóch domów, które tam stoją. Ludzie i tak nadadzą obu tym miejscom zwyczajowe nazwy.
cochi

bart!!

Post autor: bart!! » 5 stycznia 2006, o 18:24

czasami jak sie zastanowic nad tymi artystycznymi pomysłami Pana Prezydenta to niewiadomo czy śmiać sie czy płakać, słupy do rozwieszania prac artystów :shock: to juz ta fontanna ze skwerkiem była lepsza 100 razy!!! przynajmniej cos w tym stylu mogli zrobić fontanna czy jakas mini scenka dla artystów zarabiających na zycie grą na gitarze :lol:

paranoja ostatnio w którejś gazecie pokazywali tez kosze zeliwne które maja stać na sienkiewce po 1500 każdy piękne bardzo artystyczne wielkie żeliwne kubły z napisem MZD:) świetnie bedą sie komponować z klimatycznym tabliczkami z nazwą ulicy które dodają starówkowego uroku :D

A te tablice na kadzielni, jesli by zmodernizować amfiteatr to potencjalnie najatrakcyjniejsza miejscówka na organizowanie festiwali imprez itp jak sie do tego mają Tablice Mojzeszowe, niewiem :roll: Dobrze ze za kadencji Pana Prezydenta powstanie stadion i hala bo pozatym to szkoda gadac o tych wszystkich pomysłach ze nie wspomne wykonania.

jeszcze nie widziałem artystów kieleckich sprzedających prace na ulicy wiec po h... im jakieś słupy budować zaraz obok jest Pałacyk zielińskich mogli te pieniądze przeznaczyć na tą placówke, idąc w strone UM galeria na rogu. to oni słupy wymyslili, właśnie ta forma geometryczna najlepiej oddaje polot autorów tego pomysłu :lol: a na marginesie to od zawsze była oaza wróżących cyganek można by momyślec o jakims placyku dla tych pań który może nadałby swoistego klimatu dekadencji stanowiąc atrakcje turystyczną przyciągającą turystów z całego świata :P

Jak dla mnie porazka przez duze P :!:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 21:43

Jak dla mnie zdecydowanie nie jest to porazką jesli chodzi o plac przy Kapitulnej, bowiem celem remontu byla i jest zmiana przeznaczenia tego placu na miejsce tetniace zyciej, z artystami. To, ze artysci nie wystawiali prac na ulicach wcale nie oznacza,ze nie moga zaczac tego robic.

bart!!

Post autor: bart!! » 5 stycznia 2006, o 23:08

jasne ze mogą wystawiać prace i nikt chyba nie jest temu przeciwny ale stawiać specjalnie słupy w środku miasta :shock: widziałes np. w krakowie słupy do wieszania prac??? (jak miasto tętni zyciem artystycznym to tętni i zadne budowane na siłe słupy nie spowoduja wysypu artystów na ulice kielc!) zresztą kazdy moze mieć własne zdanie ja uwazam ze mozna było z tym placem zrobić coś lepszego i chociażby fontanna tylko nie w takiej formie jak stara byłaby o wiele ładniejsza i efektowniejsza od słupów. szkoda gadać NOWA SŁUPIA :D

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:09

Wszystko co ma na celu ożywienie centrum Kielc jest pozytywnym i potrzebnym zjawiskiem. Sztuka przeniesie się na ulice i wiecej ludzi bedzie miało do niej dostęp. Pomysł bardzo dobry, licze że artyści dopiszą i uda się latem coś zorganizować :).

!!bart

Post autor: !!bart » 5 stycznia 2006, o 23:12

widzisz tom zjawisko bardzo pozytywne, ale to ze moze latem cos sie tam uda zorganizowac to zamało zeby poświecac na to plac w samym centrum miasta

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 23:14

bart!! pisze:jasne ze mogą wystawiać prace i nikt chyba nie jest temu przeciwny ale stawiać specjalnie słupy w środku miasta :shock: widziałes np. w krakowie słupy do wieszania prac???
Szczerze powiedziawszy to krakow moge sobie raz czy dwa obejrzec,a reszta mnie w nim nie interesuje, bo jakiego pierona kopiowac od innych! Zrobmy cos swojego. Skwer zostal zaprojektowany przez bardzo dobry zespol architektow i jestem przekonany, ze wiedza co zaprojektowali. Pomysl bardzo, bardzo dobry!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:18

Pomysł rzeczywiscie nowatorski i jak na Kielce dosyć odważny, ale wybiegający w przyszłość i na pewno bardzo dobry. Inną kwestią jest wykonanie, ale to już inny temat. Liczę na poprawki.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 23:20

obok jest przedszkole czy cos takiego, w miejsce ktorego ma powstac jakas instytucja czy kawiarnia, oczywiscie w tym roku plac zostanie przebudowany do konca w strone Wzgórza Zamkowego. Plac jest piekny, swietny pomysl, wykonanie fatalne :(

bart!!

Post autor: bart!! » 5 stycznia 2006, o 23:23

niezrozumiałes mnie

chodziło mi raczej o to ze jak miasto jest pełne artystów to nie dlatego ze stoją tam słupy!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:24

Że piekny to się zgodzę, ale mimo wszystko wolałbym, aby bardziej nawiązywał stylistyką do Sienkiewicza. Chociaz nie chcę na razie oceniać, zobaczymy efekty jak zniknie śnieg :). Przedszkole do wyburzenia i postawić jakąś kawiarnię, stoliki, parasole itp.
Co ma powstać jeszcze w tym roku na skwerze przy Kapitulnej? Coś słyszałem o alejkach i zieleni... :?:

ODPOWIEDZ