GDDKiA Kielce - [S7/DK 73] Węzeł Kielce - Północ

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 3 sierpnia 2009, o 07:11

Czy nikt z decydujących o tym jak duże mają byc drogowskazy nigdy nie był nawet w Czechach?
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 3 sierpnia 2009, o 11:06

Na forum drogowym (edit: skyscrapercity) toczy się rozmowa i nawet jakieś pisma były do GDDKiA odnośnie oznakowań. Drogi A i S to nie nowość, wystarczy podpatrzeć coś chociażby u sąsiadów i wykorzystać to co dobre i sprawdzone. Może kryzys zmusza drogowców do oszczędności na blasze na znaki :lol:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 3 sierpnia 2009, o 17:13

Wydaje mi się, że wielkość tablic jest dostosowywana do prędkości na danym odcinku trasy i jest to czymś regulowane (np. rozporządzeniem). Co wcale nie znaczy, że nie powinny być większe...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 5 sierpnia 2009, o 18:57

Uwaga kierowcy! Duże zmiany w ruchu na węźle Kielce - Północ

/JaS/

Od piątku zostanie wprowadzona poważna zmiana organizacji ruchu na budowanym węźle Kielce – Północ. Kierowcy pojadą nowym fragmentem "siódemki” od Barczy do Wiśniówki.

Ruch w obu kierunkach w relacji Warszawa – Kraków i Kraków – Warszawa odbywać się będzie nową, wschodnią jezdnią drogi numer 7 na odcinku od Występy do Barczy. Za skrzyżowaniem z drogą na Zagnańsk, ruch zostanie skierowany na jezdnię zachodnią. Za kładką dla pieszych ruch ponownie odbywał się będzie wschodnią jezdnią, by następnie przed głównymi wiaduktami na węźle Wiśniówka powrócić na stronę przeciwną.

Kierowcy podróżujący w relacji Warszawa – Kielce pojadą od Kajetanowa do Wiśniówki "starą” siódemką aż do drogi 73. Ta sama trasą odbywać się będzie ruch w relacji Kielce – Warszawa.
Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez 2 – 3 tygodnie.

Za Echem Dnia
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 5 sierpnia 2009, o 19:27

To w piątek przejadę się nowym odcinkiem. :D
Every dream has a price

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 5 sierpnia 2009, o 20:01

dziwnie będzie ten slalom wygladać ale zobaczymy jak to naprawdę będzie.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 5 sierpnia 2009, o 22:56

a jak będzie wyglądać zjazd od strony Krakowa? trzeba będzie dojechać do końca odcinka i zawrócić?
EDIT2: zjazd na Kielce jest przed Kajetanowem (jadąc od Występy), w ksztaucie skrzeżowania "T" więc można na kielce skręcić z obu kierunków i odwrotnie. stary zjazd na obwodnicę jest zamknięty.
EDIT1:jechałem po zmianie zn tym odcinku, ale nie zrobiłem fotek ponieważ: 1. było ciemnawo, 2. nie miałem normalnego aparatu, tylko komórkę, 3. jechałem sam więc i tak nie miałby kto cykać fotek.
ale tak słownie:
organizacja kiepska, brak oświetlenia na przeskokach z jednej nitki na drugą, przejazdy za wąskie (koledzy z tirów na radtjku się bulwersowali, że "chyba tu k***a dla osobówek te przejazdy porobili";) ) na dodatek pełno kamyczków.
jak dla mnie to kiepsko przygotowali... jedyny pozytyw to to, że w jednym miejscu są 4 pasy dla jednego kierunku.
pozdrawiam Marcinus
jak będę miał chwilkę, to podskoczę z aparatem;)
EDIT3: tak po namyśle to pozytywem jest też to, że większość ruchu nie leci już przez Kajetanów
EDIT4: Tak jak mówiłem, wbrałem się z aparatem i tu są efekty przejazdu:

Kod: Zaznacz cały

http://picasaweb.google.pl/marcinuszkielc/Fotorelacja080809?authkey=Gv1sRgCPOi2OO95Kbbeg#

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 12 sierpnia 2009, o 14:53

Dawny odcinek obwodnicy wyłączony z ruchu
Obrazek

Ruch na wschodniej jezdni nowego odcinka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Slalom - przejazd na zachodnią jezdnię
Obrazek Obrazek

Ruch na jezdni zachodniej
Obrazek Obrazek

Widok na węzeł "Barcza"
Obrazek Obrazek

Znowu przejazd na wschodnią jezdnię
Obrazek

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 21 sierpnia 2009, o 20:52

czy ktoś wie coś na temat zmian organizacji ruchu na węźle? Dzisiaj przejeżdżając widziałem jak kleili żółte pasy przy wlocie na przyszłą S7.

Pavlo
Posty: 57
Rejestracja: 4 października 2007, o 13:53
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Pavlo » 22 sierpnia 2009, o 18:23

zmienili organizację ruchu, jadąc w stronę Warszawy w Wiśniówce wjeżdżamy na nowy odcinek S7, ruch odbywa się dwukierunkowo na raz jednej raz drugiej jezdni. Chcąc jechać do Kajetanowa trzeba nadrobić spory kawałek drogi.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 22 sierpnia 2009, o 20:37

Ogólnie zrobili z tym niezłe zamieszanie i niejedna osoba błądzi żeby dobrze pojechać.
pletwa

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 23 sierpnia 2009, o 17:10

Masakra... Dzisiaj non stop ludzie błądzili na starej drodze. Kuriozalne rozwiązanie... Bardzo słabo oznakowane, np. dla ludzi jadących od strony Zagnańska.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 23 sierpnia 2009, o 20:13

W nagłówku moze poprawić na-- S7/Dk73-- jest taki mały błąd :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 sierpnia 2009, o 20:37

W sumie do dk.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 września 2009, o 11:49

Za dwa tygodnie pojedziemy nową 7-mką

Za dwa tygodnie pojedziemy nową 7-mką. 15 września ma zostać oddany do ruchu węzeł Kielce-Północ, czyli wylot drogi krajowej numer 7 z Kielc do Skarżyska-Kamiennej – mówi Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach: -Wykonawca zapewniał nas, że mimo tego, że może jeszcze wykonywać jakieś prace wykończeniowe, postara się puścić ruch Węzłem Północ jak najwcześniej, tzn. udrożnić dwie drogi.
Węzeł Kielce-Północ łączy drogę krajową numer 7 z drogą numer 74. Jeśli wykonawca robót spóźni się z ich oddaniem do 15 września, zgodnie z umową, może zapłacić 60000 złotych kary za każdy dzień zwłoki. To nie wszystkie ważne informacje dla kieleckich kierowców. Na przełomie października i listopada Generalna Dyrekcja rozpisze przetarg na poszerzenie obwodnicy miasta. Na odcinku 22 kilometrów „siódemka” ma stać się drogą dwupasmową.

Radio Plus

ODPOWIEDZ