Rewitalizacja Środmieścia Kielc - ul. Warszawska

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 grudnia 2011, o 12:25

To jest argument, bo dowodzi slusznosc rozwiazania.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 29 grudnia 2011, o 12:25

Byłem tam wczoraj pierwszy raz od iedy odsłonili małą architekturę, zapalili światła i puścili ruch. Według mnie jest naprawdę przyzwoicie. Jeszcze tylko te obskurne budynki...

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 29 grudnia 2011, o 12:27

To może trzeba zakupić SM jeszcze ze 2 holowniki, a teren dawnej zajezdni MPK przerobić na parking dla odholowanych aut. Wtedy postawić znak informujący, że zaparkowanie grozi odholowaniem pojazdu, prewencyjnie postawić holownik tak, żeby było go widać, a jak ktoś mimo tego się nie zastosuje to bez zbędnej zwłoki zapakować samochód i odwieść na parking. Myślę, że maksymalnie tygodniu problem niewłaściwego parkowania byłby rozwiązany (może nie całkowicie - zawsze trafi się czarna owca może trafić, ale SM też z czegoś musi żyć :D ).

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 grudnia 2011, o 12:39

Autor pisze:To jest argument, bo dowodzi slusznosc rozwiazania.
Bzdura. To dowodzi jak subiektywna bywa estetyka i ewentualnie powszechności rozwiązania.

Mnie np. bardzo podobają się warszawskie korki. Czy to, że one tam są, oznacza, iż zakorkowane ulice są dobrym pomysłem?
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 grudnia 2011, o 12:48

Az glupio mi odpowiadac na tak idiotycznie sformulowane stwierdzenia, moze to oznacza, ze masz drobny problem ze zrozumieniem celu - w przypadku słupków pożądanego i możliwego do osiągnięcia, w przypadku korków nie.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 grudnia 2011, o 13:30

Im więcej samochodów w korkach tym mniej ich w centrum zapakowanych gdzie popadnie. Cel osiągnięty.

No to inaczej - przed moim blokiem w Krakowie o przestrzeń wolną od zaparkowanych samochodów dbano stawiając na trawnikach kubły na śmieci. Na Chęcińskiej przy blokach Corporesu - układając kamienie. Zróbmy tak samo!
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 29 grudnia 2011, o 13:40

BziQ76 pisze:Jak sobie wyobrażasz dojazd Straży Pożarnej do budynku w którym np. jest EMPIK przy "zasłupkowaniu" tego miejsca? Przepisy PPOŻ też trzeba brać pod uwagę - łatwiej przestawić samochód (czy też odholować) niż pokonać słupki.
Jest odwrotnie - straż ma sprzęt, którym może słupek szybko usunąć (wyciąć, wyłamać), a niektóre wozy bojowe mogą nawet słupek staranować. Zaparkowanego samochodu tak łatwo i szybko usunąć się już nie da.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 29 grudnia 2011, o 16:17

A ja zabiorę głos jako mniejszość i powiem, że znaki powinny być wystarczające. Znaki + służby je egzekwujące. Nie można wszystkiego grodzić bo dojdzie do absurdu, gdzie nawet szlabany na fotokomórkę stawiać będą na drogach jednokierunkowych.
Jeśli znak na warszawskiej jest mało czytelny, to powinni go powtórzyć a nie odgradzać wszystkiego słupkami. Do tego postawić policję czy SM i trochę załata się dziurę budżetową :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 29 grudnia 2011, o 22:17

Ładne słupki nie przeszkadzają (wizualnie). Niestety jest to jedyny sposób na uporządkowanie przestrzeni, przy naszej (polskiej? kieleckiej?) mentalności. Przykład z okolic własnego podwórka: dopiero po ustawieniu słupków wzdłuż ulicy Staszica da się w miarę swobodnie przejść chodnikiem od Sienkiewicza do parku. Wcześniej było to niewykonalne. Żadne tam przepisy (1,5m dla pieszych), żadne linie ciągłe na chodniku. Dopiero słupki pomogły.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 30 grudnia 2011, o 06:41

Też od razu pomyślałem o tym przykładzie.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 30 grudnia 2011, o 08:21

Można ustawić np. kwietniki. Będzie równie skutecznie a do tego zielono.

Na Staszica szczególnie ładnie wyglądają słupki regularnie krzywione czy wyłamywane z chodnika. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 30 grudnia 2011, o 09:09

To może być też kwestia przyzwyczajenia - przecież na Warszawskiej był parking.

Nie mniej wg mnie powinny wystarczyć znaki + egzekucja. Jeżeli ktoś nie rozumie znaku zakaz parkowania to będzie płacić:)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 30 grudnia 2011, o 09:37

Tym bardziej, że to jest naprawdę prosta sprawa - nawet jeśli trafi do sądu. Jest zdjęcie auta zaparkowanego na zakazie, jest obowiązek wskazania kierującego. Łatwa i szybka kasa.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 30 grudnia 2011, o 09:39

Ja niestety przy naszej kulturze kierowców jestem za słupkami, choć kwietniki też mogą być. Wiadomo znaki powinny wystarczyć, ale cwaniaki i tak bedą stawać a nóż się uda i nie dostane mandatu i wtedy cała ulica zapchana autami, niech tak jak kiedys wspominalem na całej kaczyńskiego zrobią miejsca parkingowe bo i tak to będzie zawsze boczna ulica mało uczęszczana, mimo iż te ławki porobione, bo życie knajpiane i tak skupia sie na bodzentyńskiej i wesołej, i raczej mało tam spacerujacych bedzie, a warszawska fajnie zrobiona nie z tymi małymi szarymi plytkami, to aż szkoda tego na parkingowisko. Wystarczy te kilka miejsc zaraz przy wlocie przed sklepem obuwniczym, a przed empikiem pusto. A tak przy okazji, czemu bez wielkich protestów udało sie wyłaczyc cały kawał sienkiewki od dworca do paderewskiego i nikt nie lamentował, a przecież tam był jeden wielki parking, a teraz zrobił się fajny deptak. Mam nadzieję że nie stanie sie jednak warszawska parkigowiskiem, a jęsli nei dadzą słupków to mandaty skutecznie odstraszą leniwych kierowców.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 30 grudnia 2011, o 13:31

Zastanawiałem się ostatnio co można by było zrobić ze "ślepą" ścianą kończącą jedną ze stron tej części ulicy Warszawskiej i doszedłem do wniosku, że najbardziej pasowałby tam budynek o takim kształcie:

Obrazek

Co o tym myślicie? Czy wiadomo do kogo należy ta działka?

ODPOWIEDZ