GDDKiA Kielce - [S7/DK 73] Węzeł Kielce - Północ

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 8 grudnia 2008, o 12:36

gazeta wyborcza pisze:Droga krajowa nr 73. Prawie jak autostrada
Pozostaje tylko powiedzieć za pewną reklamą: prawie robi ogromną różnicę.
Jeżpir

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 9 grudnia 2008, o 00:31

http://www.gddkia.gov.pl/dane/standia.pdf

Wg najnowszej standii, węzeł Północ ma być ukończony w lipcu 2009, z kolei na SSC ktoś napisał, że we wrześniu 2009.

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 15 grudnia 2008, o 23:39

^^^ Polecam jeszcze raz plik podlinkowany wyżej, data zakończenia Węzła Północ to już wrzesień 2009. Ciekawe czy to wina wykonawcy czy inwestora, a może aury? :D

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 16 grudnia 2008, o 17:49

Jeżeli chodzi o czerwiec to miał to był ostatni czerwca 2009r., co w zasadzie jest lipcem :wink: 2-3 miesiące nie robią dla mnie różnicy, ważne jest, żeby zaraz powiedzmy od marca ruszyli dalej w stronę Skarżyska...
Every dream has a price

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 25 grudnia 2008, o 23:15

ja byłbym za tym, żeby ruszyli też na południe w stornę Krakowa;) i takie moje małe marzenie to eska z obwodnicą Krakowa do granicy ze Słowacją, ale to mało realne... Już prędzej połączą 7 z 4 na płatnym odcinku, póżniej koło Żywca i dalej na Słowację przez Zwardoń-Skalite... Sorki za OT, ale jakoś tak się rozmarzyłem :lol:

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 26 grudnia 2008, o 11:23

Najpierw niech skończą robic ten wezeł jak najszybciej bo coraz niebezpieczniej tam jest a przede wszystkim na weźle w barczy nie ma dnia by nie bylo tak kolizji albo jakis tir nie leżał w rowie ale to co wydazylo się w wigilie to już wola o pomste do boga smierc poniosły tam 3 osoby

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /924379443

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 26 grudnia 2008, o 11:55

No bo przecież ZAWSZE winni są drogowcy...

Albo:

- droga
- znaki
- pogoda
- budowa

A może wolniej trochę?
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 26 grudnia 2008, o 16:03

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale Adamie CK przejedz sie tamtedy i zobacz jak wyprofilowana jest jezdnia, nie zwalaj wszystkiego zawsze na kierowców, wiem bardzo medialny temat i zawsze wina kierowców.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 26 grudnia 2008, o 16:16

Wiem jak się tam jeździ, bo prawie co tydzień udaje się tamtędy do Warszawy.

Też nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale widząc zdjęcia tego wypadku, o którym pisał jaromlody, to raczej na 30 km/h nie wyglądało.

Po prostu. Za szybko, a tego nie da się usprawiedliwić, żadną choćby najgorszą drogą szczególnie, gdy jest to odcinek, na którym jest budowa.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 26 grudnia 2008, o 20:16

Adasiek CK pisze:Wiem jak się tam jeździ, bo prawie co tydzień udaje się tamtędy do Warszawy.

Też nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale widząc zdjęcia tego wypadku, o którym pisał jaromlody, to raczej na 30 km/h nie wyglądało.

Po prostu. Za szybko, a tego nie da się usprawiedliwić, żadną choćby najgorszą drogą szczególnie, gdy jest to odcinek, na którym jest budowa.
Zapomniałeś jeszcze o drzewach-zabójcach.
Moim zdaniem trafiłeś w sedno. Po pierwsze: zwolnić, po drugie - skończyć z brawurą, po trzecie..., po czwarte... itd.
Jeśli ktoś nie wie dlaczego są wypadki jest taki program - uwaga pirat i drugi wypadek-przypadek - polecam.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 28 grudnia 2008, o 23:14

zgadzam się z Ahmedem
czasami oglądam zwłaszcza uwaga pirat i jak słucham tych usprawiedliwieńczemu jechał 160km/h po "zabudowanym" to mnie ze śmiech skręca... noga z gazu Koledzy, a wszystki będzie się lepiej żyło

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 29 grudnia 2008, o 12:46

Marcinus pisze:ja byłbym za tym, żeby ruszyli też na południe w stornę Krakowa;) i takie moje małe marzenie to eska z obwodnicą Krakowa do granicy ze Słowacją, ale to mało realne... Już prędzej połączą 7 z 4 na płatnym odcinku, póżniej koło Żywca i dalej na Słowację przez Zwardoń-Skalite... Sorki za OT, ale jakoś tak się rozmarzyłem :lol:
S7 będzie (budowa już rozpoczęta) wschodnią obwodnicą KRK i przejdzie przez Nową Hutę, następnie połączy się z A4. Natomiast północna obwodnica KRK to na razie w planach jako GP.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 3 stycznia 2009, o 22:41

to o KRK to już wiem, z tego co czytałem na innym forum, to ta GP, będzie drogą przechodzącą przez wszystkie wioski w okolicy, ale wolę zrobić kółko wokół całego Krakowa, niż utknąć w korkach w "Mieście Królów Polskich"...
a tak z rodzimego podwórka:
Budowa ruszy wiosną
02.01.2009.



Kontrola postępowania przetargowego na budowę odcinka drogi ekspresowej nr 7 (Skarżysko – Występa) zakończyła się pozytywnie.

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad może więc podpisać umowę z wykonawcą inwestycji – konsorcjum firm Strabag i Mota-Engil Polska. Budowa rozpocznie się wiosną.

Dwustopniowy przetarg na budowę odcinka drogi nr 7 Skarżysko – Występa ogłoszony został w kwietniu 2008 roku. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym złożyło wtedy 10 firm i konsorcjów. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie, ale ostatecznie wpłynęło 6 ofert cenowych. We wrześniu komisja przetargowa wyłoniła tę najkorzystniejszą. Wybrana została najtańsza oferta złożona przez konsorcjum Strabag i Mota-Engil, opiewająca na 643,5 miliona złotych. Jednak Wynik przetargu oprotestowało konsorcjum, którego liderem jest firma Fart. Sprawa znalazła finał w sądzie, który ostatecznie nie uznał protestu.

Następnie procedurę przetargową sprawdzał Urząd Zamówień Publicznych.

Budowa odcinka drogi ekspresowej nr 7 Skarżysko - Występa to najdroższa dotychczasowa inwestycja drogowa w regionie świętokrzyskim. Nowy dwujezdniowy odcinek "siódemki" będzie miał długość około 17 kilometrów. Połączy istniejące nowe przejście przez Skarżysko z budowanym węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 kilometrów od Skarżyska w stronę Kielc nowa dwujezdniowa droga nr 7 biec będzie po śladzie już istniejącej. Dalej poprowadzona będzie na zachód od obecnej drogi nr 7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstanie 28 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Największą 250-metrową estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin.

Źródło: GDDKiA/ oddział Kielce
Jak piszą na innym forum, nową drgą będzie można pomknąć w okolicach grudnia 2010, ale to optymistyczna prognoza...

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 25 stycznia 2009, o 00:35

W sobotę o 16.30 jeszcze pracowali. Całkiem nieźle jak na styczeń :D
Every dream has a price

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 25 stycznia 2009, o 12:49

Może szykują się już do powiększenia placu budowy - Węzeł Północ + Występa Skarżysko. Podobno Mota-Engil chce jak najszybciej zacząć "swoje" prace i na teren wejść już na początku lutego.

ODPOWIEDZ